Асоціація футзалу Сумщини

25 років футзалу Сумщини! Символічні збірні, гравці, тренери, меценати. Долучайся до обговорення!

За ініціативи спортивного журналіста та історика Григорія Реви, до двадцятип’ятиріччя сумського футзалу були створені символічні збірні та різноманітні номінаціі, до яких було запропоновано внести наступні команди, гравців, тренерів, меценатів тощо. Асоціація футзалу Сумщини доєднується до цієї ініціативи, та запрошує прийняти участь у обговоренні всіх знавців сумського футзалу. Одразу, зазначимо, що список є суб’єктивним, та таким що корегується, тож просимо надсилати ваші пропозиції на пошту futsal.sumy@gmail.com.

Після опрацювання всіх пропозицій, та обговорення серед сумських футзальних експертів будуть сформовані всі символічні збірні та номінації

Чому 25?  Минуло 25 років відколи  Суми «засвітилися» на футзальній карті України.  Перші кроки  у  1997 р. зробив «Колос», який відразу, вигравши змагання у Першій лізі  національного чемпіонату,  вийшов до Вищої, далі його  естафету підхопив «Сумигаз». А роком раніше  у Сумах пройшов чемпіонат ВФСТ «Колос», в якому студенти  «СНАУ» з рахунком 7:4 обіграли  «Донцемент» з Амвросіївки. Восени  відбувся дебютний чемпіонат області, в якому стартували більше 20 команд.

Далі  в еліті виступали «СумДУ» – «Універ-Автомар» – «Foot Centre-СумДУ» , АФФК «Суми», а минулого сезону  в в Екстра-лізі дебютував роменський «Рятувальник». Він впевнено виступив і в чемпіонаті, і в розіграші Кубка України. Раніше в Першій лізі грали «СумДУ», «Рятувальник» і  шосткинський «Імпульс». В цьому році в другому по силі дивізіоні дебютувала команда Технологія – Агросвіт, яка зайняла третє місце. В еліті чемпіонатів України нашу команди зіграли:

«Колос» – «Сумигаз» (8 сезонів) : 247 матчів: перемог – 33,  нічиїх – 20, поразок – 194, різниця м’ячів  440 – 1130.

«СумДУ» – «Універ-Автомар» – «Foot Centre – СумДУ»  (6): 148, + 32, = 30, – 86,  м’ячі 304 – 485.

АФФК «Суми» (2):  36, +8, =6, -22, м’ячі 78 – 138.

«Рятувальник»  (1):  24, +6, =0, – 18, м’ячі 46 – 91.

РАЗОМ: 455  матчів, перемог – 79, нічиїх – 56, поразок – 320, м’ячі  868 – 1844.

«ФутТайм» АФСО  спільно з Асоціацією футзалу Сумщини  визначили Символічну збірну Сумщини минулі 25 років, включивши до неї 25 гравців, які успішно витупали за  сумські та інші команди у всеукраїнських змаганнях і в складі збірних команд України. Пропонуємо також  «П’ятірку тренерів», «П’ятірку арбітрів», «Зіркову п’ятірку»,  Дитячих тренерів, Збірну ветеранів футзалу, організаторів і меценатів цієї гри.                                                                            

 ТОП-25.

Символічна збірна:

Воротарі:  Козаченко Юрій, Костюченко Олександр,  Острога Ігор, Сірицький Олександр, Хавренко Олег, Ситнер Микита

Універсали: Білоцерківець Микола, Бурдюг Андрій,  Дзюба Віталій, Дядченко Руслан,  Зеленкевич Денис, Ігумнов Дмитро,  Карацюба Валерій,  Катеринін Віталій,  Колесник Віталій, Лісніченко Віталій,  Ліфер Олександр,  Мисловський Максим,  Ожог Едуард, Петраков Євген,  Саєнко Володимир, Сметаненко Олександр,  Ткаченко Сергій,  Фаренюк Артем, Острога Руслан.

