Підсумки сімнадцятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області

Безсумнівно цю дату надовго запам’ятають гравці Likarske, адже 04.03.2023 команда зуміла оформити Чемпіонство Першої ліги, що являється величезним здобутком, для молодого колективу, з чим підопічних Віталія Паська та їх вболівальників ми і вітаємо! До вашої уваги огляд найцікавіших подій сімнадцятого туру Першої ліги з футзалу.

Натон – BrocarStar Peppers 4:2

/3 хв. – 1:0 Ісмаїлов Р.; 5 хв. – 1:1 Соколенко В.; 9 хв. – 2:1 Гриценко Д.; 21 хв. – 2:2 Карацюба В.; 24 хв. – 3:2 Семененко Є.; 49 хв. – 4:2 Соляник Д./

Ранній початок гри явно не пішов на користь футболістам Peppers, і вже в самісінькому дебюті вони пропустили швидкий м’яч у виконанні Ісмаїлова. Як і в першій зустрічі між цими командами, на майданчику відбувалася відкрита гра, в якій обидва колективи намагалися відповідати атакою на атаку. За відсутності Артема Линника лідерські якості взяв на себе Сергій Шатьорний. Саме він спорудив гол у відповідь, обігравши захисника та простріливши вздовж воріт на набігаючого Соколенка, який з кількох метрів переправив сферу у неприкритий кут. Проте Натон досить швидко знайшов в собі сили та вдруге вийшов вперед – просте закидання з ауту виявилося несподіванкою для захисту гостей, вони не лише дозволили Мироненку нав’язати боротьбу, а і проспали вбігання Гриценка, що підхопивши м’яча без проблем реалізував момент, пробивши повз Кириленка – 2:1. Такі ж гойдалки продовжились і надалі продовжувалися, а від того спостерігати за тим що відбувається було досить цікаво. На двадцять першій хвилині, господарі невдало переходять з оборони в атаку, чим користується Роман Павло, та перехоплює м’яч в центрі майданчику, тим самим організовуючи зустрічну атаку три в два – десятий номер Peppers протягує круглого, та пасує на Шатьорного, а той в свою чергу оформлює другий расист, простріливши на набігаю чого на дальню стійку Карацюбу Валерія.  Проте у вболівальників команди знову дежавю. Тільки-но їх улюбленці зрівнюють рахунок, як в мить Натон відповідає гольовою атакою, і знову після ауту. Цього разу передача під удар на Євгена Семененко , той встигає пустити м’яч крізь ноги захисників, що і дезорієнтує Кириленка та не дозволяє йому заподіяти голу – 3:2.  І з таким рахунком команди йдуть на відпочинок, а глядачі очікують на продовження такого ж футзалу у другій частині матчу. Проте після перерви обидва колективи перейшли на більш прагматичний малюнок гри. Підопічні Валерія Карацюби забрали ініціативу та за рахунок активності на початку тайму намагалися швидко відновити статус кво. Та цим планам не судилося статися, адже господарі уважно діяли у захисті власних воріт, інколи прибігаючи до порушень правил. Саме два штрафних удари поблизу володінь Соляника можна вважати найнебезпечнішими моментами Brocar після перерви, але в обох випадках ні до чого так і не призвели. Чим більше спливав час, тим більше ставало зрозумілим, що на перемогу гостям годі і сподіватися, команда припускалася велику кількість помилок, що не дозволяло як слід підготувати атаку. За дві з половиною хвилини до завершення матчу «перці» переходять на гру з п’ятим польовим гравцем, знявши з воріт Кириленка, проте навіть за чисельної більшості в атаці з моментами у підопічних Карацюби не складалося, на останок пропустивши від Соляника, який спіймавши м’яча відправив його точно в створ воріт гостей. У підсумку перемога Натона 4:2, яка на руку Грануму та Likarske.

