Підсумки п’ятнадцятого та шістнадцятого турів Вищої ліги чемпіонату Сумської області

“Технологія-Агросвіт” чемпіон Вищої ліги, “Сумихімпром-СДПУ” головний фаворит в боротьбі за бронзу, “CompService” та “Lex VSK” переривають свої безвиграшні серії, ці та інші результати двох турів до вашої уваги.

“Технологія-Агросвіт” офіційно переможець Вищої ліги Чемпіонату Сумської області. Сталося це ще в п’ятнадцятому турі, завдяки втраті очок від “України”, їм залишалося виграти свій матч проти “Явіра”. Що їм і вдалося, при чому зробили це красиво, в притаманному для себе стилі мінімально перегравши суперника в один м’яч. Який команда забила на 35 хвилині, зусиллями Літнього, якого можно привітати зі званням автора чемпіонського м’яча. Тож недільня гра проти “Сумиобленерго” виявилася такою собі вже формальністю, та варто відзначити “технологів”, які підійшли до неї в повній бойовій готовності. “Енергетикам” вдалося більше створити моментів в порівнянні з “Явіром” та на підсумковий результат це ніяк не вплинуло, чергова суха перемога “аграріїв”, цього разу 2:0. Відзначилися лідери команди Петраков та Прощенко, ну й відмітимо черговий шатаут Олексія Нагорного, це вже четвертий матч на нуль в сезоні. Тож за ці дві гри ставимо “Технології-Агросвіт” найвищу оцінку.

Непогано провела цей вікенд і “Україна” Токарі, по-перше команда не програла, і продовжила свою безпрограшну серію до семи матчів, по-друге чотири залікові бали це мінімум який отримав колектив з огляду на те як проходили матчі. Ну й по-третє для здобуття срібла в останніх двох турах потрібно здобути один пункт. Тепер до самих матчів, які провела каманда цими вихідними. Токарівці впевнено переграли Попівку, де гра була зроблена вже в першому таймі, а другий потрібно було просто дограти, так Ожог спробував заграти п’ятого польового для порятунку гри, та до якогось камбеку це не призвело, 7:1 на користь “України”. А от в суботній грі з “Третім таймом” було вже складніше. На поразку Токарі точно не заслуговували, а от до перемоги були ближче за їхнього суперника. Та щоб перемагати потрібно забивати, а в цій грі команду підвела індивідуальна майстерність гравців в кінцевій фазі атаки, адже моментів було створено більш чим достатньо для хоча б одного забитого м’яча. Та то Чеглов не віддасть на порожні ворота партнеру, то Чухненко не реалізує вихід один в один, а коли все зроблено ідеально на користь суперника зіграє стійка. Тож нічия 0:0, яка для Токарів є вже другою в чемпіонаті з таким рахунком.

В схожому стилі з Токарями виступив й “Сумихімпром-СДПУ”, також чотири бали в двох матчах. В суботній грі розписали мирову з “Сумиобленерго”, тож наступного дня потрібно було здобувати лише перемогу, для подальшої боротьби за медалі Вищої ліги. Тож в повній бойовій готовності команда почала здобувати потрібний для себе результат. На 15 хвилині Сенченко запресенгував Расторгуєва, після чого Шпирьонок протягнувши м’яча викотив того на порожні ворота свого партнера, через декілька хвилин Андрій реабілітувався зрівнявши рахунок, з яким команди і пішли на перерву. Початок другої поливини гри був за студентами, швидкий м’яч Яцюка вивів “СДПУ” вперед, а через 10 хвилин вони й зовсім подвоїли свою перевагу. Бурдюг вирішує піти з п’ятим польовим, та все, що вдавалося з нього створити це удари Бабиніна майже з нульового кута. Та один м’яч відквитати “газовикам” все ж вдалося, студенти обрізалися на своїй половині мпйданчика, Бабинін віддав на Будка, який встановив фінальний рахунок 2:3. Тож надважлива перемога “Сумихімпром-СДПУ”, яка робить їх фаворитами за бронзові нагороди, тепер все в їхніх руках, а якщо Токарі програють свої два матчі то можно здобути й  срібло.

