Підсумок заключного туру Першої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Заключний тур Чемпіонату Сумської області з футзалу у Першій лізі, визначив нового переможця, та призерів сезону 2023-2024. До вашої уваги огляд найцікавіших подій чотирнадцятого ігрового тижня Першої ліги.

Балу – Спартак

/ 12 хв. – 0:1 Тихоненко П.; 12 хв.- 1:1 Монастирьов М. ; 13 хв. – 2:1 Божок М.; 20 хв. – 3:1 Швець Б.; 33 хв. – 4:1 Артеменко К.; 37 хв. – 5:1 Божок М.; 40 хв. – 6:1 Мальованик К.; 43 хв. – 7:1 Данилюк Н.; 44 хв- Тихоненко П. (НДП); 46 хв. – 8:1 Божок М.; 49 хв.- Сердюк О. (ндп); 50 хв. – 8:2 Дерев‘янко С./

«Ведмеді», щоб зберігати шанси на бронзові нагороди, мав обов’язково перемагати Спартак. З чим команда звісно ж впоралася. Хоча ранній початок зустрічі таки позначився на звичній активності гравців Балу у першому таймі. До середини стартової двадцяти п’яти хвилинки, команди фактично нічого не створили біля воріт одна одної. І лише класний гол прямим ударом  зі штрафного у виконанні Павла Тихоненка, розбудив «ведмедів». Вже в наступній атаці, Михайло Монастирьов, взяв гру на себе та потужним ударом в кут воріт, відновив статус кво. Після цього Спартаківці, привезли собі другий гол, невдало розігравши аут поблизу володінь Дениса Мачуліна, чим скористався Максим Божок, від ноги якого м’яч опинився у сітці воріт гостей. Ближче до перерви Богдан Швець в контратаці збільшив перевагу господарів до двох м’ячів, та дозволив своїм партнерам почуватися більш спокійно. Ну а вже після відпочинку, підопічні Станіслава Корсуна більше почали нагадувати самих себе, що і вилилося у п’ять голів у воротах Дениса Мачуліна, на що гості зуміли відповісти лише раз, за кілька секунд до фінального свистка Сергій Дерев’янко відзначився голом у складі Спартака. В підсумку впевнена перемога ФК Балу, яка на жаль не підняла колектив до омріяної трійки.

Brocar-Star Peppers – Натон 4:3

/ 19 хв. – 1:0 Піскун С.; 20 хв. – 2:0 Роман П.; 25 хв. – 2:1 Бехта Д.; 29 хв. – 3:1 Линник А.; 37 хв. – 4:1 Линник А.; 41 хв.- 4:2 Піскун С. (Аг); 42 хв. – 4:3 Бехта Д./

Peppers, котрі вже знали про перемогу ФК Балу, аби не впустити бронзові нагороди, мали обов’язково перемагати Натон. Проте зробити це виявилося не так і просто. Гості, досить мотивованими вийшли на гру, та воліли на останок сезону знатно погриміти. Підопічні тандему Ткаченко-Підлужний, дуже добре почали цю зустріч, та фактично нічого не дозволяли створити господарям. І хто знає як могло б все розвернутися для «перців» у цій грі, якби не дві прикрі помилки Постольців , що сталися ближче до завершення першого тайму. Впродовж однієї хвилини, гості на рівному місці привезли собі два голи, чим суттєво полегшили завдання для підопічних Валерія Карацюби. Проте до честі гравців Натону, вони з честю витримали цей удар, та ще до відпочинку, завдяки Бехті Дмитру, зуміли відквитати один гол. Друга частина матчу, була дещо схожою на першу, але з однією відмінністю – забивали команди виключно на своїх моментах, а не з подарунків від суперника. В середині другої двадцяти п’яти хвилинки, кращий бомбардир «перців», Артем Линник, двічі завершував атаку влучним ударом, та здавалося б остаточно вбив інтригу у матчі. Але гості, знову таки, не збиралися миритися з поразкою, та за рахунок штучної більшості в атаці, спробували врятувати цю гру. І варто сказати, це їм фактично вдалося. Дмитро Бехта, спочатку завдяки рикошету від Станіслава Піскуна, а потім і власній майстерності, швиденько скоротив рахунок до мінімуму, та повернув не аби яку інтригу. Та все ж таки, досвід господарів у заключні хвилини дався в знаки. Команда, впевнено провела залишений час до кінця поєдинку, та не дозволила більше нічого створити Натону. У підсумку, своїм свистком про завершення матчу, арбітри,  зафіксували перемогу Brocar-Star Peppers з рахунком 4:3, яка і дозволила колективу посісти третю сходинку чемпіонату Першої ліги.