Динамо – Forza 1:1

/10 хв. – 1:0 Стародубець Д., 48 хв. – 1:1 Тиченко Я./

Слідом за матчем Натону та Brocar-Star Peppers, свою зустріч починали Динамівці, які у грі проти Forza мали чудову можливість скористатися осічкою «перців» та максимально наблизитися до них за тур до кінця сезону. Проте гості мали для господарів сюрприз, несподівано почавши матч з п’ятим польовим. Звісно такий перебіг подій, відобразився і на малюнку поєдинку, уся зустріч проходила в невисокому темпі, що здавалося б має бути на руку більш віковим гравцям Динамо, проте забігаючи наперед скористатися цим господарі не змогли. Почергові розіграші в атаці зайвого, ні до чого серйозного не приводили, і як наслідок мінімальна кількість гольових моментів з боку обох команд. На десятій хвилині зустрічі, затяжна атака господарів призводить до передачі Сергія Турченка на лінію карного майданчику де футзалісти Forza загубили Дмитра Стародубця, що і відкрив рахунок у матчі. За великим рахунком це був єдиний небезпечний момент в першому таймі на двох, тому команди пішли на відпочинок за мінімальної переваги Динамівців.

Друга частина гри мала якось пожвавити дії господарів, адже 1:0 досить слизький рахунок і щоб почувати себе більш впевнено варто було додавати. Проте як виявилося на практиці, друга частина матчу мало чим відрізнялася від першої. І в підсумку єдиною відмінністю стало те, що цього разу замість Динамо, свій гол у відповідь на останніх хвилинах зуміли організувати підопічні Бабича – відзначився Тиченко Ярослав. У підсумку нічия 1:1, яка явно не входила у плани господарів. А Forza в другому турі поспіль набирає залікові бали.

Гранум – СумДУ 4:3

/6 хв. – 0:1 Мінаков І.; 15 хв. – 1:1 Артеменко К.; 18 хв. – 2:1 Козаков Д.; 27 хв. – 3:1 Петрунін О.; 35 хв.  -4:1 Козаков Д.; 42 хв. – 4:2 (АГ) – Лічман Б.; 45 хв. – 4:3 (АГ) Іващенко Б /

Важлива для підопічних Даценка гра відбувалася в легкоатлетичному манежі СумДУ проти студентів вузу. У разі перемоги Гранум зрівнювався по очкам з Brocar-Star Peppers і в очному протистоянні останнього туру вирішували б долю срібних медалей чемпіонату. Тому налаштованість на зустріч проти політехівців була серйозною. Початок матчу пройшов обережно, обидві команди не намагалися форсувати події здебільшого віддаючи перевагу позиційним атакам без особливого просування вперед. Проте закінчення першої п’ятихвилинки була ознаменована двома епізодами за участі студентів. Спочатку грубою помилкою гостей не зумів скористатися Краснянський, який при перехопленні передачі не зумів з кількох метрів переправити м’яч у сітку воріт СумДУ, а вже через миттєвість Мінаков Іван підхоплює сферу в центрі майданчику, та не зустрівши супротиву з боку захисників чудово пробиває повз Андрія Марковчина. Саме цей гол розбудив номінальних господарів, які почали діяти більш активно попереду.  Ще в першому таймі Гранум не лише зрівняв а й зумів вийти вперед. Спочатку розіграш  господарями ауту поблизу чужих воріт застав зненацька оборону студентів, і після прострілу Іващенка, Кирило Артеменко підставив ногу на дальній стійці чим і змусив витягувати м’яч з сітки. І поки молоді гравці приходили до тями, Дмитро Козаков на пару з Богданом Іващенко організували друге взяття воріт. Невдалий пресинг гостей,  і захист проспав ривок Дмитра з глубини, якого чудовою передачею  знаходить Богдан Іващенко – десятка Грануму без проблем реалізовує свій момент та дозволяє партнерам почувати себе більш впевнено. Відпочинок дозволив господарям внести певні корективи у гру і з новими силами кинутися нарощувати свій успіх. Вже у дебюті другого тайму, Олег Петрунін вдало відкрився на «п’ятачок» та проткнув м’яч у ворота гостей. Здавалося б у підопічних Даценка не має бути жодних проблем, команда чудово контролювала хід подій, не залишаючи можливостей для гостей повернутися у гру. Як наслідок Дмитро Козаков після перетасовки з партнером в центрі вискакує на побачення з голкіпером СумДу та невідпорно пробив повз нього – 4:1 і більш ніж комфортна перевага господарів. Проте далі сталося те, про що ми говорили в анонсі до даного поєдинку, Гранум зарано повірив у свою перемогу, і почав діяти розслаблено, що  майже дозволило студента вирівняти становище. Два авто голи з інтервалом у три хвилини річ не буденна. Спочатку, один з найактивніших у складі СумДУ, Мінаков перехоплює м’яч та протягує його до воріт суперників, після чого відкачує його на відкритого Яковлева, простріл якого у власні ворота зрізав Лічман Богдан. Проходить ще три хвилини і Обраменко з Шепелем повторюють ту ж саму комбінацію вдруге, перший віддає а другий робить простріл, все закінчується точнісінько як і в першому епізоді за невеличкою відмінністю, цього разу м’яч у власні ворота зрізав Іващенко Богдан – 4:3 і на Гранум очікує нервова кінцівка. А глядачі вже почали загадувати наперед: «чи вдасться політехівцям повторити сценарій першого очного поєдинку». Підопічні Олександра Шумило переходять на гру з підключенням п’ятого польового, але на жаль для студентів часу врятувати поєдинок не вистачило. У підсумку перемога 4:3 на користь Грануму,  яка дозволяє зрівнятися за очками з Brocar-Star Peppers.