Ну а “Сумигаз”, який в суботу впевнено розібрався з “Lex VSK” 8:4, повернувся в боротьбу за бронзу, найбільше постаралися в цій грі Бабинін та Расторгуєв, які забили по три м’ячі. Та перемога над аутсайдером чемпіонату була прогнозованою, всі розуміли, що головна зустріч очікує на них в неділю. Всі конкуренти в боротьбі за топ-3, втратили залікові бали в п’ятнадцятому турі, що дозволило “газовикам” наблизитися на три пункти до третього на той момент “Явіра”, і на два до четвертого “Сумихімпром-СДПУ”, тож все було в руках “Сумигазу”, та своїм шансом вони не скористалася, й програли принципову гру студентам, тим самим максимально зменшивши свої шанси на бронзу.

Тепер щодо “Явіра”, який перед цими турами перебував саме на третій сходинці. Та схоже Кубкова гра з “Сумихімпром” розставила всі крапки для цієї команди. Дисципліна підвела краснопільців в тій грі, де одразу три основні гравці отримали тривалі дискваліфікації. Ну а без Зеленського, Берегового, Бушлі зовсім тяжко довелося команді. Й якщо мінімальну поразку “Технології-Агросвіт” ще можно зрозуміти. То вдруге в сезоні програти “КомпСервісу” зовсім не входило в плани краснопільців. Які фактично позбавляють себе шансів на медалі, друге місце вже не дістати, а сподіватися на помилку “Сумихімпрома” в матчах з “Третім таймом” та Попівкою не доводиться. Також відмітимо, що це єдина команда якій не вдалося набрати жодного бала в цих турах.

Ще один претендент на третю позицію також не вразив. Мова йдеться про “Третій тайм”. Якщо суботню гру з “Україною” колектив може занести собі в актив, все ж таки один пункт з доволі сильним суперником хороший результат, який продовжував тримати їх в боротьбі за медалі. Щоб підвищити свої шанси, наступного дня потрібно було переграти аутсайдера чемпіонату “Lex VSK”. Ніби нічого складного, тим паче в першому колі спокійно розібралися з ними 2:0. Та чи то тягар відповідальності давив на команду чи ще щось, не зрозуміло. Пропустили в грі вони першими, тож Віталій Пасько відразу взяв тайм-аут, аби нагадати своїм хлопцям про важливість цієї гри. Й ніби він і спрацював, Новіков наступною ж атакою зрівняв рахунок. А на останній хвилині тайму Боріщик вже вивів свою команду вперед. В другій половині зустрічі можно вже було зіграти по рахунку, і ловити “Лекс” на контратаках, адже будемо відвертими по ходу сезону не завжди встигають вони повертатися в захист. Та “Третьотаймівці” вирішують контролювати матч з підключенням Петухова да атак, за що й були покарані, Дерев’янко вкинув на Параконного, який головою переправив м’яч в порожні ворота “червоних”. Й буквально через хвилину провал в обороні “Третього тайму” виводить “прокурорів” вперед. Далі вже вимушений п’ятий ні до чого хорошо не призвів, ще два пропущені м’ячі, й підсумкові 2:5. В матчі де “Третій тайм” розраховував лише на перемогу.

А ось хто точно не розчарував так це “Сумиобленерго”. Так один здобутий бал в двох матчах можливо не найкращий результат, та не будемо забувати з ким вони грали, в суботу з “Сумихімпром-СДПУ”, який фізично готовий краще за інші команди Вищої ліги, а “енергетики” протистояли їм на рівні і здобули заслужений один пункт. Й продовжили свою безпрограшну серію до семи матчів. В неділю довелося протистояти чемпіону Вищої ліги – “Технології-Агросвіт”. Відмітимо, що цю гру вони провели без номінального голкіпера і місце в рамці воріт зайняв Євген Хабовець. Та й за таких умов вони провели доволі хорошу гру й навіть після пропущеного м’яча, мали чудові можливості щоб зрівняти рахунок, та не пощастило, й вдруге програли “Технології”, але за такі поразки точно не соромно.

Громада “Попівська сільська рада” із-за перенесених матчів до сих пір зберігає шанси на бронзу. Але для цього потрібно досить багато перемагати. Цей вікенд колектив Ожога в принципі провів задовільно, взяв три очка там де було потрібно, ну а на недільний матч схоже, що не вистачило сил, так було б добре здобути хоча б один бал там, але маємо що маємо. Абсолютно робоче становище у команди, і якщо вдасться непогано провести кінцівку чемпіонату, то підсумковий результат може бути дуже хорошим.

