Підсумки матчів дев’ятого туру Другої ліги Чемпіонату Сумської області(+огляд матчів)

Минув дев’ятий тур Другої ліги Сумської області з футзалу. Тим цікавіше спостерігати за розв’язкою в розподілених групах, адже кожна наступна гра набуває все більшої ваги. Тур не оминув сенсаційних результатів, тому як кажуть до справи.

Фортуна – Колос 5:1

Фортуна повертається на переможну тропу. Сильний поєдинок провела команда проти сусіда по турнірній таблиці Колосу з Підліснівки.  Чи то бажання взяти реванш за прикру поразку першого кола чи просто переналаштування проте зарядженість гостей призвела до великої кількості фолів і вже на чотирнадцятій хвилині господарі отримали шанс вийти вперед пробиваючи дабл-пенальті. Вирок чітко реалізував Тітарєв Олександр. Гравці Фортуни дуже уважно грали позаду мінімізувавши небезпечні моменти біля власних воріт, тому в першому таймі підопічні Діденка пішли на перерву так і не забивши. До того ж Підліснівці пропустили ще раз, після прострілу на дальню стійку з ауту, захист не вгледів за Віктором Громою який і подвоїв рахунок.

Відпочинок не приніс особливої користі гравцям Колосу, команда не звично для себе блякло виглядала попереду де все закінчувалося ще на підступах або дальніми пострілами які небезпеки не створювали. Фортуна грала по рахунку, було помітно, що саме результат стоїть на першому місці цього дня. Воно і не дивно, адже команда багато розгубила на фініші першого кола, тому тепер потрібно брати максимум очок у кожній окремій зустрічі. Зрозумівши, що шансів попереду не багато, Підліснівці в середині другого тайму йдуть ва-банк та переходять на розіграш зайвого польового, залишивши свої володіння не прикритими, чим швидко скористалися футзалісти Фортуни та протягом хвилини збільшили перевагу до чотирьох м’ячів. На прикінці поєдинку команди обмінялися обопільними «уколами» і на гол Антон Діденка відповів Заєць Олег, який підвів остаточні 5:1  на користь Фортуни.

Зірка – Батальйон 7:0

Мабуть ранній початок гри трохи вплинув дебютні хвилини лідера групи і беззаперечного фаворита пари . Тому склався дещо вайлуватий розгойдуючий старт  поєдинку проти Батальйону у  гравців Зірки. Команда не поспішаючи готувала кожну атаку, що давало змогу захисту військових встигати перекривати вільні зони, і вдало тримати оборону воріт. Проте навіть за такої гри, чудово спрацювала зв’язка Грищенко-Брухно. Перший вже традиційно знайшов другого довгою передачею через весь майданчик, а другий не менш ефектно асистував на порожні ворота на набігаючого  Страшок Євгена. Звісно «адвокати» не хотіли зволікати і відтягувати питання результату до останніх хвилин і як ніколи доречним виявився кутовий з прострілу якого Анатолій Шпаков опинився перед воротами та з метру переправив м’яч у сітку. Даний гол став полегшенням у грі господарів, адже в цілому команда контролювала перебіг подій. Рахунок у першому таймі більше не змінювався. На жаль сил на другу половину гри у військових не вистачило і реально змінити ситуацію у грі можливостей не було. Гравці Зірки прискорили ритм гри, і почали створювати більше гольових нагод. Одразу після свистка, що сигналізував про початок тайму «адвокати» розіграли швидку атаку наконечником якої знову був Шпаков. Усі потуги та намагання відігратися Батальйону не принесли жодної користі. Зірка ще чотири рази скористалися помилками гостей при розіграші п’ятого польового та встановив переконливий рахунок 7:0.

