Підсумки п’ятнадцятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області

Завершився п’ятнадцятий за ліком тур в Першій лізі з футзалу. Лідери синхронно виграли свої матчі чемпіонату,  тому цілком можливо відклали питання чемпіона до очної зустрічі. Окрім перемог Brocar-Star Peppers та Likarske також окремої уваги заслуговує вікторія Гранума, що дозволила колективу триматися, в трійці та створювати певний тиск на перших два місця в турнірній таблиці. Також не можемо обійти стороною той факт, що на матчі чемпіонату особисто завітав Народний депутат України Васильєв Ігор Сергійович, який мав змогу познайомитися з командами та поспостерігати кілька поєдинків. Тож маємо сподівання, що це не остання така зустріч Ігора Сергійовича і в нього ще з’явиться нагода завітати на трибуни під час матчів АФС. До вашої уваги огляд найцікавіших подій п’ятнадцятого туру Першої ліги.

Гранум – Forza 6:1

/5 хв. – 1:0 Козаков Дмитро; 21 хв. – 2:0 Артеменко Кирило; 33 хв. – 2:1 Мальованик Костянтин; 35 хв. -3:1 Бокач Олександр; 36 хв. – 4:1 Артеменко Кирило; 40 хв. – 5:1 Козаков Дмитро; 44 хв. – 6:1 Бокач Олександр/

Про важливість поєдинку для Грануму ми писали в огляді, команда мала чудову можливість скористатися осічкою когось із пари Динамо –  Likarske, і для цього потрібно було обов’язково перемагати. Суперником підопічних Даценка випала Forza, колектив, який хоч і знаходиться внизу турнірної таблиці, може дати бій будь-якій команді в лізі. Тому налаштованість господарів була помітна неозброєним оком. Вже з перших хвилин Гранум захопив ініціативу, та не відкладаючи в довгий ящик взявся за справу з вирішенням завдання. На п’ятій хвилині Козаков Дмитро відкрив рахунок, та допоміг партнерам отримати необхідну впевненість. Надалі Бокач і Ко ще мали кілька хороших можливостей розвинути успіх, проте реалізація не дозволила господарям швидко закрити питання щодо переможця зустрічі.  Forza продовжувала діяти другим номером, шукаючи свої шанси на контратаках. Саме ця тактика виправдала себе у матчах проти СумДУ та Brocar-Star Peppers, тому цілком логічно було очікувати від них подібний сценарій розвитку подій. І хто знає, можливо так було б і цього разу, проте наприкінці тайму Артеменко Кирило зумів подвоїти перевагу господарів, змусивши гостей змінювати тактику ведення гри в другому таймі.

Після перерви Forza почала більше розкриватися та активніше діяти попереду адже рахунок на табло їх аж ніяк не міг влаштовувати. І на тридцять третій хвилині Костянтин Мальованик подарував гостям надію на порятунок, завершивши ударом в дальній верхній кут атаку партнерів. Проте через кілька миттєвостей господарі наносять важкий удар по всім намаганням Forza відігратися змушуючи їх протягом хвилини двічі починати з центру. Спочатку дальній постріл Олександра Бокача відновив перевагу у два голи, і одразу ж за ним Артеменко оформлює дубль, реалізувавши чудову передачу Бокача крізь захист суперника. Цими голами підопічні Даценка фактично завершили справу, та могли дозволити собі діяти на майданичку в своє задоволення. А як ми знаємо, коли у цього колективу починає виходити гра зупинити їх досить важко. Слідом за Артеменком свій дуль також оформлює Козаков Дмитро, який звільнився від опіки на фланзі та чудово пробив повз Бабича. Гості спробували якось скоротити відставання заграючи п’ятого польового гравця, але щось створити так і не вийшло, натомість Олександр Бокач вирішив також не відставати від своїх партнерів і скориставшись помилкою гостей в атаці, забив свій другий м’яч та встановив остаточні 6:1 на користь Гранума. Впевнена перемога підопічних Даценка, яка допомогла одноосібно розміститися на третій сходинці, та продовжувати переслідування двох лідерів чемпіонату.

