Підсумки п’ятого туру Другої ліги Чемпіонату області(+огляд матчів)

У суботу та неділю відбулися матчі п’ятого туру чемпіонату з футзалу Другої ліги Сумської області. До вашої уваги опис та огляд поєдинків.

Bingo-Peroff – ФК Балу 2:4

Єдиний матч, який був винесений на субботу, подарував нам хороший футзал та інтригу до заключної сирени. Поєдинок відбувся між Bingo-Peroff та ФК Балу. Чи то від нашого замовлення в анонсі, чи то просто обрана тактика на гру від обох колективів, але зустріч пройшла «весела» та на зустрічних курсах. Першими за справу взялися номінальні гості забивши в дебюті зустрічі стараннями Мірошниченка, який добив м’яч після відскоку від поперечки. З відповідю Peroff не забарився і стараннями Волченка відновив рівновагу ще в першій десятихвилинці. Надалі команди взяли так звану паузу в атакувальних діях та перейшли в позиційну гру, яка була порушена на сімнадцятій хвилині першого тайму  футзалістами Балу. Довгий пас через все поле дотягнувся та вдало прокинув повз голкіпера Бондаренко, знову вивівши гостей вперед. Початок матчу так і не навчив ФК Балу діяти більш прагматично після голу, тому у Peroff знову практично одразу з’явився момент біля воріт суперника, яким і скористався Качайло Євген. 2:2 і команди йдуть відпочивати за нічийного рахунку.

В другому таймі команди продовжували шукати щастя біля воріт один одного, проте без особливої небезпеки для голкіперів. Можливо навіть дещо неочікувано гостям вдалося реалізувати свій шанс, після перепасовки з партнером Назарій Мокренко вийшов на ударну позицію та пробив по воротам. Голкіпер господарів не вдало підставив руки і м’яч полетів далі у ворота. Peroff кинувся рятувати гру, проте цього разу гравці Балу уважніше діяли у захисті, та забивши ще один м’яч поставили крапку 2:4 у цій безперечно цікавій зустрічі.

Батальйон – Антифутбол 2:5

Напружений та емоційний матч відбувся між двома аутсайдерами групи А. Для обох колективів це була зустріч за шість очок та можливість здобути першу перемогу. Більшу частину поєдинку точилася рівна гра. Військові часто застосовували тактику з п’ятим польовим і саме це принесло їм свої плоди на сьомій хвилині (забігаючи наперед ця тактика зіграє з господарями і в зворотню сторону)! Після підключення воротаря, він вдало пробив з під захисника та відкрив рахунок, забивши єдиний гол у першій половині матчу.

З самого початку було помітно як «живе грою» уся лава запасних у команді Антифутбол, які підбадьорювали кожні вдалі дії партнерів та буквально несли тих хто був на майданчику в атаку. Такий настрій окриляв молодих гравців та приніс їм дивіденди вже на початку другого тайму. Але паритет у грі тривав не довго, знову військові вдало розіграли атаку і вийшли вперед.

Десь на хвилину здалося, що Батальйон вже свого не відпустить, проте не обов’язкові помилки все з тим же розіграшем п’ятого польового призвели до червоної картки для Калюжного та чотирьох голів у відповідь від Антифутболу. 5:2 – дебютна перемога для колективу Антифутбол, з чим ми їх і вітаємо!

Зірка – Валедіанс 1:0

Як часто буває у футзалі, після великої кількості голів слідом ідуть матчі в яких важко даються забиті м’ячі. Саме після минулого вікенду, де у адвокатів виходило майже все біля воріт їх суперника над ними висіло питання чи залишили вони такий же запал на наступну гру. Тим паче, що у суперники їм випав далеко не простий Валедіанс! Колектив під керівництвом Леоніда Сеня славиться своєю не поступливістю і боротьбою за кожен м’яч.

