Підсумки четвертого туру Другої ліги Чемпіонату області(+огляд матчів)

Цього вікенду відбулися вісім матчів четвертого та один перенесений другого  туру Другої ліги з футзалу Сумської області. Ігри були розподілені на два ігрові дні: суботу та неділю.

Забігаючи наперед, цей тур подарував нам декілька неочікуваних результатів, а також велику кількість помилок голкіперів команд. До вашої уваги опис та огляд  матчів двох ігрових днів.

Зірка – Батальйон 11:1

В суботу відбулася перенесена зустріч другого туру між командами Зірка та Батальйон. Важко розбирати подібні матчі, адже рахунок більш ніж красномовно відображає те, що відбувалося на майданчику. Можемо констатувати, що «адвокатів» прорвало, і це була беззаперечна перевага над суперником  по всім, як то кажуть, статтям. Мабуть, саме Зірці ця гра була більш потрібна, щоб отримати впевненість у наступних матчах. Адже ще на початку сезону ми відзначали колектив як одного з претендентів на нагороди.  Відзначимо шість м’ячів у виконанні Грабова Валерія, та ще по голу у воротах Батальйону залишили: Брухно, Руднєв, Страшок та Шпаков. М’ячем престижу за військових відзначився Чернявський.

Аквітан – Хлібодар 3:2

Ще одна суботня гра другої ліги відбулася між Аквітаном та Хлібодаром. Команди почали зі знайомства можливостей один одного із невеличкою перевагою Степанівців. З кожною пройденою хвилиною швидкості на майданчику зростали і гра переходила в режим: «атака на атаку». Першим вдалося відкрити гравцям Хлібодару. Їх вже запатентований стиль –голкіпер  швидким вводом через все поле зненацька ловить захист суперника і ідеальна реалізація від Дробного 0:1. Ще ближче до середини тайму Степанівцям вдається подвоїти рахунок і здавалося б отримати необхідну впевненість та перевагу.

Аквітану ж, після 0:2, варто було правильно зреагувати, щоб залишатися у грі. І команда показала чудову відповідь, активізувавшись в атаці. Спочатку, Кравченко Арем користується обрізкою в центрі майданчику та скорочує рахунок. І майже відразу голкіпер Хлібодару проспав удар у ближній кут воріт і Руслан Жмуд зрівняв рахунок.

Хто знає як склалася б гра у другому таймі, якби футзалістам Степанівки вдалося довести нічийний рахунок до перерви. Проте за декілька секунд до завершення тайму, не уважні дії захисників біля власних воріт і роменчани забивають втретє за десять хвилин.

Здавалося б, що за такого першого тайму на нас чекає не менше і у другому. Проте гравці Аквітану зіграли по рахунку на результат максимально приділивши увагу своїм воротам, тим самим не давши шансів Хлібодару уникнути поразки.  Перемога 3:2 і чергова невдача степанівців.

ФК Балу – Фортуна 3:2

Недільний ігровий день подарував нам одразу декілька цікавих поєдинків, які привернули нашу увагу. І одним із таких матчів сміливо можна назвати протистояння між ФК Балу та Фортуною. З кожним матчем, номінальні господарі майданчику набираються сміливості та впевненості, стаючи справжніми андердогами у протистояннях з фаворитами. Кожен кому вдалося подивитися цю гру не пожалів про проведений час, адже ми побачили цікаву та змістовну гру з непередбаченою розв’язкою. Вже на початку матчу чудовий дальній удар від Білошапки Євгенія застав зненацька голкіпера Фортуни і м’яч без перешкод влетів у верхній кут воріт. Майже одразу гравці могли подвоїти перевагу ,проте змарнували атаку два в одного. В середині першого тайму команди мов в шаховій партії розіграли комбінацію «фігура на фігуру», та обмінялися голами протягом однієї хвилини, підсумувавши рахунок першої половини.

Одразу по перерві Сліпченко Валерій вирівнює рахунок у матчі ударом після кутового. Нічийний результат явно не задовольняв жоден з колективів. Тому команди провели весь тайм відповідаючи атакою на атаку, що не могло не подобатися вболівальникам. Особливо небезпечними цього дня були розіграші з кутового у виконанні Фортуни. І коли часу залишалися лічені секунди футзалістам Балу вдалося розіграти чудову атаку та вирвати перемогу зусиллями Бондаренка Бориса, який підкорегував невдалий удар партнера, зробивши рахунок 3:2. Друга перемога Балу і команда підіймається в середину таблиці.