Найбільш весело провів цей вікенд “CompService”, десять забитих м’ячів, стільки ж пропущено, й три бала в копілці. Хоча показник міг бути й кращим, в суботній грі з Попівкою команда вела в рахунку 2:1, й мала 100-відсотковий момент збільшити свою перевагу, та виходом два в нуль не скористалася, і одразу отримала гол в свої ворота. А другий тайм залишився за Попівкою, яка забила тричі поспіль,  та “КомпСервіс” не опустив руки, відквитав два м’ячі, але для повноцінного камбеку не вистачило часу. А вже в недільній грі вони вирішили по справжньому реабілітуватися перед своїми вболівальниками, плюс зробили непоганий подарунок “Сумихімпром-СДПУ”, який тепер може розраховувати лише на свої сили й не дивитися на результати інших матчів. Щодо гри то “комп’ютерники” впевнено перегравали “Явір” – 6:2, та це був би не “КомпСервіс” якби все так і закінчилося. Зарано хлопці повірили в легку перемогу, за що ледь не поплатилися, краснопільці зуміли скоротити рахунок до мінімуму, та вирвати бодай одне очко все ж не вдалося.

Ну і нарешті порадував “Lex VSK”, зрозуміло, що мова йде не про зустріч з “Сумигазом” де будемо відверті програли вони без шансів. Й та поразка стала для них дев’ятою поспіль, пам’ятаємо, що розпочиналася ця негативна серія саме з гри проти “Третього тайму”, й досить символічно, що саме на них вона й закінчилася. Герой цього матчу, безсумнівно Параконний Данило, який оформив “хет-трик”, принісши таку довгоочікувану перемогу своїй команді, й водночас таку болючу поразку суперникам, які боряться за бронзові нагороди.

Протокольні дані 15-го туру.

“Сумиобленерго” – “Сумихімпром-СДПУ”  1:1 (1:1)

Голи:  Скрипняк (15) – Шпирьонок (10)

Попередження:  Скрипняк (50) – Бугай (48)

“Третій тайм” – “Україна” Токарі 0:0 (0:0)

Попередження: Горлач (12)

“Технологія-Агросвіт” – “Явір” Краснопілля 1:0 (0:0)

Голи: Літній (35)

Попередження: Літній (5)

“Сумигаз” – “Lex VSK ”  8:4 (4:2)

Голи: Бабинін (7,16,40),  Расторгуєв (12,23,41),  Колесник (29), Биков (48) – Кисіль (13), Торба (19), Окопний (35), Параконний (45)

“CompService” – Громада “Попівська сільська рада” 4:5 (2:2)

Голи: Маценко (8,46-з пенальті, 50), Тюрін (22) – Ожог (21), Бабенко (25), Максимюк (27,40), Скотніков (45)

Попередження: Бондаренко (8)

Протокольні дані 16-го туру.

“Україна” Токарі – Громада “Попівська сільська рада”  7:1 (4:0)

Голи: Чеглов (2,46), Пімоненко (8), Суходуб (23), Смоляк (25), Кірієнко (45),  Гученко (47) – Гурба (40)

Попередження:  Чугай (18), Чеглов (21)

“Технологія-Агросвіт” – “Сумиобленерго” 2:0 (0:0)

Голи: Петраков (32), Прощенко (45)

Попередження: Сорока (25) – Хабовець (8)

“Сумигаз” – “Сумихімпром-СДПУ” 2:3 (1:1)

Голи: Расторгуєв (17), Будко (44) – Сенченко (15), Яцюк (27), Шамрицький (37)

Попередження: Бабинін (12), Будко (48)

“Третій тайм” – “Lex VSK”  2:5 (2:1)

Голи: Новіков (11), Боріщик (25) – Старченко (10), Параконний (41,42,48), Торба (48)

“CompService” – “Явір” Краснопілля 6:5 (2:1)

Голи: Великодний (8), Тюрін (18), Журба (32), Когулько (34,40) – Шаврін (17,44), Луценко (34, 35 автогол), Єлшанський (45, 47-з пенальті)

Попередження: Калашник (50)