Підсумки чотирнадцятого туру Першої ліги Чемпіонату Сумської області

Чотирнадцятий тур Першої ліги вкотре подарував нам кілька сенсацій, головною з яких була поразка Likarske проти СумДУ. Також, варто відмітити впевнені перемоги Гранума та Brocar котрі не залишили шансів своїм опонентам. До вашої уваги огляд найцікавіших подій ігрового дня Першої ліги з футзалу.

ЗіКоНі – Гранум – 1:8

/12 хв. – 1:0 Ільченко Віталій; 14 хв. – 1:1 Петрунін Олег; 16 хв. – 1:2 Козаков Дмитро; 18 хв. – 1:3 Даценко Олександр; 28 хв.- 1:4 Бокач Олександр; 32 хв. – 1:5 Артеменко Кирило; 41 хв. – 1:6 Бокач Олександр; 44 хв.- 1:7 Бокач Олександр; 49 хв.- 1:8 Щоличев Дмитро/

Як і очікувалося, втрата двох гравців в складі вагомо вдарила по конкурентним можливостям господарів. Хоча варто визнати, що після того як ЗіКоНі, зусиллями Ільченка відкрили рахунок першими десь закрадалася думка, що невже знову гості матимуть проблеми з належним наластроєм. Але буквально за шість хвилин, Гранум показав, що колектив має серйозні наміри забрати максимум очок. Спочатку Олег Петрунін реалізував вихід віч-на-віч, і буквально одразу Дмитро Козаков виводить команду вперед не залишивши шансів Олександу Анцибору. Гол Даценка ближче до перерви деморалізував господарів.  Гра в другому таймі абсолютно не склалася для ЗіКоНі, два швидких м’яча на старті другої двадцятип’ятихвилинки повністю зняли питання щодо результату. Підопічні Даценка, маючи такий запас, діяли на куражі та продовжували покращувати свої статистичні показники. Фінальна сирена зафіксувала 8:1, на користь Грануму. Які цією перемогою підтягнулися до пари лідерів.

Спартак – Brocar-Star Peppers 1:5

/17 хв. – Нікіфоров нереалізований дабл-пенальті; 17 хв. – 0:1 Нікіфоров Денис; 24 хв. – 0:2 Линник Артем; 28 хв.- 0:3 Шатьорний Сергій; 42 хв. -0:4 Карацюба Валерій; 43 хв. – 1:4 Коломоєць Дмитро; 47 хв. – 1:5 Линник Артем /

Багатообіцяючою на старті поєдинку була вивіска матчу між Спартаком та Brocar-Star Peppers. І перші хвилини лише підтверджували очікування вболівальників. Обережний старт з боку обох колективів демонстрував усю важливість гри, і її результату, адже втрата очок залишала б серйозні питання щодо бронзи та чемпіонства відповідно. Команди не поспішали форсувати події, та більше намагалися відіграти епізод, як кажуть до вірного. І хто знає як би закінчився поєдинок, заверши господарі перший тайм внічию, але надлишкова зарядженість Спартаківців призвела до великої кількості необов’язкових фолів, що дало право гостям на пробиття десятиметрового удару вже на сімнадцятій хвилині – Нікіфоров хоч і не з першої спроби, але все ж відкрив рахунок. Така перевага дозволяла «перця», діяти по рахунку тим самим спонукаючи Неліна і Ко діяти більшими силами попереду. Саме в одній із фірмових контратак, під самісіньку перерву Артем Линник подвоює перевагу гостей, та відправляє колективи на відпочинок непогану фору.

Здається Peppers зуміли виправити помилки минулих турів, і цього разу ми побачили зосереджений колектив від початку і до самого кінця. Підопічні Валерія Карацюби вирішили не грати в довгий ящик і вже через три хвилини від початку другого тайму Шатьорний Сергій робить рахунок 3:0, підловивши на помилці захисників та реалізував момент в ближній кут. Даний перебіг подій змушує господарів підключати в атаку Клименка Дмитра, шукаючи варіанти для створення моментів з зайвим польовим. Проте навіть такий варіант від Спартаківців ніяк не вплинув на досвідчений захист гостей. Більше того Карацюба Валерій на досвіді читає передачу господарів на чужій половині ігрового майданчику та забиває в порожні ворота. В цілому дуже сподобалися цього дня «перці» які показали не лише креативну гру попереду а й чудову взаємодію при захисті. А пропущений м’яч від Дмитра Коломойця лише невеличка ложка дьогтю в бочці з медом. Кінцівку матчу, команди відверто догравали, даючи спокійно проводити атаки один одному, і в одній із них Линник Артем зумів оформити дубль, коли не знайшовши кращого варіанту за удар з середньої відстані, застав зненацька Клименка. Тож підсумовуємо впевнену перемогу 5:1, яка враховуючи поразку Likarske дозволяє знову очолити турнірну таблицю «перцям».

