Підсумки чотирнадцятого туру Другої ліги Чемпіонату Сумської області

Ось і завершився перший етап Другої ліги з футзалу. Команди відіграли останній тур регулярного чемпіонату, що подарував нам цікаву розв’язку у боротьбі за плей-офф від кожної з груп. До вашої уваги огляд найцікавіших подій чотирнадцятого туру Другої ліги з футзалу.

Аквітан – Балу – 2-7

/9хв. -0:1Алексієнко Андрій; 13 хв. – 0:2 Божок Максим; 17 хв. – 0:3 Алексієнко Андрій; 22 хв. – 0:4 Дем’янчук Микита; 23 хв. – 1:4 Обзор Артем; 39 хв. – 1:5 Швець Богдан; 45 хв. – 2:5 Зимовець Павло (дабл-пенальті); 48 хв. – 2:6 Алексієнко Андрій; 49 хв. – 2:7 Дем’янчук Микита; 50 хв. – Зимовець Павло (нереалізований далб-пенальті)/

Можемо сміливо констатувати, що Балу потрапляє до першої четвірки, зробивши це абсолютно заслужено. Підопічні Станіслава Корсуна виграли свій третій «фінал», та не зважаючи на результати своїх конкурентів забезпечили собі потрапляння до вісімки найкращих колективів ліги. Тим паче зробили «ведмеді» це у яскравому стилі не залишивши жодних шансів одному з двох лідерів Роменському Аквітану. У господарів з самого старту все пішло не за планом, відсутність лідерів вже на другій матчі поспіль вагомо позначається на якості гри команди. Вже в першому таймі Балу заробив солідну перевагу у рахунку, швидко забивши чотири м’ячі. Спочатку Андрій Алексієнко продавив свого опонента та пробив в дальній кут на дев’ятій хвилині, через кілька миттєвостей Максим Божок в подібному стилі подвоює рахунок, забивши приблизно з того ж самого місця. Останнім часом великі запитання залишають дії у захисті господарів, адже це вже не перший поєдинок, в якому суперники їм забивають фактично без перешкод. Саме так і сталося з третім взяттям воріт у виконанні Балу, коли Андрій Алексієнко вивалився на побачення разом з партнером і самостійно реалізував його, а через кілька хвилин в порожній кут з кількох метрів м’яч відправляв Дем’янчук Микита. І зіграй гості трохи відповідальніше в кінці тайму, можна було б уникнути пропущеного гола у виконанні Обзор Артема. А так команди йдуть на перерву за комфортних 4:1 на користь підопічних Корсуна. Звісно пам’ятаючи поєдинок з Хлібодаром, головне було зберегти потрібний настрій і на другу частину гри, але відверто кажучи, не було помітно, за рахунок чого господарі зможуть переломити хід поєдинку. Як наслідок сценарій матчу по перерві не змінився, а навпаки, «ведмеді» діяли ще більш активно та з самовіддачею, розуміючи що права на помилку колектив вже не має. У підсумку гравці команди ще тричі залишали свій автограф у рамці воріт Аквітану, на що господарі зуміли відповісти влучним ударом з десятиметрової позначки у виконанні Павла Зимовця. Констатуємо впевнену перемогу Балу, і вітаємо їх з виходом у наступний етап. Ну а господарям бажаємо вирішити питання з грою у захисті, адже в плей-офф права на помилку вже не має.

ТРО Суми – Валедіанс 2:3

/11 хв. – 0:1 Кравченко Вадим (пенальті); 21 хв. – 0:2 Бєсєдін Ігор; 27 хв. – 0:3 Кравченко Вадим; 45 хв. – 1:3 Дряпік Вадим; 50 хв. – 2:3 Змисля Андрій/

Одна з головних сенсацій в групі «А» сталася на завершення першого етапу. ТРОшники, яким щоб стовідсотково гарантувати собі місце в першій четвірці, потрібно було грати мінімум внічию і спокійно чекати жеребу другого етапу. Проте, мабуть саме така здавалося б мінімальне завдання і зіграло в злий жарт з колективом. Господарі виявилися не зовсім готовими до активної боротьби за м’яч, а з позиційними атаками військових, захист гостей справлявся без особливих проблем. Більше того виглядаючи попереду більш нахабно та гостро. Саме це і призвело до шестиметрового на одинадцятій хвилині зустрічі.