Антифутбол – ТРО Суми 5:3

Здається футзалісти Антифутболу по трохи призвичаюються до рівня гри в Другій лізі і з кожним разом видають все кращі результати. Команда вдало почала гру проти військових забивши першою. Це один із головних лідерів команди Сергій Зеленський вкотре приніс користь своїм партнерам по команді. Майже до самого завершення точилася рівна боротьба, можливо навіть за невеликої переваги господарів. Проте піти на перерву ведучи у рахунку команді так і не вдалося. І в даному епізоді можна говорити якраз про досвід, адже Змисля Андрій скористався помилкою гравців Антифутболу в атаці, які на останній хвилині тайму усією четвіркою пішли розігрувати кутовий залишивши свої тили оголеними, чим і скористався лідер Трошників втікши на побачення з воротарем.  Один –один і команди йдуть відпочивати.

Одразу після свистка, що сигналізував про початок другої половини військові спробували захопити ініціативу та створити натиск біля воріт суперника. Такі дії збентежили молодих гравців та призвели до необов’язкового пропущенного голу від Миколи Доценка, який з гострого кута примудрився пробити повз голкіпера Антифутболу. І якщо чесно, на кілька наступні хвилини здалося, що військові вже свого не відпустять та зможуть дотиснути суперника. Проте до честі господарів, вони перетерпіли навалу,  а далі організували чудову атаку з проходом по флангу та пасом поміж двох захисників на набігаючого Андрія Якущенка.

Ну а далі все немов у різдвяних казках із труднощами для героїв але все ж з хеппі ендом. І такий герой Знайшовся у складі Антифутболу – саме Андрію Якущенку судилося стати головним героєм цієї казки. А тепер про самі події, що відбулися. Спочатку ТРошники після далекого вкидання від воріт та дотепного пасу Змислі на Олексія Зуєва знову виходять вперед. На що молодий колектив зумів відповісти швидким випадом від власних воріт і наш вищезгаданий герой знову встановлює паритет у зустрічі. Далі на майданчику відбувається гра нервів, де з боку обох колективів почалися фоли через брак сил. Ну і під самісіньку кінцівку матчу, на нас чекала та сама казкова розв’язка. Хронологія останніх дев’яноста секунд:  все той же Андрій Якущенко марнує неймовірно нагоду перед воротами, але забракло точності. Військові ловлять на помилці захист Антифутболу, пас на шестиметрову позначку, проте якимось дивом до неї не дотягується Змисля Андрій, підхоплення м’яча господарями, швидка контратака і гол під поперечку у виконанні Якущенка Олександра. Звісно за той час, що лишився військові спробували зловити удачу з п’ятим польовим, проте через квапливість нічого хорошого з цього не виходить і наш герой Андрій Якущенко обікравши суперника оформлює хет-трик та знімає усі питання щодо переможця зустрічі. Ну чим не казкова кінцівка, захоплюючого поєдинку. Перемога Антифутболу 5:3 з чим ми їх і вітаємо!

Оріон – Валедіанс 2:2

Як і в першій зустрічі між цими командами, Валедіанс чинив гідний супротив протягом усього поєдинку. З самого початку на майданчику точилася в’язка гра з щільною опікою у виконанні гостей. Оріон більше володів м’ячем, але без особливої активності. Тому першого моменту довелося чекати більше п’ятнадцяти хвилин, який створили саме підопічні Леоніда Сеня. Чудова діагональна передача на відірвавшогося від захисника Микитенка, проте Богдану забракло влучності. І майже одразу Осоївці відповіли гольовою атакою. Індивідуальні дії Комендант Артема допомогли команді вийти вперед. Цей гол так і залишився єдиним у першій половині зустрічі.

Після перерви гравці Валедіансу почали діяти сміливіше та частіше виходити вперед. Буквально за дві хвилини після початку тайму Вадиму Кравченку вдалося відновити статус кво. Цей гол додав впевненості гостям, особливо ударний відрізок провів Михайло Скоробогатько. Нападник Валедіансу протягом п’ятихвилин встиг прийняти участь майже у всіх епізодах за участю його команди. Змарнувавши вихід віч-на-віч, забивши другий м’яч та підстрахувавши партнерів у захисті перехопивши перспективну передачу на гравця Оріону. Загалом другий тайм можна сміливо занести в актив підопічним Леоніда Сеня, які злагоджено діяли як у захисті так і в атаці. Здавалося, що гравці з Осоївки не розраховували на таку важку гру і планували здобути перемогу легкими силами. Тому гості цілком могли розраховувати на максимум очок. Та все ж клас окремих гравців краснопільчан дався в знаки, і за кілька хвилин до завершення матчу чудово розіграна атака закінчилася точним ударом Сергія Харченка. У підсумку нічия з присмаком сенсації.