Динамо – ДФК Динамо Білопілля 6:4

/2 хв. – 1:0 Дядченко Руслан; 6 хв. – 2:0 Захарченко Віталій; 23 хв. – 3:0 Стародубець Олександр; 27 хв. – 4:0 Дядченко Руслан; 32 хв. – 5:0 Стародубець Олександр; 33 хв. – 5:1 Клименко Денис; 37 хв. – 5:2 Петровський Віталій; 38 хв. – 5:3 Полубінський Даніїл; 42 хв. – 5:4 Дружченко Артем; 50 хв. – 6:4 Стародубець Дмитро/

Ох який же матч подарувало нам дербі двох Динамо! Хоча прямо скажемо на перший погляд взагалі нічого схожого на інтригу в даному протистоянні не намічалося. Господарі вже в дебюті гри відкрили рахунок завдяки удару Руслана Дядченка, тим самим продемонструвавши хто буде задавати тон поєдинку. І поки молоді гості приходили до тями та підлаштовувалися під специфіку гри проти зайвого польового гравця, Захарченко Віталій скористався плутаниною у захисті та подвоїв перевагу. Динамівці ті що містяни продовжували контролювати перебіг подій на майданчику вміло та на досвіді пересмикуючи темп зустрічі. А поодинокі випади на ворота господарів особливої небезпеки не несли. Під завісу тайму Стародубець Олександр завершив зусилля партнерів голом. Чим встановив комфортні 3:0 ще до перерви.

Друга половина матчу наче логічне продовження того що відбувалося в першій, все той же Дядченко Руслан завершує атаку голом з кількох метрів як тільки но команди почали тайм. І здавалося б все йде за абсолютним сценарієм господарів, повний контроль і хто-хто а вони такі поєдинки точно вміють доводити до логічного завершення. Як підтвердження моїх слів, до дублю Дядченка свій оформлює Олександр Стародубець. Але чого у білопільчан не відняти, так це вміння гідно тримати удар і в англійському стилі продовжувати грати до самого кінця, не лише для себе, а і для тих вболівальників, що приїздять на матчі команди. І якщо першому голу Дениса Клименка, Динамо не придало особливого значення, то забитий м’яч Віталія Петровського змусив колектив заграти в непритаманній їм нервовій манері – втрачаючи сферу в простих ситуаціях ,тим самим дозволяючи збільшувати тиск на власні ворота гостям, які відчули, що в них почало щось виходити в атаці. Данііл Полубінський замикає простір на дальній стійці і за дванадцять хвилин до кінця поєдинку дає молодим Динамівцям віру в камбек. Ну а тим хто слідкує за нашою лігою, пам’ятають, що у випадку з гравцями з Білопільського краю такий сценарій цілком можливий. Нещодавній матч з Гранумом тому підтвердження. Окрилені такою можливістю гості активно вмикають пресинг на кожній ділянці майданчику, і фактично не дозволяють господарям перейти з власної половини, щоб задіяти п’ятого польового та трохи збити темп та на досвіді потягнути кілька хвилин. Проходить ще кілька миттєвостей і потужний удар у виконанні Дмитра Бехти перед собою відбиває Віталій Захарченко, якого не встигли підстрахувати захисники і Дружченко Артем добиваючи м’яч у порожні ворота відроджує здавалося б вбиту інтригу. Тепер останні вісім хвилин до завершення поєдинку у повітрі зависло питання: «Бути чи не бути сенсації». Проте все таки на то і є досвід, щоб у важливу мить зуміти зібратися та відіграти максимально прагматично не даючи якихось шансів на порятунок, а на прикінці, коли втрачати було нічого і гості оголили власні тили і пішли ва-банк, Дмитро Стародубець втік у відрив та забив такий важливий гол для своєї команди, тим самим знявши всі питання щодо переможця зустрічі встановивши остаточний рахунок 6:4. Матч, який подарував глядачам масу емоцій і задоволення. Де навіть переможені можуть йти з високо піднятою головою.

Likarske – СумДУ 2:5

/2 хв. – 1:0 Клочко Богдан; 8 хв. -2:0 Клочко Богдан; 14 хв. – 2:1 Шепель Андрій; 15 хв. – 2:2 Шепель Андрій; 35 хв. – 2:3 Яковлев Артем; 42 хв. – 2:4 Шепель Андрій; 50 хв. – 2:5 Крикуненко Олексій/

Можна багато і довго міркувати, як могла б скластися доля студентів навчись вони стабільно видавати такі матчі, але факт є фактом – колектив впевненіше себе почуває діючи другим номером. Хоча поєдинок відверто кажучи мав для них гнітючий початок. Господарі з перших хвилин перейшли в їх фірмовий на активний пресинг, і буквально до десятої хвилини вже вели у рахунку 2:0, після дублю Богдана Клочка. Здавалося, все логічно і підопічні Віталія Паська вкотре зуміють отримати ту перевагу у рахунку, якої їм вистачало у минулих зустрічах, щоб спокійно доводити гру до перемоги. Проте цього разу команда трохи зарано збавила темп, чим негайно скористалися політехівці. Мабуть саме поява Олександра Шумило на лаві надихнула колектив, адже варто було тренеру з’явитися біля своїх підопічних як ті видали ударну двохвилинну та відновили паритет. Ім’я героя –Шепель Андрій, саме він двічі опинився наконечником швидких атак СумДУ. Після чого команди трохи заспокоїлися відклавши розв’язку на другу частину гри.

