Підсумок десятого туру Вищої ліги чемпіонату Сумської області з футзалу

Старт другого кола не зумів пройти без сенсацій, що вносить ще більшої інтриги в чемпіонат Вищої ліги. Лише одному із лідерів вдалося уникнути поразки, тож цілком закономірно Газмережі СФ, продовжують очолювати турнірну таблицю. O`Grady`s Team, вдруге в сезоні переграв Сумиобленерго, а CompService вкотре довів, що являється незручним суперником для Технології-Агросвіт.  До вашої уваги огляд найцікавіших подій десятого туру Вищої ліги АФС.

Явір Краснопілля – СКІФ-СДПУ 4:2

/ 13 хв.- 1:0 Горенко Р.; 14 хв. – 2:0 Горенко Р.; 25 хв. – 2:1 Мигаль М. ; 29 хв. – 2:2 Кобцов Д.; 35 хв- 3:2 Гончаренко А.; 47 хв. – 4:2 Горенко Р./

Сенсаційним видався поєдинок Краснопільського Явору та СКІФ-СДПУ. Номінальним господарям довелося добряче попрацювати в обороні, проте забігаючи наперед, їх праця повністю себе окупила. Перемога над одним із лідерів чемпіонату, тому підтвердження. Хоча на старті поєдинку, для Явору, все виглядало доволі безперспективно для команди. Підопічні Ігора Кравченка з перших хвилин увімкнули високий пресинг, з яким нічого не могли вдіяти господарі, та на щастя для них, Владислав Харченко цього дня діяв на висоті та відбивав все, що летіло в його сторону. А там де і голкіпер краснопільчан був безсилий на підстраховку приходив каркас воріт. Витримавши натиск, Явір почав «огризатися», і в середині першого тайму приголомшив гостей. Ударна двохвилинка, і Горенко Роман оформлює дубль. Націленість на ворота, сьомого номеру господарів,  двічі зненацька застала Балухту та весь захист СКІФу. Проте навіть за такого перебігу подій часу, аби переломити хід зустрічі залишалося вдосталь. Гості, продовжили активно насідати на володіння Владислава Харченка, але перший номер Явору діяв відмінно. Та навіть його зусиль не вистачило аби до перерви зберегти ворота сухими. Черговий стандарт поблизу володінь господарів, і після серії рикошетів м’яч потрапляє до Максима Мигаля, який з кількох метрів переправляє його в сітку. Цей гол явно додав ентузіазму «педагогам» на другу частину матчу, адже забити двічі протягом двадцятип‘яти хвилин, для команди, завдання цілком до снаги. Майже одразу після відновлення гри, гості провели чудову контратаку та скориставшись більшістю в атаці вивели на оперативний простір Кобцова. Даніїл, в свою чергу,  завдав точний в дальній кут, тим самим відновивши паритет у зустрічі. Цілком логічно, що за такої ситуації, психологічна перевага мала б бути на боці «педагогів», які відіграли гандикап у два м’ячі. Проте до честі господарів, вони гідно витримали удар, і в середині тайму організували свою контратаку, яку влучним ударом завершив Андрій Гончаренко. Слід відміти в цій атаці і голкіпера Явору, який протягнув м’яч від власних воріт та викатив його капітану в максимально зручний для того момент. За час, що залишився до кінця матчу, гравці СКІФу перейшли на гру з п’ятим польовим. Але це був явно не день Власенко і Компанії, «педагоги» достатньо створили, щоб втікти від поразки, та реалізувати жоден із своїх шансів так і не змогли. Як наслідок, під завісу матчу, Роман Горенко, поцілив у порожні ворота, та встановив остаточні 4:2 на користь команди Явір Краснопілля.

Сумиобленерго – O`GRADY`S Team  1:5

/15 хв.- 0:1 Дяковський О.;25 хв.-  0:2 Боріщик Я.;35 хв. –  0:3 Когулько В.; 45 хв. – 1:3 Ігумнов Д.; 46 хв. – 1:4 Білоненко А. (аг);49 хв. – 1:5 Боріщик Я./

Лебідь, рак та щука- саме так можна охаректиризувати  гру «енергетиків» в протистоянні з O’GRADY’S. Важко зрозуміти, що відбувається з підопічними Євгенія Хабовця, проте колектив, котрий всі, ще нещодавно відмічали як один з найбільш прогресуючих, наразі неможливо впізнати. Господарі, повністю провалили гру в захисті,  дозволивши супернику легко використати свої можливості. «Хлопці в зеленому», в свою чергу, відпрацювали як єдиний механізм, терпляче працюючи у відборі та чекаючи на шанс забити. В середині першого тайму Олександр Дяковський, протягнув м’яч через весь майданчик, і не зустрівши супротиву завдав прицільного удару в нижній кут воріт Гніденка. Мінімальна перевага гостей протрималася фактично до завершення тайму, аж поки підопічні Віталія Паська не подвоїли перевагу. Когулько перший був на підборі в центрі паркету, та протягнувши м’яча до кута майданчику,  примудрився викатити сферу на всіми забутого Боріщика, який без проблем зробив рахунок 0:2.