Валедіанс – ЕФК Олександрія 0:3

Ми вже відмічали злагоджені дії Валедіанс в анонсі туру, і що саме за рахунок зіграності команді вдається нав’язувати свою гру та набирати очки в матчах з рівними по силі суперниками. Саме цих взаємодій не вистачило підопічним Леоніда Сеня у матчі з Олександрією. Зігравши максимально зосереджено у захисті кровенчани нівелювали головну зброю господарів гру на контратаках. При цьому активно вибігаючи уперед. Ще в першому таймі Олександрія двічі відзначилася у воротах Верхогляда Дмитра та з комфортною перевагою по грі пішла на відпочинок. Тайм другий не дав Валедіансу ніяких дивідендів щоб повернутися у гру, команда не мала особливих шансів на чужій половині. Гості ж, після програних двох матчів грали максимально на результат сконцентрувавшись на захисті власних воріт, а під кінець матчу зі штрафного довели відрив у рахунку до трьох голів та впевнено завершили гру.

Колос – BingoPeroff 2:1

Забігаючи наперед усе могло скластися зовсім по іншому для Peroff, якби не підвела реалізація.

Ну а тепер про саму зустріч Колоса та – Bingo-Peroff . Як і очікувалось це не була гра багата на гольові моменти. Першого глядачам довелося чекати цілих п’ятнадцять хвилин, проте який же це був шанс… Після розіграшу з ауту м’яч у карному майданчику влучив у руку захиснику підліснівців і суддя після секундних вагань все ж сигналізує про порушення та назначає шестиметровий. У підопічних Дмитра Ігумнова з’явився чудовий шанс відкрити рахунок, проте Волченко Євген схибив, пробивши вище воріт. Проходить декілька хвилин і після розіграшу зі штрафного Скриннік непогано пробиває під стійку, але голкіпер Колоса уважно діє і лінії воріт. У Підліснівки відверто не виходило з моментами, а в захисті і надалі створювалися проблеми: спочатку склопотавши шостий фол, Peroff отримав право на дабл-пенальті, але удар виявився не точним, а потім захист проспав передачу у розріз і вихід віч-на-віч з воротарем, цього разу підстрахувала стійка. Знали б тоді Волченко і Ко як важливо було забити до перерви, то безсумнівно поставилися б до моментів більш відповідально . Дочекавшись перерви, гравці Колосу перебудувались і почали діяти уважніше у захисті.

А сам другий тайм перевернув усе з ніг на голову, з першої ж атаки, зробивши перепасовку на власній половині , Балінський відправив довгий м’яч уперед на Єрмака, який змусив помилитися на виході голкіпера Peroff і відкрив рахунок. Явно не на такий початок налаштовував підопічних Ігумнов. Загалом малюнок гри у другій половині мало чим відрізнявся від першої, за відмінності, що з перших секунд гостям довелося наздоганяти. Мабуть саме тому вони  час від часу переходили на гру з п’ятим польовим. І така тактика спрацювала – після розіграшу з ауту Папета зрівнює рахунок. Справедливості ради варто сказати, Peroff не заслуговував на поразку, або правильніше сказати, Колос не награв на перемогу. Проте іншої думки була примхлива фортуна, та після ще одної атаки, гості на дальній стійці прогавили Балінського який і встановив остаточний рахунок 2:1, а підліснівцям, можна рахувати, «повернулося»  за перші два матчі де ми вже відзначали лише дивом команда залишилася без залікових балів. Вітаємо з першою перемогою.

Антифутбол – Оріон 1:7

Сенсації не сталося. Осоївці впродовж всього матчу дуже впевнено виглядали і були максимально сконцентрованими, від перших і до останніх хвилин зустрічі контролювавши хід подій на майданчику. Для колективу Антифутболу такі ігри теж потрібні адже саме в грі з більш сильними суперниками можна одразу зрозуміти чого не вистачає команді та на що варто звернути увагу. Бажаємо зробити правильні висновки та надалі радувати своїх вболівальників. Краснопільчани ж беруть свої три пункти і продовжують боротьбу за першу четвірку.

Ярославна – Елітбуд 2:1

Цей тур в очній зустрічі звів на майданчику двох фаворитів своєї групи Ярославну та Елітбуд. Після втрат очок в минулому турі обидва колективи підходили до гри з максимальною серйозністю та віддачею, а від того іноді пристрасті в цьому матчі били через край.

Про все по порядку. В не квапливий початок зустрічі вирішив внести корективи один із лідерів  будівельників Роман Еременко , та в невинній ситуації втратив м’яч біля власних воріт, перший удар голкіпер врятував проте на добивання Ігора Рєзніка уже не міг нічого вдіяти. Елітбуд відповів стійкою після прострілу на дальню з ауту. Загалом перша половина пройшла без особливої переваги та серйозних моментів з тієї або іншої сторони, тому команди припасли усю розв’язку на другу частину матчу.

