Підсумки шістнадцятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області з футзалу.

Шістнадцятий тур знову перевернув все догори-дригом на вершині таблиці, в чергове провернувши  рокіровку між Likarske та Brocar-Star Peppers. А також осічка Гранума в грі зі  Спартаком, дозволила загострити боротьбу за нагороди. До вашої уваги огляд найцікавіших моментів шістнадцятого туру Першої ліги з футзалу.

ЗіКоНі – Динамо 0:9

/5 хв. – 0:1 Стародубець Д.; 11 хв. – 0:2 Тєтявкін Р.; 18 хв. – 0:3 Стародубець Д.; 19 хв.  -0:4 Турченко Сергій; 23 хв. – Тєтявкін Р. (ЧК) ; 37 хв. – 0:5 Коваленко О.; 40 хв. – 0:6 Стародубець Д.; 46 хв.  – 0:7 Стародубець Д.; 50 хв. – 0:8 Захаров П.; 50 хв. – 0:9 Стародубець Д./

Матч про який не варто багато говорити, адже рахунок красномовно каже сам за себе. Динамівці з перших хвилин дали зрозуміти, відповідь на питання, щодо мотивації для їх подальшої боротьби за медалі. Команда мов сніговою лавиною пройшлась по господарям контролюючи хід подій від початку і до завершення зустрічі. Єдине про, що можуть жалкувати гості після цієї зустрічі, так це про прикре вилучення Романа Тєтявкіна, котрому м’яч влучив в руку, тим самим позбавивши явного голу ЗіКоНі. В усьому іншому колектив діяв якщо не бездоганно то близько до того, не дозволяючи собі робити помилки при розіграші п’ятого польового Динамо ще в першому таймі здобули вагому перевагу в чотири м’ячі. Голами відзначалися: двічі Стародубець Дмитро та по голу до свого активу записали все той же Роман Тєтявкін та Турченко Сергій. Згадати якісь серйозні нагоди поблизу воріт Віталія Захарченка дуже важко, тому в цілому не виникало сумнівів щодо переможця вже після першого тайму.

Друга частина гри дещо активізувала господарів, які також вирішили пошукати щастя в атаці за допомогою підключення зайвого польового гравця. Проте дії захисту гостей були настільки злагодженими, що шансів забити бодай гол престижу у ЗіКоНі так і не виявилося, натомість ще п’ять разів команда змушена була починати з центру. Голи на рахунку: Дмитра Стародубця тричі, що в сумі привело до оформлення ПЕНТА-ТРИКУ!!!, і по разу відзначилися Коваленко Олександр та Захаров Павло.

Дуже впевнена та закономірна перемога Динамо 9:0, яка дозволяє команді знову втрутитися в боротьбу за медалі.

Forza – ДФК Динамо Білопілля 2:1

/3 хв. – 1:0 Овсянко Є.; 23 хв. – 1:1 Полубінський Д.; 32 хв.  -2:1 Пухкало О.; 50 хв. – Семишкур Д. – нереалізований дабл-пенальті /

Не можна сказати, що була багатою на події гра між Forza та ДФК Динамо Білопілля, проте в ній явно вистачало напруги та боротьби за результат до самого фінального свистку.

Дебют матчу явно вдається господарям, які проводять не погану атаку від власних воріт, довге закидання та вбігання від Овсянка Єгора на скидку від опинившогося у ролі «стовпа» Сахненка,. Овсянко підхопляє м’яча та пробиває  з кількох метрів потужно в ближній кут Павла Глущенка – 1:0. Поки відсутній у складі гостей їх лідер атаки Бехта Дмитро, приміряє на себе його повноваження Даніїл Полубінський, який намагається активно діяти попереду створюючи напругу поблизу володінь Матвеєєва. Більшість часу першого тайму м’яч почергово переходив від однієї команди до іншої не затримуючись у однієї із. Тому сказати, що гол у відповідь назрівав ще до перерви не можна. Проте на останніх хвилинах першої половини, здавалося в простій ситуації, господарі поспішають з введенням ауту на власній половині, чим і користуються Білопільчани, перехопивши м’яч в два паси доводять його до Полубінського, який з кількох метрів користується прекрасним асистом Віталія Петровського  1:1 і команди йдуть на перерву за нічийного рахунку.