Після перерви, «зелена армія» діяла з позиції сили та перебудувала свою гру на контратакуючу.

Віддавши м’яч опонентам, гості, доволі комфортно себе почували в захисті, фактично нічого не дозволяючи створити поблизу володінь Пєтухова. Гол, який так потрібен був господарям прийшов до них надто пізно, адже спочатку новачок команди O’GRADY’S – Владислав Когулько прямим ударом зі штрафного збільшив відрив свого колективу до трьох м’ячів. Лише тоді, перейшовши на гру в п’ять польових, Ігумнов, чудово пробив лівою в дальній кут, не надовго відтермінувавши констатацію поразки. Та на жаль для глядачів, інтрига протрималася менше хвилини. Ледь не в наступній атаці, Андрій Білоненко, у боротьбі з опонентом зрізає м’яч у власні ворота та остаточно вбиває і без того хитку надію врятувати матч. В підсумку, забивши зусиллями Ярослава Боріщика ще раз,  O’GRADY’S Team, здобули впевнену перемогу 5:1.

Україна Токарі – Газмережі СФ 3:7

/8 хв. – 0:1 Козолуп С.; 9 хв. – 0:2 Бабинін С.; 18 хв. -1:2 Смоляк С.; 25 хв. – 1:3 Будко Д.; 25 хв. – 2:3 Смоляк С.; 30 хв. – 2:4 Бабинін С.; 30 хв. – 3:4 Ярошенко А.; 46 хв. – 3:5 Хомич О.; 50 хв. – 3:6 Радченко В.; 50 хв. – 3:7 Бабинін С./

Не зважаючи на підсумковий рахунок. Центральне протистояння туру, повністю виправдало свій статус, і команди зуміли продемонструвати змістовний футзал, який сподобався всім глядачам. Після недовгої розкачки, саме гості взяли ініціативу до своїх рук, та швидко організували два голи. Спочатку, Сергій Козолуп, досить легко розхитав опонента та пробив повз Ходакова, а через хвилину, Бабинін зробив перехоплення в центрі майданчику та пустив у відрив Олександра Колесника, який трохи протягнувши м’яча знову знайшов головного голеодора ліги, який і подвоїв перевагу своєї команди – 0:2 Хороший початок від гостей, і підопічним Олександра Михайлюка довелося демонструвати характер, аби переломити хід матчу. Прийшовши трохи до тями, токаря нам вдалося гідно відповісти – класний удар вдався Станіславу Смоляку, який з розвороту поцілив у верхній кут воріт Царіцина. Важливий гол, який просигналізував партнерам, що ще нічого не втрачено. А реалізуй, трохи згодом, свою можливість Артем Ярошенко, то хто знає як все могло б розвернутися у цій зустрічі. Проте удару Артему забракло влучності. І як ми знаємо, за  погану реалізацію моментів, завжди доводиться платити. Денис Будко, на останній хвилині тайму, замикає простріл Сергія Козолупа, та здавалося б відправляє команди на відпочинок. Але надто рано гості почали думати про водопій, і не дограли залишений час до кінця, що дозволило Смоляку вдруге скоротити рахунок- 2:3.

Після перерви, суперники продовжили почате в першому таймі, коли «газовики» забивають, а господарі моментально скорочують відставання до мінімуму. Тільки но, Сергій Бабинін, святкував в кращих традиціях Вінченцо Монтелли своє взяття воріт, як одразу ж Артем Ярошенко на пару з Пимоненко організували перепасовку в карному Газмереж, з точним ударом першого. І знову у нас слизький рахунок, який тримав у напрузі до завершення матчу. Все фактично завершив точний удар Олександра Хомича, який після кутового поцілив у ближній кут воріт. Такий перебіг подій змушував підопічних Михайлюка йти ва-банк, проте врятувати цю зустріч вже не було сил.  «Газовики» ще двічі відзначилися голом, та зняти всі питання, щодо переможця. Підсумкові 7:3, показали всю амбіційність колективу Бурдюга у цьому сезоні.