Перший тайм пройшов в невисокому темпі з мінімальною кількістю моментів. Можна згадати хіба що, скидку Брухно на Гриценка і неточний удар останнього, та перспективний штрафний біля лінії карного майданчику гостей, проте і тут загрозу після удару Страшка було відведено. І коли здавалося б команди вже готуються йти на перерву, як грім серед ясного неба відбувся ключовий момент гри! Все та ж зв’язка між Гриценко та Брухно призвела до фолу в штрафній зоні Валедіанс та призначеного шестиметрового. Довгі суперечки з арбітрами нічим не допомогли і холоднокровний удар по центру від Валерія Грабара вивів адвокатів вперед. А за такої гри це була серйозна заявка на перемогу. Другий тайм пройшов в позиційних атаках, які дивідентів нікому не принесли і більш досвідчені гравці Зірки довели матч до мінімальної звитяги над суперниками 1:0.

Елітбуд – Колос 3:1

Втративший останнім часом хід Елітбуд приймав Колос з Підліснівки. Для будівельників цей матч мав вагоме значення, адже результати останніх матчів вимагали від гравців максимальної віддачі та лише перемоги. Складності додає втрата лідера колективу Єременка Романа, який відбуває двоматчеве покарання за вилучення минулого тижня. І вже в першій половині гри питання про переможця майже були зняті. Колектив з Підліснівки «проспав» кінцівку тайму чим скористалися будівельники і зусиллями Терешкевича та Сіленка встановили комфортний рахунок 2:0. Після перерви серйозно змінити хід подій гостям так і не вдалося. Команди обмінялися голами у воротах один одного та встановили остаточний рахунок 3:1 на користь Елітбуду. Очікувана для будівельників перемога після двох поразок поспіль.

Оріон – ІМК Слобожанщина 5:1

Довго підбирали ключі до воріт суперника гравці Краснопільщини.

Оріону протистояв колектив ІМК Слобожанщина, який підійшов до цієї гри з кадровими проблемами. Після нулів у першому таймі, команди відклали питання результату на другу половину. За вагомої ігрової переваги на майданчику, гравцям з Осоївки не вистачало останнього пасу, мабуть далися в знаки відсутність головного креатора команди Станіслава Савченка. І хто зна як могла б завершитися зустріч між командами, якби у агрономів вистачило сил на весь поєдинок. Проте вже від початку другого тайму було помітно, що все важче стає відбивати атаки суперника. Ударна п’ятихвилинка від Оріону не залишила жодних питань про переможця. Голами відзначилися: Верещака, Красюк та Харченко. За такого рахунку агрономи не здавалися та намагалися йти вперед і стараннями Богдана Антипенка відквитали один гол. Але на більше команди не вистачило, Осоївці ще двічі відзначалися у воротах агрономів та перемогли 5:1. Сказати, щось погане по грі колективу ІМК Слобожанщини язик не повертається, проте сили у цьому матчі були непорівнянні.

Хлібодар – Ярославна 2:1

Усі ми з вами чудово знаємо, що рано чи пізно усьому приходить кінець. Чи то хороше, чи то погане. Так і в нашому матчі відбулися одразу дві (хоча й різні) знакові події. Нарешті  чорна полоса скінчилася для гравців Хлібодару і вони здобули першу перемогу у чемпіонаті. А Партизанам цього дня вперше довелося скуштувати смак гіркої поразки.  Вже в самому дебюті матчу Степанівці провели гольову атаку. Своє ім’я у протоколі залишив Данило Мартиненко.  Гості не очікували на такий старт, проте часу перевернути гру було більш ніж вдосталь. Та у господарів був свій план на цю зустріч, який і приніс їм три пункти. Хлібодар впевнено, а головне без помилок відіграв у обороні мінімізувавши шанси партизан біля власних воріт. І в другому таймі подвоїли перевагу, знову вдало зіграв Мартиненко. Було відчутно на скільки важлива ця перемога для футзалістів зі Степанівки тому гравці не жаліли себе і викладалися у кожному епізоді на повну. За такої віддачі було важко, щось протипоказати Ярославні, але на свій гол вони награли відквитавши один м’яч та встановивши остаточний рахунок 2:1. Довгочікувана перемога Хлібодару, маємо надію, що другу не доведеться чекати стільки ж поєдинків.