Після відпочинку малюнок гри абсолютно не змінився, більше того навіть йшов за тим же сценарієм, знову першими відзначилися гравці Forza – Пухкало Олександр, сам почав атаку і сам же завершив її замкнувши дальню стійку. Далі, практично весь останок часу гості намагаються зуміти віднайти ключі від воріт господарів, а підопічні Бабича сівши на власну половину майданчику шукають можливості для контратак. І варто відмітити, що вони у колективу були досить гострими, проте постійно чогось в останній момент не вистачало. Не помітивши як час майже сплинув, у Динамо Білопілля з’являється неймовірна нагода зрівняти рахунок та втікти від поразки – сольний прохід Полубінського вдається зупинити лише ціною фолу у виконанні вийшовшого з воріт Матвєєва, єдиною проблемою було то, що порушення виявилося шостим, а це означало, що у гостей є право на виконання дабл-пенальті. До точки підійшов Семишкур Денис, але впоратися з відповідальністю на останніх секундах молодому гравцю не вдалося, пробивши повз ворота, Денис. буквально підсумував довгоочікувану перемогу Forza, яка дозволила колективу піти з останньої сходинки.

Likarske – Brocar-Star Peppers 4:2

/9 хв. – 0:1 Роман П.; 15 хв. -1:1 Синявський А.; 23 хв. – 2:1 Таранченко В.; 31 хв. –  3:1 Таранченко В.; 32 хв. – 4:1 Евп’ятьєв М.; 48 хв. – Нікіфоров Д. – пенальті/

Матч який гості можуть описати словами класиків: «Добре грали, та програли». Впевнені, що всі хто знайшов час для перегляду цього поєдинку точно залишилися задоволені, адже гра вийшла по справжньому видовищною. І за це окремий респект обом колективам, що продемонстрували чому саме вони знаходяться на вершині таблиці. Ну а тепер до самої гри.

Відверто здивував Віталій Пасько, відмовившись від тотального пресингу та почавши матч другим номером повністю віддавши ініціативу. Навіть промайнула думка, що господарі не збираються ризикувати і головним завданням було не програти очну зустріч, щоб залишитись у боротьбі за чемпіонство. Проте це як виявилося була лише хибна думка, а колектив мав свій чіткий план на гру, який, забігаючи наперед, повністю себе виправдав.

Але початок зустрічі був не такий обнадійливий як її кінець. Brocar-Star Peppers  впевнено почав матч, активно працюючи з м’ячем та намагаючись розхитати щільну оборону господарів. Першим чудову нагоду марнує Пархоменко Богдан, який обігравшись з Нікіфоровим вискочив на побачення з Олександром Казявкіним, але загнавши себе в кут переграти голкіпера не зумів. Тільки но трибуни видохнули та переварили перший момент, як все той же Пархоменко знаходить Сергія Шатьорного на стовпа та знову обігравшись з ним вивалюється віч-на-віч з воротами Казявкіна, та голкіпер Лікарського надійний, чим заряджає впевненістю партнерів. Два моменти в дебюті зустрічі, дають вболівальникам віру в те, що нас чекає атакувальний футзал, який всі ми так любимо, і були абсолютно праві. На дев’ятій хвилині Роман Павло неочікувано здійснює стрімкий ривок по краю майданчику і його вмить знаходить передачею вперед Артем Линник – третє рандеву з кіпером Likarske і нарешті рахунок відкрито. «Перці» отримують завітну перевагу і не збавляючи обертів продовжують нарощувати тиск. Пархоменко явно був націлений розчарувати першого номера господарів, і знову протягом кількох секунд двічі пробиває з вигідних позицій, але забракло влучності. Коли в атаці геть нічого не виходить варто покладатися на індивідуальні дії лідерів, так і зробили підопічні Віталія Паська, залишивши Рудняка Яна один в один з опонентом, дали йому простір, яким капітан команди чудово скористався, пролізши повз двох опікунів та відкотивши м’яча на порожні ворота Синявському Андрію, який просто зобов’язаний був не підвести старання свого партнера – 1:1 і ми починаємо все спочатку. Чесно кажучи давно не доводилося спостерігати таку цікаву гру. Активність Рудняка передалася іншому креативу команди Богдану Клочку, який потрохи сміливіше почав діяти попереду раз по раз беручи гру на себе. За тим, що відбувалося на майданчику навіть не помітили як сплив час першого тайму, проте команди підготували нам на кінцівку справжній екшен. Розмашиста атака гостей призводить до дотепної передачі активного Пархоменка на Романа, Павло здійснює чи то удар чи то простріл, але Казявкін діє надійно швидко відправляючи своїх партнерів у швидкий відрив, кілька рикошетів і сфера опиняється в одинокого Владислава Таранченка, що без перешкод переправляє м’яч з кількох метрів у порожній кут воріт. Такий психологічний удар на гостей ледь не призвів до третього пропущеного. Перед самісіньким свистком одразу кілька гравців марнують супер шанс подвоїти перевагу, проте Кириленко на пару з Станіславом Піскуном не без проблем відводять небезпеку.

