Підсумок п’ятого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Багатим на події виявився п’ятий тур чемпіонату Сумської області з футзалу у Вищій лізі. Нарешті в нас визначився одноосібний лідер турнірної таблиці. До вашої уваги огляд найцікавіших подій ігрового вік-енду «вишки».

СумДУ – Технологія-Агросвіт 0:4

/40 хв. – 0:1 Пустовойт І.; 40 хв.- 0:2 Петраков Є.; 47 хв.-  0:3 Расторгуєв А.; 49 хв. –  0:4 Расторгуєв А./

Поки нічого не можуть вдіяти студенти СумДУ із своєю бідою. Вже вкотре в чемпіонаті, підопічні Олександра Шумило показують доволі пристойну гру в першій частині матчу та провалюються в другій. Так і в зустрічі з Технологією-Агросвіт, господарі почали досить пристойно, зуміли нав’язати боротьбу більш іменитому супернику та тривалий час стримували «технологів» в центрі майданчику не дозволяючи турбувати свого голкіпера. В першому таймі гості мали всього кілька непоганих передумов для взяття воріт, але і ті успішно відвів від своїх володінь Дмитро Клименко, що вперше в цьому сезоні вийшов з перших хвилин (забігаючи наперед можливо було б доречним залишити Дмитра на весь відрізок поєдинку).

Після перерви господарі ледь не ошелешили «технологів» і після розіграшу з центру провели атаку в кращих традиціях славнозвісної студентської команди, коли її кольори захищали більшість гравців, що нині перебувають в Технології-Агросвіт. Розіграна як по нотах комбінація завершилася ударом впритул у виконанні Олексія Крикуненка, проте капітан політехівців не зумів переграти вчасно кинувшогося під ноги Антона Гуменюка. Такий початок одразу ж розбудив команду Мисловського, яка втрачати очки в грі з аутсайдером аж ніяк не планувала, а тому з ще більшим завзяттям вдалася до атак поблизу воріт змінившого Клименка, Володимира Архіпова. Гості, увімкнувши активний пресинг, змусили відбиватися  студентів та надовго забути про власні атаки. Триматися в такому форматі проти діючого чемпіона мало кому під силу, тож не дивно, що молодь СумДУ припустилася кількох помилок. Обрізка Крикуненка біля власної штрафної, призвела до того, що м’яч опинився у Іллі Пустовойта, який не став марнувати чудову нагоду, та відкрив рахунок ударом під поперечину. Цей гол не аби як вплинув на психологічний стан господарів, які зневірилися в тому, що здатні відібрати очки у одного з фаворитів чемпіонату та почали ще більше помилятися. А чекати того, що така команда як Технологія-Агросвіт не покарає за втрату концентрації не має жодного сенсу. Гості швидко довели рахунок до ще більш комфортного, тричі забивши впродовж десяти хвилин. У підсумку впевнена перемога підопічних Максима Мисловського, які як мінімум до суботи очолили турнірну таблицю чемпіонату.

Газмережі СФ – СКІФ СДПУ 1:2

/3 хв. – 0:1 Мигаль М.; 16 хв. – 1:1 Луценко Д.; 24 хв. – 1:2 Тесленко Б./

Емоційний видався центральний поєдинок між Газмережами СФ та СКІФ-СДПУ. І хоча всі голи команди забили лише в першому таймі, подивитися було на що в кожному з них. Вже вкотре підопічним Ігора Кравченка вдається старт поєдинку, і вже на третій хвилині Максиму Мигалю вдався чудовий удар зі штрафного удару, і одинадцятий номер «педагогів» прямим пострілом прошив весь захист господарів – 0:1. Звісно такий перебіг подій не міг влаштовувати номінальних господарів, які почали шукати моменти поблизу воріт Євгенія Балухти. Сказати, що підопічні Андрія Бурдюга влаштували осаду захисту СКІФУ точно не можна, проте на свій гол награли. Спрацювало правило «баш на баш» і на дальній удар Мигаля в середині тайму відповів своїм дальнім пострілом Дмитро Луценко, який наважився пробити здалеку, чим застав зненацька першого номера гостей – 1:1. Остаток тайму гра проходила в рівній боротьбі, де найбільш красний момент втратили «педагоги», коли отримали право на пробиття вільного удару на лінії карного майданчику «газовиків», проте захист надійно відпрацював та відвів загрозу від володінь Віталія Царіцина. Здавалося, що команди так і підуть на відпочинок за нічийного рахунку, проте іншої думки були гравці СКІФу, на останній хвилині,  гості пішли в активний відбір на чужій половині майданчику та змусила припуститися прикрої помилки Сергія Козолупа, який буквально викатив м’яча на ударну позицію для Богдана Тесленка. Дев’ятий номер не став марнувати нагоду та вивів «педагогів» вперед. Знали б ми тоді, що в другому таймі команди не зуміють засмутити одна одну ні за що б не повірили. Проте як виявилося,  після перерви на майданчику вистачало боротьби та емоцій, та до голів справа не дійшла. У підсумку важлива перемога СКІФ-СДПУ, які завдяки цим трьом очкам одноосібно очолюють турнірну таблицю.

