Підсумок шостого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Цими вихідними команди зіграли один з найяскравіших вік-ендів Вищої ліги в цьому сезоні. Кожен матч ніс неймовірну інтригу та по справжньому тримав у напрузі за остаточний результат, чим безсумнівно порадував всіх вболівальників футзалу. Тож до вашої уваги огляд 6 туру «вишки».

СКІФ-СДПУ- Україна Токарі 2:3

/8 хв.- 0:1 Суходуб Б.; 10 хв. – 0:2 Пимоненко Ю.; 19 хв. – 0:3 Смоляк Б.; 37 хв. – 1:3 Рудняк Я.; 42 хв.- 2:3 Шульга І./

Центральний матч туру повністю виправдав свій статус. СКІФ-СДПУ та Україна Токарі видали між собою яскравий поєдинок, який тримав у напрузі до останньої секунди гри. Поява в рамці воріт «педагогів» Пирхи Віталія наклала свій відбиток на дії господарів у першому таймі. Адже невпевнена гра першого номера СКІФУ призвела до того що ще до перерви Україна Токарі вели у рахунку 3:0. Таку комфортну перевагу для підопічних Михайлюка створили: Суходуб, Пимоненко та Смоляк, що забив від власних воріт. Проте, сказати що по грі на стільки аж переважали гості своїх опонентів сказати не можна. Дмитро Зікратий неодноразово включався у гру та відводив загрозу від своїх воріт.

Після перерви господарі перейшли на часті підключення п’ятого польового, роль якого виконував Власенко Антон, і ситуація на майданчику кардинально змінилася. Мабуть довго Станіслав Смоляк буде згадувати момент коли він мав ставити крапку у зустрічі, проте четвертий номер України Токарі нереалізовані вбивчий момент, пробивши повз ворота з близької дистанції, які захищав лише захисник. І як це часто буває у футзалі, підопічні Михайлюка тут же виймали м’яч із сітки власних воріт, це затяжна комбінація з розіграшем п’ятого дала свої дивіденди і Ян Рудняк скорочує відставання до двох м’ячів. Відчувши невпевненість і діях захисту гостей при обороні в меншості та СКІФ ледь не створив епічний камбек. Ілля Шульга за вісім хвилин до завершення поєдинку загострює ситуацію на паркеті до максимуму. Ще один точний удар у виконанні господарів і команда врятована, проте на щастя гостей в рамці їх воріт чудово діяв Дмитро Зікратий, якому вони і мають завдячувати своєю перемогою. Перший номер токарян не дозволив суперникам скористатися своїми нагодами та зберіг для своїх партнерів таку важливу «вікторію».

У підсумку «педагоги» вперше в сезоні поступаються та одразу ж опускається на третю сходинку в турнірній таблиці.

CompService- СК Поліцейських Сумщини 3:1

/5 хв. Коротенько М. (ЧК); 5 хв. – Ясько (НП); 6 хв. – 1:0 Маценко І.; 16 хв.- 2:0 Ясько М.; 40 хв.- 3:0 Ясько М.; 49 хв.- 3:1 Шелест І./

«Комп’ютерники» в котре підтвердили, що команда дуже залежна від їх капітана, Олексія Тюріна. І його відсутність на паркеті для колективу являється непоправимою втратою. На щастя для господарів, Олексій сьогодні був присутнім та вів своїх партнерів вперед. Вже в дебюті зустрічі CompService ошелешив своїх опонентів подвійним ударом: спочатку, все той же вищезгаданий капітан «комп’ютерників заробив для команди пенальті разом з вилученням, проте Ясько не зумів переграти Лизогуба з точки. Проте вже в наступній же атаці, підопічні Тюріна реалізували більшість та завдяки точному удару Ігора Маценка відкрили рахунок. Після пропущеного голу, поєдинок перейшов в режим гойдалок, де у кожного колективу було поткілька класних нагод відзначитися забитим м’ячем, проте що разу на заваді ставали то голкіпер, то каркас воріт, то просто банальна неточність. Здавалося, що в середині тайму саме полісмени буди близькими до того аби відновити статус кво. Але як це часто буває у футзалі, команда надто захопилася атаками та забула про власний захист, пропустивши швидку контратаку яку завершив Максим Ясько. Така перевага дозволила «комп’ютерникам» діяти по результату, та зосередитися на контргрі. Дуже активним у складі гостей цього дня був Олександр Токаренко, проте всі його спроби відзначитися голом так і не увінчалися успіхом. Відчувалося, що господарі впевнено вели гру до її логічного завершення, тож третій гол у виконанні Ясько був абсолютно логічним та фактично закрив усі питання щодо переможця. До честі гостей, колектив не припинив грати, та завдяки удару Ігора Шелеста зумів відквитати один гол. Але на остаточний результат цей м’яч не мав жодного впливу, тож констатуємо заслужену перемогу підопічних Олексія Тюріна.

Явір Краснопілля – Технологія-Агросвіт 1:4

/12 хв. – 0:1 Харченко В. (АГ); 17 хв. – 0:2 Голибін Р.; 31 хв. – 0:3 Велієв А.; 40 хв. – 1:3 Артеменко К.; 43 хв. – 1:4 Сорока К./

«Технологи» наглядно продемонстрували краснопільчанам, що таке індивідуальна майстерність, та як потрібно витаскати максимум. Гості протягом всього часу зустрічі тримали суперників на безпечній для себе відстані та не дозволяли тим надто легко себе почувати на паркеті. Команда Євгенія Петракова, котрий підміняв на тренерському містку захворівшого Максима Мисловського вчасно увімкнулася в середині тайму та протягом п‘яти хвилин зробили собі потрібно перевагу у рахунку. Спочатку Сметаненко своїм активним пресингом змусив помилитися голкіпера Явору, Владислава Харченка, який розгубившись завів м’яч у свої ворота, а потім Радіон Голибін завершив розіграш зі стандарту точним ударом під поперечину. Забезпечивши собі комфортий рахунок , такий суперник як Технологія-Агросвіт, вже свого не відпустить. Тож обмінявшись голами в другому таймі, гості на досвіді довели гру до перемоги та очолили турнірну таблицю.

