Підсумок тринадцятого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Ох і цікавезний видався ігровий день у Вищій лізі. Фактично в усіх поєдинках накал тримався до останньої секунди. Як наслідок, в чотирьох з п’яти матчів долю переможця визначила різниця в один забитий гол. До вашої уваги, огляд тринадцятого туру елітного дивізіону АФС.

CompServiceO`GRADY`S Team 4:3

/10 ХВ. – 0:1 Откидач Ю.; 22 хв. – 1:1 Маценко І.; 24 хв. – 2:1 Кисельов М.; 33 хв. – 3:1 Кисельов М.; 36 хв. – 4:1 Маценко І.; 49 хв. – 4:2 Когулько В.; 50 хв. – Когулько В./

Як і очікувалося в анонсі, веселим видався поєдинок між двома середняками з амбіціями на медалі. Мова йде про CompService та O`GRADY`S Team. Гості, першими відкрили рахунок, коли захист «комп’ютерників», не дограв з Юрієм Откидачем, а той не довго роздумуючи, пробив в дальній кут Волкова. Проте, якщо в першій очній зустрічі цих команд, ми відмічали ігрову перевагу саме підопічних Віталія Паська, цього разу все було з точністю навпаки. Гравцям O`GRADY`S Team, не вистачало легкості, і вони раз по раз пропускали фірмові вбігання за спини у виконанні господарів. І якщо перші свої моменти, головна ударна сила «комп’ютерників» – Ігор Маценко, змарнував. То ближче до завершення тайму, був вже безжальним, замкнувши чудову передачу Олексія Тюріна, та тим самим відновив статус кво. Ну а перед самою перервою, Максим Кисельов, взяв гру на себе , та легко обігравши свого опонента, завдав прицільний удар в дальній кут воріт Костянтина Пєтухова – 2:1.

Після перерви, очікувалося, що гості більш активно ходитимуть вперед, адже рахунок явно не міг влаштовувати підопічних Віталія Паська. Проте активний пресинг команди Олексія Тюріна, фактично не дозволяв «хлопцям в зеленому» створювати щось по справжньому небезпечне біля воріт Волкова. Натомість «комп’ютерники», зуміли довести свою перевагу до гандикапу у три м’ячі. Спочатку вищезгаданий Максим Кисельов, у контратаці оформив дубль, а через кілька хвилин, вирішив не відставати від свого партнера і Маценко, котрий підловив на помилці, пішовши ва-банк, гостей. Та навіть за такого перебігу подій, хочеться віддати належне «зеленій армії», котрі до останнього намагалися змінити ситуацію. За що і були винагороджені на останній хвилині, коли двічі за рахунок Владислава Когулько, скоротили рахунок до мінімуму. Та на жаль для них, повторити камбек своїх суперників першого кола, їм не вистачило часу. У підсумку важлива перемога CompService, яка дозволяє їм триматися близько до лідерів.

СумДУ – Явір Краснопілля 1:10

/2 хв. – 0:1 Підопригора Д.; 6 хв. – 0:2 Гончаренко А.; 24 хв. – 0:3 Гончаренко А.; 25 хв. – 1:3 Зеленський І.; 31 хв. – 1:4 Береговий О.; 35 хв. – 1:5 Підопригора Д.; 43 хв. – 1:6 Мартиненко В.; 46 хв. – 1:7 Гончаренко А.; 50 хв. – 1:9 Зеленський Р.; 1:10 Підопригора Д./

Здається студенти СумДУ, вирішили побити всі антирекорди по кількості пропущених голів за сезон.  Два матчі поспіль команда залишає паркет з десятьма голами у своєму пасиві, і це явно не може залишати якихось шансів на результат. Цього разу, гравці Явору повторили гольову феєрію вслід за Україною Токарі та здобули не менш ефектну перемогу. Говорити, щось суттєве по даній зустрічі немає жодного сенсу, гості, повністю контролювали перебіг подій на майданчику та вже на перших хвилинах зробили вагому заяву у підсумкову перемогу. У складі краснопільців, слід відмітити Підопригору Данила та Гончаренка Андрія, котрі стали авторами хет-триків.  Ці три очки дозволили підопічним тандему Прилепа-Зеленський, закріпитися в середині таблиці.

