Підсумок першого туру Другої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Цими вихідними команди Другої ліги зіграли свій перший тур, виявився він досить напруженим і цікавим, тож до Вашої уваги його огляд.

Група А. “Зірка” та “Peroff” з першого туру захоплюють лідерство, “ЕФК-Олександрія” мінімально перемагає, з трьома не забитими дабл-пенальті, а “Вікторія” (Липова Долина) здобуває дебютну перемогу під егідою АФС.

LIKARSKE” –  “ЕФК-Олександрія”  0-1 (0-0)

Голи: Тхор (48)

На 43 хвилині Кирило Гужва (ЕФК-Олександрія) не реалізував дабл-пенальті

На 44 хвилині Денис Назаренко (ЕФК-Олександрія) не реалізував дабл-пенальті

На 50 хвилині Арсен Ситник (ЕФК-Олександрія) не реалізував дабл-пенальті

Попередження: Вовницький (9), Борисенко (26) –  “LIKARSKE”

Старт Другої ліги Зимового чемпіонату був покладений на матч групи А між LIKARSKE” та  “ЕФК-Олександрія”. Розпочали команди дещо обережно, потроху вивчаючи сильні та слабкі сторони одна одної. Та з кожною хвилиною поступово додавали обертів. Більш завзятими в цьому плані були підопічні Віталія Гученка, які почали високо накривати суперника і таким чином діяти першим номером. В першій половині гри результату це не принесло, а ось в другій 25-хвилинці ця активність вилилась в пять командних фолів для підопічних Едуарда Підлужного. І вже на 43 та 44 хвилині олександрійці пробивали 10-метрові, з якими гравці Лікарського точно не були згодні, та залишимо це на розгляд арбітра, тож справедливість до них повернулася коли Кирило Гужва та Денис Назаренко забити дабл-пенальті не змогли. Та що не змогли Денис та Кирило зробив Тхор, щоправда вже з гри, наважившись  на дальній постріл розпечатав ворота “Лікарського”. На останній хвилині “Олександрії” знову випав шанс продемонструвати, що з 10-метрових забивати вони вміють (тут вже питань до фолу не було ні в кого). Виконувати штрафний удар підійшов вже третій гравець команди Гученко, та й йому не вдалося забити. За що олександрійців ледь не покарали на останніх секундах, та з ударом Кирила Щербака впорався голкіпер “ЕФК-Олександрії” -Колесник Владислав, який був сьогодні на висоті.

Сумиобленерго -КПР” – “Зірка” 2-7 (0-2)

Голи: Бобко (26), Грошовик (39) — Грабар (10,19,41,42), Брухно (35,46), Грищенко (45)

Попередження: Семененко (49) — Грищенко (45)

А ось другий матч цієї групи  відбувався в неділю, новачок  Зимового чемпіонату “Сумиобленерго-КПР” приймав одного з фаворитів групи “Зірку”. Останні вже з перших хвилин взяли мяч під свій контроль й почали створювати небезпеку біля воріт “енергетиків”. Оборона яких протрималася до 10 хвилини, коли класно розіграний кутовий завершився голом Грабара, який ще через 9 хвилин подвоїв перевагу своєї команди, пішовши на перерву з комфортними 2:0. Старт другої половини був дещо несподіваний, вже на першій хвилині КПР вдалося відквитати один мяч, в такій напрузі команди грали до 35 хвилини, поки Брухно знову не зробив комфортну перевагу в два голи. Та й тут “Сумиобленерго” зумів знову скоротити відставання, за що хотілося б їх похвалити, тож інтрига в матчі відродилася, аж поки лідери “Зірки” знову не ввімкнулися. Буквально за хвилину Грабар забиває двічі, таким чином оформлюючи покер, Дмитро Грищенко забиває один з найяскравіших голів першого туру, а Брухно доводить рахунок до розгромного 7:2.

Peroff” – “ДФК Динамо” (Білопілля) 6:1 (3:0)

Голи: Пазуха (12), Обзор (22), Качайло (25,32), Палета (30), Гльоза (45) — Кеків (48)

На 25 хвилині Пазуха (Peroff) не реалізував дабл-пенальті

Наступний матч цієї групи також виявився результативним і знову з чималою перевагою однієї із команд. Хоча перипетії перших 10 хвилин взагалі не спонукали до такого результату. “ДФК Динамо” виглядало досить непогано мали декілька хороших ударів по воротам суперника, та схоже пропущений гол дещо збив запал молодих гравців. Й поступово “Peroff” приборкував ініціативу в матчі, а провалена кінцівка поховала шанси колективу з Білопілля на позитивний результат, 3:0 після першої половини гри . Для повернення до матчу потрібен був швидкий гол в другому таймі, та на жаль для них забити його не вдалося. А гравці “Peroff” з кожною хвилиною почувалися все більш впевнено, що й вилилось ще в три голи в другому таймі, за рахунку 6:0, забити нарешті вдалося й “ДФК Динамо”, якщо б цього не сталося було б зовсім не справедливо, адже на гол вони точно напрацювали.

