Асоціація футзалу Сумщини

Станіслав Корсун: «Кожен гравець команди «Балу» має сильні та слабкі сторони. В цьому і є моя задача збалансувати якості кожного в єдине ціле».

ФК «Балу» за півтора року свого існування зуміло продемонструвати один з найбільших прогресів серед команд АФС. Однією з причин такого результату є їх амбітний тренер – Станіслав Корсун, з яким ми і поспілкувалися, щоб дізнатися за рахунок чого вдався такий ріст.

Доброго дня Станіславе, Ваш колектив є одним з найбільш прогресуючих в чемпіонатах АФС. Ще в дебютному для команди сезоні ми встигли поспілкуватися з Немчуновим Максимом, який розповів чимало цікавого про ФК «Балу». Тож зараз хотілося б дізнатися що змінилося з того часу і за рахунок чого вдався такий прогрес.

– Вітаю Вас. Дякую, що запросили, з радістю відповім на Ваші питання та поділюся цікавинками нашої команди.

Тож розпочнемо з такої важливої складової як фінанси, адже в першому для Вас сезоні фінансову складову брав на себе капітан команди – Божок Максим, чи вдалося за цей період часу знайти спонсорів, які допомагали б закривати ці питання?

– Знаєте, моя задача складається з іншого, це тренувальний процес, згуртування колективу та інші справи…  Щодо фінансування та спонсорів, я не дуже володію інформацією, але знаю точно! Якщо наш кеп хоче грати, то наша команда буде грати)

В дебютному сезоні відразу ж сподобався досить професійний підхід Вашої команди до тренувань, за словами Максима Вам вдавалося збиратися 2-3 рази на тиждень. Як це відбувається зараз? Якщо можна можете описати недільний цикл колективу?

– Наш тренувальний процес, по суті, і не переривався. Навіть під час Літнього чемпіонату тренувались 2 рази на тиждень та продовжуємо це робити і зараз.

На нашу думку тренування є невідʼємною частиною росту команди, і якщо виокремити  причини такого прогресу, то цей аспект був би на першій сходинці, на яке місце поставили б Ви його?

– Ви правильно думаєте: тренувальний процес є невід’ємною частиною росту команди, але все ж таки виділю і інші фактори: бажання та професійний підхід до справи.

Чудові результати ФК «Балу» це чимала заслуга Вашої роботи, чи задоволені Ви собою що за такий короткий термін вдалося зробити такий дієздатний коллектив?

– Гадаю, що чудові результати ще попереду, ми тільки вчимося, та на даний момент я дуже радий результатам за рік нашої спільної праці. Хлопці вчаться новому, а з ними і я, тому що футзал для мене в якості тренера – це новий досвід, тому що я з великого футболу😉.

Спілкуючись з гравцями вашої команди щодо тренувань, всі говорять, що вони є дуже цікавими та корисними. Тож діліться секретом це особиста Ваша методика, чи берете щось з роботи кращих тренерів світу?

– Я з десяти років граю на газоні, у моєму футбольному житті були дуже цікаві тренери з крутими та головне правильними тренуваннями. Багато чого «пропустив» через себе. Також приділяю час для  саморозвитку, щось змінювати, та пробувати свої ідеї на тренуваннях. В кінці кінців, я ж вчитель фізичної культури з 13-ти річним досвідом😆.

Ну й давайте останнє питання щодо тренувань, ні для кого не секрет що Ви не тільки можете тренувати, а й брати участь в матчі як гравець, у Вас є чималий досвід матчів Вищої ліги, чи не має бажання вийти допомогти команді саме в якості гравця?

– На даний момент це питання для мене найболючіше. Бажання вийти на паркет величезне, досвід який не який також маю, але нажаль допомогти своїм хлопцям зараз можу тільки в якості тренера. Вже другий рік відновлююсь від операції на коліні. Але знаю, що ще пограю)

Скорішого Вам одужання!

– Дякую!

