Підсумок дванадцятого туру Другої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

«Зірка» та «Колос» (Северинівка) оформили чемпіонство у своїх групах за два тури до закінчення чемпіонату.

Група А. Розпочиналися матчі групи А протистоянням аутсайдерів. Це була одна із останніхреальних можливостей для «Грифонів» таки взяти перші очки в чемпіонаті.І перший тайм з «Сумиобленерго-КПР» тільки підтвердив це припущення, адже на перерву команди пішли за нічийного рахунку 1:1. Та друга половина матчу повністю залишилася за «енергетиками», які відвантажили супернику пʼять голів, здобувши таким чином третю перемогу в сезоні й впритул наблизившись до шостого «Динамо».

В наступному матчі цього дня ми дізналися першого чемпіона Другої ліги, яким цілком заслужено стала «Зірка». Дуже потужно виглядали «адвокати»протягом всього чемпіонату, лише одного разу втративши очки в грі з «Вікторією». Й зараз коли випала можливість достроково закрити всі питання, вони нею впевненно скористалися. Не змогло стати на заваді їм «LIKARSKE», яке до речі класно грало в другому колі, і десь очікували ми, що зможуть поборотися підопічні Ткаченка-Підлужного. Та по факту бажання Грищенка і компанії не відкладати питання про переможця на наступний тиждень виявилося значно сильнішим. Чернишенко, Брухно і Страшок вже на 15 хвилину роблять рахунок 3:0 чим фактично вбивають будь-яку інтригу в протистоянні, перетворивши решту частину гри в насолоду, яка з кожною хвилиною наближала їх до золотих медалей. Щодо «Лікарського», то поразка в цій грі фактично позбавила їх шансів на потрапляння до топ-4, й максимум на що зможе розраховувати цей колектив це пʼята сходинка групи А.

Ну а вже в неділю грала трійка команд, що веде боротьбу за другу-третю сходинку турнірної таблиці. «Вікторія» не мала права помилятися в матчі з «Динамо», й впоралася зі своєю задачею. Хоча перший тайм виявився дуже складним для Липової Долини, пропустивши на сьомій хвилині зустрічі, довго Береза і компанія не могли найти ключ до воріт «Динамо», аж поки сам граючий тренер на останній хвилині тайму таки не зрівняв рахунок. Цей гол дозволив дещо видихнути номінальним господарям, а ще два мʼяча на старті другої половини й зовсім зняли з них напругуі в такому стані у «Вікторії» почало виходити все, що вилилося в розгромну перемогу 7:1. Другий матч також закінчився з подібним рахунком. Це неймовірна «ЕФК-Олександрія» громить «Peroff» тим самим обходячи їх в турнірній таблиці. Якщо в першій половині гри Фесюн і компанія в більшості випадків встигали за швидкими переміщеннямисуперників, то в другій 25-хвилинці все частіше не догравали з гравцями «Олександрії», через що й отримали сім голів у свої ворота, відповівши лише двома. При чому варто відзначити, що сім різних виконавців відзначилися мʼячами за «ЕФК-Олександрію», і це одна із сильних сторін цього колективу, де небезпеку варто очікувати від будь-якого гравця.

Протокольні дані матчів.

«Грифони» – «Сумиобленерго-КПР»1-6 (1-1)

Голи: Данило (24) –Омельченко (18,37), Грошовик (27,41), Семененко (30), Чуйко (25)

«LIKARSKE»- «Зірка»3-6 (1-3)

Голи: Клочко (20), Мальований (34), Алєксєєнко (50) –Чернишенко (8), Брухно (10,27), Страшок (15), Грабар (28,33)

«ЕФК-Олександрія»–«Peroff»7-2 (2-1)

Голи:Білокур С. (8), Тхор (12 а/г, 31), Приходько (14 – з пенальті), Колесник (33), Назаренко (35), Посний (42), Некрасов (47) –Качайло (34)

Попередження: Гльоза (27), Фесюн (36)

«Вікторія»(ЛиповаДолина) – ДФК «Динамо» (Білопілля)7-1 (1-1)

Голи:Береза (25), Кононович (28,38), Красніков (30), Шевченко (41), Карпець (47), Іщенко (50) –Мишкевський (7)

Попередження: Мишкевський (30), Клименко (35)

Група В. Яку ж важливу перемогу здобула «Слобожанщина-Агро», в матчі дванадцятого туру здолали  Підліснівку 4:0, забивши в кожному із таймів по два мʼяча. І це повинно стати переломним моментом для цього колективу, адже по-перше вони перервали свою трьохматчеву серію поразок, ну й по-друге, що є найголовнішим, завдяки цій звитязі отримують реальні шанси здобути четверту сходинку, яка дасть право зіграти в плей-офф за звання абсолютного чемпіона. Адже на пʼятій сходинці з відривом в один бал йдуть «Патріоти», з якими у них ще особиста зустріч, а ось до четвертої Підліснівки залишається чотири бали, але у «Колосу» досить складний календар де доведеться зіграти з «Аквітаном» та «Фортуною». Тож звісно не все буде залежати від підопічних Сергія Овсієнка, але шанси виглядають досить непоганими.

Друга команда, яка вважалася головним конкурентом на четверту сходинку також в цьому турі програла. Мова йде про «Patriots», які досить несподівано поступились «Хлібодару» – 2:1. Давно вже не перемагали степанівці, якщо бути точними, то з 23 листопада 2023 року. Тож ця вікторія повинна підняти настрій підопічним Дробного.