Також, серед інших “награли” для потрапляння до символічної збірної: Зеленский Роман, Песоцький Ярослав, Пунько Андрій, Гончаров Андрій, Коваленко Євген, Ляпа Олег, Сидоренко Дмитро, Сорока Костянтин, Микола Лебідь, Анцибор Андрій та інш

ФОТО з АРХІВУ. 2011 р. Команда «СумДУ». Якими молодими ми були!  У верхньому ряду  5-й  ліворуч – Сергій ПЄСОЦЬКИЙ, далі  (зліва направо) – Андрій БУРДЮГ, САЄНКО Володимир, КОЛЕСНИК Віталій. У нижньому ряду  – другий ліворуч Руслан ОСТРОГА, поруч з ним – Максим МИСЛОВСЬКИЙ. Вони – у наших списках.

Тренери:  Гладов Володимир, Кравченко Ігор,  Пєсоцький Сергій, Салівон Ігор,  Чхайло Микола.

Арбітри:  Ігумнов Олександр, Івашина Андрій,  Кравченко Ігор,  Мисловська Марія, Стрілецький Сергій.

        Марія МИСЛОВСЬКА – перший футзальний арбітр  ФІФА із сум, яка суддівством займається більше 5 років.  

«Зіркова п’ятірка»:  Білоцерківець Микола,  Віталій Колеснік (Ожог Едуард, або Андрій Бурдюг), Ткаченко Сергій,  Фаренюк Артем, Хавренко Олег.

ФОТО з АРХІВУ. Переможний політ Сергія ТКАЧЕНКА. Єдиний в Україні гравець, який став чемпіоном,  виступаючи за 3 команди.

Футзалісти, які грали у збірній України з вадами зору:  Васильєв Роман,  Гуменюк Антон,  Ожог Едуард, Надточій Юрій,  Скотников Роман, Філь Максим.  Вони – неодноразові чемпіони світу і Європи та 13-разові чемпіони України.

У складі збірної України серед поліцейських виступав  Єлшанський Олександр – молодший.

Команда-популяризатор футзалу: «Пресинг-2000». Зіграла майже 200 матчів  у містах і селах області та Курську.

Дитячі тренери: Абрамов Микола,  Джур Анатолій, Дяков Олександр, Клюс Микола, Куліш Олена, Семенець Анатолій,  Сопітько  Володимир,  Тюрін Олексій, Черба Артем,  Шуренков Андрій.

ФОТО з АРХІВУ,   Багатьом юнакам підготував тренер АБРАМОВ Микола Павлович.  У свої  70 він грав у футзал за команду ветеранів «Козацький вал»

Ветерани футзалу:  Баранік Сергій, Бережний Сергій, Брухно Сергій, Великодний Віталій, Гальченко Віктор, Гриценко Сергій, Дядченко Руслан, Журба Олександр, Жогло Михайло, Єрмак Анатолій, Єрмак Василь, Ігумнов Олександр, брати Василь і Валерій Каткови,  Коваленко Олександр, Корнієнко Віктор,  Кролевецький  Роман, Лютенко Володимир,  Мурашкін Дмитро, Матлаш Віталій,  Ольшанченко Володимир–старший,  Попович Віктор,  Поповченко Олександр,  Провозьон Сергій, Ткаченко Олександр, Стрілецький Сергій,  Сухарєв Сергій, Шестаков Олег, Шуршин Борис.

2023 р. Михайло ЖОГЛО  (в центрі, мовляв, привіт!) і грає за ветеранів і підтримує «Технологію – Агросвіт», яка нещодавно стала бронзовим призером чемпіонату України серед команд  Першої ліги.

Організатори і меценати футзалу:  Бережний Сергій, Бєляєв Сергій,  Васильєв Анатолій,  Воробйов Сергій, Єлшанський Олександр-старший,  Єсин  Василь, Жогло Михайло,  Заєць Володимир, Золотий Олександр, Капиця Костянтин,  Коваленко Олександр, Кудрявський  Микола , Овсинський Орест, Павленко Сергій,  Петраков Євген, Петренко Владислав, Сидоренко Олександр, Соловей Анатолій, Ткаченко Олександр, Чернов Євген.

Ще раз, зазначимо, що списки є репрезентативними, обговорюються та корегуються. Тож, ДОЛУЧАЙСЯ!

Пропозиції та зауваження присилайте на пошту АФС futsal.sumy@gmail.com

Коментарі закриті.