Підсумок п’ятнадцятого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Традиційно цікавим вийшов у нас тур Вищої ліги. Де в першу чергу слід відмітити чергові перемоги Явору та СК Поліцейських Сумщини, котрі після новорічної паузи, засяяли по новому. Ну і звісно ж не можливо оминути той факт, що підопічні Андрія Бурдюга, знову збільшили відрив від переслідувачів, тим самим зробивши вагому заявку на перемогу в чемпіонаті. Про це, та інше у огляді п’ятнадцятого туру Вищої ліги, чемпіонату Сумської області з футзалу.

Україна Токарі – СКІФ-СДПУ 2:2

/33 хв. – 1:0 Смоляк С.; 40 хв. – 1:1 Мигаль М.; 44 хв. – 1:2 Тесленко Б.; 50 хв. – 2:2 Суходуб Б. /

Відкривали п’ятнадцятий тур Вищої ліги, команди, що ведуть боротьбу за медалі в чемпіонаті –  Україна Токарі та СКІФ-СДПУ. Для підопічних Олександра Михайлюка, перемога над «педагогами», відкривали цікаві перспективи на потрапляння в трійку кращих. В свою чергу, гості, також мусили здобувати три очки, адже СКІФ-СДПУ перед стартом туру, знаходилися на відстані двох балів до першої сходинки. Перший тайм, пройшов досить обережно, і з боку обох колективів, можна хіба, що згадати перспективний удар Валерія Макарова, але і з тим без особливих проблем впорався Євгеній Балухта. Команди, більшу частину тайму були більше сконцентровані, аби руйнувати, ніж щось створювати, тому все найцікавіше приберегли на другу частину матчу. Господарі краще почали гру після перерви, створивши дві непогані умови для взяття воріт, але ні Пимоненку,  ні Ярошенку, переграти Балухту не вдалося. Проте такий, початок явно додав впевненості, підопічним Олександра Михайлюка і гол не змусив себе довго чекати. Владислав Зрібняк, зробив перехоплення, та виконав верхову передачу за спини захисникам СКІФу, де політ м’яча, головою підкорегував залишений на самоті Станіслав Смоляк – 1:0.

Це взяття воріт, дещо розбудило гостей, і вони більш активно почали діяти попереду. А коли, підопічні Ігора Кравченка, вмикають швидкості, стає доволі складно стримати їх атакувальний потенціал. Господарі, котір більшу частину матчу, фактично нічого не дозволяли створити супернику поблизу воріт Ходакова, ближче до завершення гри припустилися двох похибок у захисті, за що звісно ж послідувала розплата. Спочатку Максим Мигаль, взяв гру на себе та легко обігравши Валерія Макарова, завдав невідпорного удару в кут воріт – 1:1. А через кілька хвилин, Тесленко, з середньої дистанції,пробиває з під Владислава Зрібняка, і до такого повороту подій виявився не готовим голкіпер господарів, пропустивши м’яч у нижній кут своїх володінь – 1:2, і тепер вже підопічним Олександра Михайлюка потрібно проявляти характер. А як ми пам’ятаємо з попереднього матчу з Сумиобленерго, з цим компонентом у Токарян все в повному порядку. Під завісу матчу, господарі переходять на гру з п’ятим польовим, і за кілька секунд до фінального свистка, це приносить свої дивіденди. Богдан Суходуб, наважується на удар і м’яч рикошетом від захисника влітає під поперечину воріт Євгенія Балухти – 2:2. І відверто кажучи, даний результат найбільш точно відображав перебіг подій на паркеті. Адже обидва колективи навряд чи награли на перемогу, але і поразки ніхто не заслуговував. Таким чином,господарі втратили можливість впритул наблизитися до своїх опонентів, і тепер мусять чекати на осічки «педагогів» у наступних поєдинках.

