Підсумки дванадцятого туру Другої ліги Чемпіонату Сумської області

Цими вихідними завершився дванадцятий тур Другої ліги з футзалу. В групі «А» нас очікувало одразу 4 розгромні перемоги, де лише поразку Олександрії можна вважати як неочікуваною. Більш інтригуючи відбуваються справи в групі «Б», де кожного туру відбуваються зміни на вершині турнірної таблиці і передбачити першу четвірку буде справою не з легких. До вашої уваги огляд найцікавіших подій цього уік-енду в Другій лізі Сумської області з футзалу.

Балу – BingoPeroff 5:1

Дуже важлива з точки зору результату зустріч для Балу проти Bsngo-Peroff, адже у команди більше не має права на помилку і якщо «ведмеді» хочуть потрапити до першої четвірки, то їм потрібні лише перемоги. Перший тайм колективи провели не форсуючи події, гра проходила за невеликої кількості гольових моментів, і згадати можна кілька ударів у виконанні Жмудів Романа та Руслана. Була помітна обережність господарів і можливо вперше в цьому сезоні їх прагматична гра, де на перший план вийшли дії саме позаду. Не давши створити нічого супернику, Балу стараннями одного з лідерів колективу Максима Божка відкрив рахунок чудово пробивши повз голкіпера Peroff. Тим самим дозволивши партнерам піти на відпочинок за мінімальної переваги у рахунку. Підопічні Ігумнова дещо здивували цього дня обраною тактикою на гру, команда часто задіювала підключення п’ятого польового гравця, що дозволяло подовгу тримати м’яч нівелюючи сильні сторони суперника.

Другий тайм був повним відображенням першого, за однієї відмінності, тепер гостям також варто було шукати біля воріт господарів. І це їм досить швидко вдалося, Качайло Євген чудово зорієнтувався та пробив з гострого кута у верхній ближній кут володінь Іллі Лизогуба.

І можливо все б сталося зовсім по іншому, якби не таємниче «зникнення» гравців Peroff з майданчику рівно на дві хвилини. Ми вже анонсували, що саме з цим стикаються найчастіше у своїх іграх гості, коли при абсолютно рівній грі їм чогось не вистачає. Втрата концентрації коштувала одразу ЧОТРИТЬОХ голів з тридцять дев’ятої по сорок першу хвилину. Дублями відзначилися Жмуд Руслан та Дем’янчук Микита. Звісно відіграти таке скрутне становище дуже важко, тим паче коли суперник надійно грає у захисті. Тож можемо констатувати більш ніж впевнену перемогу Балу, і чомусь є така думка, що гравці «ведмедів» і самі задоволені своїми надійними діями у захисті, тим паче на гру в атаці це аж ніяк не вплинуло. Ну а футзалісти Peroff можуть звинувачувати лише себе за невдалий двоххвилинний відрізок часу, який коштував колективу набраних пунктів.

Валедіанс – Зірка 1:4

Початок поєдинку явно розбудив «адвокатів», які не очікували такого напористого старту у виконанні Валедіансу. В самому дебюті гри, підопічні Леоніда Сеня відкрили рахунок стараннями Вадима Кравченка

Такі, скажімо так, зухвалі дії суперників сколихнули гравців Зірки і вони одразу перейшли до справи. В притаманній їм манері розігруючи розмашисті позиційні атаки. З точки зору мотивації, гості вже давно почувають себе впевнено і грають у своє задоволення готуючись до фінального етапу сезону. Валедіанс же намагається зачіпитися за останню надію вскочити в фінальну четвірку від групи «А», для цього перш за все потрібно лише перемагати у своїх матчах, та сподіватися на втрату очок конкурентів. Впродовж всього тайму підопічним Леоніда Сеня вдавалося втримувати перевагу у рахунку, проте під завісу першої двадцятип’ятихвилинки капітан Зірки, Дмитро Грищенко взяв ініціативу на себе і за рахунок індивідуальної майстерності відновив рівновагу.

Після перерви ситуація на майданчику не змінилася, гості контролювали м’яч, проте їм не вдавалося створити щось серйозне. Мабуть головна заслуга в цьому добре злагоджені дії господарів, які намагалися активно зустрічати «адвокатів».  Гра відбувалася до забитого голу, і чим більше Зірка тиснула, тим важче Валедіансу було стримувати власні ворота в недоторканності. В решті-решт саме гол Євгена Страшка докорінно змінив ситуацію, адже після цього весь план на вдалі контратаки у підопічних Леоніда Сеня розбився об задушливі атаки гостей. Так як господарям потрібно було йти вперед, футзалістам Зірки стало трохи легше знаходити зони біля воріт Андрія Реви, що й вилилось в ще два забиті голи від Валентина Брухна та прикрого автоголу від Аушева Ігора.   У підсумку перемога на класі 4:1 у виконанні гостей, і на жаль цією поразкою Валедіанс остаточно втрачає будь-які шанси на потрапляння в четвірку.

