Підсумки шостого туру Другої ліги Чемпіонату Сумської області(+огляд матчів)

У суботу та неділю завершився шостий тур з футзалу  Другої ліги Сумської області. Вихідні подарували нам кілька сенсаційних результатів. До вашої уваги огляд матчів.

Аквітан – Bingo Peroff  – 3:4

Відкривали шостий тур Другої Сумської області з футзалу команди Аквітан та Bingo-Peroff. Роменчани підходили до гри у статусі фаворита і вже зі старту взялися підтверджувати своє реноме. На першій хвилині Жмуд Руслан ударом майже з центру майданчику застав зненацька голкіпера і відкрив рахунок, а через хвилину Жмуд але тепер вже Роман подвоїв його, замкнувши передачу на дальній стійці. Поки Peroff оговтувалися від того, що відбулося на перших хвилинах, гравці Аквітану провели ще кілька небезпечних атак та цілком могли закривати гру ще у дебюті зустрічі.

Здавалося б все йде за планом господарів і проблем виникнути не повинно було, проте іншої думки були гравці Bingo-Peroff. Ближче до середини тайму вирівнявши гру, Вольченко і Ко почали шукати свої моменти біля воріт суперника. Чи то гол Євгена Качайла на десятій хвилині так окрелив Peroff, чи то Роменчани надто розслабилися, але гості провели ударну десятихвилинку протягом якої вдалося тричі засмутити голкіпера Аквітану, перевернувши шальки терезів з 0:2 на 3:2 в свою користь. Підопічні Дмитра Ігумнова пішли на перерву ведучи у рахунку та серйозно налаштованими не втратити перевагу.

Той хто слідкує за Peroff могли припустити, що у другій половині команда більше зосередиться на захисті власних воріт, проте другий тайм показав іншу картину.  Гості досить небезпечно виходили в атаку і ще в дебюті другої половини могли робити гру більш комфортною, але стійка підстрахувала роменчан. Чим далі йшов час тим більше рахунок змушував Аквітан ризикувати попереду. Одна з таких атак завершилася взяттям воріт Peroff, знову Роман Жмуд вдало зіграв на добиванні і проткнув м’яч повз голкіпера. Паритет було відновлено і на обидві команди чекала напружена розв’язка зустрічі.

Як правило у таких гойдалках пані фортуна обирає колективи які відіграються, адже в такому піднесеному настрої вони спроможні розвинути успіх. Проте сьогодні примхлива паночка підготувала для команд іншу кінцівку! За десять хвилин до кінця матчу Скриннік Олег за допомогою рикошету вивів гостей вперед та встановив остаточний рахунок 3:4. Чудовий матч, багатообіцяюче відкриття туру і це мабуть вперше в цьому сезоні ми побачили справжній атакувальний потенціал Bingo-Peroff. Почати б так раніше, впевнені очок у доробку було б набагато більше, але час надолужити є.

Антифутбол – ЕФК Олександрія – 3:5

Окрестивши в анонсі гру між Антифутболом та Олександрією як «дербі юності», команди видали справжній юнацький максималізм, показавши видовищну гру. Можно було очікувати, що в таких іграх ігрова перевага буде переходити від команди до команди тому ми мали змогу спостерігати за яскравою грою та неочікуваною розв’язкою.

Перші хвилини більш вдалими були для Кровенчан, які відкрили рахунок стараннями Ярошенка Артема. Проте далі ініціативу під свій контроль забрали гравці Антифутболу і активними діями раз по раз путали захист підопічних Гученка. П’ять хвилин знадобилося, щоб відновити рівновагу у зустрічі для господарів майданчику. Гравці Антифутболу і надалі продовжили володіти ініціативою і після чудового удару Зеленського вийшли вперед, а ще через три хвилини вже мали перевагу у два м’ячі після влучного пострілу Коломійця. Здавалося б чудова відповідь на яку буде важко щось протиставити олександрійцям. Але як ми анонсували, саме стабільності та концентрації не вистачає командам з великою кількістю молодих гравців. І замість того щоб йти на відпочинок з комфортною перевагою, гравці Антифутболу втратили увагу при стандартах і за дві хвилини до перерви спочатку після розіграшу кутового, а потім ауту підопічні Гученка зрівняли рахунок.

Другий тайм команди продовжували грати на атаку перш за все розраховуючи забити на один м’яч більше. Прекрасну нагоду не вдалося використати гравцям Антифутболу, які протягом однієї атаки двічі поцілили у стійку воріт Віталія Білокура.

В другій половині другого тайму стандарт знову стає каменем спотикання для господарів. Звичайний розіграш з ауту перетворився на четвертий гол для гостей і тепер вже вони мали мінімальну перевагу у рахунку.