Антифутбол – Зірка 3:4

/27 хв. – 0:1 Страшок Євген; 28 хв. – 0:2 Страшок Євген; 30 хв. – 0:3 Брухно Валентин; 45 хв. – 1:3 Якущенко Андрій; 46 хв. – 1:4 Страшок Євген; 48 хв. – 2:4 Шпак Олександр; 50 хв. -3:4 Якущенко Андрій/

Головне протистояння туру в групі «А» відбувалося між Антифутболом та Зіркою, адже від результату  даного поєдинку залежала доля одразу трьох колективів, що вирішували між собою хто з них зайвий за потрапляння до першої четвірки. У разі перемоги господарів, ТРОшники опускалися нижче і чекали б своєї долі у поєдинку Олександрії з Оріоном. Тож на кону для дебютантів сезону  стояло чи не все. Мабуть саме тому колективи почали з великою обережністю, особливо це стосувалося гравців Антифутболу. Обопільні атаки на ворота один одного в першому таймі до голів так і не призвели, залишивши усю розв’язку на другу частину матчу.

Напевно саме тиск за результат на стартових хвилинах після перерви став вирішальним у матчі. Протягом п’яти хвилин від початку тайму гравці Зірки двічі зусиллями Євгена Страшка і один раз Валентина Брухна встановили комфортну перевагу у три м’ячі. Подальша доля поєдинку вже була вирішена, адже за такої переваги досвідчених «адвокатів» важко було розраховувати на повторення сценарію минулого туру. Кінцівку гри,  команди влаштували перестрілку – на гол Андрія Якущенка, відповів Євген Страшок. А фінальний штурм у виконанні господарів завдяки голам Олександра Шпака та все того ж Андрія Якущенка дав можливість скоротити рахунок до мінімуму, проте на більше часу не вистачило. Констатуємо перемогу Зірки, яка наче лавиною пронеслась по сезону в групі «А» не залишивши шансів своїм суперникам. А Антифутбол показав, що у команди за такої самовіддачі точно є хороше майбутнє.

Колос – Хлібодар 3:8

/20 хв. – 0:1 Гончаренко Андрій; 21 хв. – 1:1 Балінський Сергій; 23 хв. – 1:2 Малюченко Євген; 32 хв. – 2:2 Балінський Сергій; 39 хв. – 2:3 Мартиненко Данило; 40 хв. – 2:4 Малюченко Євген; 41 хв. – 2:5 Малюченко Євген; 43 хв. – 2:6 Мартиненко Данило; 45 хв. – 2:7 Дробний Роман; 46 хв. – 3:7 Балінський Сергій; 49 хв. – 3:8 Мінаєв Євген/

Досить захоплюючим вийшло дербі Степанівської громади між Колосом та Хлібодаром. Очікувано, що не дивлячись на турнірну таблицю матч відрізнявся своєю принциповістю, тому глядачі мали можливість  спостерігати за цікавим, з точки зору самовіддачі та боротьби, футзалом. І якщо дебют зустрічі колективи провели відносно спокійно, то ближче до завершення тайму команди розігралися і почали демонструвати активну гру попереду. Спочатку через чудову нагоду змарнував Андрій Гончаренко якому не вдалося реалізувати дабл-пенальті, проте вже через миттєвість той же Андрій реабілітувався сповна відкривши рахунок у матчі. Але на цьому гойдалки не завершилися – через хвилину Балінський Сергій у складі Підліснівців відновлює рівновагу заряджаючи своїх партнерів на подальшу боротьбу. Та у Степанівців був свій лідер на майданчику і ім’я його Євген Малюченко. Ще до перерви Євген знову вивів гостей вперед чудово завершивши атаку партнерів.

Після відпочинку, команди не збавляючи оберти продовжили почату справу першого тайму. Балінський вдруге відновлює статус кво, проте вирішальним стало саме те, що активності Сергія не вистачило на всіх його партнерів, на відміну від гравців Хлібодару, де окрім Малюченка, великої гостроти воротам Підліснівців завдавав Данило Мартиненко. Саме Данило на пару з Євгеном Малюченко буквально за п’ять хвилин здійснили стрімкий відрив, залишивши по два автографи у воротах Карімова. Після такого оговтатися підопічним Діденка не стало сил, а гравці Степанівки продовжили побиття суперника забивши ще двічі до фінального свистка. На що Балінський зумів ще раз відповісти оформивши хет-трик у складі Колоса. Арбітри зафіксували остаточні 8:3 на користь Хлібодару.

Ярославна – Bingo-Peroff 2-4

/15 хв. -1:0 Рєзнік Ігор; 16 хв. – 1:1 Боріщик Дмитро; 25 хв. – 1:2 Качайло Євген; 27 хв. -1:3 Гльоза Вадим; 33 хв. – 1:4 Гльоза Вадим; 34 хв. – 2:4 Малик Ілля/