Натон – Спартак 3:0

/22 хв. – 1:0 Щербаченко Вадим; 40 хв. – 2:0 Акімов Ростислав; 47 хв. – Нелін Андрій (нереалізований дабл-пенальті) ;48 хв. – 3:0 Гриценко Данило/

Досить обережну гру видали Натон зі Спартаком. Команди наче боялися розкриватися та діяли максимально в прагматичній манері. І якщо для Натону це більш менш властива гра, то Спартак відверто здивував. Не багатим вийшов на події перший тайм зустрічі ,Постольчани дещо переважали в володінні м’ячем проте без особливої гостроти попереду, у гостей можна хіба що згадати два досить непогані удари Павла Тихоненка, проте двічі повернувшийся після дискваліфікації Соляник був уважним у рамці власних воріт. Мабуть команди так і пішли б на відпочинок за нульового рахунку, якби не прикра помилка Євгена Хижняка, який не вдало виконав пас назад, чим і скористався Вадим Щербаченко відкривши лік голам у цьому поєдинку, та трохи розбудив дещо нудьгуючих глядачів на трибунах.

В другому таймі вже Спартак більше володів ініціативою, проте з моментами не складалося. Господарі терпляче чекали на свою нагоду в контратаці, і таки дочекалися, на сороковій хвилині Ростислав Акімов скористався помилкою захисту та вийшовши віч-на-віч з голкіпером змістився в центр та пробив у дальній кут Дмитра Клименка. Останні десять хвилин матчу, Нелін і Ко проводять в розіграші п’ятого намагаючись знайти шпарину у захисті Постольчан, проте господарі діяли максимально уважно та інколи не цуралися фолити. Саме через шосте порушення правил за три звилини до завершення зустрічі у Андрія Неліна з’явилася нагода відновити інтригу поєдинку, проте його удару забракло влучності. Чим менше часу лишалося тим більше гості мусили поспішати, і одне із таких квапливих рішень призвело до помилки та побачення Гриценка з порожніми воротами Спартаківців, Данило свою нагоду не змарнував та підбив підсумкові 3:0 на користь Натону, які здобувають третю перемогу поспіль.

ДФК Динамо Білопілля – ЗіКоНі 2:3

/13 хв. – 0:1 Мурашкін Денис; 15 хв. – 1:1 Василець Іван; 15хв. – 1:2 Романенко Владислав; 47 хв. -1:3 Єлшанський Сергій; 49 хв. – 2:3 Глущенко Павло/

Одне з найцікавіших за напругою протистоянь  туру. ДФК Динамо Білопілля приймало ЗіКоНі.

Колективи без розкачки взялися до справи, демонструючи налаштованість показати яскравий атакувальний футзал. Можливо через нерви, але початок матчу краще дався більш досвідченим гостям, які непогано взаємодіяли між собою і в середині тайму організували хороший гол. Це Мурашкін Денис завершує добре розіграну атаку від власних воріт потужно пробивши в ближній кут. Проте пропущений м’яч наче тягарем спав з плечей господарів і надалі саме вони задавали темп зустрічі. Вже через дві хвилини Полубінський Даніїл на хибному русі вкладає одразу двох захисників ЗіКоНі та відкатує пас на неприкритого Івана Васильця який і відновлює рівновагу у матчі. Та радіти молоді довелося не довго, вже у наступній атаці, гості знову вийшли вперед. Проста передача на Романенка виявилася неочікуваною для захисту Динамо, і той легко розвернув свого опікуна та пробив повз голкіпера. Сказати, що цей гол якось вплинув на господарів точно не можна, колектив ще до перерви створив моментів які б дозволили не лише відігратися а й впевнено повести у рахунку. Але спочатку Клименко дивом не зумів переправити м’яч у ворота, потім Василець двічі опинявся перед воротами і двічі його ударам забракло сили, що дало змогу голкіперу гостей нівелювати небезпеку біля власних воріт. І перед самою перервою Захарченко Дмитро мав підправляти сферу в ворота після  потужного удару Клименка здалеку.

