Підсумки тринадцятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області

Цієї суботи було зіграно матчі тринадцятого  туру чемпіонату Першої ліги з футзалу. Вже закономірністю являється те, що команди довго не утримуються на вершині таблиці і буквально два-три тури ми бачимо там нові обличчя. Тож тур подарував нам кілька по справжньому захоплюючих поєдинків де окрім нового лідера ми знову можемо спостерігати загострення за бронзу чемпіонату. До вашої уваги огляд найцікавіших моментів туру.

Brocar-Star Peppers – Forza 1:1

/7 хв. – 1:0 Артем Линник;  30 хв. – 1:1 Скоробагатько Олександр; 47 хв. Єгор Овсянко –ЧК.; 47 хв. – нереалізований пенальті – Артем Линник  /

От для кого число тринадцять можна вважати нещасливим, так це для «перців». Саме в цьому за ліком турі команда втрачає лідерство, не зумівши переграти одного з аутсайдерів Forza. Хоча варто сказати все для того, щоб перемогти у команди було. Початок зустрічі явно пройшов за переваги господарів, колектив одразу прибрав м’яч до своїх ніг і почав плести свої атаки біля воріт гостей. Першим чудовий момент мав Ругаль Євген, проте опинившись перед воротами після стінки з Линником його удару забракло сили і круглого без проблем забрав Олександр Бабич.  Через миттєвість все у того ж двадцять другого номера Peppers з’являється другий момент, але Євгену не вдалося як слід влучити по м’ячу на дальній стійці. Було помітно, що гол у воротах Forza це лише питання часу, тому коли на сьомій хвилині після потужного удару Артема Линника в ближній верхній кут м’яч опинився в воротах, питань щодо справедливості не виникало.

Здавалось би зараз господарі спробують розвити свій успіх, але чомусь Карацюба і Компанія зупинилися, наче були впевнені, що свого не відпустять. І у гостей почали з’являтися передумови для того,щоб зрівняти рахунок. Захопившись атакою, господарі надто високо розташувалися та пропустили швидкий випад на власні ворота три в один, проте на щастя Кириленко підстрахував партнерів у рамці воріт. Більше у першому таймі не відбулося, тож команди пішли на відпочинок за мінімальної переваги Brocar-Star Peppers. Можна лише здогадуватися про що домовлялися господарі, але явно у другій частині гри все пішло не по їх сценарію.

Гості здобули штрафний на бровці біля воріт і після скидки на Скоробагатька Олександра, той потужним пострілом під поперечку відновив статус кво. Як і минулий матч проти політехівців Forza намагалася діяти максимально активно при відборі, тим самим не даючи господарям спокійно розпоряджатися м’ячем. Час линув швидко, а в господарів за великим рахунком нічого попереду не виходило. Проте Єгор Овсянко необережно грає у власному карному майданчику і після потрапляння м’яча в руку призначається шестиметровий на користь Peppers та вилучення самого гравця гостей. До вироку підходить автор першого забитого голу Артем Линник, але переграти Олександра Бабича йому не вдається, перший номер Forza чудово грає на лінії та відбиває удар Артема. Проте чисельна перевага в одного гравця протягом двох хвилин все ж дозволяла розраховувати господарям на вдалий кінцевий результат. Широкі розіграші «перців» у більшості так ні до чого не призвели, а захист гостей цього дня виглядав якщо не ідеальним, то близьким до цього. Тож судді з фінальним свистком фіксують закономірну нічию, яка на руку конкурентам підопічних Валерія Карацюби.

Натон – ЗіКоНі 6:3

/6хв. – 1:0 – Мироненко Олександр; 15 хв. – 2:0 – аг. Єлшанський Сергій; 20 хв. – Владислоав Романенко ЧК; 29 хв. -2:1 Ільченко Віталій; 35 хв. 3:1 –Гриценко Данило; 37 хв. 4:1 – Гриценко Данило; 38 хв. 5:1 – Ясенюк Владислав; 39 хв.5:2 – Ільченко Віталій; 41 хв. 6:2 – Гриценко Данило; 42 хв. 6:3 – Мурашкін Денис; 49 хв. – Сергій Руденко ЧК. /

Цікавим з точки зору боротьби вийшов матч між Натоном та ЗіКоНі. Обидва колективи, ще не знали смаку перемог у новому році, тому були налаштованими на безкомпромісну гру, що і вилилося у першому таймі до великої кількості фолів. Дебют матчу показав, що постольчани заряджені на здобутті результату, відіграючи кожен епізод з максимальною віддачею. Що і вилилося у перевагу в рахунку. Спочатку після пресингу Щербаченка , потужно повз голкіпера пробив Мироненко Олександр, а через кілька хвилин, після розіграшу кутового Едуард Підлужний  за допомогою зрізки від Сергія Єлшанського змушує гостей  вдруге починати з центру. Після цього ЗіКоНі переходить до підключень п’ятого польового гравця, та намагається якось вплинути на ситуацію у грі. Під самісінькою перервою необов’язковий фол захисників Натону призводить до десятиметрового удару у виконанні гостей. Проте удар Сергія Руденка виявився зовсім неточний.