Не маючи вже турнірної мотивації, Ярославна з Bingo-Peroff видали не поганий матч, в якому підопічні Дмитра Ігумнова перестріляли Путивльчан. Хоча саме господарі стараннями Ігора Рєзніка відкрили рахунок в середині тайму. Але не встигли «партизани» як слід насолодитися перевагою. Як Peroff організували швидку відповідь наконечником якої був Боріщик Дмитро, що і відновив статус кво. Маючи хороший склад та демонструючи в цілому досить змістовний футзал, саме епізодичні «випадання» з гри коштували Ярославні місця в першій четвірці. Саме кінець першого та старт другого тайму дозволили гостям здобути важливу перевагу у два м’ячі –голами у складі Peroff відзначалися Качайло Євген і Гльоза Вадим. Відчувши впевненість гості діяли по результату, та зосередилися на контр грі. І варто сказати, що така тактика спрацювала – Вадим Гльоза оформлює дубль, та робить відрив для Вольченка і Ко у три м’ячі. Усі потуги Ярославни уникнути поразку так і не увінчалися успіхом, зумівши  лише скоротити рахунок на один гол, який до свого активу записав Малик Ілля. Тож констатуємо перемогу Bingo-Peroff, яка стала невеликої втіхою для підопічних Дмитра Ігумнова наприкінці сезону.

Елітбуд – Фортуна 2:0

/17 хв. – 1:0 Щербина Євген; 38 хв. – 2:0 Силенко Едуард/

Вже фірмова перемога у виконанні Елітбуду. «Будівельники» маючи такий досвід, чудово вміють розподіляти сили на весь відрізок матчу, вдало змінюючи темп гри. Більшу частину часу на майданчику відбувалася рівна боротьба без особливої переваги когось із команд. Тому за такого перебігу подій будь-яка навіть невеличка фора може бути вагомим аргументом на остаточний результат. Так і сталося, «будівельники» більш уважно відіграли при захисті власних воріт, та більш вдало розпорядилися своїми шансами попереду, що і призвело до голу у кожному з таймів. Зусиллями Щербини в першій і Силенка в другій половині матчу елітбудівці здобули перевагу в два м’ячі, на що у футзалістів Фортуни відповіді не знайшлося. Господарі перемагають в останньому турі та спокійно виходять до наступного етапу з третьої позиції від групи «Б».

Оріон – ЕФК Олександрія – 3:3

/3 хв – 0:1 Назаренко Денис; 8 хв. – 0:2 Назаренко Денис; 28 хв. – 0:3 Підлужний Олександр; 36 хв – 1:3   Сімінченко Антон (АГ); 38 хв. – 2:3 Кліщенко Максим; 45 хв. – 3:3 Пацюк Єгор/

Мабуть не можна підопічним Гученка вести в рахунку в три м’ячі, адже ще не до кінця сформована психологія молодих гравців, надто рано починає вірити в перемогу, і як наслідок вдруге поспіль дозволяє суперникам уникнути поразки. Знову активність гостей на старті поєдинку приносить їм свої плоди, і вже до десятої хвилини дубль Дениса Назаренка допоміг Олександрійцям вести в рахунку 2:0. Взагалі хочемо відмітити молодь, які не зважаючи на те що вже вийшли до першої четвірки грали з ентузіазмом намагаючись перемогти. Дебют другого тайму знову залишається з ЕФК Олександрією і Олександр Підлужний робить рахунок 3:0. Проте, Оріон знову повторює той же трюк що пройшов у матчі з Антифутболом, коли маючи проблеми у грі чотири в чотири, починають задіювати п’ятого польового, що і приносить команді свої дивіденди. Розіграш зайвого порушує добре вибудувану оборону гостей і в них починаються проблеми, чим і скористалися Осоївці які протягом десяти хвилин відновляють паритет у матчі. На більше колективів не вистачило,розійшовшись бойовим миром 3:3.

Підсумки туру:

Захоплюючою вийшла розв’язка чемпіонату у боротьбі за останні місця в плей-офф. В групі «А» в до останнього вирішувалося хто стане все таки зайвим серед трьох колективів що претендувала на потрапляння до першої четвірки. В групі ж «Б», ФК Балу в суботу застовпив за собою останню квоту від октету, чим перетворив матчі неділі у формальності.

Приємно вразили:

1. ФК Балу – і тут напевно не лише про останній поєдинок, де команда камінь на камінь не залишила від Аквітану, а взагалі підсумок останніх трьох турів, в яких колективу неодмінно потрібно було перемагати, з чим підопічні Корсуна впоралися на відмінно.
  2. Валедіанс – чудова перемога над ТРОшниками, ледь не лишила останніх шансів потрапити до вісімки кращих в лізі. Якби ж не провальна частина середини сезону, можна було б розраховувати на більше.
  3. Хлібодар – навіть до формального, з точки зору, турнірних завдань туру, Степанівці підійшли з максимальною відповідальністю і продемонстрували, що в плей-офф суперників чекає дуже серйозна боротьба проти чемпіона від групи «Б».

Герой туру: Алексієнко Андрій (Балу) – хет-трик якого дозволив здобути надважливу перемогу над Аквітаном, та стати четвертим колективом від групи «Б» .