А ось у кого з настроєм точно повний порядок так це у «Колосу» (Северинівка), які слідом за «Зіркою» також достроково оформлюють чемпіонство, перегравши в цьому турі «Вальхаллу» – 7:0. Просто катком проїхались в своєму дивізіоні підопічні Андрія Чертка, найбільше забитих мʼячів, найменше пропущених, та й дванадцять поспіль перемог в чемпіонаті говорять самі за себе, абсолютно заслужене золото групи В. Тепер можна спокійно готуватися до матчів плей-офф та Кубку області, де «Колос» пройшов вже два етапи і зупинятися на цьому точно не збирається.

Остання можливість «Фортуни» якось попсувати нерви «Аквітану» й загострити боротьбу за срібло змарнована. Повернення лідера «Аквітану» – Назарія Гурби, неабияк надихнуло його партнерів, і вони просто не залишили шансів своєму супернику. Забивши першими на початку гри підопічні Кравченка спокійно почали чекати коли «Фортуна» почне розкриватися, й в другому таймі майстерно цим користувалися довівши рахунок до розгрому 5:0. Таким чином точно давши зрозуміти, що саме вони є другою силою в цій групі. «Фортуні» залишається вдовольнятися третьою сходинкою, що доречі також є непоганим результатом.

Протокольні дані матчів

«Слобожанщина-Агро» – «Колос» (Підліснівка)4-0 (2-0)

Голи:Антипенко (20), Саєнко (22,31), Клименко (27)

Попередження: Карімов (29)

«Хлібодар» (Степанівка)– «Patriots»2-1 (0-0)

Голи: Мінаєв (34), Ковтуненко (49) –Камінський (50)

«Колос» (Северинівка)– «Вальхалла»7-0 (3-0)

Голи:Сметаненко (8), Пархоменко (19,23,36,39), Галета (31), Мисловський (32)

«Аквітан»– «Фортуна»5-0 (1-0)

Голи: Максимчук (6,44), Гурба (35), Зимовець (48), Кравченко А. (50)

Попередження:Лаврусь (35), Пархоменко (47)

Група С.Єдина група в якій ще живе інтрига за чемпіонство це група С. Дванадцятий тур якої в черговий раз подарував несподівані результати.

Спочатку «Валедіанс» обіграв «Соборну» – 2:1. Але з огляду на те як виступає колектив Леоніда Сеня в другому колі навряд чи цей результат можна вважати несподіваним. А ось гра дійсно була цікава і гравці «Соборной» могли розраховувати в ній на три пункти, але призначений 10 – метровий за декілька хвилин до кінця зустрічі реалізувати не вдалося. Футзал таких помилок не пробачає, і «Валедіанс» буквально через хвилину класно розігрує кутовий і Гладишев забиває переможний мʼяч. Ця перемога дозволяє «Валедіансу» наблизитися до свого суперника, який йде четвертим, на відстань двох балів.

«Лебединські ковбаси» здобувають важливу перемогу над «Антифутболом», заволодівши ініціативою з перших хвилин гри, Валерій Глух і компанія довели її до логічної перемоги 5:1. Яка продовжує тримати Лебедин на першій сходинці з двохочковим відривом над найближчим переслідувачем. Яким до речі є «Елітбуд», що цього туру зустрічався з «Монолітом», й вже за традицією гра з цим колективом завершується розгромом, цього разу «будівельники» забили 16 мʼячів. Головне щоб ця гра не сильно розслабила Єременка і компанію, адже в наступному турі їх очікує матч сезону з «Лебединськими ковбасами».

Ще однією грою яка тримала вболівальників в напрузі до останніх секунд стала зустріч «Оріону» та «ТРО-Суми». Вже на девʼятій хвилині підопічні Костянтина Сусіка вийшли вперед й втримували переможний рахунок більшу частину матчу. Лише на 37 хвилині Воронцов сам перехопив, сам забив зрівнявши таким чином рахунок. Та через 5 хвилин прикрий автогол знову вивів вперед «Оріон», тож «ТРО» вдалося до такого їм улюбленого пʼятого польового, з яким їм вдалося зрівняти рахунок,цеДоценко класно піймав мʼяч злету на 49 хвилині. В час що залишився Змисля і компанія не відмовились від штучної більшості, створили ще декілька моментів, але вирвати перемогу не вдалося, нічия 2:2. Це вже до речі третя поспіль нічия для «Оріону», й команда продовжує перебувати на третій сходинці, «ТРО-Суми» – пʼяті.

«Валедіанс»-ФК «Соборна»2-1 (1-0)

Голи: Бєсєдін (16), Гладишев (49) –Сініченко (32)

На 48 хвилині Сініченко (ФК «Соборна») не реалізував дабл-пенальті

Попередження:Касʼян (33) –Зімін (20), Дударєв (22)

«Антифутбол»- «Лебединські ковбаси»1-5 (1-3)

Голи: Шпак (4 а/г),Зеленський (16) –Глух (16), Яковенко (20), Іващенко (27 – з пенальті), Галушко (47)

Попередження: Якущенко (10) –Андрєєв (17), Мельник (31)

«Оріон»–«ТРО-Суми»2-2 (1-0)

Попередження: Савченко (9) –Воронцов (37), Зуєв (42 а/г), Доценко (49)

Попередження: Доценко (46)

«Моноліт» – «Елітбуд»0-16(0-6)

Голи: Трофименко (2 а/г) – Єременко Р. (12,35,47), Щербина (13), Коваль (19), Феденко (23,31), Соляник (25,34), Терешкевич (29,30,32), Красюк (37), Донченко (43), Брижик (47)