Команди йдуть на відпочинок, а вболівальники чекають на продовження цікавого дійства на фут зальному майданчику СДПУ.

Початок другого тайму знову за підопічними Валерія Карацюби. Буквально перша ж атака Peppers  приводить до кутового, швидкий простріл від Шатьорного і Олександр Костюченко не зумів вдало підставити ногу, щоб м’яч опинився у воротах, але такий початок тайму явно надихав гостей.

Ще кілька миттєвостей і Віктор Кириленко робить довге вкидання на високого Сергія Шатьоррного, той виграє боротьбу та підправляє головою м’яча в сторону воріт Казявкіна, але Олександр уважно діє та відводить загрозу. Здається, що гол у відповідь – це питання часу.

Знову зв’язка Пархоменко –Линник створює вбивчий момент. Богдан стягує на себе увагу захисників і відкатує круглого п’ятою на Артема, але лідер атак Peppers  явно не так хотів пробити – м’яч летить зовсім не точно. Ну а далі, як кажуть коли команда довго страждає, вона завжди буде винагороджена. Likarske заробляє кутовий, закидання на Таранченка і Владислав легко обігрує опонента підлаштувавши сферу зручно під робочу ліву ногу, та як з гармати поцілив у кут воріт Кириленка. І поки «перці» розбирали хто мав діяти з Владиславом в минулій атаці, Микола Євп’ятьєв опиняється один перед воротами гостей, та без проблем реалізовує свою нагоду, тим самим встановивши комфортну перевагу 4:1.

Проте відверто кажучи, часу для того щоб повернутися в гру було більш ніж вдосталь, тим паче дивлячись з якою регулярністю Peppers   створювали моменти біля воріт суперників. Не пройшло і хвилини, як Артем Линник втікає на рандеву з Казявкіним, але здається цього дня, щоб переграти Олександра потрібно щось набагато більше ніж побачення віч-на-віч. Артему не вдалося переграти першого номера господарів.  За чотирнадцять хвилин до завершення матчу, Brocar переходять на гру з п’ятим польовим, проте помітно було, що сили у колективу майже закінчилися, і моменти починають з’являтися все рідше. Likarske впевнено діє в обороні, почавши активно пресингувати зморених гостей.  Вже під завісу зустрічі, у підопічних Валерія Карацюби з’являється чудова нагода скоротити рахунок. За гру рукою арбітри призначають шестиметровий, який чітко реалізовує Нікіфоров Денис. До завершення ще дві хвилини і можливо нас могла б чекати інтригуючи розв’язка, але буквально в наступній атаці свій здавалося б стовідсотковий момент втрачає Станіслав Піскун, який опинившись перед воротами Казявкіна переграти голкіпера господарів не зумів. Це й був останній небезпечний епізод у без сумніву найкращому матчі сезону. У підсумку підопічні Віталія Паська святкують перемогу 4:1, та обходять Peppers  в турнірній таблиці, посідаючи перше місце.

Спартак – Гранум 1:1

/40 хв.  -1:0 Нелін А. ; 44 хв. – 1:1 Бокач О./

Якби не знали, що команди грають в чемпіонаті Першої ліги, могли б подумати, що матч несе товариський характер. Дуже вже все спокійно відбувалося на майданчику, а особливо на фоні тілько но завершившогося матчу між Likarske та Brocar-Star Peppers. Команди обрали не квапливий темп гри, віддаючи перевагу позиційним атакам. І якщо Спартак до таких атак вже звик, адже колективу в цілому не зовсім притаманні швидкі контратаки, більшість часу діючи саме розігруючи м’яч як кажуть:  «до вірного» , то бачити таку гру у виконанні Грануму було дещо дивно, тим паче гостям конче була необхідна перемога, щоб триматися у чемпіонських перегонах.

Першими свою нагоду мали господарі – двічі загрожував підступними ударами з під ніг захисників Владислав Мартиненко, і двічі Огієнко Артем надійно діяв у рамці власних воріт.

Відповідь Грануму, була така ж, непоганий дальній удар Олександра Бокача, Клименко Дмитро перевів на кутовий.

Під завершення тайму ще два сплески у виконанні Спартаківців. Спочатку Андрій Нелін втікає у відрив, але удару забракло сили, і буквально в наступній атаці Павло Тихоненко знаходить прострілом на дальній стійці неприкритого Хижняка, але Євгену не вистачило точності.

Тому на перерву команди пішли за сухої нічиї.