СумДУ – СК Поліцейських Сумщини 0:3

/10 хв. – 0:1 Кодак Е.; 45 хв. – 0:2 Кодак Е.; 46 хв. – 0:3 Токаренко О./

Поєдинок двох команд з підвалин турнірної таблиці, для їх обох складався доволі непросто. Дебютанти «вишки» не надто виблискували в першому колі, тож очною зустріччю мали можливість дещо покращити своє положення. В першому таймі, не можна віддати перевагу комусь із опонентів. Проте кардинально різна реалізація своїх небагато численних моментів, дозволила полісменам піти на перерву за рахунку 1:0 на власну користь. Це Кодак Едуард прицільно пробив повз Архіпова в контратаці. І мабуть довго буде згадувати свій шанс Крикуненко, який за кілька хвилин до голу змарнував вбивчий момент, не реалізувавши так званий буліт з центру майданчику, хоча ну дуже напрошувалася передача на рухаючогося паралельно партнера. Другий тайм, пройшов за тим же сценарієм з мінімумом моментів. Гра йшла до забитого голу, і той хто першим заб’є його, мав можливість писати свій сюжет. Час спливав, рахунок залишався доволі хитким. Та на  щастя для полісменів, цього дня, для них, все склалося просто чудово. Ближче до завершення зустрічі, розіграш з кутового призводить до взяття воріт у виконанні Кодака, а через хвилину Токаренко в контратаці забиває з гострого кута – 0:3. За такого перебігу подій, відіграти відрив у три м’ячі було неможливо, тож підопічні Олександра Єлшанського довели зустріч до її логічного завершення та святкували важливу перемогу.

Технологія-Агросвіт – CompService 4:6

/8 хв. – 1:0 Бойко Ю.; 14 хв. – 2:0 Сорока К.; 16 хв. – 2:1 Маценко І.; 25 хв. – 3:1 Петраков Є.; 30 хв. – 3:2 Кисельов М.; 30 хв. – 3:3 Тюрін О.; 33 хв. – 4:3 Бойко Ю.; 42 хв. – 4:4 Маценко І.; 45 хв. – 4:5 Тюрін О.; 50 хв. – 4:6 Маценко І./

До даного матчу, можна сміливо додавати приставку «супер»! Адже у грі вистачало абсолютно всього, а головне великої кількості забитих голів з боку обох команд. «Технологи», які виглядали втомленими після важкого вояжу до Дніпра, де підопічні Максима Мисловського провели три тайми проти місцевого AM-Estate (один тайм, догравання 2 туру, що починався в Сумах). Тож цілком логічно, господарі старалися не форсувати події, та за рахунок тактичних награвань досягнути успіху. Тим паче в першому колі чемпіонату, такий трюк у колективу неодноразово проходив. І здавалося б цього разу, знову все йде за планом «технологів». Два стандарти в середині тайму, які увінчалися двома класними голами у виконанні новачка – Юрія Бойка, та новоспеченого капітана – Костянтина Сороки. 2:0 і перевагу у два голи, гравці Технології-Агросвіт, ще не втрачали. Тому для CompService все виглядало доволі не радужно. Проте «комп’ютерники» відкинули всі турнірні завдання в сторону і згадали самих себе зразку минулих років. Коли підопічні Олексія Тюріна грали, щось на кшталт – байдуже скільки ми пропустимо, головне йти в атаку та спробувати забити більше. Через дві хвилини після пропущеного голу, Ігор Маценко скоротив рахунок надзвичайно красивим ударом, з яким нічого не міг вдіяти Дмитро Зікратий. М’яч, транзитом від двох стійок влетів у сітку воріт, та відновив інтригу даного протистояння. Поки гості, вигадували як ще раз підібрати ключі до воріт суперника, господарі перед самою перервою знову відновили перевагу у два голи. Євгеній Петраков майстерно перекинув м’яча над голкіпером та встановив знову комфортні 3:1, з якими команди пішли на відпочинок. Проте в другому таймі, свіжість гостей зіграла ключову роль. Підопічні Олексія Тюріна раз по раз вигравали свої мікродуелі, що і призвело до капітуляції господарів. Через п’ять хвилин після поновлення гри, гості вистрілили дуплетом та відновили статус кво. Та як тільки для Технології-Агросвіт все запахло смаженим, команді вдалося увімкнутися і організувати ще один чудовий гол. Після розмашистого розіграшу, захист CompService проспав вбігання Бойка з глибини, і новачок «технологів», перегравши Волкова, оформлює дубль – 4:3. Проте цього дня, Тюрін і Ко не збиралися миритися з тезисом: «добре грали – та програли», і в чергове в поєдинку зуміли проявити характер. Ігор Маценко, чудово спіймав м’яча з лету та зрівнює рахунок. А вже за кілька хвилин, капітан «комп’ютерників», Олексій Тюрін, у фірмовому для себе стилі реалізував вихід віч-на-віч, та вперше у матчі вивів гостей вперед. За час, що лишився, «технологи» спробували врятуватися перейшовши на п’ять польових, але на превеликий жаль вболівальників цієї команди, сил на це в неї не вистачило. Маценко, не за довго до фінального свистка, виконав перехоплення та встановив остаточні 6:4 на користь команди CompService.