Асоціація футзалу Сумщини

Іван Скіцко: “У понеділок-вівторок закриємо питання з воротарем”

Головний тренер “Food Centre-Sumy” Іван Скіцко – про готовність команди до нового сезону, чергових новачків та воротарське питання 

– Іване Васильовичу, тиждень залишається до нового сезону. Як зараз почувається команда?

– Так, до старту сезону якраз тиждень, попередньо ми уже домовилися, що матч із “Енергією” проведемо в п’ятницю, залишається лише до кінця узгодити час, скоріше за все, це буде 13.00. Що хочу сказати: я бачу прогрес, це найголовніше. Якщо порівнювати першу гру з “Рятувальником”, коли ми тільки-но зайшли в зал і зараз, то це абсолютно різний рівень. Це приємно визнавати, хоча я розумію, як нам складно доведеться у новому сезоні.

– Цього тижня команда знову двічі зіграла з “Рятувальником”. Дайте коротке резюме цим зустрічам. 

– Якщо брати сугубо ігрові якості і ті моменти, які ми хотіли награти, то мені дії гравців сподобалися. Але “шкутильгає” психологія. Наприклад, візьмемо матч у середу. Так, ми почали нарешті забивати, відзначился відразу шість разів. Але інстинкт переможця ще до нас не прийшов повністю. Не можна відпускати матчі, коли ведеш 4:1, 5:2, а закінчувати 6:6. У п’ятницю уже зіграли конкретніше на результат, мали навіть змогу вдосконалити гру з п’ятим польовим. Але я знову побачив, що потрібно працювати і працювати, щоб довести усі дії до автоматизму. 

– Як ідуть справи з награванням “четвірок”? 

– Продовжуємо експерименти. Зараз, поки ще є така змога, це можна робити. Намагалися уже грати і двома повноцінними “четвірками”, потім давали більше шансу лідерам, грали вшістьох, усімох. У нас ще є тиждень, його потрібно використати максимально ефективно. 

– Після матчів із “ХІТом” Ви згадували, що є пошкодження у Петренка, Цілика та Зеленкевича. У якому стані вони перебувають зараз?

– Цілик та Петренко уже готові грати. Можливо, з певними обмеженнями, особливо ми не навантажували їх протягом матчів із “Рятувальником”, але вони повернулися у стрій, і це найголовніше. Щодо Зеленкевича, то лікарі роблять усе можливе, щоб Денис у понеділок-вівторок повернувся у основну групу і зіграв у Львові. 

– Харківська команда “Viva Cup” на своїй сторінці в “Фейсбуці” повідомляла, що вони хотіли зіграти матч із “Food Centre-Sumy” , але сумська команда відмовилася. Можете пояснити, що трапилося?

– Так, я мав розмову із представниками команди “Viva Cup”, вони нам запропонували зіграли у суботу. Але до цього ми уже домовилися з “Рятувальником” провести гру у п’ятницю. Побачивши, як гравці під навантаженням уже сьогодні грали з “Рятувальником”, я зрозумів, що правильно і зробив. Праця – працею, але потрібен і відпочинок, тим паче, після таких важких зборів. Заодно хотілося б подякувати роменському клубу за хороші спаринги, у них дуже хороша команда, яка змусила нас попотіти. 

– Після матчів із “ХІТом” склад клубу покинув перший воротах Олександр Сіріцький. Розкажіть, як зараз ведеться робота по пошуку голкіпера?

– Так, для нас це сумна новина, що Сіріцький залишив клуб, ми на нього розраховували. Але я дуже радий, що він пішов на підвищення і зможе пограти у “ХІТі”. Ми з президентом тримаємо ситуацію на контролі, маю надію, у понеділок-вівторок ми закриємо це питання. У хорошій команді потрібно, щоб було три воротарі, як для конкуренції, так і для ефективності тренувального процесу. 

– Пам’ятаю, у одному з перших інтерв’ю Ви зазначали, що з командою працює Дмитро Ігумнов і рішення щодо його подальшої долі буде прийнято уже перед стартом сезону. Скажіть, чи наступив цей час? 

– Так, на початку зборів я говорив, що Ігумнов хоче працювати і розвиватися. Він зараз у клубі буде “ветераном”, зважаючи на середній вік, але його майстерність і навики вам точно не завадять. Я бачу вогонь у нього в очах і бажання працювати, це найголовніше. Також до команди приєднається Василь Кефа. Щодо нього – то це мій вихованець, я його дуже добре знаю. Нам важливо підвищити конкуренцію за рахунок сильних гравців. 

– Давайте перейдемо конкретніше до “Енергії”. Із того, що можна було побачити у вільному доступі, це виступи команди на Кубку Львівщини. Що цікавого для себе Ви відзначили у цих матчах у діях майбутнього суперника?

– “Енергія” продовжує рости. Це стосується молоді, яка була ще десь необстріляна у минулому сезоні, а зараз, здобувши досвід, продовжує додавати. Плюс прийшов Когут, це дуже серйозне підсилення для львів’ян. Напевно, не потрібно розповідати, як “Енергія” грає вдома, тому скажу, що нас чекає дуже важкий матч. Але я буду налаштовувати гравців лише на позитивний результат.

– І наостанок розкажіть, чи немає у Вас інформації, коли уже уболівальникам дозволять бути присутніми на матчах?

– Офіційних листів на адресу клубу не надходило, питання поки що залишається відкритим. Напевно, не тільки нам, але і усім командам хочеться грати з глядами, тут ніхто не буде сперечатися. Тим паче, наскільки я знаю, у нас уже є домовленність, що домашні матчі будемо приймати в манежі, де дуже комфортно спостерігати за грою. Усі чекаємо “відмашки”, щоб запустити уболівальників у зал.

Коментарі закриті.