Асоціація футзалу Сумщини

Сумигаз – переможець Ліги Нескорених

Цьогорічна Ліга Нескорених стала своєрідним літнім чемпіонатом міста Суми з футзалу. Змагання, про яке, ще в червні місяці навіть і не було розмов про проведення, зібрало майже рекордні, як для літнього футзалу, 22 команди.

Безумовно, традиційний аналіз виступів команд за сьогоденної  ситуації, мабуть, робити не зовсім коректно, тож пройдемось, взагалі, по деяким фактам та цифрам турніру.

Розпочнемо з того, що було запропоновано, поділити команди на ліги, за аналогією європейського футболу, а саме на Лігу Чемпіонів, Лігу Європи та Лігу Конференцій. Тож, гравці цього літа зіграли у своєрідну сумську європейську лігу. Формат заздалегідь був розроблений так, що навіть програш у стадії плей-офф не переводив її у розділ глядачів, а давав можливість і подальше грати. Тож, в цьому і був основний принцип організації змагань. Найголовніші наші перемоги повинні бути на фронті, а футзал повинен був стати своєрідним ковтком свіжого повітря та позитивними емоціями в сьогоденній буденності.

Щодо, безпосередньо результатів, то як завжди, літній футзал виявився досить непередбачуваний. Якщо, фінал сумської Ліги Європи був доволі очікуваний, в якому зійшлися Динамо і Прокуратура, які за весь чемпіонат та серію плей-офф на двох мали лише одну нічию. В підсумку, без поразок завершила літній чемпіонат Прокуратура, ставши переможцем сумської Ліги Європи!

А ось переможець Ліги Конференції – Натон, на передодні старту повинен був десь конкурувати  дивізіоном вище. А в Лізі Чемпіонів і в загалі, Сумигаз, який завершив першу частину на п’ятому місці, видав потужну серію плей-офф, та здолав у фіналі, мабуть, найстабільнішу «літню команду» Сервіс Люкс. Так-так, Сумигаз повертається у футзал майже через 15 років! Безумовно, команда брала участь у Чемпіонаті Підприємств міста, та у галузевих змаганнях, але, погодьтесь, це, як то кажуть, зовсім інша історія. Тож, маємо тверду надію, що вже у зимовому чемпіонаті ми отримаємо ще один згуртований та амбіційний футзальний колектив, який має за плечима довгу футзальну історію, навіть виступів у Вищій лізі чемпіонату України. Традиціям бути?

Кого ще хотілось би відзначити, так це ДФК Динамо (Білопілля), яке переважною більшістю виставила ну дуже молодіжний склад гравців, віком 16-20 років. До слова, юні динамівці дійшли до фіналу Ліги Конференцій, а шістнадцятирічний Даніїл Полубінський став кращим бомбардиром всього літнього чемпіонату.

Підсумовуючи, можемо впевнено стверджувати, що Ліга Нескорених вдалася, та допомогла вирішити поставлені перед нею завдання.

Вже, на закритті, було наголошено, що цього річ Асоціація футзалу Сумщини відійшла від традиційного нагородження з великою кількістю призів та відзнак. Було вирішено підтримати ініціативу директора ФЦ Барса, Гордієнко Вадима Анатолійовича, та передати зекономлені кошти для потреб Збройних сил України. Тож, 10.000 гривень буде перераховано на потреби наших військових, а започаткований принцип «Грай в футзал – підтримай ЗСУ» буде актуальним до нашої перемоги над агресором!

Результати Фіналів та заключних матчів Ліги Нескорених

Ліга Конференцій

«Колос» – «Слобожанщина» 1:9 (1:5)

⚽️ Бирченко (5‘) – Береговий (2‘;7‘;16‘;28‘), Буднік (14‘;15‘), Антипенко (42‘), Фесенко (47‘;49‘)

🟨 Бирченко («Колос»)

ДФК «Динамо» – «Натон» 1:7 (0:1)

⚽️ Полубінський (48‘) – Гриценко (4‘), Торчило (31‘), Ісмаїлов (43‘;47‘), Семененко (45‘), Олещенко (48‘;49‘)

Ліга Європи

«Forza» – «Атлетік» 2:6 (2:2)

⚽️ Маруна (5‘), Артеменко (23‘) – Ямпольський (9‘), Силенко (21‘), Мойсеєнко (27‘), Несвіт (28‘), Шепель С.(31‘), Єременко (40‘)

«Спартак» – «Peroff» 3:5 (2:2)

⚽️ Хижняк (3‘), Тихоненко (36‘), Тесленко (40‘) – Волченко (10‘;40‘), Фесюн (22‘), Качайло (25‘), Скриннік (37‘)

🟨 Волченко («Peroff»)

«Гранум» – «Хлібодар» 3:3 (1:0; пен. 4:2)

⚽️ Марковчин (12‘), Краснянский (34‘), Брухно (39‘) – Шепель А. (39‘), Куц (47‘), Малюченко (50‘)

🎯 Пенальті: Казаков, Бокач, Даценко, Брухно – Куц, Максименко 

🟨 Малюченко («Хлібодар»)

«Динамо» – «Прокуратура» 1:3 (0:1)

⚽️ Шумило (40’) – Торба (9‘;50‘), Страшок (27‘)

🟨 Коваленко – Коваль

Ліга Чемпіонів

«КомпСервіс» -«Сумиобленерго» 2:8 (2:3)

⚽️ Пархоменко (15‘), Міщенко (17‘) – Параконний (4‘), Скрипняк (9‘;40‘;42‘), Ігумнов (12‘;39‘;48‘), Смолінський (45‘)

🟨 Ященко, Лємєшев («КомпСервіс»)

«Технологія» – «Forest» 7:3 (4:1)

⚽️ Прощенко (1‘), Петраков (9‘;12‘;38‘), Довгополов (11‘;17‘), Мисловський (43‘) – Пимоненко (2‘;47‘), Чугай (38‘)

🟨 Сорока («Технологія»)

«Сумигаз» – «Сервіс Люкс» 5:3 (2:1)

⚽️ Бурдюг (22‘), Хомич (23‘), Бабинін (28‘;36‘;48‘), Колесник (а.г.50‘) – Петухов (2‘), Новіков (29‘)

🟨 Бабинін – Гудименко 

🟥 Новіков 

Коментарі закриті.