Технологія-Агросвіт володар Кубка Сумської області з футзалу!

Чемпіонат Сумської області з футзалу сезону 2022-2023 офіційно завершено!

В неділю, 27 березня відбулась церемонія закриття Чемпіонату області з футзалу. Програма фінального дня була досить насиченою, спочатку команди дограли заключний  тур Вищої ліги, після чого порадували вболівальників матчем всіх зірок чемпіонату, й закрило сезон протистояння двох кращих команд сезону за звання володара Кубку області.

Розпочинався фінальний день, так би мовити, ще в субботу, двома матчами останнього туру, а продовжився в неділю о дев’ятій ранку, на майданчику Палацу студентського спорту СумДУ команди Вищої ліги провели заключний тур, який розставив всі команди по своїм місцям.

“Україна” Токарі – “Технологія-Агросвіт”   0:3 (0:1)

Голи:  Чугай (14 а/г), Зрибняк (26 а/г), Літній (29)

Попередження: Гуменюк (19)

Матч – відкриття останнього туру Вищої ліги відбувався у суботу в спорткомплексі СДПУ, в якому зустрілись лідери чемпіонату. Та як і очікувалося якоїсь “заруби” тут не відбулося. І, якщо “Технологія-Агросвіт” прийшла на гру, впринципі, у бойовому складі, то “Україна” дала відпочинок чималій кількості своїх гравців, таким чином жертвуючи цією грою, навіть голкіпер Токарів – Ходаков мав змогу відчути себе в якості польового гравця. Тож підсумок поєдинку був всім зрозумілий, впевнена перемога лідера чемпіонату 3:0, причому два м’ячі на рахунку гравців “України”, це Чугай і Зрибняк відзначилися автоголами. А дует голкіперів “Технології-Агросвіт” – Нагорний, Гуменюк вчергове зберегли свої ворота сухими, це був їх шостий поєдинок на нуль – неймовірне досягнення, з яким може посперечатися хіба що виграний чемпіонат “аграріями” без єдиної поразки – просто браво!

Громада “Попівська сільська рада” – “Сумиобленерго” 2:2 (0:1)

Голи: Бондаренко (37),  Скотніков (45) – Скрипняк (12), Клименко (43)

Попередження: Скотніков (4) – Ігумнов (48)

Цей поєдинок навідміну від попереднього мав неабияке турнірне значення. Попівка боролась за бронзу чемпіонату,” енергетики” також могли покращити свої положення, і саме вони краще розпочали цей поєдинок, що й вилилось в забитий м’яч на 12 хвилині. Ігумнов знайшов дальньою передачею Скрипняка, який відкрив рахунок у зустрічі, через декілька хвилин міг робити дубль та не реалізував вихід сам на сам, був момент і у Білоненка Андрія, та з вбивчої позиції не влучив в ворота. Після цього Громада починає переломлювати хід поєдинку, поступово створюючи небезпеку біля воріт Андрія Чертка, яка закінчується голом зі стандарту від Бондаренка. Після цього ще декілька небезпечних атак, але замість того щоб вийти вперед, загубили у власному штрафному Клименка, який повернув “енергетикам” перевагу в грі. Едуард Ожог вирішує підключати Скотнікова до атак своєї команди і це працює, Роман відновлює нічийний рахунок у матчі, та не більше… Нічия 2:2, яка не влаштовувала жодну із команд.

“Третій тайм” – “Сумигаз” 1:7 (0:1)

Голи: Кульбачний (50) – Луценко (14), Биков (28), Бабинін (39,46), Козолуп (41), Колесник (45)

Дещо несподіваним вийшов результат цього поєдинку, адже приблизно однаково пройшли цей сезон команди, й рахунок 1:7 точно здивував вболівальників команд. По грі “Сумигаз” виглядав краще, та моменти були й в “Третього тайму”, можливо на перемогу цього б не вистачило, ну але 7:1 це досить неприємний рахунок для останньої гри чемпіонату, яка відкинула підопічних Віталія Паська на сьому сходинку чемпіонату. Ну а “Сумигаз” виніс урок з минулої гои цих колективів, був він готовий і до п’ятого польового від “червоних”. Також хотілося б відзначити красиві голи від Сергія Бабиніна, спочатку класним ударом вразив дев’ятку воріт Петухова, а згодом в сольному проході прошив Костянтина в ближньому куті. Тож підсумкове п’яте місце “газовиків”, яке незрозуміло як оцінити, чи то це хороший результат чи ні.