Такий кінець тайму давав можливість розраховувати на позитивний результат для Білопільчан у другій частині гри. Але варто віддати належне гостям, які зуміли зібратися та уважно відіграти позаду фактично не давши щось створити поблизу власних воріт, при цьому небезпечно вибігаючи в контратаки. В середині другого тайму спочатку Денис Мурашкін а потім Руденко та Романенко почергово влучали у стійку воріт, тим самим залишаючи інтригу в протистоянні до самого кінця. Час спливав і вибору окрім як ризикувати та йти п’ятим у господарів не лишалося. Проте досвідчені футзалісти ЗіКоНі не лише на відмінно впоралися при обороні зайвого польового гравця, а й зуміли скористатися помилкою господарів та втретє забити зусиллями Сергія Єлшанського. І коли здавалося б інтрига вмерла, Глущенко Павло підключившись вперед з кількох метрів  переправляє м’яч в сітку, та дарує вболівальникам надію на порятунок. Але на жаль для них часу на більше у команди не вистачило. Тож констатуємо довгоочікувану першу перемогу ЗіКоНі, яка дозволяє колективу покинути останню сходинку.

BrocarStar Peppers – СумДУ 4:0

/25 хв. -1:0 Шатьорний Сергій (дабл пенальті); 40 хв. – 2:0 Піскун Станіслав; 44 хв. – Левченко Богдан (вилучення- 2ЖК); 45 хв. – 3:0 Піскун Станіслав; 49 хв. – 4:0 Роман Павло/

Цікаве протистояння очікувало нас в легкоатлетичному манежі СумДУ, де лідер перегонів Першої ліги Brocar-Star Peppersзустрічався з студентами політеха. Не дарма перед грою у підопічних Валерія Карацюби були невеличкі побоювання того чи зуміють вони витримати той темп гри,який задають на цьому майданчику студенти, адже саме тут колектив має чудові показники незмінно набираючи бали в своїх матчах (до цієї гри лише Likarske в 5 турі здобував тут перемогу). Тим паче перша очна зустріч завершилася також звитягою СумДУ 5:3. Тож номінальні господарі підійшли до матчу з максимальною концентрацією не форсуючи події, та вміло збиваючи швидкості та запал більш молодших та енергійних студентів. Перша частина гри пройшла за рівної боротьби, та за чималої кількості фолів, але великої кількості моментів командам створити не вдалося. Задовольнившись кількома дальніми ударами, в яких голкіпери діяли надійно, колективи вже збиралися йти на перерву, як неуважна гра студетів в останні три хвилини тайму призвела до дабл-пенальті у виконанні Сергія Шатьорного. Вісімдесят другий номер Peppers чітко виконав вирок та вивів партнерів вперед.

Другий тайм проходив за тим же сценарієм, політехівці намагалися вимотувати «перців», а господарі чекали на свій шанс в контратаках, розраховуючи на індивідуальну майстерність своїх лідерів. Саме ця майстерність дозволила Peppers розіграти стрімку атаку від власних воріт, наконечником якої став капітан команди – Станіслав Піскун, який після закидання на Шатьорного звільнився від опіки в карному майданчику студентів та пробив повз голкіпера. Цей гол, змусив  сильно нервувати підопічних Олександра Шумило. Можливо саме це призвело до вилучення Богдана Левченка. Далі такому майстровитому колективу як Brocar довести матч до переможного не склало важкості. Спочатку Станіслав Піскун розвернув біля бокової свого опікуна та вийшовши віч-на-віч не залишив захищаючому ворота гравцю шансів. А на останній хвилині Роман Павло обікрав Шепеля Андрія і втік на побачення з порожніми воротами, реалізувавши свій шанс, Павло встановив остаточний рахунок 4:0 на користь Peppers. Впевнена перемога підопічних Валерія Карацюби, які продовжують лідирувати в чемпіонаті.

