Підсумок першого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Хотілося б привітати всіх любителів футзалу зі стартом нового сезону в АФС! Не дивлячись те у який складний час зараз перебуває наша країна, ми продовжуємо жити та знаходити можливість грати в улюблений вид спорту, що на наш погляд є великою перемогою. Цими вихідними було проведено усі п’ять поєдинків Вищої ліги, які порадували глядачів не лише своїм накалом, а і відверто кажучи, дещо несподіваними результатами. Тож до вашої уваги огляд першого туру чемпіонату Сумської області з футзалу у Вищій лізі.

Скіф-СДПУ – Явір Краснопілля 6:2

/14 хв. – 1:0 Рудняк Ян; 15 хв. – 2:0 Шульга І.; 19 хв. – 2:1 Береговий О.; 30 хв. – 2:2 Зеленський Р.; 35 хв. – 3:2 Мигаль М.; 40 хв. – 4:2 Тесла Б.; 44 хв. – Гранько В.; 49 хв.- Шульга І./

Відкривали старт зимового сезону команди СКІФ-СДПУ та Явір Краснопілля, які першими з усіх команд вийшли на майданчик спортивного комплексу Педагогічного університету. Тож не дивно, що до даного поєдинку була прикута велика увага. І всі хто переглядав цю зустріч мали змогу бачити досить пристойні швидкості, особливо це стосується господарів, які запропонували своєму опоненту активний відбір, як то кажуть, на м’ячі. В середині тайму «педагоги» протягом хвилини вистрілили дуплетом, та змусили краснопільчан двічі починати з центру. Спочатку Ян Рудняк, виявився ніким не прикритий в карному майданчику та в один доторк замкнув прострільну передачу Максима Мигаля, а потім Іллю Шульгу було винагороджено за сміливість, і його сольний прохід увінчався точним ударом з гострого кута – 2:0.

Такий початок явно не входив в плани гостей, і до честі гравців в зелених футболках, вони зуміли зібратися та гідно відповісти опонентам. Ще в першому таймі, після яскравої багатоходівки, Олександр Береговий скоротив рахунок, розстрілявши володіння Балухти з кількох метрів. Цей гол дещо похитнув впевненість господарів, тож Явір активніше почав ходити вперед, та не за довго після початку другого тайму Роман Зеленський взяв гру на себе, та обігравши захисника завдав влучний удар з яким не зумів впоратися перший номер «педагогів», тим самим відновивши паритет в зустрічі.

Здавалося б психологічна перевага мала б бути саме на боці краснопільчан, проте як виявилося ближче до середини другого тайму, на перший план вийшла не психологічна, а саме фізична готовність гравців. Адже з кожною хвилиною ставало все більше було помітно, що підопічні Ігора Кравченка переграють своїх опонентів у мікро-дуелях в першу чергу за рахунок швидкості. За такого перебігу подій саме СКІФ-СДПУ мав більше можливостей для взяття воріт, що вони і конвертували у чотири  голи, на які гравці Явіра вже нічого не змогли протиставити в замін. У підсумку 6:2 на користь «педагогів», які доволі впевнено починають чемпіонат.

СК Поліцейських Сумщини – СумДУ 3:1

/3 хв.  -1:0 Єлшанський О.; 28 хв. – 2:0 Бугай А.; 29 хв.  – 2:1 Пиханов В.; 37 хв.  -3:1 Токаренко О./

Матч дебютантів Вищої ліги, показав, що обидва колективи не безпідставно знаходяться в елітному дивізіоні. Гра вийшла цікавою, і тримала інтригу за результат до самого кінця. Поліцейські краще почали гру, і вже в самому дебюті провели чудову атаку та відкрили рахунок. Захист студентів не встиг за переміщеннями гравців СК Поліцейських Сумщини що в підсумку призвело до удару Олександра Єлшанського якому ніхто не зумів перешкодити. До честі молодих гравців , такий невдалий старт їх ніяк не надломив і наділі їх дії були надійними. До кінця тайму команди провели в позиційних атаках, проте захист обох колективів був уважним. Одразу після перерви у тих хто дивився матч від самого початку безсумнівно виникло відчуття дежавю, адже знову через три хвилини від свистка про початок тайму полісмени забили свій другий гол. Олександр Єлшанський скористався помилкою захисників поблизу своїх воріт та викотив м’яч на не прикритого Артема Бугая, який з кількох метрів розстріляв володіння Дмитра Клименка – 2:0.

Проте якщо в першій частині матчу, у студентів не знайшлося відповіді на пропущений гол, то цього разу реакція була миттєва. Владислав Пиханов сольним проходом скоротив рахунок у зустрічі, та тим самим просигналізував, що зарано списувати СумДУ у цьому протистоянні. Проте у лідера атак СК Поліцейських Сумщини на це була своя думка, знову Олександр Єлшанський посприяв голу своєї команди, адже саме після його удару з яким впорався Клименко першим на добиванні виявився Олександр Токаренко, який вніс м’яч у сітку воріт гостей. Ну а за час, що залишався якихось по справжньому гольових нагод з боку гравців СумДУ не було, тож у підсумку перемога господарів з рахунком 3:1.