Громада “Попівська сільська рада” – “Сумихімпром-СДПУ” 1:8 (0:1)

Голи: Максимюк (39) – Сенченко (2), Власенко (37), Шпирьонок (38,46), Кобцов (41), Сметаненко (47), Шульга (48), Гранько (49)

Попередження: Груша (25), Гурба (38)

В схожому стилі відбувся й наступний матч недільного циклу. “Сумихімпрому-СДПУ” для здобуття бронзи чемпіонату варто було не програти в цьому поєдинку. Й досить завзято вони почали це робити, вже на другій хвилині Сенченко відкрив рахунок у матчі. Та подальші створювані моменти реалізовувати не вдавалося, тож перший тайм залишився за “педагогами”, в якому вони награли явно на більше, ніж перевага в один м’яч. Переломний момент міг бути на початку другої половини гри, коли Максимюк зобов’язаний був зрівнювати рахунок, та не вдалося. Й буквально через декілька миттєвостей Власенко, будемо відверті, закрив питання про переможця. Попівка спробувала підключити п’ятого, та у виснажених вчорашньою грою гравців Громади інколи навіть не вистачало сил повернутися в оборону у випадку втрати м’яча. Тож болючі 8:1 для команди Едуарда Ожога, і бронзові нагороди для “Сумихімпром-СДПУ”.

“CompService” – “Сумиобленерго” 4:3 (1:2)

Голи: Король (25), Тюрін (37), Пархоменко (39), Маценко (48) – Клименко (14), Скрипняк (21), Хабовець (50)

“Сумиобленерго” у випадку перемоги в цій грі міг розраховувати на 4-5 сходинку турнірної таблиці, що погодьтесь було б дуже хорошим результатом для команди Євгена Хабовця. Думка про це повинна була мотивувати команду на цю гру, й впринципі перший тайм був за ними, де вони переважали своїх суперників, й ця перевага вилилися в два м’ячі у виконанні Клименка і Скрипняка. Після другого пропущеного м’яча Тюрін вирішує кінець тайму провести з п’ятим польовим. Цей хід спрацював, Король забив на останній хвилині тайму. Другу половину “КомпСервіс” вже грав по іншому, почавши створювати моменти біля воріт суперника, й зуміли не тільки відігратися, а й вийти вперед, спочатку Олексій Тюрін зрівняв рахунок ударом зі штрафного, далі Пархоменко в сольному проході вивів “комп’ютерників” вперед, а Маценко поставив крапку довівши перевагу своєї команди в два голи. Хабовець за 30 секунд до кінця відквитав один м’яч красивим ударом п’яткою, та не більше. Тож прикра поразка “Сумиобленерго”, яка залишила команду на восьмій сходинці. “CompService” з дев’ятої також нікуди не перемістився, але хоча б на переможній ноті завершив чемпіонат.

“Lex VSK” – “Явір” Краснопілля 3:1 (1:1)

Голи: Коваль (6), Кисіль (26,42) – Шелест (10)

Попередження: Коваль (42)

Оскільки цей поєдинок вже нічого не вирішував, він пройшов в статусі товариського, адже попередні матчі склалися таким чином, що третю сходинку “Явір” вже не виборював, і з четвертої його посунути не вдалося, адже “Сумигаз” вони випереджали за додатковими показниками, а саме за більшою кількістю перемог в чемпіонаті. “Lex VSK” розраховувати на щось більше, ніж остання сходинка також не міг. Тож матч де команди грали в своє задоволення закінчився перемогою “прокурорів” 3:1, яка повинна підняти їм дух хоча б в кінці сезону.