Газмережі СФ – Сумиобленерго 2:1

/12 хв. – 1:0 Колесник В.; 23 хв. – 1:1 Локоть В.; 44 хв. – Бабинін С./

В анонсі поєдинку, ми відмічали на скільки важливим буде здобуття результату і для одних і для інших. В підсумку, ми стали свідками по справжньому напруженого матчу, де не зважаючи на статус фаворита, «газовикам» було дуже не просто здобути перемогу. Хоча сказати, що команди діяли з оглядкою на власні ворота, точно не можна. Суперники активно працювали над голами, і постійно тримали в максимальній концентрації захист один одного. Кілька гарних передумов для того, щоб відкрити рахунок завершилися чудовим індивідуальним голом у виконанні Владислава Колесника. Восьмий номер господарів, взяв гру на себе, до чого виявилися не готовими гравці Сумиобленерго, і в підсумку пропустили забіг Владислава аж до власних воріт, де Колесник не залишив шансів Олександру Дмитренко. Проте швидко розвинути свій успіх, підопічним Андрія Бурдюга, не вдалося. Що дозволило «енергетикам» відповісти своїм влучним ударом. Владислав Локоть втік на побачення зі своїм тезкою у воротах Газмереж, Мурзою, та чітко реалізував свій шанс. Також в цьому епізоді не варто забувати про чудово виконаний пас у виконанні Дмитра Ігумнова, котрий вирізав м’яч шведою за спини захисників, фактично від власних воріт. Інтенсивний перший тайм, залишав певні очікування і на другу двадцяти п’яти хвилинку. І не зважаючи на лише один забитий гол (про нього ми розкажемо трохи згодом), другий тайм нас не розчарував. «Енергетики», змусили добре понервувати своїх суперників. І відверто кажучи, були близькі до того, щоб як мінімум вийти вперед. Але чудові шанси, які виникали у Андрія Білоненко, Дмитра Ігумнова та інших ні до чого не призвели. Надійна гра посівшого місце у воротах «газовиків» Віталія Царіцина, не дозволили їм цього зробити. Час спливав, а головний бомбардир чемпіонату досі мовчав.  Лише кілька спроб пробити з не найкращих позицій і дуже щільна гра проти нього з боку захисників. Гравці Сумиобленерго, чудово розуміли, що якщо надати Сергію Бабиніну, оперативний простір, може бути непереливки. В підсумку, так і сталося. Лише один момент, коли захист господарів, не дограв з Двадцять першим номером «газовиків», і одразу ж мусили заплатити за це забитим голом у його виконанні.  Що на превеликий жаль для підопічних Євгенія Хабовця, вирішив долю цього безсумнівно цікавого поєдинку. Газмережі, вдруге в сезоні здолали своїх опонентів, та сповна взяли реванш за минулий сезон, де «енергетики» були справжнім каменем спотикання для команди Андрія Бурдюга.

СК Поліцейських Сумщини – СКІФ-СДПУ 1:2

/25 хв. – 0:1 Гранько В.; 30 хв. – 0:2 Мигаль М.; 50 хв. – 1:2 Токаренко О./

СК Поліцейських Сумщини, котрі набрали хороший хід останнім часом протистояв одному з лідерів чемпіонату, СКІФ-СДПУ. І матч видався по справжньому цікавим. Обидві команди, без розкачки увімкнули швидкості та з натхненням працювали поблизу воріт одна одної. Перша класна нагода була саме у господарів, але опинившийся перед Балухтою, Едуард Кодак, не зумів з близької відстані переграти голкіпера «педагогів». Підопічні Ігора Кравченка, вже в притаманній цьому сезону собі манері, багато працювали у пресингу, чим відчутно вимотували своїх опонентів. Це  і принесло свої плоди в середині матчу. Спочатку перед самою перервою, гості втікли в контратаку, яку без проблем завершив Владислав Гранько, замкнувши пас партнера на дальній стійці. А  потім, майже одразу після перерви, Максим Мигаль, класним ударом зі штрафного подвоїв перевагу «педагогів». За такої гри, різниця у два голи мала вагоме значення. Віддавши ініціативу господарям, гравці СКІФ-СДПУ почали діяти другим номером, розраховуючи на контратаки. Ну а полісмени, кинули всі сили аби врятувати цей поєдинок, кілька непоганих спроб поцілити в дев’ятку воріт суперників виконував Олександр Єлшанськимй, проте його ударом зовсім трішки не вистачало влучності. І лише перейшовши ва-банк, за кілька секунд до завершення матчу, Олександр Токаренко, фактично з нульового кута ефектним ударом відправив м’яч в сітку воріт Балухти. Але залишеного часу, щоб врятувати поєдинок у гравців СК Поліцейських Сумщини не вистачило. В підсумку, надважлива перемога для СКІФ-СДПУ, які перед очною зустріччю з Газмережами зберегли для себе відставання у два очки.

