Підсумки матчів десятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області

Цієї суботи стартувало друге коло Першої ліги з футзалу у Сумській області. Десятий тур подарував нам чимало цікавих результатів та був багатим на події. Тож до вашої уваги огляд ігрового дня Першої ліги.

Likarske- Forza 3:0

Першими в Новому році на паркеті зустрілися футзалісти Likarske та Forza. Підопічним Віталія Паська,про такий початок року годі було і мріяти. Команда впевнено здобула три залікові пункти, та і більшість конкурентів в своїх іграх залишились без перемог. І хоча про чемпіонство можливо говорити ще зарано, проте наразі колектив виглядає чи не головним претендентом. Тому втрачати очки на старті другого кола господарі просто не мали права, не дивлячись на те, що  у суперники випала команда, яка явно була налаштована залишити всі невдачі у злощасному 2022. І варто сказати до самісінького кінця першого тайму Forza вдавалося стримувати весь атакувальний порив «Зелених».  Проте перед самісінькою перервою Станіслав Зебер підловив на помилці захисника Forza і самостійно реалізував момент. Гол, що дозволив колективу з Лікарського піти на відпочинок з мінімальною перевагою. Мабуть, цей м’яч дещо надломив гостей,  що і вилилося ще в два пропущені голи в дебюті другого тайму від лідерів атаки команди Likarske: Клочко та Рудняка, які зробили рахунок більш комфортний і майже зняли питання щодо переможця в парі. До честі гостей, гравці Forza намагалися переломити ситуацію на майданчику і кінцівку гри провели в атаках, за для голу престижу. Найбільш реальну нагоду для взяття воріт втратив Горлач Іван, якому не вдалося переграти з десятиметрової позначки голкіпера господарів. Підсумкові 3:0, які допомагають  колективу Likarske піднятися на одноосібну першу сходинку.

Гранум – Натон 2:2

Далі нас очікував цікавий поєдинок з невеликим присмаком сенсації. Як і анонсувалося, міцний середняк ліги Натон зумів нав’язати свою гру більш потужному Грануму, створивши не мало проблем підопічним Доценка. Про все по порядку. Першими за справу взялися саме гравці з Постольного. Вже у дебюті матчу швидко розіграний кутовий та невідпорний удар в дальній кут у виконанні Олександра Мироненка вивів гостей уперед, залишивши не при справах голкіпера господарів Марковчина Андрія. Майже одразу Постольчани мали подвоювати перевагу, проте удар Акімова прийняла на себе поперечина воріт. Гранум шукав нагоду у позиційних атаках і чудову нагоду відновити паритет втратив Володимир Лютов не зумівший переправити м’яч у порожній кут воріт на дальній стійці. Колектив Едуарда Підлужного виглядав досить потужно протягом першої половини, тому цілком заслужено пішов на перерву ведучи у рахунку.

Старт другої половини гри, гості, видають немов під копірку. Знову швидко розіграний кутовий і цього разу Вадим Щербаченко встановлює здавалось би комфортні 2:0.  Грануму не дивлячись на володіння м’ячем не вистачало командної швидкості, тому зі створенням гольових нагод виникали проблеми. Проте індивідуальна майстерність окремих виконавців дозволила колективу вийти із складного становища. Майже одразу після пропущеного м’яча свою другу нагоду змарновує Володимир Лютов, який відтіснивши захисника не влучив у ворота з вигідної позиції. Але бомбардирський хист Володимира все ж взяв своє, і на тридцять третій хвилині його удар дійшов до цілі, скоротивши рахунок у грі. Цей гол додав впевненості підопічним Доценка, а головне змусив нервувати гостей. Натон почав частіше помилятися і одна з таких необов’язкових помилок призвела до небезпечного вільного удару на лінії карного майданчику. Після розіграшу якого Олександр Бокач і відновив рівновагу у зустрічі. Здавалося, що в останні хвилини Гранум все ж дотисне суперника та оформить таку важливу перемогу. Проте Постольчани відіграли уважно позаду не дозволивши господарям нічого створити. У підсумку з огляду на весь матч цілком заслужена нічия 2:2, яку можуть записати собі в актив гравці Натону.

ЗіКоНі – Спартак 2:2

Після Новорічних свят Спартаківцям протистояв аутсайдер ліги ЗіКоНі. Тому цілком логічно підопічні Білоконя підходили до гри у статусі фаворита, тим паче команда обіграла в минулому турі Динамо. Початок гри був саме за гостями, колективу досить швидко вдалося створити перший момент, але удару Зеленського не вистачило влучності. В цілому Спартак не вмикав високих швидкостей, але навіть це не заважало гравцям створювати гольові моменти. В середині тайму відбувся один із класичних голів футзалу, коли одна команда має чудову можливість для контратаки вибігає великими силами вперед тим самим  оголяючи власні тили натикається на обрізку і зворотню атаку. Саме так і сталося із гравцями ЗіКоНі, які невдало розпорядившись м’ячем дозволили Спартаківцям скористатися більшістю на чужій половині поля, яку реалізував Тесленко. Майже одразу все той же шістнадцятий номер Зеленський мав подвоювати рахунок, але знову у вирішальний момент не вистачило холоднокровності.

