Підсумки півфінальних матчів Золотого плей-офф Другої ліги Чемпіонату Сумської області

Завершилися півфінальні поєдинки в розподілі за п’яте-восьме місце,  та за розігрування нагород Другої ліги. Навіть найвибагливішому глядачу поєдинки, цього ігрового дня прийшлися б по душі, адже окрім інтриги та несамовитої боротьби за вихід в фінал, вболівальники мали змогу насолодитися величезною кількість голів у цей уік-енд. До вашої уваги огляд півфінальних баталій золотого плей-офф Другої ліги з футзалу.

Огляд півфіналів за 5-8 місця

Елітбуд – ЕФК Олександрія 2:2 (пен.4:1)

/12 хв. – 1:0 Феденко Є.; 18 хв. – 2:0 Терешкевич Д.; 42 хв. – 2:1 Підлужний О.; 45 хв. – 2:2 Тхор І./

Після даного поєдинку сміливо можна видвинути гіпотезу, що підопічним Віталія Гученка легше наздоганяти а ніж вести в рахунку. Мабуть саме тому, команда змарнувала кілька вбивчих нагод в першому таймі. Гра проходила з притаманній манері для обох колективів: Елітбуд розігрував атаки спираючись на індивідуальні дії Романа Єременка, а молодь намагалася розхитати оборону за рахунок швидкісних якостей. Дебют зустрічі можна вважати був за гостями, яким вдалося створити кілька небезпечних атак, особливої уваги заслуговує момент Арсена Ситника, проте восьмий номер Олександрійців не зумів переправити м’яч з кількох метрів у порожній кут воріт. І як тільки кровенчани змарнували свій шанс, одразу ж за таку недбалість були покарані – Роман Єременко від власних воріт протягнув круглого до чужої половини, де знайшов Євгена Феденка, і фактурний стовп «будівельників» продавив опікуна та проткнув сферу повз голкіпера гостей. Та навіть це взяття воріт не особливо вплинуло на перебіг подій, Олександрія продовжувала тиснути та створювати моменти. Проблема була лиш в їх реалізації. Чого не скажеш про Елітбуд, команда прямо таки вбивче підійшла до своїх шансів, і ближче до завершення тайму Денис Терешкевич після скидки Єременка подвоює перевагу господарів – 2:0, і за такого рахунку гравці пішли на відпочинок.

Навіть попри фору у два м’ячі залишалася впевненість, що рано чи пізно Олександрійці таки підберуть ключі до воріт «будівельників», і в другому таймі так і сталося. З кожною хвилиною гості все більше підіймали темп, з чим явно було важко впоратися віковим гравцям Елітбуду. Тому команда почала відчутно притикатися до власних воріт, чим і скористалися підопічні Гученка. За вісім хвилин до кінця Олександр Підлужний скорочує рахунок буквально заштовхавши м’яч після самотохи у карному майданчику. А ще через три хвилини Іван Тхор наважується на удар з середньої відстані, якому не вдалося стати на заваді комусь із господарів, тож м’яч так і опинився в сітці воріт «будівельників». Була думка, що Олександрійці наважаться на фінальний штурм, щоб вирвати перемогу в основний час, але гості вирішили зіграти більш надійно, та зосередилися на збереженні нічийного рахунку. Фінальний свисток зафіксував на табло 2:2, а це означало, що на команди чекала серія післяматчевих пенальті. І в цьому компоненті більш стійкими нерви виявилися у досвідчених господарів, які жодного разу не схибивши проходять ЕФК Олександрію, та зіграють за п’яте місце.