Грифони” – “Вікторія” (Липова Долина)  2-4 (1-1)

Голи: Шатило (14,47) — Береза (23), Кононович (38), Шевченко (41), Карпець (45)

Дебют вдався , так можна коротко охарактеризувати цей матч. Адже для обох команд це перший Зимовий чемпіонат. Щоправда для кожної із команд цей дебют з різним смаком. З перших хвилин команда з Липової Долини намагалася діяти першим номером, та схоже, що й “Грифони” були не проти такого розвитку подій, вони зустрічали суперника в центрі поля, а на високий пресинг номінальних гостей намагалися відповісти виходом через короткий пас, а не закиданням круглого вперед. Й на 14 хвилині спіймавши суперника на контр-атаці, наймолодший гравець матчу Сергій Шатило відправив мяча поміж ніг голкіперу суперника. Тож обрана стратегія на матч працювала, тож вадливо було втримувати цей рахунок, а по можливості його подвоїти. Такими чином перший тайм підбігав до закінчення “Вікторія” намагалися додати обертів, і за декілька хвилин до закінчення тайму, Береза замкнув дальню стійку, вирівняв рахунок на табло. Схоже цей гол дещо надломив “Грифонів”, адже в другому таймі команда пропустила тричі, на що відповіли лише голом того таки Шатила, який лише трішки підсолодив гіркоту поразки. Тож обом командам хотілося б подякувати за непогану гру і привітати “Вікторію” з першою перемогою.

Група В. Перші нічії в чемпіонаті, несподіваний “Хлібодар” Степанівка, і супер-матч між “Колосом” (Северинівка) та “Аквітаном”.

Колос” (Северинівка) – “Аквітан”  6-4 (0-2)

Голи: Галета (33,36,50), Пархоменко (44,50), Сметаненко (48) — Гурба Н. (45), Конопльов (23,25,38)

Який же стартовий матч в групі В видали “Колос” та “ Аквітан”. Хоча перший тайм ні до чого такого не спонукав. Так у команд були моменти, але до логічного завершення у вигляді голу довести їх не вдавалося. Все це йшло аж до 23 хвилини, аж поки гравцям “Аквітана” не вдалося вивести Конопльова віч-на-віч з кіпером “Колоса”, Дмитро не схибив відкривши рахунок у матчі, а на останніх секундах й зовсім подвоїв перевагу. Провальна кінцівка тайму для підопічних Андрія Чертка… Та все найцікавіше нас чекало попереду. На вдалі бомбардирські дії Конопльова у северинівців знайшовся свій талант, Галета за 3 хвилини робить дубль. Та відмітити тут хотілося б якраз не його, а зірку команди “Колос” – Максима Мисловського, який двічі виступив в ролі другого асистента, але інколи другий асист краще за саму гольову передачу, це саме той випадок. Тож 2:2 і команди почали все спочатку, і знову вперед вийшли гравці “Аквітану”, минулорічний лідер Громади “Попівська сільська рада” Гурба Назар протягнув круглого по бровці віддав на порожні ворота  Конопльову — це хет-трик. Та Мисловського було не зупинити, передача на Пархоменка і удар в девятку воріт від Богдана. Проходить буквально декілька хвилин і вже сам лідер “Аквітана” – Гурба забиває зі штрафного. Та було зрозуміло, що це не кінець. Северинівка знімає голкіпера, й підключає пятого польового, й це спрацьовує, як по нотам розіграна комбінація і це 4:4! Відчувши запах крові Андрій Черток продовжує гру з пятим, і буквально за пів-хвилини ризик себе виправдав 5:4! І вже пятий від “Аквітана”, та подвиг “Колоса” зробити не вдалося, лише пропущений в порожні ворота  і підсумкові 6:4. Тож класний матч за який хотілося б подякувати командам.

