Підсумок третього туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Третій тур Вищої ліги подарував нам багато яскравих моментів, зокрема це і перша за два роки поразка Технології-Агросвіт у зимовому чемпіонаті, і дебютна в цьому розіграші перемога Сумиобленерго та багато інших епізодів. Тож до вашої уваги огляд найцікавіших подій третього туру Вищої ліги з футзалу.

CompService – СКІФ-СДПУ 1:1

/23 хв. – 1:0 Маценко І.; 49 хв. – 1:1 Балухта Є./

«Компютерники» були дуже близькими повторити сценарій тижневої давнини, коли відкривши рахунок у протистоянні з Сумиобленерго, зберегли свої ворота недоторканними та святкували перемогу. В даному матчі проти СКІФУ-СДПУ був приблизно той же малюнок, і навіть художник тей самий – Ігор Маценко під завершення тайму продемонстрував чудово взаєморозуміння з Олексієм Тюріним та відкрив рахунок поціливши в кут воріт Євгенія Балухти. До цього звісно, номінальні гості мали цілковиту територіальну ініціативу в таймі. Педагоги за рахунок активного пресингу намагалися задавити гравців CompService, проте з нервами у підопічних Олексія Тюріна все на вищому рівні, зуміли перетерпіти складні перші хвилини і надалі діяли уважно. СКІФ мав величезну кількість стандартів поблизу воріт Волкова, проте до по справжньому небезпечного момента справу так і не довів. Після перерви Ігор Кравченко, який до цього діяв трьома четвірками перейшов на дві, щоб тримати головну в максимально ігровому тонусі, проте навіть це не дозволило похитнути добре злагоджені захисні редути господарів. Кілька перспективних передумов звісно ж виникало, але Олексій Пархоменко діяв на першому номері з високим рівнем концентрації, і цього дня не дозволив нікому завдати хоча б раз акцентованого удару по воротам свого голкіпера. Ближче до завершення поєдинку педагоги пішли ва-банк і перейшли до підключень в атаку Євгенія Балухти, і саме дев’яносто дев’ятий номер врятував партнерів від поразки. Кіпер СКІФ-СДПУ залишився ніким не прикритим на дальній стійці після прострілу Мартиненко Даніїла, та спокійно переправив м’яча в сітку воріт тим сами зрівнявши рахунок у матчі – 1:1. Що ж здається CompService всерйоз намірений здобути результат цього сезону, адже відійшли від своєї улюбленої манери атакувального футзалу, більше віддаючи перевагу надійності поблизу своїх володінь. Цікавий хід, тож будемо спостерігати як він спрацює у майбутньому.

O`GRADY`S Team – Явір Краснопілля 2:2

/4 хв. – 1:0 Таранченко В.; 21 хв. – 2:0 Новіков О.; 29 хв. – 2:1 Артеменко К.; 49 хв. – 2:2 Гончаренко А./

Веселий матч розіграли між собою O`Grady`s  та Краснопільський Явір. Вже в дебюті поєдинку активний пресинг господарями на чужій половині призвів до помилки Берегового, який подарував м’яч Таранченку, а Владислав в свою чергу перекотивши його під свою улюблену ліву, завдав прицільного удару під стійку воріт свого тезки Харченка – 1:0.

Майже відразу підопічні Віталія Паська мали змогу подвоювати перевагу, проте перспективна контратака з завершальним ударом Бакляка закінчилася сейвом першого номера Краснопільців. Гості в першому таймі шукали свого щастя за допомогою прострільних передач на дальню стійку, проте кожного разу буквально миттєвості встигнути не вистачало гравцю, що вбігав в зону. А під завісу тайму O`Grady`s  здавалося б зробив вагому заявку на підсумково вдалий результат для себе. Знову активний відбір на чужій частині майданчику призводить до невдалого виносу у виконанні Шевченка та підбиранням м’яча Олегом Новіковим, той обігрується з Владиславом Таранченком та з близької відстані завдає удару з яким не зумів впоратися голкіпер Явору, Владислав Харченко – 2:0. Звісно після такого першого тайму, вкрай важливим для гостей було вдало стартувати після відпочинку, та спробувати забити швидкий гол у відповідь. І з цим завданням підопічні Зеленського впоралися на відмінно! Господарі надто великими силами пішли вперед, та прогавили швидку контратаку, яку розіграли між собою Мартиненко та Артеменко, як наслідок останній вивалився на побачення з Петуховим та скоротив рахунок у матчі до одного голу. Цей гол додав впевненості гостям, і надалі вже вони більше володіли ініціативою, намагаючись уникнути поразки, а O`Grady`s  , в свою чергу, більше був зосереджений не повторити помилку з першим пропущеним голом. Проте навіть за такого розкладу в одному з епізодів, активний цього дня Таранченко зумів створити собі чудову нагоду для голу, перехопивши необережну передачу Бокача та вивалившись на побачення з Владиславом Харченко, та цього разу голкіпер Явору свою надважливу дуель виграв. Знав би тодіп’ятий номер господарів, наскільки б важливо було тоді забити, можливо б спробував зіграти по іншому, але це вже історія. Явір під завершення зустрічі все частіше використовував підключення зайвого польового гравця, оголюючи свої ворота, а така тактика принесла свої плоди. Чудово розіграна комбінація гостей, в якій все було зроблено вчасно привела до передачі на всіми забутого на дальній  Гончаренка, який без перешкод відправив м’яч у сітку воріт – 2:2. На подальші дії команд спробувати вирвати перемогу не у тієї не у іншої часу не вистачило, тож констатуємо нічию, яка мабуть є найбільш справедливим результатом даного протистояння.