СумДУ – Сумиобленерго 1:8

/1 хв. – 0:1 Хабовець Є.;12 хв. – 0:2 Свістюла Є.; 24 хв. – 1:2 Ковбасенко І.; 30 хв. – 1:3 Хабовець Є.; 34 хв.- 1:4 Сердюченко І.; 39 хв. – 1:5 Ігумнов Д.;40 хв. – 1:6 Білоненко А..;49 хв. – Левченко Б. (ЧК); 50 хв.- 1:7 Сердюченко І.; 50 хв. – 1:8 Білоненко А./

Мабуть, вже нікого не здивувати великою кількістю голів у матчах за участю СумДУ. Цього разу в протистоянні політехівців та «енергетиків», другі не залишили жодних шансів підопічним Олександра Шумила. Вже з перших хвилин ігрова переваго гостей, вилилася у два забиті м’ячі. Спочатку Євгеній Хабовець замкнув простріл від Сергія Скрипняка, а потім затяжна атака гравців Сумиобленерго, підсумувалася точним ударом Єгора Свістюли. Відверто кажучи, «енергетики», ще в першому таймі мусили знімати всі питання, щодо переможця, але не найкраща реалізація моментів не дозволила їм цього зробити. Як наслідок, підопічні Євгенія Хабовця, отримали гол у роздягальню, і певну нервозність, на старті другої двадцяти п’яти хвилинки. Проте продовжувалося це не довго. Євгеній Хабовець, наважився на удар з лівої ноги, метрів так, з 17-20 та влучив точно у нижній кут воріт Архіпова. Цей гол фактично і поховав усі ляки надії на порятунок у матчі. Надалі, гості без проблем забили ще п’ять голів, скориставшись чималою кількістю помилок поблизу власних воріт з боку господарів. У підсумку закономірні 1:8 на користь Сумиобленерго, які дещо покращують свій очковий запас.

СК Поліцейських Сумщини – CompService 4:2

/3 хв. – 1:0 Токаренко О.; 9 хв. – 2:0 Благодарний О.; 14 хв.- 3:0 Токаренко О.; 17 хв. – 3:1 Маценко І.; 20 хв. – Волков І. (ЧК); 45 хв. – 3:2 Ясько М.; 50 хв. – 4:2 Сенченко Я./

Початок, який і вирішив долю протистояння. Саме так можна сказати про зустріч СК Поліцейських Сумщини та CompService. Господарі, ще до середини тайму заробили собі гандикап, відіграти який, доволі складно. Вже на третій хвилині, контратака полісменів, завершилася точним ударом Олександра Токаренка, котрий вже другий тур поспіль, виблискує у складі команди Олександра Єлшанського. Такий невдалий початок, не став, якимось сигналом для гостей, і «комп’ютерники» продовжили провалюватися в обороні. Другий та третій гол, також наслідок контратак, та неуважності захисту підопічних Олексія Тюріна. Лише пропустивши втретє, та взявши хвилинну перерву, Олексію Тюріну, вдалося достукатися до своїх гравців, і вони почали нагадувати самих себе. Ігор Маценко, ще до перерви, відквитав один гол, скориставшись передачею того таки Олексія Тюріна. Здавалося б, цей гол мав би додати впевненості гостям, але натомість вони привозять собі вилучення голкіпера команди Ігора Волкова, котрий підстраховуючи обрізку партнерів, вимушений був зіграти рукою за межами карного майданчику. Полісмени, не зуміли скористатися більшістю, але той факт, що всю другу частину матчу, суперники діяли без голкіпера, також дозволяв підопічним Олександра Єлшанського розраховувати на те, вдасться забити ще хоча б гол.