Розгорнутий підсумок сезону у Висшій лізі очікуйте згодом.

Після цього вболівальників очікував анонсований Благодійний Матч Зірок Вищої ліги проти збірної Зірок Першої/Другої ліги.

Команду Вищої ліги представляли: Петухов Костянтин, Боріщик Ярослав – (“Третій тайм”), Балухта Євген, Власенко Антон, Шпирьонок Артем – (“Сумихімпром-СДПУ”), Бабинін Сергій, Расторгуєв Андрій – (“Сумигаз”), Тюрін Олексій, Маценко Ігор – (“CompService”), Ігумнов Дмитро (“Сумиобленерго”), Мигаль Максим (“Явір”), Кисіль Денис (“Lex-VSK”).

За збірну Першої/Другої ліги зіграли:

Таранченко Владислав (Likarske) Рудняк Ян(Likarske), Линник Артем (Brocar), Нелін Андрій (Спартак) Бокач Олександр (Гранум) Артеменко Кирило (Гранум). Стародубець Дмитро (Динамо), Брухно Валентин (Зірка), Алєксєєнко Андрій (Балу), Жмуд Руслан (Балу), Малюченко Євген (Хлібодар) Казявкін Олександр (Likarske) Кириленко Віктор (Brocar-Star Peppers) Бехта Дмитро (ДФК Динамо Білопілля)

Довго розкачувалися гравці обох збірних, закінчивши першу половину зустрічі з рахунком 2:0 на користь Вищої ліги, другий тайм був більш яскравий  на події, й забиті м’ячі, можно було побачити удари через себе, красиві фінти, чималу кількість прокидань м’яча між ніг супернику, сподіваємось гра сподобалась і гравцям і вболівальникам, завершилась вона з рахунком 7:7, в серії пенальті, де проявити свою майстерність могли найменші вболівальники футзалу переможця  також не виявили. Для них до речі були й  конкурси під час матчу всіх зірок, юні футзалісти могли проявити свої здібності у володінні м’ячем, за що були нагороджені солодкими призами. Кращим гравцем матчу став Сергій Бабинін (“Сумигаз”).

Після дещо розважальної гри, вболівальників очікував Фінал Кубку області. Всі очікування від цієї гри були виправдані. Команди дійсно показали хороший футзал, з неабиякою напругою до останньої секунди. Розпочався матч доволі обережно. Відчувалось, що команди нервують, з-за чого траплялись доволі прості помилки. Градус боротьби потроху зростав, на майданчику час від часу виникали суперечки між гравцями, що вилилося у велику кількістю порушень правил. Технологи за це і поплатился вже під кінець тайму, коли назбирали шість фолів. З десятиметрового Суходуб зрівняв рахунок, відповівши на шикарний гол Літнього з носка сімома хвилинами раніше.

Другий тайм активніше розпочала Технологія-Агросвіт, заволодівши ініціативою та створюючи раз за разом гострі моменти біля воріт суперника. І знову сам собі створив момент Сергій Літній, спочатку перехопивши м’яча, обігравшись в стіночку та пробивши з носка – 2.1!

Токарі прийшли до тями доволі швидко, розуміючи, що часу може і не вистачити. Гол красень на рахунку Максима Чеглова, після філігранної передачи Шевкунова – 2-2. Технологія знов підвищую швидкості, створює моменти і…пропускає! Сергія Чугай п’ятою виводить свою команду вперед! До бажаного трофею залишались хвилини! Потім розпочався і зворотній відлік останньої хвилини, коли підопічні Мисловського перейшли на гру в п’ять польових. Рятівником судилося стати Агілу Вєлієву, який замкнув прострільну передачу за 30 секунд до кінця! Фінал у всій своїй красі!