Фортуна посміхається тим хто більше на це заслуговує, тому будемо вважати гол у виконанні Сергія Некрасова як «посмішка фортуни», адже звичайний пас через все поле на нападника перетворився у забитий м’яч. Після такої переваги, гравці  ЕФК Олександрії уважно дограли у захисті та довели матч до перемоги. Цікава зустріч де кожен заслуговував на перемогу, проте кровенчани були більш точними у завершальній стадії та здобули перемогу.

ІМК Слобожанщина – Валедіанс -1:0

Зустріч братів близнюків, команди йдуть нога в ногу синхронно втрачаючи та набираючи однакову кількість очок. Цей матч повинен був показати, хто з колективів готовий відірватися і вже самостійно продовжити свій шлях. Поєдинок вийшов небагатим на моменти. Команди наче не хотіли і надалі розставатися один з одним.

На майданчику було багато боротьби, але не вистачало конструктиву.

Здавалося, що нас чекає перша суха нічия у сезоні, проте під завісу поєдинку Будник Олександр виконав спринт з м’ячем по правому краю та невідпорно пробив у ближній незахищений кут. Цей гол і вирішив долю протистояння на користь агрономів, що дозволило команді знову піднятися до першої четвірки. Валедіанс після багатообіцяючого початку пристойно забуксував.

ТРО Суми – Зірка – 0:5

Зірка продовжує свою впевнену ходу і здобуває розгромну перемогу.

Хоча за самою грою, важко було передбачити саме такий рахунок. Команди почали з позиційних атак одна на одну. На восьмій хвилині першого тайму спрацювало неписане правило футзалу: «не забиваєш ти, заб’ють тобі». Щойно змарнувавши вихід віч-на-віч з голкіпером адвокатів, ТРОшники вже через кілька секунд виймали м’яч із власних воріт. Валентин Брухно чудово відірвався від опікуна в карному майданчику та після прийому направив круглого в дальній кут. Все той же Брухно допоміг забити і другий гол адвокатів, віддавши передачу на пусті ворота для Євгена Страшка.

В загальній картині матчу адвокати не мали такої беззаперечної переваги і більшість часу на майданчику точилася рівна гра, проте чим менше залишалося до завершення зустрічі, тим більше ТРОшники мали ризикувати. Господарі пішли в Ва-банк і перейшли на гру з п’ятим польовим гравцем. В анонсі ми вже відзначали, що Зірка має чи не найзлагодженішу оборону у лізі( що підтверджують і статистичні дані). Команда не тільки вдало відоборонялася, а й ще тричі покарала суперників довівши рахунок до розгромного. У підсумку 0:5, адвокати продовжують серію до п’яти перемог поспіль із загальним рахунком 28-4 у цих матчах.

Колос – ФК Балу – 3:2

Підліснівці зупиняють набравший хід Балу. Як і притаманно грі цих колективів, з перших хвилин команди без розкачки почали шукати шпарини у захисних редутах один одного. Після серії з трьох поспіль перемог гравці Балу намагалися одразу ж напором зламати футзалістів Колоса. Проте стримавши натиск в дебюті, Підліснівці перевели гру на чужу половину, і в середині тайму після боротьби між нападником та захисником м’яч в центрі поля підібрав Балінський Сергій та пройшовши кілька метрів вдало проткнув круглого повз голкіпера гостей – 1:0. Через п’ять хвилин, окрилені успіхом господарі подвоюють перевагу, цього разу Бірченко Сергій перехопивши м’яч на своїй половині сміливо пішов уперед та завдав неочікуваного для голкіпера Балу удару – 2:0.

От за що подобаються ці обидва колективи, так це за те що за будь-якого рахунку команди йдуть уперед намагаючись забити гол. Відверто кажучи,гості своїм напором на забитий м’яч таки награли, хоч і вийшов він курйозний, адже не щодня побачиш гол від воріт до воріт. Це перший номер ФК Балу – Ілля Лизогуб ударом від власного карного майданчику закинув м’яч за комірець своєму візаві з Колосу, чим можна рахувати виправився за власну помилку при другому пропущеному голі. (Бив він або віддавав пас це вже загадка)

Більша частина другої половини гри пройшла під обопільними атаками без особливого успіху, а ж поки Бірченко Віктор за десять хвилин до кінця не скористався перехопленням та знову збільшив перевагу до двох м’ячів на користь Колосу.  Балу хоч намагався атакувати в залишений час, але серйозної небезпеки так і не створив. За хвилину до кінця зустрічі тактика п’ятого польового гравця дала свої плоди і Бондаренко скоротив рахунок до 3:2, але на більше часу не вистачило. Констатуємо чудову перемогу Колоса з Підліснівки.