Тепер перейдемо до матчів чемпіонату, на даний момент Ви провели два повноцінні чемпіоната, в сезоні 2022-2023 стали абсолютними чемпіонами Зимового чемпіонату Другої ліги,  в Літньому сезоні вийшли до Вищої ліги, де посіли сьому сходинку. Ну й в поточному сезоні Першої ліги йдете четвертими, але з хорошими шансами поборотися за топ-3. Давайте спробуємо виокремити по два найкращі матчі ФК «Балу» в кожному із турнірів.

– Ну давайте спробуємо.

Сезон 2022-23 Зимового чемпіонату.

Гра з «Ярославною» (перемога 5:2), це взагалі була переламна гра для нашої команди, після тієї гри, ми зрозуміли, що можемо грати, і змогли поборотися за 4 місце у групі та потрапити у плей-офф.

Ну а друга гра, це фінал проти «Хлібодару» (перемога 4:1).

Вже у Літньому чемпіонаті виділив би гру з «Прокуратурою», там ми вже зрозуміли що таке грати на рівень вище. До речі, ми тоді розписали мирову 2:2😉

У фінальному етапі обіграли, правда вже невмотивований CompService (7:1), (на той час вони вже вирішили свої задачі у чемпіонаті), але ж обігрувати команди Вищої ліги приємно). До речі, у тій грі феєрив наш другий голкіпер, який досі згадує ту гру😆 Мішаня, тобі окремий респект💪

Ну а в цьому сезоні Зимового чемпіонату виділив би 2 камбеки з командами «МХП-Урожайна країна» (5:3) та «Brocar Star Peppers» (3:2).

Поки не пропустимо, не граємо😄  

Наскільки змінився склад команди ФК «Балу» з дебютного сезону??

 –  Склад команди змінився приблизно наполовину. З команди пішло 6 гравців: 2 у СКПС та 4 у МХП-Урожайна країна (які за нас грали у минулому сезоні). Дякую кожному з них, що допомогли команді стати чемпіонами у минулому році.

 – За ці сезони у Вашому колективі було чимало гравців. Давайте ваш топ-3 самих сильних футзалістів які були у вашому розпорядженні.

–   Кожен гравець команди «Балу» має сильні та слабкі сторони. В цьому і є моя задача збалансувати якості кожного в єдине ціле. Тому, для мене кожен гравець особливий.

  Також окремо хотілося б виділити Вашого голкіпера – Богдана Гороха, який все ж таки, як і Ви більш відомий у великому футболі. Але дуже класно влився у Ваш колектив, і проводить просто чудовий сезон, вже декілька разів потраплявши до збірних туру. Як вдалося оформити цей трансфер? І чи не має ще по ньому запитів від інших клубів?

 – Я Горошинку знаю давно, ще під час навчання у школі учнем. Знав, що у футзал грати не хотів, але все ж таки поговорили з ним та він погодився.

Ну там у Богдана особливо то варіантів і не було на роздуми😄

Досить часто він підключається до атак Вашої команди, або ж намагається у швидкому відриві протягнути мʼяча, що інколи виглядає досить тривожно, це Ваша установка, чи такий стиль Богдана, який постійно хоче допомогти команді.

 – Мені здається, що інколи він і сам не знає який у нього стиль😄, але підключається, коли є така можливість, дозволяю. Ногами цей хлопець грати вміє😉

  Ну і давайте наостанок спробуємо підсумувати і скласти список з трьох головних причин, за рахунок чого на Вашу думку ФК «Балу» вдалося продемонструвати один з найбільших прогресів серед команд АФС?

–  Навіть і не знав, що один з найбільших прогресів😳 Дякую, буду знати😉

Як було вже сказано:

– бажання

-відношення до спільної справи

-тренувальний процес.

Але роботи ще дуже багато😉  

Дякуємо за приділений час, бажаємо Вашій команді продовжувати рухатися крок за кроком, і сподіваємося в найближчому часі побачити її вже у Вищій лізі. А особисто Вам успіхів у тренерській карʼєрі!

–  Дякую Вам за інтерв’ю. Бажаю ще більшого розвитку АФС, та найголовніше скорішої перемоги нашій головній команді та миру всім нам❤️.

Коментарі закриті.