Антифутбол – Батальйон 12:2

Розповідати багато про даний матч не має жодного сенсу. На жаль у колективу військових останнім часом не виходить зібратися у нормальному складі, від того і нав’язати боротьбу у команди не виходить. Дуже впевнена і як ніколи потрібна перемога для гравців Антифутболу яка дозволяє їм залишитися у гонці за четвірку перед наступною головною битвою їх сезону. Тур проти ЕФК Олександрії обіцяє бути дуже спекотним.

Голи у складі господарів забивали: Зеленський Сергій відзначився хет-триком, Ярослав Журбенко, Андрій Якущенко та Іван Мельник записали до свого активу по дублю, а також по одному голу на свій рахунок додали Коломієць Микола та Швидкий Антон. М’ячами престижу у складі Батальйону відзначилися Дубровний Андрій та Мусієнко Олександр.

ІМК Слобожанщина – Оріон 1:8

Ще одне побиття суперника відбулося в групі «А». Цього разу, Оріон з Осоївки каменя на камені не залишив від гравців Слобожанщини. Як і в попередньому поєдинку боротьби взагалі не вийшло, це явне був не день для «агрономів». Команді вдалося протриматися перші тринадцять хвилин, проте відчуття того, що гол в їх ворота назріває не покидало ні на хвилину. Вже дуже беззаперечною була перевага гостей. І як ми вже казали, в середині тайму вона почала втілюватися у забиті м’ячі. До кінця першої половини гри двічі зусиллями Комендант Артема та по разу Верещаки Андрія та Станіслава Савченка питання щодо переможця гри було знято.

Після перерви головним питанням залишалося, чи будуть Осоївці продовжувати вести активну гру попереду, чи можливо розслабляться, та дозволять «агрономам» діяти першим номером, а самі при цьому будуть ловити їх на контратаках. Проте вже через кілька хвилин усі сумніви розсіялися, гравці Оріону продовжили шквал атак на ворота ІМК Слобожанщини, що вилилося в ще чотири голи по перерві. По голу на свій рахунок записали: Сусік, Красюк Владислав, Харченко та Лисенко. До честі господарів без голу престижу команда майданчик не покинула. Ігор Лапін став автором єдиного забитого м’яча у виконанні ІМК Слобожанщини цього дня. Підсумкові 8:1 на користь Оріону з Осоївки.

ТРО Суми – ЕФК Олександрія 7:3

Цікаві гойдалки нас очікували у матчі між ТРО Суми та ЕФК Олександрією. Зустріч пройшла на зустрічних курсах, а невеликої перчинки додавав той факт, що саме гості у першому колі завдали поразки ТРОшникам. Тому вболівальники чекали від команди реваншу.  Забігаючи наперед господарі не підвели. І якщо перший тайм команди провели напружено обмінюючись атаками на атаку, що й привело до обміну двома забитими голами з боку один одного. На кожен м’яч олександрійців військові відповідали своїми точними ударами. Тож на перерву колективи пішли за нічийного рахунку 2:2, залишивши найцікавіше на останок. Специфіка роботи з молодими колективами це в їх ще не зовсім сформованій психології. Адже у разі невдалих дій юні гравці переживають цей момент значно емоційніше за досвідчених. Так і сталося у підопічних Гученка в поєдинку з військовими, при здавалося б рівній грі гол Миколи Доценка трохи надломив гостей, що і сказалося на їх впевненості. Чим і скористалися Змисля і Ко швидко організувавши ще три взяття воріт. Після такого повернутися в гру уже не було жодної можливості, команди обмінялися ще по одному забитому голу, та встановили остаточні 7:3 на користь ТРО Суми.

Ярославна – Хлібодар 0:3

Перед початком туру, одним із найголовніших питань було, чи зможе Ярославна закінчити казку Хлібодара. Тож недільня гра дала нам відповідь на запитання. Степанівці не лише продовжують свою історію «Чорного лебедя», а й роблять це красиво та зі стилем. Перемоги у матчах проти рівного суперника мають ще більш вагоме значення. Гості як завжди не відходили від тої манери, що допомагає їм кувати вікторії, тому як і у грі з Аквітаном віддали м’яч господарям та зосередилися на швидких контратаках. Забігаючи наперед підопічні Романа Дробного не помилилися. А гол в середині першого тайму їм в цьому дуже допоміг Данило Мартиненко скористався своїм шансом та вивів Хлібодар вперед, дозволивши піти на перерву з мінімальною перевагою.

Саме цей гол став ключовим у матчі, адже весь другий тайм гравці Ярославни провели в позиційних атаках, намагаючись вирівняти становище. А степанівці терпляче чекали на момент щоб збільшити рахунок. Чим швидше йшов час, тим більше «партизанам» доводилося розкриватися та ризикувати. Проте зосереджена гра гостей у захисті так і не дала слабину відігравши весь поєдинок дуже впевнено. А в самому кінці зустрічі, зусиллями все того ж Мартиненка Данила команді вдалося забити ще двічі, тим самим довівши поєдинок до своєї шостої перемоги поспіль.