ДФК Динамо Білопілля – Спартак 2:3

/17 хв. – 0:1 Коломоєць Д.; 23 хв. – 0:2 Мартиненко В.; 30 хв. – 1:2 Бехта Д.; 39 хв. – Бехта Д. – нереалізований пенальті; 45 хв. – 2:2 Семишкур Д.; 50 хв. – 2:3 Зеленський І./

Цікавим виявився поєдинок між Спартаком та ДФК Динамо Білопілля. Білопільчани вже давно не здобували очок, тому підходили до матчу з серйозними намірами, а повернення до складу їх лідера атак Бехти Дмитра, мав ще більше надихати молодий колектив. Спартак же у притаманній для себе манері більше діяв другим номером, чекаючи на нагоду в контратаках.

Вже на першій хвилині Андрій Нелін віддає чудову передачу через весь майданчик на вбігаючого Зігунова, проте Андрію забракло влучності. Господарі активно грали попереду, намагаючись створювати тиск на захист гостей, та до серйозних моментів справа не доходила. Чого не скажеш про Спартаківців. Спочатку гості вивалюються на володіння Динамо три в один, але удар Тихоненка, зовсім не вийшов і полетів далеко від рамки воріт. А вже через кілька хвилин, розіграш з ауту, і м’яч потрапляє до ніг Дмитра Коломойця, який розвернувшись пробиває повз голкіпера господарів, тим самим відкривши рахунок у матчі. Під завершення тайму, гості організовують ще одну гольову атаку. Андрій Нелін розрізає захист господарів та виводить на побачення Корсуна, Олександр після секундних роздумів викочує передачу на набігаючого Мартиненка який і відправляє м’яч вже у порожні ворота. Перевага у два голи, дозволяє Спартаку продовжувати діяти розкуто, та «ловити» і без того не безгрішну оборону білопільчан в контратаках. Проте після відпочинку, господарям майже вдалося перевернути все догори-дригом. В середині другого тайму Дмитро Бехта бере ініціативу на себе, та протягнувши м’яч до воріт Спартака потужно пробиває у ближній кут Клименка, перший номер Спартака з ударом впоратися не зумів, тим самим дозволивши ДФК Динамо скоротити рахунок. Цей гол окрилив господарів, і вони продовжували насідати на захист гостей, що призвело до помилки Ігора Зеленського, який необачно повівся з Петровським Віталієм, підштовхнувши того у карному майданчику – пенальті. До точки підходить Бехта, проте Дмитро не зумів переграти Клименка влучивши у поперечку воріт. Проте навіть ця прикрість ніяк не вплинула на команду, розуміючи, що часу для того, щоб відігратися більш ніж вдосталь. Так і сталося, одна з рідких помилок Андрія Неліна призвела до обрізки в центрі і швидкій атаці білопільчан, яка завершилася голом від Дениса Семишкура з передачі Дмитра Бехти. Здавалося б саме у господарів повинна бути психологічна перевага, адже їм вдалося відіграти два м’ячі, проте спартаківці чудово «пересмикнули» гру загравши п’ятого польового. Позиційні розіграші ні до чого не призводили, аж до злощасної для господарів п’ятидесятої хвилини. Коли судді вже збиралися давати фінальний свисток, простріл у виконанні Клименка знаходить Зеленського, і той з кількох метрів переправляє м’яч у ворота, тим самим вириваючи перемогу для своєї команди.