Після перерви, усе явно пішло не за планом Likarske. Номінальним гостям вдавалося втримувати активність гравців «зелених» попереду, при цьому не забуваючи про власні гострі «уколи» воріт замінившого в перерві Казявкіна – Крошки Сергія. Проходить сім хвилин від початку другого тайму і показова розмашиста атака СумДУ завершується чудовим голом у виконанні Яковлева Артема,  що дозволяє вперше студентам повести у рахунку та зосередитись на контргрі в якій колектив почуває себе як риба в воді. Господарі відчутно поспішають, адже розуміють що втрата очок позбавить команду першої позиції в турнірній таблиці, але цей факт скоріше зашкодив гравцям, які почали часто помилятися легко даруючи м’яч супернику, тим самим даючи їм можливість вибігати у швидкий відрив. Саме один з них і закінчився четвертим голом для політехівців і третім індивідуально для Андрія Шепеля. Намагаючись врятуватися хоча б від поразки, Рудняк і Ко переходять на гру з заграванням п’ятого польового, але все та ж квапливість не дозволяє якісно підготувати атаку. А за кілька секунд до фінальної сирени Олексій Крикуненко влучає у порожні ворота Likarske та знімає усі питання про переможця даної зустрічі. 5:2 на користь СумДУ, чудова вікторія з чим їх і вітаємо.

Forza – Натон 0:2

/17 хв. – 0:1 Мироненко Олександр; 45 хв. – 0:2 Підлужний Едуард/

Досить довго тримав у напрузі поєдинок між Forza та Натоном. Як і очікувалось, матч виявився небагатим на моменти з великою кількістю боротьби в центрі майданчику. В першій половині матчу, гра проходила без особливої переваги котроїсь із команд, і проходила в цілому в невисокому темпі. Обидва колективи не бажали сильно розкриватися, віддаючи перевагу ударам з середньої відстані. За великим рахунком згадати до самого взяття воріт можна хіба що рандеву Ісмаілова з голкіпером господарів, проте тринадцятому номеру гостей переграти  Бабича не вдалося.Forza, як і минулі свої поєдинки більшу увагу приділяла надійній грі у захисті, намагаючись перш за все зберегти власні ворота в недоторканності. І можливо б так і сталося, якби не чудовий удар в дальній кут у виконанні Мироненка Олександра, який прийняв м’яч на чужій половині майданчику, змістився на правий фланг та потужно пробив повз Бабича. З таким рахунком команди і пішли відпочивати.

Друга частина гри змушувала господарів більше думати про атаку, адже у будь-якому випадку потрібно було відновлювати рівновагу. Команда спробувала, організувати, щось подібне на стартову навалу, але до серйозних шансів справа не дійшла. Далі гра проходила за тим же сценарієм, що і в таймі першому. Не можна сказати, що Натон діяв більше у захисті, але все ж гості вели гру відштовхуючись від вже отриманої переваги, не йдучи великими силами вперед та зайвий раз не ризикуючи. Тим паче навіть за такої манери мали шанс подвоїти рахунок, але Олександр Мироненко, якого забули залишивши одного не зумів реалізувати вихід віч-на-віч з голкіпером Forzа. Знову Бабич виявився переможцем дуелі. А потім такий же слаломний прохід Ісмаілова також нічим не увінчався. Чим більше часу проходило тим менш уважно починали грати господарі у захисті, концентруючись на тому, що потрібно шукати удачу попереду. Якраз цією неуважністю і скористалися гості організовуючи своє друге взяття воріт. Скидка активно діючого Ісмаілова на капітана Підлужного, і Едуард не залишає шансів стражу господарів. Тим самим підсумовуючи перемогу власної команди. Як далі не старалися гравці Forza змінити ситуацію на майданчику, але все одно залишилися ні з чим. То ж констатуємо важливу перемогу Натону, яка дозволила не відставати від СумДУ та закріпитися всередині турнірної таблиці.

Підсумки туру:

Конкурентність ліги вражає – Likarske не протрималося і туру на вершині знову поступившись місцем Brocar-Star Peppers.

При цьому результативність ліги залишається такою ж високою як і була – 34 голи в п’яти поєдинках і 6.8 голи на гру – є досить пристойним показником.

Приємно вразили:

1. Звісно це чудова перемога студентів СумдУ, тим паче здобута на характері.
  2. Більш ніж впевнена і закономірна перемога Peppers. Приємно бачити серйозно налаштований колектив  «перців» у справі.
  3. Хочеться похвалити ДФК Динамо Білопілля за вміння повернутися в гру в якій здавалося б все втрачене.

Герой туру: Шепель Андрій  ( СумДУ) – хет-трик Андрія дозволив перемогти лідера чемпіонату Likarske