Прокуратура – МХП-Урожайна країна 2:3

/ 22 хв. – 1:0 Яценко О. (Пен.); 24 хв. – 1:1 Жмуд Ром.; 26 хв. – 1:2 Алєксєєнко А.; 41 хв. – 2:2 Русін М.; 49 хв. – 2:3 Кисіль Д. (Аг)/

Окрасою як туру так і сезону загалом став вирішальний поєдинок за золото чемпіонату між Прокуратурою та МХП-Урожайною країною. Господарі, котрі мали перевагу в один заліковий бал, аби забезпечити собі чемпіонство, мали не програти своїм суперникам. І відверто кажучи, у підопічних Віталія Ханюкова, усі передумови, щоб здобути необхідний результат були в їх руках. Прокурори значно краще почали дану зустріч, і вже в дебюті поєдинку створили дві нагоди для взяття воріт, проте після удару Володимира Торби, Рокитянського підстрахувала стійка, а після удару головою Жиловця, вже дива реакції продемонстрував сам голкіпер гостей. Ближче до середини тайму, вже гравці МХП-Урожайної країни почали більш активно поводити себе в атаці, та створили кілька класних нагод для того, щоб повести у рахунку. Та Єгор Синицин, в цих епізодах продемонстрував, що він не гірше за свого візаві у стані опонентів. Не зважаючи на те, що ворота обох колективів,  фактично весь тайм залишалися в недоторканності, роботи у голкіперів вистачало. Ближче до перерви, команди нарешті прорвало. Спочатку, господарі, після того як Ростислав Рокитянський у своєму карному майданчику, не за правилами атакував Максима Русіна,  здобули право на пробиття пенальті. До позначки підійшов досвідчений Олександр Яценко, та спокійно переграв першого номера Роменців. В багатьох випадках, після пропущених голів, суперник міг би розклеїтися, але це точно не про підопічних Андрія Алєксєєнка. Гості, ще до перерви зуміли відновити статус кво. На останній хвилині, Руслан Жмуд, знайшов передачею свого брата, Романа, і той з надскладного становища, знаходячись спиною до воріт Синицина, завдав удару у дальній кут, до якого голкіпер прокурорів, виявився не готовим – 1:1.

Другий тайм, гості розпочали з того, що приголомшили своїх опонентів забитим голом. Руслан Жмуд, вдруге в матчі виступив асистентом, та вивів на ударну позицію Андрія Алєксєєнка, який марнувати таку нагоду не став, та вивів своїх партнерів вперед. Цей м’яч повністю повністю перевернув все для Прокуратури, адже тепер вже їм потрібно було відчайдушно йти в атаку та рятувати гру. Ну а гості, зосередилися на тому, щоб знайти свій момент в контратаці. Яких до слова, у гравців МХП-Урожайної країни було вдосталь. Роменці, змарнували кілька дійсно класних нагод, щоб подвоїти перевагу, за що і поплатилися. Єгор Синицин, котрий демонстрував справжні дива у воротах господарів, після чергового сейву, започаткував контратаку, яку класною двоходівкою розіграли Русін з Усатенком. Перший асистував, а другий завдава потужного удару, проте постріл Олексія прийняла на себе поперечина, яка на даль для гостей, лише на секунду відтермінувала взяття воріт. Максим Русін, опинився першим на добиванні та головою випадінні відправив м’яч у сітку Рокитянського – 2:2, і всього вісім хвилин до завершення матчу.

Вісім довгих хвилин, протягом яких все могло завершитися як для одних так і для інших.  Вимушені ризикувати Роменці, почали пропускати контрвипади на власні ворота, які так і не зуміли конвертувати у забитий м’яч гравці Прокуратури. Саме це марнотратство, зіграло з підопічними Віталія Ханюкова, в злий жарт. На останній хвилині, Жмуд Руслан, взяв відповідальність на себе, розхитав свого опонента, та пробив в сторону воріт Єгора Синицина, де м’яч знайшовши ноги Дениса Кисіля, змінив траєкторію, та влетів у сітку господарів. У підсумку, фінальні 2:3, та жадана перемога МХП-Урожайної країни, які стають чемпіонами Чемпіонату Сумської області з футзалки Першій лізі сезону 2023-2024.

Обидва колективи, показали дійсно класну гру, яка не залишила байдужим жодного глядача цього протистояння. Хочеться привітати Роменців з вибореними золотими медалями, та побажати подальшого розвитку і досягенння нових вершин у майбутньому.

Гранум – Forza 1:2

/32 хв. – 0:1 Шинкаренко І.; 37 хв. – 0:2 Скоробагатько О.; 39 хв. – 1:2 Бушля А./

В заключному матчі чемпіонату, на обидві команди не було жодного тиску, тож колективи зіграли так би мовити в своє задоволення, розкуто проявивши себе в атаці. В першому таймі набагато ближчими відкрити рахунок були саме гості, котрі мали кілька дійсно хороших передумов для взяття воріт. Проте на останньому етапі, гравцям Forza, щоразу щось ставало на заваді. Після сухих перших двадцяти п’яти хвилин, другі, з точки зору реалізації, пройшли значно краще. Гості, цілком заслужено забили свої два голи, завдяки влучним ударам Івана Шинкаренка та Олександра Скоробагатько. Вже після цього, аби врятувати дане протистояння, господарі заграли більш активно, що майже одразу принесло свої плоди. Антон Бушля, класним ударом під поперечину скоротив відставання Грануму до мінімуму. Та все ж таки, втікти від поразки підопічним Олександра Даценка не вдалося, гості надійно провели заключну частину гри, та в підсумку святкували свою четверту перемогу в сезоні.