Хлібодар – Bingo Peroff 3:1

Хлібодар та Peroff вирішували питання хто з колективів все ж сильніше в цьому сезоні, адже перша гра цієї пари закінчилася нічиєю 3:3. Для гостей ця зустріч мала особливе значення, адже поразка фактично зводила шанси на потрапляння в четвірку до нульових. Перший тайм пройшов досить обережно, команди не поспішали розкриватися більшість часу проводячи в позиційних атаках. Тому гол під кінець першої половини зустрічі виглядав дещо несподівано. Степанівці обікрали володіючого м’ячем гравця та реалізували контратаку потужним ударом під поперечину.

Одразу після пропущеного голу підопічні Ігумнова йдуть ва-банк та переходять на гру з п’ятим польовим гравцем намагаючись ще до перерви вирівняти зустріч.

Проте результату цей трюк не дав і команда протягом другого тайму повернулася до стандартних чотири в чотири. Здається Степанівці віднайшли найбільш оптимальну для здобуття результату манеру гри. В середині другого тайму господарі проводять швидку атаку і Гончаренко Андрій подвоює рахунок.

В цьому сезоні Peroff вже мав досвід рятувати подібні матчі, тому коли Качайло Євген провів гол у відповідь, у вболівальників команди зажевріла надія, що так може бути і цього разу.  Проте на їх превеликий жаль на більше Вольченка і Компанію не вистачило. А Хлібодар провів ще один гол який і встановив остаточний рахунок у грі.

Степанівці набрали чудовий хід і мають хороші перспективи на потрапляння до першої четвірки. Peroff, хоч і має теоретичні шанси, але зробити це буде дуже складно.

Ярославна – Аквітан 0:3

Зовсім не йдуть справи останнім часом у футзалістів Ярославни. Команда поступово опускається вниз і питання щодо потрапляння в першу четвірку загострюється з кожною грою дедалі більше. Обидва колективи полюбляють атакувати, тому очікувався футзал без розгойдування з обопільними атаками в дві сторони. Команди по черзі володіли ініціативою в першому таймі проте сказати, що хтось явно переважав суперника не можна. І за такого рівного поєдинку саме дії лідерів виходять на перший план та можуть бути перевагою. Саме капітан Роменчан Кравченко Артем допоміг команді вийти вперед. За такого рахунку колективи і пішли відпочивати.

«Партизанам» явно потрібно було щось змінювати та додавати, щоб переломити хід поєдинку. Проте гравці Аквітану зовсім не збиралися розділяти очки і другий тайм провели на одному диханні фактично не давши створити небезпеку біля власних воріт. При цьому гостям вдавалося чудово вибігати в атаку за рахунок високого пресингу від гравців Ярославни. На тридцять дев’ятій хвилині рахунок подвоїв Обзор Артем та зробив гру спокійнішою. Можливо Путивльчани мали б шанс відігратися, проте удар з кількох метрів відбив голкіпер господарів. Далі вже матч проходив під контролем Аквітану які поставили крапку на останній хвилині зусиллями Зимовця Павла. Більш ніж впевнена перемога Аквітану і як наслідок команда обходить Ярославну у турнірній таблиці.