Україіна Токарі – Технолоігя-Агросвіт 2:3

/20 хв. – 0:1 Стрибак О.; 26 хв. – 1:1 Суходуб Б.; 43 хв. – 2:1 Суходуб Б.; 44 хв. – 2:2 Бойко Ю.; 50 хв. – 2:3 Петраков Є./

Ну і завершували цей тур Україна Токарі та Технологія-Агросвіт. Господарі, у разі перемоги, обходили б своїх опонентів у турнірній таблиці, тому для обох команд дуже важливо було здобути позитивний результат. В першій хвилини суперники не форсували події, тому небезпечних моментів довелося чекати досить довго. Можна, хіба що згадати непогані удари Зрібняка та Суходуба, але їм забракло влучності. За такого перебігу подій, гол «технологів», виглядав як гром серед ясного неба. Ближче до завершення другого тайму, захист господарів не встиг за Сергієм Літнім, і той виконав простріл на дальню стійку, де абсолютно вільним був Олександр Стрибак, який і відкрив рахунок у матчі. Проте одразу після перерви, за слово взялися вже гравці Україна Токарі. Одразу після перерви, Богдан Суходуб, скористався обрізкою Ярослава Сметаненка і відновив паритет у зустрічі. Для гостей, які і так після суботнього поєдинку в Першій лізі, виглядали втомленими, цей гол міг стати дуже болючим. Адже ми прекрасно розуміємо, що досвідченим «технологам» набагато легше було б грати по рахунку, та вичікувати на помилки від опонентів, ніж знову йти вперед, та самотужки вирішувати долю матчу. Тим паче, що за великим рахунком, нічия їх також не влаштовувала. Класний момент був у Антона Суботи, проте він не зумів переграти Олександра Ходакова, та пробив повз ближній кут воріт, голкіпера Україна Токарі. В цілому малюнок гри, був приблизно таким же, що і в першому таймі. Мінімальна кількість моментів на обох, проте вбивча реалізація, що у підсумку, подарувало нам неабиякі емоції. Про все по порядку. Гості, протягом другої двадцяти п’яти хвилинки, більше володіли ініціативою, але якоїсь стовідсоткової нагоди не виникало. Час спливав, а тому можна було очікувати, що хтось таки мусить ризикувати. І першими свій хід зробили саме підопічні Максима Мисловського, проте захопившись атакою, надто високо розташувалися і пропустили контра випад, який завершив на добиванні той такий Богдан Суходуб. Але проходить менше хвилини, і захист господарів пропускає собі за спини вбігання Юрія Бойко, і його чудовою передачею знаходить Ян Загорулько – 2:2. І за п’ять хвилин до кінця поєдинку, потрібно починати все спочатку. Але є одне але… команди, обмінявшись голами, увійшли в кураж, тож гра стала значно жвавішою. Підопічні Олександра Михайлюка розігрують класну двоходівку з-за бокової і на ударній позиції опиняється Ярошенко, проте на заваді стає Дмитро Зікратий та поперечина воріт, яка після торкання руки голкіпера підстрахувала «технологів». Далі Євгеній Петраков в падінні завдає класний удар в дальній кут воріт Олександра Ходакова, але кіпер господарів, демонструє не менш чудову реакцію за свого візаві. Відчувалося, що ми ще станемо свідками вирішального голу, залишалося лише дочекатися в чиї ворота. І як це часто буває в подібних зустрічах, все визначила остання хвилина матчу. Здавалося б вже нічого не завадить забити Віталію Гученку, котрий опинився самотнім перед воротами гостей, але продовжив демонструвати дива реакції Дмитро Зікратий. Ну а потім, все було як в кращих розв’язках голлівудських фільмів. За кілька секунд до фінальної сирени, Сергій Літній бере гру на себе, проходить свого опонента, та видає шикарний пас віч-на-віч для Євгенія Петракова, ну а знаний бомбардир Технології-Агросвіт, таких моментів не пробачає – 2:3.

За той час, що залишився у підопічних Олександра Михайлюка, врятувати поєдинок фактично не було можливості, тому у підсумку надважлива перемога Технології-Агросвіт, котра продовжує створювати тиск на Газмережі та СКІФ-СДПУ.