Основний час зустрічі закінчився нічиєю 3:3, при чому обидві команди були попереду по ходу матчу, та навдміну від попереднього матчу, тут такий результат нікого не влаштовував. В серії післяматчевих пенальті фортуна була на стороні “Технології-Агросвіт”, яка реалізувала всі свої спроби з шести метрів, у Токарів помилився Чеглов, удар якого парирував Гуменюк. Тож “Технологія-Агросвіт” до чемпіонства Вищої ліги, додає ще й Кубок.

По завершенню фіналу ми плавно підійшли до нагородження призерів й кращих гравців чемпіонату. На церемонії були присутні Президент Асоціації футболу Сумської області – Андрій Прохорович та Президент Асоціації футзалу Сумщини – Євгеній Петраков. Вони виступили з привітанням команд-учасниць, та подякою всім воїнам, що захищають нашу Державу, без яких цей чемпіонат був би неможливий.

Далі відбувся вже сам процес нагородження. Розпочали з Fantasy Team, де найкращі якості проявив Віталій Гученко, який став переможцем цього незвичайного конкурсу.

Щодо гравців Другої ліги гр. А. До символічної збірної увійшли :

Голкіпер: Архіпенко Олексій (“Зірка”)

Універсали: Красюк Владислав (“Оріон”), Зеленський Сергій (“Антифутбол”), Змисля Андрій (“ТРО-Суми”), Некрасов Сергій (“Олександрія”)

Кращий бомбардир: Брухно Валентин (“Зірка”)

За зайняте третє місце нагороджено команду “ТРО-Суми”

Срібний призер – “Оріон”

Переможець групи А – “Зірка”

Кращі гравці Другої ліги гр. Б.

Голкіпер: Єрмолов Руслан (” Фортуна”)

Універсали: Єрьоменко Роман (“Елітбуд”), Мартиненко Данил (“Хлібодар”), Кравченко Олександр (“Аквітан”), Алексєєнко Андрій (ФК “Балу”)

Кращий бомбардир: Малюченко Євген (“Хлібодар”)

Бронзовий призер -“Елітбуд”

Срібний призер – “Аквітан”

Переможець групи Б – “Хлібодар”

Також було нагороджено чемпіона срібного плей-оф Другої ліги, яким стала команда “Фортуна”.

Абсолютним чемпіоном Другої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу стала команда ФК “Балу”.

Далі перейшли до нагородження кращих гравців Першої ліги.

Голкіпер: Кириленко Віктор (“BROCAR”)

Універсали: Нелін Андрій (“Спартак”), Артеменко Кирил (“Гранум”), Стародубець Дмитро (“Динамо”), Таранченко Владислав (“LIKARSKE”)

Кращий бомбардир: Бехта Дмитро (ДФК “Динамо”)

Бронзовий призер – “Гранум”

Срібний призер – “BROCAR – STAR PEPPERS”

Переможець Першої ліги – “LIKARSKE”

Нагородження кращих гравців Вищої ліги.

Голкіпер: Нагорний Олексій (“Технологія-Агросвіт”)

Універсали: Прощенко Роман (“Технологія-Агросвіт”), Пімоненко Юрій (“Україна” Токарі), Мигаль Максим (“Явір”), Шпирьонок Артем (“Сумихімпром-СДПУ”)

Кращий бомбардир: Маценко Ігор (“CompService”)

Бронзовий призер – “Сумихімпром-СДПУ”

Срібний призер – “Україна” Токарі

Переможець Вищої ліги- “Технологія-Агросвіт”

На завершення нагородили кращих гравців та фіналістів Кубку області.

Кращими гравцями фіналу стали Сергій Чугай (“Україна” Токарі) та Сергій Літній (“Технологія-Агросвіт”).

Тож Зимовий  сезон чемпіонату Сумської області 2022-2023 офіційно завершений. На завершення хотілося б подякувати командам за участь в такий не простий час для нашої Держави.

Асоціація футзалу Сумщини щиро дякує за всебічну підтримку голові Асоціації футболу Сумської області Андрію Прохоровичу, та начальнику управлінння молоді та спорту Євгену Походні за підтримку у проведенні Чемпіонату!