Зірка – ТРО Суми 5:3

/17 хв. – 0:1 Медяний В.; 25 хв. – 0:2 Дряпік В.(пен.); 30 хв. -1:2 Страшок Є; 34 хв. – 2:2 Страшок Є.; 40 хв. – 3:2  Кордюк В. (пен);45 хв. – 4:2 Страшок Є.; 49 хв. – Дряпік В.(нереалізований пенальті) ; 50 хв. – 5:2 Руднєв Є.; 50 хв. – 5:3 Кривохижа М. /

Не простим для «адвокатів» видався поєдинок проти ТРОшників, які попри відсутність їх капітана – Андрія Змислі відчутно попсували нерви господарям. Команди почали не квапливо і до середини першого тайму особливо не загострювали, аж поки гостям не вдалася чудова комбінація в якій все було розіграно як по нотах. Микола Доценко першим пасом знайшов попереду Олексія Зуєва, той розвернувся біля бокової та прострілив на набігаючого на дальній стійці Медяного В’ячеслава, який і відкрив рахунок. Гол помітно додав діям ТРО впевненості і все той же Медяний протягом кількох хвилин, ще двічі загрожував воротам Архипенка, але в першому епізоді після сольного проходу флангом удару забракло влучності,  а в другому простріл В’ячеслава вздовж воріт так і не знайшов адресата.  Здавалося б команди вже готові йти на відпочинок, як військові організовують ще одну гольову атаку – знову Доценко перший грає на підбиранні та проштовхує сферу на Медяного, простріл якого в карному майданчику рукою зупиняє захисник господарів. Вирок чітко виконав Дряпік Вадим, подвоївши рахунок та відправивши гравців на перерву.

Пеерд початком другого тайму в голові закрадалось питання: «Чи не повториться з Зіркою, той же сценарій як і минулого тижня?», де команда повністю провалила другу частину матчу, що і коштувало Грищенко і Компанії дострокового завершення боротьби за нагороди.

Проте вже з перших хвилин стало зрозуміло, що «адвокати» не налаштовані на другу поспіль поразку, серйозно взявшись до справи. Вже через п’ять хвилин від старту тайму, Євген Страшок після пасу Грищенка, змістився в центр та потужно пробив повз голкіпера, скоротивши рахунок до мінімуму.  Швидкий пропущений м’яч явно негативно вплинув на дії ТРОшників у захисті і вони раз по раз почали провалюватися. Так на тридцять п’ятій хвилині зустрічі, поки оборона розбирала хто кого повинен крити під час штрафного, Грищенко швидко розіграв стандарт зі Страшком, який не довго думаючи поцілив у дальній верхній кут воріт ТРО – 2:2 і часу, щоб вирвати перемогу більш ніж достатньо. У гостей зовсім перестало виходити створювати якусь небезпеку попереду, а стримувати постійні атаки господарів ставало все важче. Так на сороковій хвилині після удару Руднєва, м’яч знаходить руку захисника за що судді показали на точку. До шестиметрової підійшов Віталій Кордюк, і чітко реалізував свій шанс. Такий перебіг подій явно не міг влаштовувати ТРОшників, проте всі намагання відігратися закінчувалися контратаками у виконанні Зірки, одна з яких і завершилася точним ударом Євгена Страшка, який оформив хет-трик та фактично зняв питання щодо переможця матчу. Під завершення зустрічі команди дещо розважили публіку, спочатку за шостий фол арбітри призначили дабл-пенальті у ворота «адвокатів» проте Дряпік не зумів переграти Архипенка, пробивши вище воріт. Буквально в наступній атаці, Грищенко виводить Руднєва на побачення з воротарем ТРО і Євген чітко реалізовує свій шанс збільшуючи відрив до трьох голів. І на завершення за секунду до фінального свистка Максим Кривохижа забив після кутового, чим і встановив остаточний рахунок 5:3 на користь Зірки, яка тепер посперечається з Елітбудом за підсумкове п’яте місце в Другій лізі.

Огляд півфінальних поєдинків за вирішальні нагороди

Оріон – Хлібодар 4:10

/12 хв. -0:1 Дробний Р.; 15 хв. – 0:2 Гончаренко А.; 16 хв. – 1:2 Лисенко А.; 21 хв. – 1:3 Дробний Р.; 21 хв. – 1:4 Мартиненко Д.; 29 хв. – 2:4 Кліщенко М.; 31 хв. – 3:4 Кліщенко М.; 35 хв. – 3:5 Мартиненко Д.; 36 хв. – 3:6 Мартиненко Д.; 37 хв. – 4:6 Сусік К.; 46 хв. – 4:7 Гончаренко А.; 50 хв. – 4:8 Гончаренко А.; 50 хв. – 4:9 Малюченко Є.; 50 хв. – 4:10 Дерега В./

Мабуть лише гравці Оріону зможуть пояснити, що сталося з колективом в цьому матчі. Степанівці камінь на камені не залишили від грізного суперника, безжально забивши цілих ДЕСЯТЬ голів!