Після відпочинку, команди вирішили дещо порадувати глядачів, зігравши як кажуть націленими на атаку. І в цій гольовій перестрілці постольчани були більш кращими. На удар у виконанні Віталія Ільченка, своїм влучним пострілом після розіграшу штрафного відповів Гриценко Данило . Далі гравці ЗіКоНі продовжували розіграш п’ятого польового, тому цілком логічно що за такої гри можна було очікувати кілька помилок, питанням було чи зможуть цими помилками скористатися господарі. І як показала гра, постольчани холоднокровно підішли до реалізації своїх шансів ще тричі відправлявши м’яча у порожні ворота. При цьому гості змогли вижати із своєї тактики лише два голи. У підсумку впевнена перемога Натону 6:3, з чим її і вітаємо.

ДФК Динамо Білопілля – Likarske  3:4

/4 хв. – 0:1 Таранченко Владислав; 9 хв. – 0:2 Синявській Андрій;  10 хв. – 0:3 Клочко Богдан; 20 хв. – 1:3  Бехта Дмитро (пенальті), 33 хв. -2:3 Бехта Дмитро, 38 хв. – 2:4 Синявський Андрій; 48 хв. – 3:4 Брухно Юрій (АГ)/

Матч в якому до кінця висіло у повітрі питання чи зможуть підопічні Віталія Паська скористатися можливістю очолити турнірну таблицю. Хоча на самому початку матчу взагалі таке питання не розглядалося. Likarske з перших хвилин продемонстрував свою рішучість і вже на четвертій хвилині Владислав Таранченко не зустрів нікого на шляху та безперешкодно завдав удару, відкривши рахунок. Гості бачили приклад дебютного поєдинку де Peppers після потужного старту зупинився і як наслідок не зумів здобути перемогу, тому команда продовжила активно грати вперед. Ближче до середини тайму «зелені» роблять потужний ривок та з інтервалом у хвилину двічі змушують білопільчан починати з центру. Спочатку після чудового пасу Рудняка, Синявський Андрій реалізовує вихід віч-на-віч з флангу, а вже через кілька секунд Клочко Богдан встановлює більш ніж комфортну перевагу у рахунку. Здавалося б, що такого гандикапу має вистачити, проте ті хто дивився зустріч господарів минулого тижня пам’ятають як колектив вміє повертатися у гру. Під кінець першого тайму невдала гра  захисників у власному карному майданчику призводить до гри рукою та призначеного пенальті – Бехта Дмитро, з позначки був точним.

Другий тайм білопільчани починають активніше, розуміючи, що часу вдосталь і  якщо сміливо діяти в атаці, то можна спробувати здійснити своєрідний камбек. І така надія зажевріла на горизонті після влучного удару лідера ДФК Динамо , Бехти Дмитра, який чудово зорієнтувався на добиванні. Але кардинально іншої думки цього дня був Андрій Синявський, після сольного проходу якого спочатку голкіпера підстрахували захисники вибивши м’яч із порожніх воріт, а вже через кілька секунд за свою настирність шостий номер Likarske був нагороджений голом, вдало пробивши після проходу по флангу. Саме ця

СумДУ – Спартак 1:2

/27 хв. – 0:1 Клименко Дмитро; 35 хв. – Бойко Юрій ЧК (2ЖК); 43 хв. – 1:1 Мінаков Іван; 48 хв. – 1:2 Нелін Андрій /

Цікаве протистояння нам подарували колективи з середини таблиці СумДУ та Спартак. Гра вийшла з невеликою кількістю гольових моментів, проте тримала в напрузі до самої фінальної сирени. Спартак з перших хвилин вирішив грати з частими підключеннями вперед Дмитра Клименка, тим самим оголяючи свої ворота. Через що розігрували свої атаки не ризикуючи, щоб не нарватися на швидкий випад політехівців. У першому таймі команди обмінялися двома небезпечними нагодами і обидві за безпосередньою участю голкіпера гостей. Спочатку Дмитро намагався переправити м’яч п’ятою опинившись біля чужих воріт, а через хвилину рятував свої після хорошого удару у виконанні студентів.

Після перерви малюнок гри не змінився, Нелін і Компанія не форсували події, а СумДУ здається це влаштовувало і вони чекали на помилку з боку Спартаківців.  Проте до честі гостей, вони відпрацювали без серйозних помарок. На початку другого тайму, все той же Клименко підчатував свого візаві та добив м’яча після удару  Андрія Зігунова. Та навіть пропущений гол не змусив політехівців відмовитися від своєї манери, що було більше на руку саме підопічним Білоконя. В середині тайму Бойко Юрій склопотав другу жовту картку та відправився відпочивати достроково. Розуміючи, що це чудова нагода подвоїти рахунок, гості продовжували діяти вп’ятьох не дивлячись на і без того чисельну більшість. Проте студенти відпрацювали надійно і залишили свої ворота в недоторканності. Розуміючи, що час спливає швидко, Олександр Шумило вирішує також перейти на гру з п’ятьма польовими гравцями. І майже одразу це приносить свої плоди, Мінаков Іван переправляє м’яч на дальній стійці у порожній кут воріт Клименка. За такої гри було малоймовірно, що хтось буде надто ризикувати та йти ва-банк. В останні сім хвилин команди були зосередженими на захисті власних воріт аніж забити за будь-яку  ціну у ворота суперників. Спартак як і раніше продовжував гру з підключенням Клименка Дмитра і це знову спрацювало. Голкіпер Спартака дезорієнтував свого колегу зі стану СумДУ і після довгої передачі від Андрія Неліна м’яч нікого не торкнувшись залетів за комірець воротаря господарів. Часу відігратися до кінця поєдинку гравцям СумДУ не вистачило. Тож констатуємо мінімальну перемогу Спартака, яка дозволяє команді підтягнутися третьої сходинки.

