Підсумки сьомого туру та попереднього етапу літнього чемпіонату Сумської області з футзалу

Цього тижня команди учасниці літнього чемпіонату Сумської області з футзалу відіграли останні матчі попереднього етапу. Після яких було остаточно сформовано склади усіх чотирьох дивізіонів, де колективи і продовжать боротьбу за нагороди.

Група «А»

Елітбуд –Моноліт 9:2

/9 хв. – 1:0 Лисенко А.; 10 хв. – 2:0 Єременко В.; 11 хв. – 3:0 Щербина Є.; 21 хв. – 4:0 Красюк В.; 30 хв. – 4:1 Криводєд О.; 33 хв. – 4:2 Бєлов Н.; 35 хв. – 5:2 Феденко Є.; 42 хв. – 6:2 Красюк В.; 43 хв. – 7:2 Красюк В.; 44 хв. – 8:2 Красюк В.; 49 хв. – 9:2 Лисенко О./

Фортуна – ЕФК Олександрія 2:2

/31 хв. – 1:0 Іванющенко С.; 38 хв. – 2:0 Грома В.; 40 хв. – 2:1 Гученко В. (пен.); 44 хв. – 2:2 Тхор І./

Сумигаз – Антифутбол 12:5

/2 хв. – 1:0 Расторгуєв А.; 5 хв. – 1:1 Райденко Б.; 9 хв. – 2:1 Савченко С.; 11 хв. – 3:1 Мигаль М.; 19 хв. – 4:1 Бабинін С.; 25 хв. – 4:2 Зеленський С.; 32 хв. – 5:2 Бабинін С.; 35 хв.- 6:2 Бабинін С.; 36 хв. – 6:3 Якущенко А.; 37 хв. – 7:3 Бабинін С.; 39 хв. – 8:3 Будко Д.; 42 хв. – 9:3 Бабинін С.; 44 хв. – 9:4 Коломієць М.; 46 хв. – 10:4 Бабинін С.; 49 хв. – 10:5 Зеленський С.; 50 хв. – 11:5 Бурдюг А.; 50 хв. –  12:5 Будко Д.  /

Третій Тайм – Спартак 8:3

/3 хв. – 1:0 Боріщик Я.; 6 хв. – 2:0 Брухно Ю.; 9 хв. – 3:0 Супрун Д.; 20 хв. – 3:1 Єременко Д.; 21 хв. – 4:1 Яцюк Б.; 26 хв. – 5:1 Горлач І.; 42 хв. – 6:1 Яцюк Б.; 45 хв. – 7:1 Яцюк Б.; 47 хв. – 8:1 Горлач І.; 48 хв. – 8:2 Єременко Д.; 50 хв. – 8:3 Коломоєць Д./

У групі «А» все пройшло більш менш прогнозовано, і єдиною інтригою перед заключним туром було, хто ж отримає другу перепустку до Першої ліги. В тому, що Елітбуд впорається із своїм завданням та здобуде перемогу сумнівів не викликало,  команда має великий досвід виступів на різних рівнях під егідою АФС, а тому без проблем здолала новачка ліги Моноліт, тим самим посівши третє місце у групі. За четверту сходинку боролися між собою Фортуна та ЕФК Олександрія, які в очній зустрічі і мали виявити сильнішого. Обидва колективи підходили до матчу з однаковими показниками у графі очок, тому нас очікувала цікава гра рівних суперників. Мабуть через тиск результату, колективи не зуміли до кінця показати себе в першому таймі, перенісши все на завершення. Після відпочинку, як і належить першими своє слово сказали більш досвідчені гравці Фортуни, які зуміли спочатку вийти вперед, а потім і подвоїти перевагу. За такого перебігу подій господарі мали почувати себе доволі впевнено, адже мали кращу різницю м’ячів, а тому перед Кровенчанами вималювалася нелегка задача – здійснити камбек за 10 хвилин. І до честі олександрійців, їм майже вдалося! Спочатку Віталій Гученко скоротив відставання, реалізувавши пенальті, а через кілька хвилин гостям вдалося відновити паритет у матчі, тим самим довести градус протистояння до максимуму,  та все ж на більше підопічних Гученка не вистачило і зустріч так і закінчилася внічию 2:2, яка  була на користь гравців Фортуни. В інших двох поєдинках групи, лідери – Сумигаз та Третій Тайм, вже традиційно, для себе демонструють синхронні результати, здобувши впевнені перемоги проти Антифутболу та Спартака відповідно.