Сумиобленерго – СумДУ 3:1

/ 16 хв. – 0:1 Крикуненко О.; 38 хв. – 1:1 Шпирьонок А.; 44 хв. – 2:1 Скрипняк С. ; 46 хв. – Бойко Ю. (НДП); 48 хв. – Субота А. (НДП); 50 хв. – 3:1 Шпирьонок А./

Як і очікувалося, дуже напружена зустріч була між Сумиобленерго та СумДУ. Обидва колективи відчували тиск результату, адже останнім часом справи команд йшли не найкращим чином. З першого ж тайму гравці взялися до справи. Традиційно кілька небезпечних пристрілок виконав Дмитро Ігумнов, проте його тезка у воротах опонента був уважним та відвів загрозу від власних воріт. Політехівці також не відсиджувалися у захисті та шукали свої шанси в контратаках. Одна з яких і дозволила гостям відкрити рахунок у матчі, Олексій Крикуненко скористався незлагодженістю опонентів та обігравши Литвиненка забив у порожні ворота Сумиобленерго – 0:1 на користь СумДУ. Та ще до перерви «енергетики» втратили чудовий шанс відігратися, проте Артему Шпирьонку не вдалося підправити м’яч у сітку після пострілу Ігумнова.

Після відпочинку напористисть господарів призвела до того що підопічні Євгенія Забовця надто швидко склопотали п’ять фолів та фактично весь тайм мусили діяти з максимальною обережністю. Звісно за такого перебігу подій, гості зосередилися на обороні та вичікували на помилку «енергетиків», які з кожною хвилиною все більше напосідали на ворота Клименка. Але перший номер гостей був надійним та тривалий час зберігав свої володіння сухими. Проте навіть Дмитро був безсилим проти удару Артема Шпирьонка, який звільнившись від опіки чудово пробив в дальній кут воріт. Здавалося б психологічна перевага має бути на боці господарів і вони мають дотиснути своїх опонентів, та вирвати перемогу. Так і сталося! Сергій Скрипняк був найрозторопнішим в карному майданчику суперників під час розіграшу кутового та вивів Сумиобленерго вперед – 2:1. Та варто бути відвертими, величезна заслуга загального успіху «енергетиків» лежить на плечах  Олександра Литвиненка, котрий протягом двох хвилин двічі вигравав свою дуель та відбивав дабл-пенальті спочатку від Юрія Бойка, а потім і від Антона Суботи, тим самим не дозволивши студентам вирівняти становище. Підопічні Олександра Шумила спробували втікти від поразки перейшовши на гру з п’ятьма польовими, проте прикра помилка Бойка дозволила Шпирьонку втікти на рандеву із порожніми воротами СумДУ та встановити остаточний рахунок зустрічі – 3:1. Важлива перемога команди Сумиобленерго, яка безсумнівно додасть їм настрою для наступних звитяг.

O’GRADY’S Team – Газмережі СФ 1:3

/ 12 хв. – 0:1 Колесник В.; 23 хв. – 1:1 Боріщик Я.; 44 хв. – 1:2 Колесник В.; 50 хв. – Бабинін С./

Складний поєдинок чекав на Газмережі СФ проти O’GRADY’S. Підопічні Віталія Паська чудово підготувалися до суперника та фактично нівелювали всі сильні сторони «газовиків».  Господарі прогнозовано віддали м’яча опоненту та побудували свою гру другим номером, з активним пресингом від центру паркету. І така тактика мала місце на існування. Адже згадати якісь небезпечні моменти в першому таймі поблизу воріт Пєтухова доволі складно. Лише виконавча майстерність Владислава Колесника, який наважився на дальній удар,  дозволила гостям повести в рахунку. Проте навіть за такого перебігу подій господарі не поспішали розкриватися та терпляче чекали на свій шанс. І як виявилося не дарма, фактично перед самісінькою перервою Ярослав Боріщик підстеріг м’яча в карному суперника та проштовхнув того в сітку Мурзи – 1:1. І як би ж Ярославу ще трохи везіння цього дня, то можна було б і на дубль зазіхнути. Ярослав чудово звільнився від опіки та потужно пробив з близької дистанції, проте на цей раз перший номер гостей був надійним, а добивання Малюченка пролетіло надто вище воріт. Після перерви, ситуація на майданчику не змінилася. Газмережі багато контролював м’яч, але без особливої небезпеки для Пєтухова. Тож ближче до заключної частини гри, підопічні Андрія Бурдюга підняли темп та все більше нагнітали своїх опонентів, і на жаль для вболівальників «зеленої армії», вони не витримали. Захист господарів проспав вбігання все того ж Владислава Колесника і той з розвороту чудово реалізував свою нагоду – 1:2. Цей гол фактично вбив всі надії  O’GRADY’S взяти очки в цьому матчі, адже небезпечних моментів поблизу воріт суперника в другому таймі команда так і не створила. В підсумку пішовши ва-банк, «хлопці в зеленому» не дограли проти Сергія Бабиніна і той подвоїв перевагу, та закрив всі питання щодо переможця. Важливі три очки для підопічних Бурдюга, які після поразки від СКІФУ повертаються в групу лідерів турнірної таблиці.