O`Grady`s Team– Сумиобленерго 3:1

/29 хв. – 1:0 Супрун Д.; 42 хв. – 1:1 Параконний Д.; 45 хв. – 2:1 Бакляк Б.; 50 хв. – 3:1 Супрун Д./

Підопічні Віталія Паська покінчили з невдалою серією проти команди Сумиобленерго. Як і очікувалося, обидва колективи підійшли до зустрічі дуже обережно, стараючись не форсувати події. І подеколи здавалося, що кожен чекав, коли хтось зробить той довгоочікуваний «перший крок» , та підійме градус гри. Тож в глядачам довелося чекати аж до  другого тайму. «Енергетики» не вдало зіграли в центрі майданчику, і гравці O`Grady`s зробивши перехоплення, організували стрімкий відрив з точним завершальним ударом Супруна Дмитра, який і відкрив рахунок. Саме цей гол пожвавив дії гостей на майданчику, адже тепер їм дійсно довелося ризикувати та більш сміливо йти в атаку. Після кількох пристрілок по воротах Петухова, «енергетики» скористалися головною їх зброєю, а саме розіграшем стандарту. Показово розіграний кутовий з боку підопічних Хабовця, влучним ударом завершив Даніїл Параконний, тим самим зрівнявши рахунок у зустрічі. Відчувши, смак забитого голу, гості намагалися діяти в тому ж ключі, аби вирвати перемогу, проте наступили на ті ж самі граблі, що і в ситуації з першим пропущеним голом. Знову господарі вдало від захищалися, та зуміли швидко організувати контратаку, яку не змарнував Бакляк Богдан, прицільно пробивши в дальній кут володінь Олександра Гніденка. До фінального свистка залишалося не так багато часу, тож Сумиобленерго перейшли на гру з п’ятим польовим, але захист O`Grady`s цього дня діяв як один злагоджений механізм, що не дозволяв собі зайвих помилок. У підсумку за кілька секунд до сирени Супрун Дмитро підловив на помилці гравців Сумиобленерго та встановив остаточний рахунок 3:1 на користь підопічних Віталія Паська. Що ж, як то кажуть: «Як корабель назвеш, так він і попливе», тож побажаємо колективу O`Grady`s вдалого та довго «плавання» у нашому футзалі.

CompService – Технологія-Агросвіт 1:10

/2 хв. – 0:1 Прощенко Р.; 11 хв. -0:2 Літній С.; 13 хв. – 0:3 Грибачов В.; 14 хв. – 0:4 Стрибак О.; 18 хв.- 0:5 Загорулько ЯН; 21 хв. – 0:6 Грибачов В.; 28 хв. – 0:7 Стрибак О.; 30 хв. – 0:8 Прощенко Р.; 37 хв. – 1:8 Маценко І.; 42 хв. – 1:9 Загорулько Ян; 43 хв. – 1:10 Загорулько Ян/

Матч, який немає жодного сенсу щось багато писати, а гравці CompService воліли б ніколи про нього не згадувати, адже результат протистояння говорить лише про одне – краще всього не злити Технологію-Агросвіт. Очікувалося, що «Технологи» які за день до зустрічі проводили свій поєдинок в Першій лізі чемпіонату України з футзалу, мали б підійти до гри місцевого чемпіонату в немотивованому стані, проте на ділі виявилося, що не дограна зустріч з Дніпрянами, лише розлютила номінальних гостей, і всю свою енергію гравці вилили на «комп’ютерників». Підопічні Олексія Тюріна були абсолютно не готовими до запропонованих швидкостей гравцями Технології-Агросвіт. Команда Максима Мисловського забивала багато та на будь-який смак, при цьому діючи з максимальною віддачею, що і призвело до розгромної перемоги. Більш ніж показова «вікторія»  діючого чемпіона, яке зняло питання щодо бажання виступати у чемпіонаті міста.

Газмережі СФ – Україна Токарі 1:1

/9 хв. – 1:0 Шевкунов І.; 18 хв. – 1:1 Бурдюг А. /

Мабуть, центральне протистояння туру відбулося між командами які точно є серед головних претендентів за найвищі нагороди Газмережі СФ та Україна Токарі. Початок зустрічі пройшов під акомпанементом знайомства з можливостями один одного. Гості намагалися розхитувати захист за рахунок Шевкунова та Гученка, проте якогось значного зиску гравці Токарів не отримали. А от активний відбір, що увімкнула команда під час кутового суперників привів до помилки Ярослава Бикова, та перехоплення Ігора Шевкунова, який на відмінно скористався своєю можливістю, пробивши в дальній кут воріт «газовиків» – 0:1.

Майже одразу, підопічні Михайлюка мали можливість подвоїти перевагу, проте на простріл Кірієнка не встиг Володимир Чухненко. Можливо, якби вони здогадувалися на скільки важливим був цей епізод у майбутньому, то відіграли б його по іншому. Буквально через кілька хвилин, «газовики» як по нотах розіграли аут, наконечником якого став Андрій Бурдюг – 1:1.

Друга частина матчу була небагатою на моменти, команди почергово атакували одна одну, проте більше були заточені на збереженні в недоторканності своїх воріт. У підсумку нічия, яка мабуть, була найбільш справедливим результатом.