Група «В»

Динамо – CompService 3:6

/2 хв. – 0:1 Маценко І.; 3 хв. – 0:2 Тюрін О.; 7 хв. – 0:3 Кульбачний А.; 11 хв. – 1:3 Коваленко О.; 15 хв.  -1:4 Коваленко О. (аг); 23 хв. – 1:5 Тюрін О.; 29 хв. – 2:5 Тетявкін Р.; 43 хв. – 3:5 Бойко А.; 44 хв. – 3:6 Маценко І./

Хлібодар – Patriots 5:4

/17 хв. – 1:0 Мартиненко Д.; 21 хв. – 2:0 Мінаєв Є.; 26 хв. – 3:0 Мартиненко Д.; 28 хв. – 3:1 Стригунов О.; 32 хв. – 4:1 Дробний Р.; 35 хв. – 4:2 Стригунов О.; 38 хв. – 5:2 Паращенко Б.; 47 хв. – 5:3 Рєзнік І.; 50 хв. – 5:4 Камінський Д./

Forza – Сумиобленерго КПР 4:2

/ 12 хв. – Ісмаїлов Т.; 13 хв. – 1:1 Шульга О.; 30 хв. – 1:2 Омельченко О.; 45 хв.- 2:2 Лупач Д.; 46 хв. – 2:3 Пухкало О.; 47 хв. – 2:4 Комендант А./

Колос ( Підліснівка) – СумДУ 0:0

У групі «В» в центральному поєдинку за вихід до Вищої ліги між Динамо та CompService як такої боротьби все ж таки не вийшло. «Комп’ютерники» ще в перші десять хвилин матчу зробили собі чудову фору у три голи, розгубити яку, такий колектив як CompService просто не мав права. До перерви гостям вдалося ще двічі засмутити господарів і фактично закрити питання переможця, перетворивши другий тайм на формальність. У підсумку впевнена перемога підопічних Олексія Тюріна 6:3 і вихід з першої сходинку до «Вишки» чемпіонату.  Ну а за другу путівку розгорнулася неабияка боротьба між Степанівським Хлібодаром та студентами СумДУ. Варто сказати, що до початку поєдинків все йшло до того, що саме підопічні Олександра Шумила стануть другим учасником у Вищій лізі від групи «В». Але не так сталося як гадалося. Хлібодар, не дивлячись на підсумковий рахунок доволі спокійно переграв Рatriots, яким лише наприкінці вдалося скоротити відставання до мінімуму, а в заключному поєдинку групи СумДУ неочікувано для всіх, примудрився втратити очки з аутсайдером турнірної таблиці, Підліснівським Колосом, розписавши з ними суху нічию. Тож буквально на самому фініші, Хлібодар випереджає політехівців на один пункт та крокує до числа найсильніших колективів цьогорічного чемпіонату.

В останньому матчі групи «В» зустрічалися між собою Forza та Сумиобленерго КПР. І даний поєдинок також міг піднести сюрприз, проте не достаток концентрації наприкінці матчу вартував КПРівцям бодай одного очка. У підсумку вольова перемога господарів, яка покращила їх доробок перед фінальним етапом.

Група «С»

Forest – ТРО Суми 7:2

/4 хв. – 1:0 Ткаченко Б.; 6 хв. – 2:0 Пімоненко Ю.; 17 хв. – 3:0 Колоусов Д.; 25 хв. – 4:0 Ніколаєвець А.; 39 хв. – 4:1 Дряпік В.; 40 хв. – 5:1 Суходуб Б.; 40 хв. – 5:2 Медяний В.; 42 хв. – 6:2 Ніколаєвець А.; 50 хв. – 7:2 Зікратий Д./

Натон-Лікарське – Грифони 9:2

/2 хв.  -1:0 Рудняк Ян; 6 хв. – 2:0 Мироненко О.; 18 хв. – 3:0 Зебер С.; 25 хв. – 4:0 Гелюх М.; 25 хв. – 5:0 Гелюх М.; 29 хв. – 5:1 Ведмедера Б.; 37 хв. – 6:1 Гелюх М.; 43 хв. – 7:1 Рудняк Ян; 45 хв. – 8:1 Підлужний Т.; 47 хв.  -9:1 Гелюх М.; 50 хв. – 9:2 Данило В./

Технологія-Агросвіт – ФК Лебедин 6:0

/18 хв. – 1:0 Прощенко Р.; 31 хв. -2:0 Петраков Є.; 32 хв. – 3:0 Сорока К.; 33 хв. – 4:0 Сорока К.; 36 хв. – 5:0 Прощенко Р.; 41 хв. – 6:0 Петраков Є ./