СК Поліцейських Сумщини – Сумиобленерго 3:6

/13 хв. – 0:1 Білоненко А.; 15 хв. – 0:2 Параконний Д.; 18 хв. – 0:3 Скрипняк С.; 18 хв. – 1:3 Скрипченко А.; 20 хв. – 2:3 Бугай А.; 24 хв. – 2:4 Скрипняк С.; 33 хв. – 2:5 Скрипняк С.; 37 хв. – 3:5 Бугай А.; 43 хв. – 3:6 Свістюла Є./

Справжньою окрасою туру став поєдинок між СК Поліцейських Сумщини та Сумиобленерго. В даному матчі було місце усьому: і голам, і емоціям і фолам, всього було вдосталь, а що головне при цьому зберігалася повага один до одного.  «Енергетики» після невдачі минулого тижня вийшли на гру як на останній бій, та потужно почали поєдинок. Завдяки чому вже в середині тайму вели в рахунку 3:0 на свою користь. Спочатку як по нотах розіграний аут в центрі майданчику, і вбігання від Білоненка в зону куди Дмитро Ігумнов закинув м’яч і четвертий номер гостей головой переправляє круглого у стіку воріт Лизогуба. Потім Даніїл Параконний щось схоже повторив все з тим же Ігумновим з гри, і подвоїв рахунок потужно пробивши в ближній кут, ну і наостанок Сергій Скрипняк зробив перехоплення та стрімголов втік від опонентів з власної частини поля, пілся чого трохи змістившись під праву покотив м’яча повз голкіпер поліцейських. Такий старт явно приголомшив господарів, проте не зломив їх характер. Фактично одразу після тертого пропущеного голу Андрій Скрипченко відквитав один м’яч зігравши на добиванні після удару Бугая, який потрапив у стійку. Здавалося б, що це і підсумує перший тайм, адже «енергетики» спробують засушити заключну частину, а полісмени спробують перебудуватися після такого початку. Але як виявилося команди взагалі не збиралися зупинятися і продовжили радувати багато чисельних глядачів яскравим фут залом. Артем Бугай через три хвилини після першого голу скорочує рахунок до мінімуму, чим відроджує інтригу у протистоянні, а через ті самі три хвилини Сергій Скрипняк скористався передачею партнера та з близької відстані поновлює комфортний вірив у два м’ячі. Чим і відправив команди на перерву, а вболівальників перевести дух після феєричного першого тайму. Важко сказати про що домовлялись гості на другий тайм, але те, що цього дня Сумиобленерго не збирається віддавати нікому очки було зрозуміло кожному. По перерві, Скрипняк знову виборює м’яч для себе та обігравшись з Смолінським оформлює хет-трик, чим фактично знімає усі питання про переможця зустрічі. В середині другої двадцятип’яти хвилинки команди обмінялися по ще одному голу у ворота одна одної та встановили остаточні 6:3 на користь Сумиобленерго. Видовищний матч, який не залишив байдужими жодного хто спостерігав за грою чи то з трибун чи то з екранів трансляції на ютуб.