Після перерви, полісмени, діяли по рахунку та більше були зосередженими, аби зберегти набуту перевагу. Натомість «комп’ютерники», намагалися виправити провальну стартову частину поєдинку. Та відверто кажучи, моментів для цього у підопічних Олексія Тюріна було не багато. Лише пішовши ва-банк, гості зуміли скоротити рахунок до мінімуму – це Максим Ясько на добиванні відправив м’яч у кут воріт Лизогуба. До завершення гри залишалося ще п’ять хвилин, тож в голові вже почали прокручуватися флеш-беки з матчу першого кола, проти O`GRADY`S Team. І можливо, для поціновувачів фільмів із щасливим кінцем, камбек був би найбільш класним завершенням стартового поєдинку ігрового дня. Проте в спорті, все на жаль навпаки. Господарі, не лише уважно провели заключну частину зустрічі, а й зуміли відзначитися голом. Ярослав Сенченко, під звук сирени, записав до свого активу забитий м’яч, тим самим встановивши остаточний рахунок 4:2. Котрий мабуть, буде найбільш справедливим результатом.

Газмережі СФ – O`GRADY`S Team 4:1

/9 хв. – 1:0 Будко Д.; 28 хв. – 2:0 Козолуп С.; 34 хв. – 3:0 Радченко В.; 50 хв. – 3:1 Петухов К.; 50 хв – 4:1 Бабинін С./

Перемога на класі, мабуть так можна найбільш доцільно описати звитягу підопічних Андрія Бурдюга у протистоянні з O`GRADY`S Team. Господарі, на правах господарів, та одночасно фаворита даного матчу забрали ініціативу до своїх ніг. Тож сказати, що було якесь здивування від того, що саме Газмережі відкриють рахунок у матчі, не можна. Автор голу, виглядав ще логічнішим, адже Денис Будко до свого взяття воріт, тричі загрожував воротам Костянтина Петухова, і з четвертої спроби, зігравши першим на добиванні, таки пробив голкіпера гостей. Цей гол аж ніяк не заспокоїв Бабиніна і компанію, і ще до перерви, вони кілька разів були близькими до взяття воріт. Але Костянтин Петухов, не дозволив відзначитися голом, а ні Бабиніну, а ні Головльову ,а ні Луценку, котрі з близької дистанції мали можливість зіграти на добиванні. Відчувалося, що господарі, воліють забити ще до перерви, аби трохи почуватися більш безпечно. Проте зробити це, підопічним Андрія Бурдюга, так і не вдалося. Команди, пішли на відпочинок за мінімальної переваги Газмереж, і з певною інтригою, адже 1:0 – це не той рахунок, з якого не можна врятуватися. Мабуть, саме на цьому акцентував увагу тренер господарів, у перерві матчу. Адже фактично одразу ж після відновлення гри, Сергій Козолуп, подвоїв перевагу. Двадцять сьомий номер Газмереж, зробив перехоплення, та встиг пробити під кинувшимся на нього голкіпером гостей. Цей гол, зробив вагому заявку на успіх «газовиків» у цьому матчі, але потрібно було, ще довести справу до кінця. І з цим у підопічних Бурдюга, проблем не виникло.  Господарі, ще до середини другого тайму, збільшили гандикап до трьох голів. Головльов, в оточенні трьох гравців, примудрився віддати передачу на Віталія Радченка, і той без проблем переправив м’яч у сітку воріт Петухова. Третій гол, остаточно вбив питання про переможця зустрічі, і залишалось відкритою лише одна незавершена справа. А саме відсутність голу у виконанні Сергія Бабиніна, котрий до цього перевірив на міць стійку та поперечину воріт «хлопців в зеленому». Але і з цим питанням для «газовиків» все вирішилося вдало. На останній хвилині команди обмінялися взяттям воріт одна одної, та встановили підсумкові 4:1 на користь господарів. Які після втрати очок конкурентів, збільшили відрив у турнірній таблиці до чотирьох очок.