Слобожанщина-Агро” – “Хлібодар” (Степанівка) 4-0 (1-0)

Голи: Антипенко (4), Будник (30), Гринченко (33), Овсієнко (44)

Досить несподіваним, але закономірним  вийшов результат цього поєдинку. “Слобожанщина” вже чимало турнірів відіграла одним складом, тож гравці вже десь інтуїтивно розуміють один одного, плюс за стільки часу вже є певний запас комбінацій, після однієї з яких і вдалося відкрити рахунок у матчі, Антипенко з носка розстріляв голкіпера степанівців. А ось останні якраз майже повністю змінили склад, тож важливо було не пропустити першими й спробувати грати на контратках , та цього зробити не вдалося, а зламувати оборону “аграріїв” не зовсім зіграним складом виявилось досить складно. Тож “Слобожанщина” в першу чергу зосередилась на обороні, хлопці розуміли, що з кожною наступною хвилиною суперник буде більше нервувати і моменти для взяття воріт будуть. Так і сталось в другому таймі спіймавши “Хлібодар” на обрізці Будник подвоїв перевагу своєї команди, Грінченко в сольному проході зробив її комфортною, а капітан слобожанців Сергій Овсієнко поставив крапку — 4:0. Тож класна тактична гра від “Слобожанщини-Агро”. А в “Хлібодара” ще все попереду, є впевненість,що з кожною грою колектив буде тільки прибавляти.

Колос” (Підліснівка) – ”Вальхалла”   3-3 (2-1)

Голи: Черних О. (18), Бирченко В. (21,44) — Марченко (4),  Кулик (27), Грищенко (50)

А ось і перша нічия в групі В. Це “Колос” (Підліснівка) зустрічався з “Вальхаллой”. Жодна з команд не хотіла віддавати ініціативу, тому боротьба точилася на кожному клаптику спортивного майданчик. Забитих голів довго чекати не довелося, вже на 4 хвилині Марченко зіграв на добиванні й вивів “Вальхаллу” вперед. Та після забитого голу жодна з команд не змінювали тактику й продовжувала грати в свій футзал, так на 18 хвилині Бирченко зібрав на собі двох гравців суперника й проштовхнув мяча на вільного Черних, який розстріляв голкіпера “Вальхалли”. Згодом кіпер номінальних гостей припустився прикрої помилки і на перерву команди пішли за переваги підліснівців. Другий тайм був дещо схожим на перший знову швидкий гол у виконанні підопічних Дениса Лупача. Тож знову командам довелося починати все спочатку, створивши п декілька небезпечних моментів, більш вдалими в завершальній стадії були гравці “Колоса”, які вдруге в матчі вийшли вперед. Й вже можливо порахували собі три залікові пункти, але проти цього був 11 номер гостей Данило Гурінов, який на останній хвилині протягнув мяч через все поле й віддав на Грищенка, якому залишалось закрити дальню стійку, тож в підсумку закономірні 3:3.

Фортуна” – “Patriots” 1-1 (1-1)

Голи: Зякун (23) — Камінський (17)

Найменш результативний матч групи В. Але воно й не дивно, адже було видно, що обидва колективи заточені більше на оборону, й головною задачею було зіграти надійно позаду, а забити момент буде, що в першому таймі і відбулося, спочатку Камінський ударом метрів з двадцяти відкрив рахунок у матчі, схоже кіпер “Фортуни” не очікував такого кроку від суперника. Номінальні господарі відповіли своїм влучним пострілом зі штрафного приблизно з такої ж відстані, що й пропустили, тож на перерву команди  йдуть за рахунку 1:1. Други половина гри мало чим відрізнялася від першої, хіба що більш надійними діями голкіперів, які більше не пропускали. Тож як і в попередній грі закономірна нічия, й перші залікові бали для обох колективів.

Група С. “Оріон” мінімально перемагає команду з Лебедина, “Антифутбол” та “Валедіанс” сильнішого не виявили, “ТРО-Суми” громить “Моноліт” , а “Елітбуд” сильніший за ФК “Соборну”.

Антифутбол” — “Валедіанс”  1-1 (0-0)

Голи: Коломієць (38) — Лавинюков (35)

Попередження: Коломієць (49)

Вилучення: Майоров (49) — Верхогляд (49), Синяговський (49)

Матчем “Антифутбол” – “Валедіанс” відкривався тур в групі С. Й команда Анатолія Куренскова більш вдало його почала, маючи на перших хвилинах два сто-відсоткові моменти, та Якущенко не реалізував вихід віч-на-віч, а Райденко не зміг влучити в порожні ворота з декількох метрів, після цього Леонід Сень провів зміну четвірок, і в принципі вирівняв гру, почавши навантажувати голкіпера “Антифутбола” дальніми пострілами. Тож подальша гра команд в першому таймі не змушувала віддати перевагу якійсь з команд, “Антифутбол” намагався швидко перейти в атаку, розраховуючи на швидких своїх футзалістів, “Валедіанс” пробував більш комбінаційний футзалЮ де кожен аут чи кутовий закінчувався ударом. Та розпечатати голкіперів команд не вдавалося. Другий тайм команди розпочали обережно, зустрічаючи одна одну ближче до центру майданчика, чекаючи на помилку від суперника. І ось на 35 хвилині стандарт для команди “Валедіанс” нарешті приніс результат, Лавинюков відкрив рахунок. Та перевага протрималася лише три хвилини, й Коломієць зрівняв рахунок,  зі швидко розіграного штрафного. Тож знову нічия, й боротьба на майданчику лише загострювалась, й свого апогею вона сягнула на 48 хвилині, грубий підкат в центрі поля переріс в масовану сутичку, що зовсім неприпустимо в даний час. Представники обох команд вже прокоментували даний епізод, й найголовніше, що вони розуміють що такі дії неприпустимі. Тож після дисциплінарних покарань гравці “Антифутболу” провели кінець зустрічі в більшості, та вирвати перемогу не вдалося.