Аквітан – Фортуна 6:1

Не вистачило сил гравцям Фортуни на завершальну стадію першого етапу. Команду чекає ще два надважливі поєдинки, тому посипати голову ще зарано, але щоб здобути заповітну путівку потрібно буде відіграти куди сильніше проти не менш потужних колективів ніж Аквітан. Господарі винесли урок з минулого туру, і у діях гравців була помітна зосередженість та необхідний баланс між атакою та захистом власних воріт. Команда з перших хвилин захопила ініціативу та в середині тайму зуміла перетворити її на перевагу у рахунку. Це їх топ підписання в обличчі Андрія Сліпухіна продовжує шматувати захист суперників ліги і оформлює дубль за дві хвилини, тим самим встановлюючи комфортні 2:0 у першому таймі. По перерві усі намагання гостей перевернути гру на свою користь були марними, більше того роменчани і далі продовжували тиснути на ворота Руслана Єрмолова і зусиллями Зимовця і Пихтіна ще двічі змусили того виймати м’яча із сітки. Не можна сказати, що в атаці Фортуни взагалі нічого не було, але цього дня Аквітан був рішучим забирати максимум очок. Гол Віктора Громи за гостей дозволив хоч якось підсолодити гіркоту поразки, а коли здавалося б матч так і завершиться Сліпухін Андрій додає до свого доробку ще один гол, тим самим оформлюючи черговий хет-трик. Чудова реакція на бліду гру в своєму виконанні в минулому турі від роменчан. Вітаємо їх з впевненою перемогою 6:1. Ну а на футзалістів Фортуни чекає два фінали з не менш потужними Ярославною та Елітбудом де й вирішиться чи зможе команда потрапити до підсумкової четвірки в групі «Б».

Колос – Елітбуд 1:4

«Будівельники»  мали у суперниках не простий колектив з Підліснівки, проте все ж був зобов’язаний брати максимум очок, щоб не створювати собі додаткових проблем на фініші першого етапу. І з цим елітбудівці чудово впоралися. Стартова половина матчу проходила в позиційних атаках гостей та поодиноких випадах на ворота суперника гравцями Колосу. Одразу в дебюті Євген Щербина допоміг «будівельникам» вийти вперед, тим самим забивши перший цвях в загальну перемогу Елітбуду. В середині тайму, Вельбой Іван Даний подвоює рахунок, та дозволяє  гостям діяти в їх улюбленій манері виманюючи свого опонента у високий відбір та користуватися вільними зонами.

Вся друга частина матчу тримала у певній напрузі вболівальників гостьової команди, адже не дивлячись на територіальне володіння, гравцям з  Підліснівки вдавалося впоратися та нівелювати небезпечні моменти з боку «будівельників». Історія знає масу випадків коли в подібних поєдинках все може перевернутися з ніг на голову, захопившись атаками можна пропустити одну з контратак. Тому важливість третього голу була для команди неоціненною. Феденко Євген за п’ять хвилин до завершення матчу знімає питання про переможця та доводить перевагу Елітбуду до трьох голів. Важко згадати поєдинок в якому Колос йшов з майданчику без забитого м‘яча, тому взяття воріт у виконанні Віктора Бирченка не став чимось неочікуваним допомігши господарям скоротити рахунок. Проте цього дня «будівельники» не залишили жодних шансів на порятунок і довели поєдинок до впевненої перемоги, а гол Олександра Спіцина на останніх хвилинах лише зміцнив і без того значну перевагу Елітбуду.

Підсумки туру:

Поразка кровенчан у грі з ТРО Суми трохи ускладнила життя підопічним Гученка у фінальних двох іграх де на них чекає  ведучий відчайдушну боротьбу Антифутбол. В групі «Б» також все максимально заплутано і доля всіх путівок буде вирішена не раніше ніж після останньої гри. Тим цікавіше буде спостерігати за фінішем на першому етапі.

Навіть для себе команди видали надпотужну результативність, наколотивши в ворота один одного 59  м’ячів, що становить 7.3 гола на матч.

Приємно вразили:

1. Чудова реакція на поразку Аквітану, які без зайвого ризику провели потужний поєдинок проти Фортуни.
  2. Балу – команда чи не вперше в сезоні показала своє вміння діяти від захисту, що дозволило команді залишитися в перегонах за четвірку в групі «Б».
  3. ТРО Суми – реванш над ЕФК Олександрією, який дозволив команді піднятися на третю сходинку.

Герой туру: Сліпухін Андрій (Аквітан) – хет-трик якого допоміг партнерам здобути важливі три очки у грі з Фортуною.