Хоча початок зустрічі, такого розгрому не передбачав, обидві команди без особливої розкачки взялися до справи почергово вибудовуючи свої атаки. Так на удар вище воріт від Осоївців, Степанівці відповіли своїм –  Дробний Роман з вигідного становища пробив повз ворота. Ставало зрозуміло, що нас очікує видовищна гра і питання голів справа часу. Так і сталося в середині першого тайму все той же Дробний після пасу Мінаєва п’ятою переправляє м’яч у сітку воріт господарів. Оріон спробував швидко відповісти, але Степанівці надійно відпрацювавши у захисті змайстрували ще одне взяття воріт – гол двійник повторили Малюченко та Гончаренко, де перший прострілював а другий підправляв м’яч у сітку. Тільки но гості зупинилися, як одразу ж Краснопільчани стараннями Лисенка повернулися у гру – Андрій чітко реалізував штрафний удар.

Помітно було, що в першу чергу обидві команди налаштовані на атакувальний футзал, що не могло не подобатися глядачам. Під завершення першого тайму гості зробили, мабуть найважливіший ривок, адже саме він в подальшому допоміг Хлібодару диктувати умови матчу. Річ йде одразу два голи протягом однієї хвилини. Спочатку захист Оріону проспав забігання Романа Дробного, якого чітким пасом знайшов Малюченко і десятий номер Степанівців не залишив шансів голкіперу Осоївської команди. А тільки но господарі розпочали з центру, на те ж саме місце їх повернув Мартиненко, який через кілька секунд розхитав опонента на фланзі та потужно пробив у верхній дальній кут – 1:4 на користь Хлібодару.

Звісно такий відрив проти настільки потужного суперника відіграти вкрай не просто, а потому колективу з краснопільського краю доводиться переходити на гру з п’ятим з самого початку другого тайму. Звісно така тактика вже приносила плоди Оріону, згадати лишень поєдинки проти Антифутболу та Олександрії, де саме розіграш зайвого польового гравця дозволив колективу перевернути невдало починаючийся поєдинок. І такий початок другої половини став несподіванкою для Хлібодару, який поки підлаштовувався під суперника пропустив два голи від Максима Кліщенка. Проте надалі, гості знайшли рецепт вдалого захисту проти підключень Красюка, що зайняв місце у воротах Осоївців, і команда почала нарощувати відрив, що у підсумку і склав розгромні 4:10 на користь Хлібодару зі Степанівки. Вітаємо колектив, який став першим фіналістом Другої ліги в цьому сезоні.

Балу – Аквітан 8:5

/4 хв. – 1:0 Алєксєєнко А.; 8 хв. – 1:1 Кравченко О.; 10 хв. – 1:2 Зимовець П. (пен); 12 хв.  -2:2 Жмуд Ром.; 18 хв. – 2:3 Кравченко О.; 20 хв.  -3:3 Божок М. (пен.); 22 хв. – 4:3 Клименко Є.; 23 хв. – 5:3 Жмуд Рус.; 25 хв. – Обзор А. (нереалізований дабл-пенальті); 32 хв. – 5:4 Обзор А.; 37 хв. – 5:5 Зимовець П.; 43 хв. – 6:5 Коротенко М.; 49 хв. – 7:5 Жмуд Рус.; 50 хв. – 8:5 Жмуд Рус /