ТРО Суми” – “Моноліт”  9-3 (3-1)

Голи: Змисля (10, 19, 32), Зуєв (21,48,48),  Счасний (40), Медяний (44), Руденко (47) — Васько (22), Зубко (37), Буряк (43)

Найрезультативніший матч всього першого туру зіграли “ТРО-Суми” та “Моноліт”, цілих 12 мячів побачили глядачі цієї зустрічі, більшість з них припала на команду “ТРО-Суми”. Яка з першого тайму почала демонструвати свої серйозні наміри на перемогу в цьому матчі, найбільше в цьому постарався Змисля, зробивши перші два голи самотужки, ну а третій мяч від Зуєва закрив питання про переможця, і навіть красень-гол (якому віддамо звання “гол туру”) від Васько наступної хвилини ніяк не вплинув на перебіг подій в матчі. Другий тайм знову розпочався з голу Змислі, команда якого не підпускала суперника ближче, ніж в два мячі, ну а дубль Зуєва на останніх хвилинах, який в підсумку виріс для нього в хет-трик, взагалі довів рахунок до розгромного.

Елітбуд” – ФК “Соборна” 5-1 (2-1)

Голи: Єременко О. (23), Терешкевич (24,31), Єременко Р. (42), Лисенко (47) — Полубінський Б. (10)

На 21 хвилині Лисенко (Елітбуд) не реалізував дабл-пенальті

Попередження: Крамаренко (3) –  Сініченко (23)

Новачок Зимового чемпіонату ФК “Соборна” зумів попсувати нерви “Елітбуду” , та набрати залікові бали не вдалося. Хоча складалася для них гра досить непогано, завівши себе з перших хвилин хлопці самовіддано боролися з більш досвідченими гравцями “Елітбуда”. Все це вилилося в гол на 10 хвилині, заряджений на результат Полубінський до кінця дограв епізод й вивів свою команду вперед. Та ця зарядженість на боротьбу в кожному епізоді призвела до 6 фолів, та й тут голкіпер гостей був на висоті, взявши удар від Лисенка. Й буквально двох хвилин не вистачило “Соборній”, щоб піти на перерву лідером (й хто зна як тоді б склалася гра), а так на 23 Єременко О., на 24 Терешкевич забили по голу й закінчили тайм виграючи 2:1, відзначити тут хотілося б Брижика, який можна сказати й зробив ці голи. В другому таймі для більш  досвідченого “Елітбуду” довести гру до логічного завершення  не стало проблемою, Терешкович оформив дубль, Єременко Р. в класному сольному проході довів перевагу до трьох мячів, а Лисенко реабілітувався за не забитий 10-метровий.

Лебединські ковбаси” – “Оріон”  0-1 (0-1)

Голи: Журавльов (25)

Попередження: Пацюк (Оріон)

Дуже напруженим вийшов матч між “Лебединськими ковбасами” та “Оріоном”. В обох командах достатньо досвідчених гравців, тож вони вирішили не стартувати з місця в карьєр, а поступово входити в гру, шукаючи слабкі місця суперників. Головною зброєю стали дальні удари, яких було чимало в першому таймі, та їм не вистачало або влучності або потужності. Справжній сто відсотковий момент відбувся вже на останній хвилині матчу, коли Журавльов вийшов віч-на-віч з воротарем лебединців й пробив в стійку, з цього моменту “Оріон” отримав кутовий, з якого й забив, той таки Журавльов класно пробив в девятку воріт суперника. Дуже потрібний гол для номінальних гостей, який вніс свої корективи на другу половину зустрічі, тепер більш активно потрібно було діяти гравцям з Лебедина. Що вони й намагалися зробити, та оборона підопічних Сусика діяла самовіддано та злагоджено, а коли й вона була без силою на допомогу приходив голкіпер “Оріона”. Контратаки, які вдавалося організовувати гостям, такий бажаний другий мяч так і не принесли, та як виявилось він був і не потрібний. Суха перемога “Оріона” над дуже хорошим суперником.