Валедіанс – Зірка 1:6

/3 хв. – 0:1 Шпаков А.; 28 хв. – 1:1 Бондаренко В.; 29 хв. – 1:2 Грінченко В.; 39 хв. – 1:3 Грищенко Д.; 40 хв. – 1:4 Грінченко В.; 45 хв. – 1:5 Грищенко Д.; 46 хв. – 1:6 Гриценко Б./

У групі «С» єдиною інтригою, яка залишалася перед останнім туром було визначення пари, що продовжить боротьбу у Першій лізі.  Перед початком тижня розклад був таким: Forest, який йшов третім мав обов’язково перемагати ТРО Суми, щоб за стовбичити за собою бронзу у групі. І варто відмітити, що «лісовики» віднеслися до цієї гр. з максимальною відповідальністю, тому ми могли побачити у складі команди одразу чотирьох лідерів команди: Шевкунова, Смоляка, Суходуба та Пімоненка. Звісно з таким підбором виконавців підопічні Михайлюка без проблем перемогли ТРОшників. Що ж якщо на другому етапі сезону у Forest все налагодиться зі збором на гру, то це цілком реальний претендент на золото Першої ліги.

В другому матчі, де вирішувалася путівка до Першої ліги зустрічалися Валедіанс та Зірка, які як раз в очному протистоянні мали визначити хто займе четвертий рядок у групі. Перед початком поєдинку положення команд було абсолютно рівним, а тому саме перемога одного з колективів виводила їх у другий по силі дивізіон чемпіонату. І варто сказати, що тривалий час на майданчику точилася дуже серйозна боротьба в якій жодна з команд нічим не поступалася іншій.  Проте все ж таки ближче до завершення поєдинку гості зуміли переломити супротив та остаточно зняти питання про переможця. У підсумку 6:1 на користь Зірки, яка стає учасником Першої ліги.

Натон-Лікарське маючи примарні шанси на потрапляння до Першої ліги мав обов’язково перемагати у своєму поєдинку проти Грифонів. Господарі вирішили не відкладати в довгий ящик питання результату і ще в дебюті матчу продемонстрували всю серйозність своїх намірів. Тож фінальний свисток зафіксував розгромну перемогу підопічних Підлужного, яким лише залишалося чекати на результати своїх конкурентів, які як ми вже знаємо подарунків для Натон-Лікарського не підготували.

В останньому матчі групи Технологія-Агросвіт не зважаючи на вирішення будь-яких завдань у своєму поєдинку без жодних проблем переміг ФК Лебедин і залишився єдиною командою, що йде до Вищої ліги без втрат очок. Що ж цікаво буде подивитися, чи вдасться комусь таки нав’язати боротьбу без сумнівному фавориту чемпіонату.

Група «D»

Локомотив (Ворожба) – ФК Балу  0:5

/25 хв. – 0:1 Божок М.; 25 хв. – 0:2 Божок М.; 35 хв. – 0:3 Тодор А.; 37 хв. – 0:4 Тодор А.; 43 хв. – 0:5 Мокренко Н./

Прокуратура- Сумиобленерго 2:3

/13 хв. – 0:1 Скрипняк С.; 23 хв. – 1:1 Захарченко В.; 38 хв. – 1:2 Клименко В.; 41 хв. – 1:3 Ігумнов Д.; 47 хв. – 2:3 Захарченко В./

Гранум – Сумиобленерго 1:4

/ 10 хв. – 0:1 Білоненко В.; 22 хв. – 0:2 Параконний Д.; 35 хв. – 0:3 Черток А.; 40 хв. – 0:4 Хабовець Є.; 43 хв. – 1:4 Лютов В./

Peroff – СК Поліцейських Сумщини 4:2

/ 18 хв. – 0:1 Стародубець Д.; 22 хв. – 1:1 Обзор А.; 29 хв. 1:2 Єлшанський О.; 29 хв. – 2:2 Качайло Є.; 34 хв. – 3:2 Волченко Є.; 50 хв. – 4:2 Гльоза В./

Локомотиву не з Ворожби таки не вистачило сил у протистоянні з Балу. «Ведмеді» таки зломили супротив господарів, хоча варто відмітити, що гостям дуже довго не вдавалося знайти ключі від воріт Ворожбян. Можна лише здогадуватися як би все могло повернутися, утримай «Локо» сухі нулі  до перерви, проте хвилинна неуважність на останній хвилині першого тайму, дозволили капітану Балу – Божок Максиму оформити дубль, та дістати таку важливу перевагу перед відпочинком. Після перерви усі намагання господарів відігратися були марними, а гості зуміли розвинути свій успіх ще тричі забивши суперникам.