Гранум – Динамо 3:3

/3 хв. – 1:0 Павленко Артем; 13 хв. – 2:0 Артеменко Кирило; 25 хв. – нереалізований дабл-пенальті Тєтявкін Роман; 26 хв. – 1:2 Роман Тєтявкін; 30 хв. – 2:2 Стародубець Дмитро; 32 хв. – 2:3 Шумило Олександр; 45 хв. – 3:3 Артеменко Кирило/

Захоплюючий поєдинок подарувало нам центральне протистояння туру між Гранумом та Динамо. Команди без розкачки взялися до справи, тим паче перемога одного з колективів дозволяла наблизитися до втратившого очки Brocar-Star Peppers, який зіграв свій матч раніше.

Перший тайм в цілому пройшов під диктовку господарів, які явно були зарядженими виправитися після минуло тижневого результату. Вже на третій хвилині Павленко Артем опинившись на підборі після виграної боротьби  красивим ударом з лету поцілив під поперечину воріт гостей. Підопічні Доценка чудово розуміли, що гандикапу у один гол із таки м грізним суперником точно не вистачить, тому продовжували насідати на володіння Віталія Захарченка. І в середині тайму після закидання Бокача на дальню стійку Кирило Артеменко подвоює перевагу господарів. Проте надлишкова зарядженість боротися за кожен м’яч ледь не зіграла з гравцями Гранума в злий жарт, коли на останній хвилині першої половини гри, гості отримали право на пробиття десятиметрового  удару за шостий командний фол  господарів. Проте з ударом Романа Тєтявкіна Марковчин Андрій впорався на відмінно.

Хто б міг подумати коли дивилися першу частину гри, що Динамівці настільки легко і невимушено зуміють переломити зустріч. Вже на першій хвилині тайму після пасу в глибину від Бойка Юрія, Роман Тєтявкін з гострого кута примудряється знайти шпарину у володіннях Марковчина. Гол явно окрилив гостей і через кілька хвилин Захаров Павло втікає по флангу та робить простріл на ніким не прикритого Дмитра Стародубця, який користується своєю нагодою сповна та відновлює рівновагу. І доки Гранум приходив до тями від такого приголомшливого старту другого тайму, Динамівці організували ще один випад на ворота господарів, та після хитрої передачі Стародубця на дальню, Олександру Шимило нічого не залишалось робити як відправити м’яч у порожній кут воріт з близької відстані. До честі підопічних Доценка, навіть такий камбек у виконанні гостей не надломив колектив, і  зібравшись вони почали намагатися виправляти ситуацію, знову як і в першій частині гри прискоривши темп матчу за яким почали не встигати більш вікові гравці Динамо.  І під завісу поєдинку господарі таки досягли свого, знову Кирило Артеменко чудово пробиває після стандарту у дальній кут і робить рахунок 3:3. Здавалося б на цьому вже все, проте будь футзалісти Гранума трохи точнішими, можна було б вирвати і перемогу. Але удар на останніх хвилинах Максима Піддубного прийняла на себе стійка, яка наче сигналізувала про справедливість саме нічийного результату у цій грі. У підсумку бойові 3:3, які подарували радості більше глядачам ніж колективам, які не зуміли скористатися осічкою «перців».

Підсумки туру:

По трохи набирає залікові бали колектив Forza, тож цілком можливо, що під завершення чемпіонату можна очікувати ще кілька осічок з цією командою з боку фаворитів.

Тур вийшов з досить великою кількістю боротьби і фактично у кожному матчі трималася інтрига до самого фінального свистка.

Приємно вразили:

1. Не відмітити самовіддану гру команди Forza просто неможливо. Чудова робота, яка внесла корективи нагорі турнірної таблиці.

2. Перша перемога Натона в новому році. Постольчани домінували впродовж всього поєдинку і яскраво довели матч до логічного кінця.

3. Зустріч між Гранумом та Динамо була не лише центральною за вивіскою а і за змістом самої гри. Обидва колективи провели чудову гру, подарувавши вболівальникам багато яскравих моментів.

Герой туру: Олександр Бабич – відбитий пенальті у виконанні голкіпера Forza, позбавив шансів Peppers вирвати перемогу на останніх хвилинах.