Динамо – Likarske 2:3

/23 хв. – Бойко Анатолій (ЧК); 24 хв. – 1:0 Тєтявкін Роман; 28 хв. -1:1 Синявський Андрій; 47 хв. -2:1 Стародубець  Дмитро; 49 хв. – 2:2 Рудняк Ян; 50 хв. – 2:3 Таранченко Владислав/

Завершувало тур центральне протистояння туру між Динамо та Likarske, які в очному двобої вирішували хто з них продовжить переслідування Brocar-Star Peppers. Очікування від матчу у вболівальників були дуже високі, адже обидва колективи вміють демонструвати якісний футзал. Підопічні Віталія Паська навмисно віддали ініціативу господаря м, зосередившись на контр пресингу, активно зустрічаючи гравців Динамо, та змушуючи їх помилятися. Саме ця тактика спрацювала наприкінці тайму коли Микола Євп’ятьєв змусив помилитися Анатолія Бойко при розіграші п’ятого, і Анатолій зіграв рукою поблизу власних воріт та заробив вилучення. Здавалося б гості отримали чудовий шанс вийти вперед, але не так сталося як гадалося. Досвідчені Динамівці не лише впевнено відіграли в меншості, а й через неуважні дії Олександра Казявкіна, який спіймав м’яч за лінією карного майданчику зуміли вийти вперед. Роман Тєтявкін легко реалізував штрафний удар з семи метрів, чим дозволив господарям піти на відпочинок за мінімальної переваги над футзалістами з Лікарського. Можна було очікувати, що гості після перерви будуть змінювати тактику, та намагатимуться перехопити ініціативу, діючи вже першим номером, проте команда продовжила діяти за наміченим планом працюючи в пресингу розуміючи, що скоріш за все, сили господарів не безкінечні. Головним питанням було, чи вистачить на таку активну гру без м’яча саме Likarske. І до їх честі , варто відмітити, що колектив впорався з завданням. Можливо цьому допоміг швидкий гол у відповідь у виконанні Андрія Синявського, який прекрасно зловив м’яч з лету після закидання Богдана Клочко. Нічийний рахунок дещо стримував колективи, адже жоден з них не хотів ризикувати, та терпляче чекав на помилку іншого. І як здавалося в самому кінці саме господарі були більш терплячими. Дмитро Стародубець користується пасом від Романа Тєтявкіна та виводить Динамо вперед за три хвилини до завершення зустрічі. Проте гості були іншої думки, та не збиралися миритися з поразкою. Команда переходить на гру з п’ятим польовим гравцем і після довгого розіграшу Рудняк Ян бере на себе ініціативу та влучно пробиває з середньої дистанції у кут воріт. І коли глядачі на трибунах, вже рахували відрив Peppers у турнірній таблиці, все той же Рудняк робить перехоплення в центрі поля та після перетасовки з Таранченком виводить того на порожні ворота, чим Владислав відмінно користується та приносить феєричну перемогу футзалістам Likarske. Чудова розв’язка за яку ми так любимо цей вид спорту.

Підсумки туру:

Brocar-Star Peppers та Likarske в наступному турі будуть з’ясовувати хто з них буде головним претендентом на звання чемпіона в Першій лізі, тож з нетерпінням чекатимемо їх очному двобої. Гранум своєю перемогою, дозволив собі залишитися у боротьбі, і той факт, що хтось з двох лідерів втратить очки має надихати колектив максимально підготуватися до своєї гри.

Приємно вразили:

1. Brocar-Star Peppers – дуже цінна перемога на майданчику студентів СумДУ, можна сказати «перці» сповна реабілітувалися за матч першого кола.
  2. Гранум – очікувалося, що матч проти Forza не стане легкою прогулянкою для підопічних Даценка, проте Бокач і Ко продемонстрували вбивчу результативність і не залишили шансів суперникам.
  3. ЗіКоНі – перша довгоочікувана перемога ЗіКоНі , здобута в чудовому стилі з чим її і вітаємо.

Герой туру: Рудняк Ян (Likarske) – саме активність лідера Лікарського дозволила переломити поєдинок проти Динамо та здобути надважливі три пункти перед очною зустріччю з  Brocar-Star Peppers.