В центральному матчі групи «D» Прокуратура намагалася завадити Сумиобленерго на шляху до Вищої ліги. Команди не форсували події, та діяли максимально обережно стараючись зайвий раз не ризикувати. А тому і на небезпечні моменти перший тайм був не надто багатий. Фактично реалізувавши все що було. Після перерви «енергетики» були більш наполегливі в атаці, що раз по раз приводило до небезпечних ударів у виконанні Дмитра Ігумнова та Данила Параконного, проте довгий час голкіпер господарів, Дерев’янко Денис чудово відводив загрозу від власних володінь. А коли вже і Денис був безсилий на допомогу приходило банальне везіння як у випадку з ударом по порожнім воротам у виконанні Вадима Клименка. Проте все ж таки гості були винагородженні за своє терпіння і в середині другого тайму зуміли не лише вдруге вийти вперед а і подвоїти перевагу. Саме цього виявилося більш ніж достатньо для підсумкового результату. Адже господарям вистачило сил лише раз влучно відповісти. Важливі три пункти для підопічних Євгенія Хабовця, які за тур до фінішу забезпечують собі путівку до Вищої ліги.

В заключний день ігрового тижня на СК Поліцейських Сумщини чекало не просте протистояння проти підопічних Дмитра Ігумнова Peroff, які вже в цьому етапі робили підніжку Сумиобленерго. Але відмінність підніжки для Поліцейських від тієї, що була «Енергетикам» в тому, що вона мала більш вагому ціну, адже для гостей вирішувалося в якій лізі СК Поліцейських Сумщини продовжить виступи у фінальному етапі змагань. Для того, щоб забезпечити собі місце в еліті, достатньо було і нічиєї, але як же не просто складаються такі поєдинки для лідерів. Ось і цього разу здавалося б матч в якому все під контролем у фаворита гри, є моменти, м’яч більшу частину в ногах, але одна вагома відмінність між ними та суперниками – це організованість та самовіддача. Саме ці дві якості протиставили господарі мастеровитим полісменам, та зуміли серйозно полоскотати нерви правоохоронцям. А коли ті почали нервувати скористалися цим та вийшли вперед. Звісно без долі везіння не обійшлося, але всі ми добре знаємо, що щастить тим хто заслужив, отже друга підніжка Peroff для ще одного фаворита групи «D», яка для Спорт Клубу Поліцейських Сумщини стала фатальною, адже у своєму матчі ФК Балу святкували перемогу тим самим випередивши їх на один бал на самісінькому фініші.

В останньому поєдинку групи Гранум зустрічався з Сумиобленерго, які проводили другий матч на цьому тижні і ще в понеділок в протистоянні з Прокуратурою забезпечили собі участь в елітному дивізіоні. Тому грав як то кажуть за престиж та за очки які команда переносить з собою до фінального етапу. Для Гранума цей матч ніс куди більший характер, адже перемога дозволяла підопічним Олександра Даценка потіснити з четвертої сходинки Прокуратуру тим самим зайнявши місце в Першій лізі. Матч проходив на зустрічних курсах, та все ж таки клас «Енергетиків» дався в знаки, які зуміли реалізувати по два моменти в кожному з таймів, чого виявилося вдосталь, щоб гарантувати собі перемогу, та підсумкову першу сходинку в турнірній таблиці в попередньому етапі.

Підсумки тижня:

Звісно не обійшлося і без сенсацій!

Кілька доволі серйозних команд не зуміли пробитися до Вищої ліги, а тому в елітній вісімці матимуть змогу перевірити свої сили одразу три команди для котрих цей сезон стане дебютним у «Вишці» – це Хлібодар Степанівка, ФК Балу та ФК Лебедин. Що ж побажаємо гравцям якомога успішнішого виступу серед кращих.

У Першій лізі також знайшлося місце багатьом добротним командам, тому боротьба нас очікує дуже цікава, адже щільність у цьому дивізіоні доволі серйозна. Особливо незвично серед представників Першої ліги бачити – Forest та Прокуратуру.

Також цікавою обіцяє бути боротьба у Другій та Третій лігах де підібрався рівний склад учасників, і важко буде виділити когось однозначним фаворитом.

Тож вже на наступному тижні нас очікує старт матчів фінального етапу літнього чемпіонату АФС з футзалу