Слідом за Оріоном з Хлібодаром свій півфінальний поєдинок розігрувала друга пара – Балу та Аквітан. Обидва колективи добре знайомі один одному, тому вирішили без розкачки вирішувати долю другої путівки до фіналу. Одразу зазначимо, що цей матч був гідним того, щоб бути вирішальним у цьому сезоні, проте доля звела команди за крок до «золотої» гри. Першими за справу взялися господарі,на четвертій хвилині, Андрій Алєксєєнко після кутового потужним ударом прошив  захист разом з Калацьким та відкрив рахунок.  Та відповідь Роменчан була більш ніж гучною, гості швидко організували гол у відповідь – Олександр Кравченко втікає в контратаку та обігравши суперника, пробив повз Лизогуба. А вже через кілька хвилин , необачна гра оборонців Балу привела до порушення правил у власному карному майданчику та шестиметровому удару, який без проблем реалізував Зимовець. Багатообіцяючий початок з боку обох команд, тому варто було очікувати на продовження подібного запалу гравців. І треба сказати, що від такого дійства глядачі які зібралися на трибунах були явно у захваті. Справжні гойдалки не завершувалися аж до самісінького завершення зустрічі. Вже через дві хвилини після пропущеного голу, господарі проводять свою атаку і після прострілу Дем’янчука, Роман Жмуд відновлює рівновагу. Та на наш подив найцікавіше було попереду. Ближче до завершення тайму олександр Кравченко знову виводить Роменчан вперед, чудово завершивши старання партнерів. Та буквально в наступній же атаці господарів, Максим Божок пробиває по воротам Калацького і на заваді стає рука захисника Аквітану. Судді чітко вказують на позначку, і у підопічних Корсуна з’являється шанс зрівняти рахунок. Сам же капітан і взявся виконувати покарання і потужним пострілом не залишив жодних шансів на порятунок голкіперу гостей. Натхненний забитим голом Божок, через декілька хвилин організовує ще одне взяття воріт Калацького, вдало відпрацювавши у відборі та асистувавши Клименку, який обігравши першого номера Аквітану забиває четвертий командний гол. Більшість колективів після такого феєричного тайму спокійно б дограли до перерви останні хвилини, що лишилися. Проте ця історія не про такі команди. Ще до відпочинку, Руслан Жмуд бере приклад з свого брата і обігравши на шляху суперника цілить у ближній кут воріт Калацького – 5:3. Та навіть це взяття не стало останньою подією у таймі. За кілька секунд до перерви, захист господарів надто завзято допомогає собі у відборі чим спричиняє шосте командне порушення правил. Дабл-пенальті до якого підходить Артем Обзор, але шанс скоротити рахунок сімнадцятий номер Роменчан втратив, безхитрісно пробивши по центру воріт Іллі Лизогуба.

Початок другої частини гри проходить в намаганнях Аквітану повернутися у гру, і не за довго після старту тайму – Артем Обзор реабілітується за невдале виконання дабл-пенальті, чудово зорієнтувавшись на дальній стійці після пострілу Калацького. Взагалі у другому таймі перший номер Роменчан став частіше підключатися до атак своєї команди, і забігаючи наперед це зіграє для колективу як зі знаком плюс так і зі знаком мінус. Ну а для початку, якою ж була радість вболівальників коли Павлу Зимовцю вдався прекрасний постріл з дальньої відстані, до якого явно не був готовий Ілля Лизогуб – 5:5 і доля фінальної путівки знову зависла у повітрі.

Ну а далі стався вирішальний епізод матчу – Максим Коротенко виконав довге закидання вперед на Максима Божка, активні дії якого дезорієнтували першого номера Аквітану і м’яч так і пострибав у ворота гостей. До завершення зустрічі лишалося сім хвилин, тому роменчани розуміючи, що потрібно швидко відіграватися перейшли на гру з п’ятим польовим, але через поспіх почали припускатися необов’язкових помилок, що не давали колективу як слід підготувати атаку. Балу витримавши натиск, зумів двічі «зловити» гостей і зусиллями Руслана Жмуда довести рахунок до 8:5 на користь господарів. Тож другим фіналістом сезону стає ФК Балу, що наступного тижня поміряється силами з ще одним добрим знайомим Хлібодаром.