Україна Токарі – Сумиобленерго 6:1

/2 хв.- 1:0 Гученко В.;4 хв. – 1:1 Параконний Д.; 5хв.-  2:1 Суходуб Б.; 18 хв. – 3:1 Гученко В.; 30 хв. – 4:1 Зрібняк В.; 47 хв. – 5:1 Шевкунов І.; 50 хв.-  6:1 Суходуб Б./

Яку ж зустріч подарували вболівальникам команди Україна Токарі та Сумиобленерго. Матч був наповнений усім тим за що ми любимо цей динамічний вид спорту. Команди зіграли відкрито  з великою кількістю гольових моментів, безпосередньо самих голів та яскравою палітрою різноманітних емоцій. Ну а тепер до самої зустрічі! Вже з перших секунд чудову гольову нагоду втратив Владислав Локоть, який звільнився від опіки та вивалився на побачення з голкіпером суперника, проте Дмитро Зікратий скоротив кут обстрілу та відвів загрозу від воріт. Буквально в наступній же атаці господарі продемонстрували, наскільки важливими є багаторічні взаємозв’язки гравців на майданчику. Віталій Гученко знайшов біля лінії штрафної суперників Сергія Чугая, а той міг з закритими очима робити скидку м’яча партнеру, адже чудово знає місце куди саме має вбігати його партнер, яким знову ж таки виявився Віталій Гученко.  П’ятий номер без проблем відкрив рахунок у зустрічі, пробивши повз Олександра Гніденка– 1:0. Та не встигли підопічні Олександра Михайлюка встигнути як слід насолодитися миттю лідерства в матчі, як Даніїл Параконний відновив статус кво. Дмитро Ігумнов був першим на підбирання в центрі майданчику та передачею на фланг знайшов Вадима Клименка,який не довго думаючи прострілив в карну зону, де на м’яч чатував сімнадцятий номер «енергетиків», для Даніїла не склало труднощів відправити сферу в сітку воріт Зікратого – 1:1

На цьому команди не зупинилися і атакувальний порив партнерів підхопив Богдан Суходуб, який спочатку заробив штрафний удар, а потім потужним ударом, вдруге вивів господарів вперед. Два швидкі голи дали впевненість у своїх діях гравцям України і відчувши можливість розвити перевагу, господарі створили ще кілька чудових нагод. В першу чергу варто згадати втрачений шанс Станіславом Смоляком, якого захисники забули на дальній стійці під час розіграшу кутового, проте на щастя для гостей четвертий номер господарів з метру не зумів переправити м’яч у порожній кут воріт Гніденка. І поки Смоляк прокручував у себе в голові цей епізод, Віталій Гученко після схожого стандарту потужно пробиває в ближній кут, та встановлює більш комфортні 3:1. Пропущений м’яч змусив Хабовця вдатися до ротації в воротарській ланці і надалі по лінії працював досвідчений Олександр Литвиненко. До слова, у  дванадцятого номера також вистачало робити! Ще до перерви, Олександр виграв дві дуелі проти Пимоненка та Ярошенка які загрожували його володінням з безпосередньої близькості, а також не дав завдати акцентованого удару Кірієнку.

Друга частина зустрічі, нагадувала матч «енергетиків» тижневої давнини. Гості намагалися багато працювати на атаку, проте до по справжньому гольових нагод справа фактично не доходила аж до самого кінця матчу. Чого не скажеш про господарів, які зосередившись на оборонній роботі не забували гостро контратакувати. Одна з таких контратак і увінчалася четвертим голом Владислава Зрібняка. Тільки но мав скорочувати рахунок Владислав Локоть, як через миттєвість, його тезка з боку суперників обікрав біля бокової Євгенія Хабовця, та протягнувши м’яч ближче до воріт самотужки завдав удару в дальній кут Литвиненка – 4:1. Цей гол фактично зняв усі питання, щодо майбутнього переможця. Підопічні Олександра Михайлюка зразково діяли в захисті, давши слабину лише після того як двічі зловили «енергетиків» при розіграші п’ятого польового, тим самим довівши рахунок до розгромних 6:1. Лише під завісу поєдинку кілька непоганих можливостей у складі гостей мав Артем Шпирьонок та і тому Дмитро Зікратий не дозволив відзначитися бодай голом. У підсумку красномовні 6:1, які виводять Україну Токарі на третю сходинку турнірної таблиці.