Очікувалося, що після перерви гості зуміють увімкнути швидкості та почнуть створювати моменти, але відверто кажучи Гранум цього дня було важко впізнати на самого себе. Навіть завжди активний Артеменко, рідко брав відповідальність на себе, потому захист Спартака почував себе впевнено. Більше того, по справжньому небезпечного моменту глядачам довелося чекати сорок хвилин, але саме ця нагода одразу опинилася гольвою. Андрій Нелін опинився ніким неприкритий на дальній стійці та з кількох метрів вніс м’яч в стіку воріт. За такої гри це була відчутна перевага, але нарешті підопічні Даценка пробудилися і почали активно шукати нагоди, попереду. Андрій Пугач заробив штрафний удар поблизу карного майданчику – перший удар Бокача прийшовся в стінку, проте знову відскочив до Олександра, який з другої спроби прошив захист Спартака та відновив паритет. До кінця матчу залишалося шість хвилин, тому часу вирвати перемогу було більш ніж вдосталь. Тим паче завдяки активності все того ж Пугача, почали з’являтися моменти біля воріт Клименка, але в останню чогось бракувало,й мабуть тому, коли суддя дав фінальний свисток про завершення поєдинку було відчуття закономірності результату.

1:1, котрі поставили в скрутне становище гостей, яким тепер потрібно двічі перемагати, щоб не втратити можливості залишитись з медалями в кінці сезону.

СумДУ – Натон 4:1

/13 хв. – 1:0 Бойко Ю.; 29 хв. – 2:0 Субота А.; 30 хв. – 3:0 Мінаков І.; 31 хв. – 4:0 Шепель А.; 35 хв. – 4:1 Мироненко О./

Як підтвердження слів в анонсі, політехівці в слід за провальною грою минулого туру видали чудовий матч проти Натону. Команди довго запрягали і першу частину гри провели придивляючись один до одного, тому дебютні хвилини пройшли без особливої гостроти. Ближче до середини тайму Бойко Юрій перевірив на пильність голкіпера гостей, проте Соляник був надійним. З відповідью Натон не забарився і майже миттєво організував атаку у відповідь – Ісмаїлов Рауф розвернув свого опікуна та пробив по воротам господарів, але і тут страж зіграв спокійно.

Перші дзвіночки небезпеки розіграли колективи і гравці почали більш сміливо ходити вперед. Тож ще кілька випадів на чужу половину Натону закінчилися кутовим та закиданням на Бойка, Юрій, не довго думаючи, прийняв собі під ліву та влучно поцілив під дальню стійку.  На більше команди в першому таймі не спромоглись, відклавши інтригу на другу частину гри.

Перерва явно не пішла на користь гостям, які почали діяти неуважно, раз по раз провалюючись в захисті.

Вже за чотири хвилини від початку тайму, Антон Субота в контратаці замикає простріл на дальній стійці, чим буквально збентежує гравців Натону, які починають багато нервувати і втрачають контроль емоцій. Поки гості приходять до тями, підопічні Олександра Шумила організовує ще два швидкі м’ячі та фактично знімає питання щодо переможця зустрічі. Спочатку, Іван Мінаков добиває круглого у порожні ворота після прикрої зрізки від захисника Натону, а через хвилину Шепель Андрій робить перехоплення та втікає разом з Яковлевим два в нуль, та розігрують перетасовку наконечником якої стає одинадцятий номер студентів. 4:0 і шанси повернутися у грудосить низькі. Проте через кілька хвилин Олександр Мироненко отримавши м’яч на лінії штрафного, продавив захисника і проткнув сферу під голкіпером, зумівши відквитати один гол. Проте на більше гостей у цьому поєдинку не вистачило. Впевнена перемога СумДУ, що явно потішила вболівальників команди, що зібралися на трибунах.

Підсумки туру:

Likarske, власноруч створюють собі прекрасний шанс, щоб здобути золоті нагороди, і тепер все залежить від них самих. Brocar же доведеться сильно попотіти, навіть для того щоб втриматися на другій сходинці, адже Гранум та Динамо після поразки впритул наблизилися, до підопічних Валерія Карацюби. Внизу турнірки також зміни, після довгоочікуваної перемоги Forza, команда покидає останню сходинку потіснивши ЗіКоНі.

Приємно вразили:

1. Поєдинок Likarske – Brocar-Star Peppers – один з найвидовишніших ігр як за змістом так і за пристрастями, що відбувалися на майданчику. Впевнені, що кожен вболівальник оцінив старання гравців.
  2. Динамо – впевнена перемога, яка вказала скептикам, що колектив більш ніж налаштований продовжувати боротьбу за нагороди.
  3. СумДУ – чудова перемога студентів, яка дозволила покращити їх турнірне становище, обійшовши Натон.

Герой туру: Казявкін Олександр – навіть пента-трик Стародубця Дмитра не зуміє потіснити з місця, першого номера Likarske, вдалі дії якого дозволили партнерам здобути надважливу перемогу та вийти на першу сходинку.