ЕФК Олександрія – ІМК Слобожанщина 5:3

Ледь вдруге на повторили сценарій гри «агрономи» проти ЕФК Олександрія. Вболівальники побаличили справжні гойдалки у виконанні обох колективів. Слобожанщина як і в першому колі у грі проти Кровенчан швидко забила два голи зусиллями Говоруна та Владислава Лапіна і вже в першій половині тайму повела 2:0. Така перемога була дуже важливою для ІМК Слобожанщини з точки зору турнірної боротьби. І можливо б можно було розраховувати на позитивний результат закінчи тайм ведучи у рахунку. Проте неуважні дії у захисті «агрономів» призвели до ударної заключної п’ятихвилинки першої половини зустрічі у виконанні Олександрійців, які зрівняли рахунок стараннями Некрасова та Підлужного. Таке завершення тайму звісно окрилило підопічних Гученка і команда зовсім іншою вийшла на другу половину гри. Цього разу  вже свій характер мали продемонструвати «агрономи» , які пропустили два швидкі голи від все того ж Некрасова з пенальті та Сімінченка з гри. Проте Олександрійці виявилися більш зосередженими на здобутті важливої перемоги. На гол Владислава Лапіна за Слобожанщину відповів Арсен Балабан за Кровенчан на останній хвилині гри. У підсумку  5:3 на користь підопічних Гученка, які мало по малу рухаються до своєї цілі. Цікаво чи не захочуть Кровенчани зазіхнути на щось більше і чому б їм не посперечатися за другу сходинку групи А. Буде цікаво поспостерігати за наступними матчами цієї команди.

Елітбуд – Балу 3:4

Одна з найцікавіших ігр туру відбулася між лідером групи «Б» – Елітбудом, та претендентом на першу четвірку Балу. І вже зі старту гри було зрозуміло, що гості серйозно налаштовані брати реванш за поразку в першому колі. Будівельники у притаманному їм стилі вивержено проводили кожну атаку і вже в самому дебюті один з найкращих бомбардирів команди Сіленко Едуард відкрив рахунок. Вже відмічали, що колектив Балу має британський характер битися та боротися до кінця не зважаючи на рахунок та перебіг подій. Саме ця чеснота і допомагає команді у поєдинках з більш мастеровитими колективами. Гості відновили статус кво на шістнадцятій хвилині тайму стараннями Назарія Мокренко. Але піти на відпочинок за нічийного рахунку завадив лідер Елітбуду, Роман Єременко, який вдруге вивів «будівельників» вперед. Не знаємо яка настанова була у підопічних Станіслава Корсуна на другу половину, але те що команда, не зважаючи на рахунок,  вийшла зарядженою на здобуття результату було помітно з перших хвилин.

І навіть пропущений гол у виконанні Івана Вельбоя у складі Елітбуду, не знітив гравців Балу. Своєю наполегливістю та самовіддачею гості не лише скоротили та потім зрівняли рахунок, а навіть наприкінці гри вийшла вперед. Підопічні Корсуна вже не відпустили свого шансу, та довели матч до переможного. Видовищна гра та чудовий результат для ФК Балу, які підіймаються на третю сходинку у турнірній таблиці.

Підсумки туру:

Результативність залишається на рівні, команди радують своїх вболівальників забитими голами наколотивши в ворота один одного 47 м’ячів у восьми зустрічах.

Інтрига: Максимально інтригуюча ситуація у боротьбі за потрапляння до першої четвірки у обох группах, тому нас чекає дуже весела розв’язка .

Приємно вразили:

1. Звісно оминути результат матчу проти Оріону у виконанні Валедіансу оминути не можливо, вже давно звикли до того, що ліга кожного туру приносить  сенсаційні результати, але сама гра підопічних Леоніда Сеня залишила приємні враження!
  2. Переможні серії колективів Антифутбол та Хлібодару, які своїми звитягами серйозну можуть вплинути на боротьбу за четвірку. І хто зна, можливо, саме ці колективи отримають завітну путівку.
  3. Перемога на характері над лідером групи річ не пересічна, тому  Балу просто обов’язково мають бути в цій номінації туру.

Герой туру:

Багато епітетів було приділено казковій перемозі колективу Антифутбол. І ця казка не відбулася, якби не старання Якущенка Андрія, який своїм хет-триком та гольовою передачею допоміг взяти три пункти у матчі проти ТРО Суми.