Другий тайм майже не відрізнявся за малюнком гри від першої половини, Спартаківці більше проводили часу з м’ячем проте господарі встигали перекривати вільні зони. Загалом гості виглядали на майданчику досить впевнено, наче відчуваючи, що в будь-який момент зможуть додати та закрити питання щодо переможця. Тому мабуть другий забитий гол у виконанні Тесленка повністю розслабив Неліна і Компанію. Інакше важко описати яким чином гравець атаки господарів, Отроков зумів звільнитися від опіки трьох захисників і безперешкодно пробити у верхній кут воріт, тим самим скоротивши рахунок. І поки Спартаківці приходили до тями після пропущеного голу, футзалісти ЗіКоНі швиденько організували ще одне взяття володінь Дмитра Клименка. Счасний першим був на добиванні після удару Руденка та відновив статус кво. Звісно такий перебіг справ повністю не влаштовував підопічних Владислава Білоконя, але увімкнутися та переломити хід поєдинку його гравцям вже не вдалося. Тож фіксуємо нічию 2:2, в якій Спартаківці можуть винити лише самих себе.

Динамо – СумДУ 1:2

Як і очікувалося на Динамівців чекала чи не найважча гра на старті Нового року. Студенти чудово підготувалися до так званого іспиту від скажімо так «професорів» Сумського футзалу. Побачити другу поразку поспіль у виконанні Динамівців річ не буденна в нашому чемпіонаті, а від того перемога у такій грі точно не може обійтися легкими силами. Господарі звично для всіх прибігали до гри п’ятим польовим гравцем, подовгу розігруючи атаки тим самим вичікуючи на помилку у захисті від менш досвідчених суперників. Політехівці уважно відігравали позаду, а власні огріхи нівелювали їх за рахунок швидкості та командної підстраховки. Перший тайм пройшов без особливих подій та завершився сухими нулями на табло. Тому вболівальники очікували на більш багату на події другу половину протистояння. Динамівці не відходили від своєї манери з п’ятим та терпляче розігрували атаки до вірного. Проте хвилинна втрата концентрації стала для господарів роковою. Спочатку необережний ввод з-за бокової допоміг Андрію Шепелю зробити перехоплення та без проблем забити у порожні ворота господарів. Ветерани ліги, одразу ж хотіли відігратися,але чи то через втому чи просто через квапливість розіграшу, м’яч вдруге потрапляє до Андрія, який влучає ударом від власних воріт, та дає студентам таку важливу перевагу. Звісно для таким майстрам як гравці Динамо абсолютно під силу відіграти відставання у два м’ячі, тому було цікаво подивитися як з таким перш за все психологічним навантаженням впораються гравці СумДУ. І варто визнати, що за виключенням епізоду з пропущеним голом у відповідь від Глущенка Сергія, команда відіграла максимально сконцентровано не давши фаворитам шансів врятуватися. У підсумку важлива перемога політехівців, яка дозволила команді піднятися на два рядки вгору.

ДФК Динамо Білопілля – Brocar-Star Peppers 3:7

Звісно можна було очікувати на те що Peppers здобудуть перемогу у матчі проти Динамо Білопілля, проте те що вона буде настільки впевненою, розраховували мабуть хіба що найпалкіші вболівальники команди. Не будемо багато писати про перебіг подій на майданчику, адже красномовніше за результат зустрічі сказати навряд чи вийде.

Нарешті «Перці» зробили правильні висновки щодо дій на початку гри та вдало виправили помилки. В дебюті першого тайму стараннями Линника та Станіслава Піскуна команда здобула вагому перевагу у два м’ячі, а наприкінці першої половини все тому ж Артему Линнику партнери допомагають оформити хет-трик, та фактично знімають питання про переможця двобою. Було помітно що гравці встигли добре відпочити та набратися сил за свята.  Підопічні Валерія Карацюби спіймали кураж та отримували задоволення від гри.

Другий тайм можна охарактеризувати грою для вболівальників. Команди влаштували гольову перестрілку відгрузивши у ворота один одного по три забиті м’ячі та встановили остаточний рахунок 3:7 на користь Brocar, які своєю перемогою вийшли на другу сходинку та продовжують гонитву за лідерством.

Підсумки туру:

Лише два фаворита зустрічі не втратили очок, що говорить про рівність сил усіх колективів та обіцяє нам цікаву розв’язку чемпіонських перегонів.

Приємно вразили:

1. колектив ЗіКоНі, футзалісти продемонстрували характер та витягнули здавалося б програшний матч проти Спартака.

2. Натон. Більшість ігрового часу команда створювала серйозні проблеми одному із фаворитів Грануму і цілком заслужено здобула очко, хоча при певних обставинах могла розраховувати на більше.

3. Перемога СумДУ, ми вже відмічали той факт, що перемогти одних із лідерів Динамо, справа не із легких, тому ми просто не маємо права не відмітити цей факт.

Герой туру:

Шепель Андрій  (СумДУ) – його дубль у ворота Динамо допоміг студентам здобути важливу перемогу над лідером чемпіонату.