Оріон – Батальйон – 9:1

У грі Давида і Голіафа сенсації не сталося, команда з Осоївки з першої ж хвилини продемонструвала серйозність намірів щодо даної зустрічі. Красюк Ярослав відкрив рахунок ще коли секундна стрілка не встигла зробити повний оберт від початку гри. Батальйону було важко щось протиставити більш досвідченому та молодому колективу, який мав беззаперечну перевагу. Ще в першому таймі питання щодо результату можно було рахувати закритим. Адже відігратись з 4:1 за такої гри Оріону, не тільки військовим,а взагалі мало кому вдасться.

Другий тайм пройшов в тому ж ключі і Осоївці продовжили покращувати командні та особисті статистичні дані. У підсумку 9:1: хет-триком відзначився Сусік Констянтин, дубль зробив Красюк Ярослав, а Савченко, Верещако, Харченко, Махмудов та Красюк Владислав записали по голу до свого активу. Голом престижу відзначився Чирков Сергій. Впевнена перемога Осоївців, які продовжують переслідувати Зірку.

Ярославна – Фортуна – 1:1

Інтригуюче виглядала вивіска матчу одних із фаворитів групи Б між Ярославною та Фортуною. Обидва колективи почали гру зі знайомства один з одним не форсуючи ритм, адже ціна помилки в протистоянні рівних команд може бути високою. Поперемінно команди володіли ігровою ініціативою, але серйозних моментів жодна з них не створила, від того дещо нелогічним виглядав забитий гол «Червоних» в середині тайму. Несподівано Куценко Дмитро потужно пробив з під захисників і відкрив рахунок 1:0. Далі команди діяли у тій же манері, залишивши питання про переможця на другий тайм.

Після перерви гра особливим чином не змінилася, команди не поспішали відкриватися і воліли більше концентруватися на оборонних діях. Мабуть, за такого рівного матчу пані фортуна вирішила трохи пожартувати вирішивши, щоб голи влітали лише на одні ворота. Цього разу черга забивати була за Партизанами і вони зрівняли рахунок зусиллями Конопльова. До завершення зустрічі жоден з колективів так і не наважився на щось подібне штурму воріт суперників аби вирвати перемогу, задовольнившись нічийним рахунком.

Елітбуд – Хлібодар – 3:0

Матч, який тримав у напрузі до останніх хвилин зустрічі. Але про все по порядку.

Перший тайм команди провели в рівній боротьбі віддаючи перевагу непоспішаючим позиційним атакам, роблячи ставку на стандартні розіграші біля воріт суперників. На перерву колективи пішли відпочивати за нульового рахунку. Відклавши розв’язку на другу половину матчу.

Після відпочинку Елітбуд почав дещо активніше насідати на ворота суперника, з кожною наступною хвилиною збільшуючи темп гри. Хто зна чи вдалося б Степанівцям вистояти якби не призначений шестиметровий. Щербина з точки був точним та відкрив рахунок. Як часто трапляється в таких матчах, гра йшла до першого забитого м’яча. Після голу захист Хлібодару розвалився та майже миттєво пропустив другий м’яч від все того ж Щербини. Віддамо належне і гостям які не збиралися миритися з поразкою та мали непоганий шанс зі штрафного скоротити рахунок до мінімуму, проте поперечина зіграла за «будівельників». Під завісу матчу  господарі скориставшись помилкою захисників зняли остаточні питання щодо переможця зустрічі та встановили підсумкові 3:0.

Підсумки туру:

Статистичні дані туру: шостий тур повернув все на свої місця і ми знову могли бачити у середньому  п’ять голів на матч, що повертає лігу до її стандартної результативності.

Приємно вразили:

1. Ну звісно оминути перемогу Bingo-Peroff ми не можемо. Думаємо, що вболівальників особливо порадувало те, в якому ключі вона була здобута. Хочеться вірити, що ця звитяга послужить позитивним імпульсом для подальших результатів підопічним Дмитра Ігумнова.

2. «Дербі  Юності», один з найвидовишніших матчів туру між Антифутболом та ЕФК Олександрією.

Незаангажований вболівальник явно був задоволений: відкритий футзал, інтригуюча розв’язка та велика кількість голів. Гра варта перегляду.

3. Реалізація Колосу, вигравати матчі при рівній зустрічі дорогого коштує.

Гравець туру: Будник Олександр – сольний переможний м’яч у ворота Валедіанса, виявився найвагомішим із всіх, що були забиті у цьому турі. Тим паче на останніх хвилинах гри.