СК Поліцейських Сумщини – O`GRADY`S Team 2:3

/24 хв. – 1:0 Благородний О.; 36 хв. – 1:1 Супрун Д.; 43 хв. – 1:2 Бакляк Б.; 44 хв. – 2:2 Коротенко М.; 47 хв. – 2:3 Шелест І. (аг)/

СК Поліцейських Сумщини та O`GRADY`S показали класний футзал, який сподобався вболівальникам . Перші підходили до старту матчу з тривалою серією без перемог,та безсумнівно націлені були перервати її, а другі після двох поспіль спотикань у здавалося б виграшних поєдинках мали продемонструвати, що з психологічним станом колективу все в повному порядку. Команди активно почали зустріч, та без особливої розкачки взялися до справи. Кілька разів довелося вступати у гру Костянтину Пєтухову у рамці своїх воріт, проте кіпер гостей діяв уважно, та зберіг власні володіння у недоторканності. Проте навіть перший номер «хлопців в зеленому» був безсилим в епізоді коли перед перервою за господарів забивав Благородний Олександр, який потужним ударом прошив весь захист суперників. Другий тайм пройшов в тому ж руслі, обидві команди відповідали одна одній атакою на атаку та постійно тримали у напрузі захист суперників. Відчувався градус гри, і в тому що ми станемо свідками кількох голів, не було сумнівів. В середині тайму, Дмитро Супрун другим темпом наважився на удар з лівої, та застав зненацька кіперу полісменів Іллю Лизогуба, який лише супроводжував удар поглядом – 1:1. Гол явно додав впевненості підопічним Віталія Паська, інакше як ще можна пояснити гол у виконанні Богдана Бакляка. Вісімдесят Восьмий номер  O`GRADY`S зробив перехоплення протягнув м’яч кілька метрів та оцінивши ситуацію на майданчику завдав чудовий обвідний удар з дальньої дистанції з яким не зумів впоратися перший номер СК Поліцейських Сумщини – 1:2, гості виходять вперед. Проте ще не  встигла вщухнутися ейфорія на лаві запасних «зеленої армії», як полісмени організували свою відповідь – Максим завдає не менш ефектного удару зі штрафного та зрівнює рахунок. Можливо, це було б найбільш справедливою розв’язкою цього поєдинку, проте примхлива пані фортуна, яка до цього двічі поспіль відверталася від «хлопців в зеленому», цього разу була до них схильна як ніколи. Здавалося б звичайний простріл від бокової лінії, призвів до прикрого рикошету і м’яч від ноги Ігора Шелеста по зрадницькі влітає у ворота господарів. Цей гол у підсумку приносить довгоочікувану перемогу, адже втретє поспіль на останніх хвилинах втрачати три пункти, O`GRADY`S просто не мали права.

CompService – Явір Краснопілля 1:3

/9 хв. – 0:1 Береговий О.; 12 хв. – 0:2 Горенко Р.; 44 хв. – 0:3 Гончаренко А.; 49 хв. – 1:3 Кульбачний А./

Останній поєдинок ігрового дня у Вищій лізі звів між собою CompService та Явір Краснопілля. Старт зустрічі ледь не ошелешив гостей, адже фактично через миттєвість після стартового свистка, Максим Ясько струснув стійку воріт краснопільців. Та як виявилося,  це лише розбудило команду Зеленського і надалі на паркеті Явір повністю контролював ситуацію. В середині першого тайму, колективу з Краснопілля вдався чудовий відрізок де протягом трьох хвилин вони здобули для себе комфортну перевагу у два голи. Спочатку Береговий звільнився від опіки під час розіграшу м’яча з-за бокової та вдало пробив повз Волкова, а потім Горенко без проблем замкнув передачу Зеленського, який перехопивши м’яч в центрі майданчику, протягнув його до самісінької лицевої та викотив того на порожні ворота Роману – 0:2.

Така перевага дозволила Явору діяти по результату та зосередитися на контратаках. В другому таймі одна з таких завершилася третім взяттям воріт у виконанні Гончаренка. Вдруге поспіль втікти від поразки при 0:3, гравцям CompService не вдалося, хоча і свій гол при розіграші п’ятого команда таки забила. Відчутно не вистачало господарям цього вечора свого капітана, Олексія Тюріна, тож надихнути «комп’ютерників» було нікому. Заслужена перемога Явора, який після невдалого старту третій тур поспіль набирає очки та вже піднявся в середину турнірної таблиці.