Технологія-Агросвіт – Явір Краснопілля 3:4

/4 хв. – 1:0 Велієв А.; 23 хв. – 1:1 Гончаренко А.; 35 хв. – 2:1 Літній С.; 42 хв. – 2:2 Береговий О.; 47 хв. – 2:3 Підопригора Д.; 48 хв. – 2:4 Зеленський Р.; 50 хв. – 3:4 Шевкунов І./

Черговий класний матч у виконанні Явору, і підопічні тренерського тандему Прилепа-Зеленський, знову беруть гору над своїм суперником. Цього разу, Краснопільці переграли імениту Технологію-Агросвіт, проявивши по ходу зустрічі характер та терпіння. Господарі, краще почали зустріч, та вже в дебюті матчу засмутили голкіпера гостей голом у виконанні Агіла Велієва. Сьомий номер «технологів», відкрився поміж двох гравців, під час розіграшу кутового, та прицільно пробив у кут воріт Владислава Харченка – 1:0. Проте, до честі гравців Явору, такий початок їх не знітив, і команда діяла у притаманній собі манері, з частим залученням зайвого польового гравця. Впродовж першого тайму, на паркеті точилася більш менш рівна боротьба, і за винятком голу у господарів, можна згадати класний момент, який створив для Ярослава Сметаненка, Костянтин Сорока, але дванадцятий номер «технологів», свою дуель кіперу Явору програв. А потім вже у самого капітана Технології-Агросвіт виник момент відзначитися голом, проте після його удару м’яч влучив у стійку воріт. Гості, також не відсиджувалися в обороні, і кілька разів досить небезпечно пробивали по воротах Дмитра Зікратого. Тож, сказати, що хтось з колективів мав беззаперечну перевагу у таймі, не можна. Мабуть саме тому, гол у відповідь у виконанні Явору був досить справедливим завершенням першої двадцяти п’яти хвилинки. Андій Гончаренко, класно пробив з середньої дистанції, та не залишив шансів Зікратому, відбити його постріл – 1:1. І команди, все відклали на другу частину зустрічі.

Після перерви, малюнок гри не змінився. Команди, почергово намагалися сконструювати атаки поблизу одна одної, і на відміну від першого тайму, це їм вдавалося робити регулярніше. На старті другої двадцяти п’яти хвилинки, можна згадати удар від бокової Сороки, але капітан «технологів», не зумів поцілити в кут воріт Харченка. А от у Сергія Літнього це вийшло набагато краще. В середині, тайму, господарі, розіграли розмашисту атаку, яка завершилася прицільним ударом під стійку у виконанні другого номера Технології-Агросвіт – 2:1.

Та цього дня, захист господарів, не можна було назвати безгрішним. Олександр Береговий, підловив на помилці під час виходу із воріт Дмитра Зікратого, та без перешкод відправив м’яч у вже порожні ворота – 2:2, і до завершення матчу вісім хвилин. Не бажаючи миритися з перемогою, обидва колективи кинулися забивати вирішальний гол. Шевкунов, небезпечно пробивав по воротах Харченка зі штрафного, проте Ігору, трохи не вистачило точності. І вже в наступній атаці, активний Гончаренко, небезпечно пробиває в дальній кут, але Зікратий ногою переводить м’яч за бокову. Гра продовжувалася до помилки, і як ми вже казали раніше. Їх у господарів вистачало. Артур Тодор, завдав удару від бокової, а Зікратий відбив м’яч на ногу Данило підопригорі, який другою хвилею відправив сферу і сітку, та вперше у матчі вивів гостей вперед. Проходить ще хвилина, і Зеленський подвоює перевагу, відправивши м’яч у порожні ворота, пішовши у ва-банк «технологів». Здавалося б на цьому все, а ні! Господарі, проводять швидку відповідь, та скорочують рахунок до мінімуму. І навіть могли втікти від поразки, отримавши шанс відновити паритет, фактично за секунду до фінішу. Але на щастя для гостей, Костянтин Сорока, не зумів забити зі штрафного з близької відстані. Тож у підсумку, Явір Краснопілля, продовжує дивувати фут зальну спільноту своєю формою, та здобуває вже шістнадцять очок після новорічних свят.