Газмереді СФ – Технологія-Агросвіт 1:0

/42 хв. – 1:0 Дробний Р. (аг); 42 хв. – Бабинін С. (ЖК); 42 хв. –Будко (ЖК); 42 хв. – Будко (ЧК – повторне попередження) /

Не багатим на події виявився центральний матч туру між командами Газмережі СФ та Технологією-Агросвіт. Обидва колективи дуже обережно поставилися один до одного, більше надавши перевагу захисту власних воріт. Через, що протягом всього матчу  із справжніх гольоових нагод згадується хіба. Що спочатку удар і одразу ж добивання удару Дениса Будка в середині першого тайму, проте Антон Гуменюк у рамці воріт показав чудову реакцію відвівши загрозу та перевівши м’яча на кутовий. Також неможливо не відмітити повагу суперників один до одного, що було продемонстровано у складних випадках коли гравці однієї чи іншої команди визнавали, що м’яч покинув межі поля саме від них та віддавали його опонентам. Хороший приклад того, що не зважаючи на важливість здобути результат потрібно пам’ятати про те, що кожен може зробити помилку і з повагою ставитися до всіх хто має безпосереднє відношення до гри. Після сухого першого тайму, перебіг подій на майданчику не змінювався аж до славнозвісної сорок другої хвилини зустрічі, впродовж якої за великим рахунком і відбулися всі найцікавіші події матчу. Спочатку здавалося б рядовий кутовий у виконанні господарів сколихнув всіх серією рикошетів після яких м’яч потрапив у сітку воріт гостей – 1:0. Фактично ж в наступній атаці «технологи» отримують право на небезпечний штрафний біля воріт «газовиків», через що за надмірні емоції отримують по жовтій картці Бабинін Сергій та Будко Денис, а через незгоду четвертий номер господарів одразу ж отримав і друге попередження яке й переросло у вилучення. Дві хвилини чистого  часу (саме стільки в цьому сезоні команда, має грати в меншості) підопічні Андрія Бурдюга провели не просто уважно, а на відмінно, не дозволивши нічого створити гравцям Технології-Агросвіт. У підсумку мінімальна перемога господарів, які можуть себе привітати не лише з важливими трьома очками, а і тим, що стали першим колективом  котрі з листопада 2021 року здобули перемогу над командою Максима Мисловського в зимовому чемпіонаті. Саме тоді також мінімально «технологи» поступилися Попівській громаді.

Україна Токарі – СумДУ 8:1

/8 хв. – 0:1 Крикуненко О.; 16 хв.  -1:1 Шевкунов І.; 25 хв. – 2:1 Кірієнко І.; 37 хв. – 3:1 Ярошенко А.; 42 хв. – 4:1 Суходуб Б.; 44 хв. – 5:1 Чухненко В.;44 хв. – 6:1 Гученко В.;  46 хв.  -7:1 Зрібняк В.; 50 хв.  -8:1 Чухненко В./

Україна Токарі продемонструвала свою небезпідставність на те, щоб здобути найвищі нагороди цього сезону. Підопічні Олександра Михайлюка довго запрягали, проте в підсумку добре поїхали в цьому матчі. Не квапливий перший тайм з невеликою кількістю моментів з боку господарів ледь не змусив думати, що в даному протистоянні можлива сенсація. Адже в дебюті матчу студенти СумДУ зуміли провести гарну атаку, в якій Олексій Крикуненко вдало обіграв свого опонента та без проблем переграв Зікратого, тим самим відкривши рахунок у матчі. Звісно такий перебіг подій не міг задовольняти амбіційних господарів, проте з моментами поблизу воріт суперника в них якось не складалося. І тут на допомогу прийшов капітан команди України Токарі – Ігор Шевкунов, який змусив припуститися дитячої помилки Антона Суботу, котрий банально махнув повз м’яч, тим самим подарувавши того Ігорю, лідер токарян не став нехтувати такою нагодою та відправив того в стіку воріт Архіпова. І як би склалася зустріч для підопічних Михайлюка, не забий Кірієнко чудо-гол на останніх секундах першого тайму можна лише здогадуватися, але цей м’яч явно зняв напругу з облич багатьох вболівальників команди господарів. Івану вдався по справжньому чудовий удар з неробочої правої в самісіньку дев’ятку, і як кажуть класики – такі удари не беруть, тож 2:1. Саме за мінімальної переваги України Токарі команди розпочали другу половину зустрічі, і здавалося що СумДУ ще здібний створити проблеми господарям. Проте на ділі виявилося зовсім інакше з кожною спливаючою хвилиною, студенти все більше і більше нервували, що в підсумку лише погіршувало їх справи на майданчику. Як наслідок шість голів за другий тайм та розгромна поразка 8:1 стали реальністю для підопічних Олександра Шумило.