ЕФК Олександрія – ТРО Сущини 2:1

Ще один результат з присмаком сенсації відбувся у грі ЕФК Олександрія – ТРО Сумщини. Молоді підопічні Віталія Гученка зуміли нав’язати боротьбу ТРОшникам та продемонстрували зрілу гру в атаці. З перших хвилин команди увімкнули швидкості та взялися за справу. У дебюті зустрічі могли забити військові але не зуміли добити м’яч після невпевненої гри на лінії воріт голкіпера кровенчан. Декілька хвилин і вже Олександрійці марнують два ідентичні шанси не реалізувавши виходи віч-на-віч зі стражем гостей. Треба відзначити, що молоді гравці чудово вибігали у відрив і з третьої спроби відкрили рахунок у матчі зусиллями Олександра Підлужного. Господарі не збавляючи обертів продовжували діяти мобільно в атаці та створювати проблеми не встигаючим за їх рухом захисникам ТРО, що привело ще до одного забитого м’яча від олександрійців – капітан команди Сергій Білокур подвоїв рахунок після кутового. Під кінець першого тайму лідеру військових, Андрію Змислі вдалося реалізувати штрафний та повернути у гру свій колектив. Проте двадцяти п’яти хвилин не вистачило, щоб врятувати гру для гостей.

В другому таймі час минав, а у ТРОшників майже нічого не виходило в атаці, гравці почали нервувати, що вилилося в зайву грубість і велику кількість фолів з боку гостей. Хочемо відзначити з якою гідністю вийшли з цієї ситуації молоді гравці Олександрії не піддавшись на провокації та спокійно довівши матч до перемоги, обійшовши в турнірній таблиці команду ТРО Сумщини.

Фортуна – Аквітан 2:2

У центральному протистоянні туру чудову гру нам продемонстрували команди Фортуна та Аквітан. Як відмічали в анонсі колективи знаходяться в одній ваговій категорії і не відрізняються по силі одна від одної. Перший тайм пройшов в обоюдних атаках, без особливої гостроти. Було помітно, що в першу чергу колективи піклуються про захист власних воріт, тому не хочуть зайвий раз ризикувати. В середині першої половини двадцяти п‘яти хвилинки показову атаку через закидання на «стовпа» та скидки на набігаючого Владислава Лавруся розіграли гравці Фортуни, відкривши рахунок у матчі. Роменчани пожвавились і фактично одразу створили не погану нагоду відігратися, проте стійка після удару Хмелівського підстрахувала голкіпера Фортуни. І все ж таки гол у відповідь не змусив довго чекати вболівальників Аквітану, швидкий розіграш з ауту на половині суперників застав зненацька захист господарів і удар під поперечку від Руслана Жмуда відновив рівновагу. З нічийним рахунком команди пішли на перерву, залишивши питання переможця на другу половину матчу.

Немов під копірку колективи відіграли і другий тайм за відмінністю черговості забивавших. Цього разу першими вийшли вперед гравці Аквітану вдало розігравши м’яч з-за бокової, дубль оформлює Руслан Жмуд. Здається голкіперів ліги переслідує якась карма ще з минулого туру. Цього разу прикрої помилки допустився перший номер роменчани на лінії власних воріт чим допоміг зрівняти рахунок господарям матчу. Тим самим встановивши остаточний рахунок 2:2. Закономірна нічия двох рівних колективів.

Підсумки туру:

«Ліга Андердогів» – що туру дедалі страшніше виділяти фаворитів, адже у битвах Давида і Голіафа зачасту ми маємо змогу слідкувати над звитягами слабших. І цього разу одразу дві сенсації: перемога Олександрії та Хлібодару у зустрічах з фаворитами груп ТРО Сумщини та Ярославною.

Прагматична гра – вперше в чемпіонаті не подолали позначку у 40+ забитих м’ячів за тур. Це свідчить, що колективи вже почали більше думати про результат і не відкладати з набраними балами для вирішення власних завдань.

Приємно вразили:

1. Оминути стороною першу перемогу Хлібодару ми просто не можемо. З почином і так тримати. Час виправити помилки ще є.
  2. Зріла гра та впевнена перемога ЕФК Олександрії. Для молодих гравців такі матчі проти бойових команд  дуже часто складаються невдало, адже досвіду та психологічної рівноваги на весь поєдинок не вистачає. Тому було приємно побачити, як з цим впоралися кровенчани.
  3.  У нас тур перших перемог, тому не забуваємо привітати Антифутбол з їх дебютними трьома балами.

Герой туру:  Данило Мартиненко та його переможний  дубль у ворота Ярославни.