ЗіКоНі – Likarske 1:3

/18 хв. – 0:1 Синявський А.; 20 хв. – 0:2 Токаренко О.; 48 хв. – 0:3 Таранченко В.; 49 хв. – 1:3 Романенко В./

Після осічки Brocar, матч між ЗіКоНі та Likarske набував для останніх вагомого значення, адже перемога в даній зустрічі робила підопічних Паська недосяжними для конкурентів. Мабуть саме через таку відповідальність у гостей досить довго не давалася гра, та і будемо відвертими – в цілому це був не найкращий матч у їх виконанні. Проте навіть цього вистачило, щоб виконати головне завдання. На початку поєдинку гравці Likarske незвично багато нервували, що приводило до необов’язкових помилок. Час спливав, а господарі продовжували тримати інтригу щодо переможця. І хто знає чи вдалося б їм втрутитися в чемпіонську розв’язку, якби команді вдалося протримати нічийний рахунок до перерви. Але під завершення тайму, гості вистрілюють дуплетом і протягом двох хвилин Рудняк і Ко організовують два забиті голи. Спочатку після удару Рудняка, Синявський Андрій опиняється першим на добиванні, а через миттєвість ідентичний момент завершує Токаренко. Ці м’ячі дозволили гостям з полегшенням видохнути, адже у такій грі будь-яка перевага давала колективу можливість діяти низьким блоком, шукаючи свої моменти в контратаках. Друга половина матчу, аж до самого її кінця не вносила жодних змін у перебіг матчу, і у повітрі висіло питання, чи вдасться ЗіКоНі створити проблеми для Likarske та тим самим внести інтригу у протистояння.  Проте за дві хвилини до завершення зустрічі Владислав Таранченко знімає всі питання щодо переможця, забивши гол вдало зігравши на підбиранні. Така перевага дещо розслабила гостей, що дозволила господарям відквитати один м’яч зусиллями Романенка Владислава. У підсумку перемога Likarske, яка сповіщає нам нового чемпіона Першої ліги!

Підсумки туру:

Сімнадцятий за ліком тур приніс нам кілька несподіваних результатів, зокрема втрату очок Динамо та Brocar-Star Peppers, а також подарував нам чемпіона сезону – колектив Likarske, який не зважаючи на важкий шлях достроково здобуває золоті нагороди, перетворюючи останній матч у формальність.

Приємно вразили:

1. Натон – Постольчани набрали не поганий хід, команда здобуває яскраву перемогу над маститим суперником, що дозволяє піднятися на шосту сходинку турнірної таблиці.
  2. Гранум – не так багато колективів в цьому сезоні зуміли здобути очки у СумДУ на їх майданчику, а підопічні Даценка зробили це двічі. Цього разу чудова перемога, яка дарує нам запеклу боротьбу за срібні нагороди.
  3. Forza – не зважаючи на величезну відстань у турнірній таблиці, колективу вдалося нав’язати боротьбу та у підсумку вирвати на останній хвилині нічию з Динамо, що  дорогого коштує.