За шість хвилин після початку другого тайму знову в стійку влучають будівельники, неочікувано розіграши штрафний, після чого ціною грубості довелося зривати контратаку господарів. Те що відбулося далі не красить футзал, проте відображало всю принциповість даної зустрічі. Як наслідок, штовханина на майданичку двох команд майже у повних складах і послідовні вилучення по одному гравцю з обох колективів: Пєшкова і Єременка відповідно. Звісно втративши свого лідера, будівельники втратили в конструктиві, проте у складі було достатньо гравців щоб витягнути гру. Путивльчани ж сконцентрувалися на збереженні рахунку. Можливо б їм це вдалося якби не прикрий рикошет після кутового який дезорієнтував голкіпера і м’яч опинився у воротах. Відповідь від гравців партизанського краю була майже миттєва, Малик Ілля вдало пробив по воротам і знову вивів команду вперед. Гра з п’ятим польовим реальних шансів зрівняти рахунок будівельникам не принесла. Отже перемога Ярославни 2:1, і повернення на першу сходинку таблиці групи Б.

ІМК Слобожанщина – Зірка 2:9

Не відійшовши від своєї попередньої гри на такому ж куражі футзалісти Зірки камінь на камінь не залишили від гравців Слобожанщини, цього разу забивши дев’ять у ворота суперників пропустивши всього двічі. Що тут сказати, агрономам явно не вистачило правильного настрою на цю гру. Можливо втрата кількох виконавців вплинула так на господарів, проте цього дня у команди не відслідковувалася організованість в діях захисту. Адвокати раз по раз розкривали оборонні редути та забивали на будь-який смак. Для гравців Зірки цей ігровий вікенд інакше не назвати, як фантастичний: 20 забитих голів за два дні, дві впевнені перемоги, яскрава гра і як наслідок підйом на першу сходинку групи. Щось підказує, що адвокати ще не до кінця розкрили свій потенціал і ми ще побачимо подібне від них. Ну а поки стоячи аплодуємо результатам команди за ці два ігрові дні.

ТРО Сумщини – Батальйон 3:1

І на завершення чудове за накалом та пристрастю вийшло перше у цьому сезоні військове дербі між командами ТРО Сумщини та Батальйону. Ціна помилки в таких іграх за часту буває дуже висока, тому команди не готові були її платити в першому таймі, провівши половину зустрічі притираючись один до одного.

Одразу після відпочинку, колективи почали діяти більш сміливо в атаці, а від того і почали з’являтися моменти. Першими ударні кілька хвилин провели гравці Батальйону зробивши пару непоганих пострілів по воротам ТРОшників. І як тільки Змислі і Ко вдалося відвезти гру ближче до володінь суперника, як чудовий спринт виконав Калюжний та ударом в ближній кут (не без помилки голкіпера) відкрив рахунок.  От би ж одразу забити і другий, гадається, відігратися було б зовсім важко. Тим паче момент був, проте цього разу воротар у стрічці надійний. У кожного колектива повинен бути свій лідер, який у важку хвилину може повести за собою партнерів. В команді ТРО Сумщини з цією роллю чудово справляється досвідчений Андрій Змисля. Ближче до завершення гри, прибравши на замасі суперника його дальній удар відновлює рахунок 1:1. Далі буквально через декілька хвилин знову дальній удар від Андрія і голкіпер не впевнено діє біля власних воріт чим і скористалися гравці ТРО забивши гол. Ну і на завершення, все той же Змисля прямим ударом з ауту майже через усе поле відправляє м’яч на нападника, який дезорієнтує воротаря, після дотику якого «круглий» відправляється прямо у сітку. 3:1, і перемогу святкують ТРО Сумщини.

Підсумки туру:

Результативність: Навіть якщо не брати до уваги результат перенесеного матчу команди вже традиційно пробивають показник п’ять голів в середньому на гру.

Падіння туру: одразу на п’ять сходинок вниз у порівнянні з минулим туром опустився Валедіанс, проте панікувати не варто, адже щільність у турнірній таблиці може все перевернути з ніг на голову.

MVP тижня: Зірка та їх вражаюча результативність.

Не знають перемог: залишилося ще чотири колективи які досі мають нуль у графі перемоги – це – Bingo-Peroff, Хлібодар, Антифутбол та Батальйон.

Приємно вразили:

1. Якщо Зірку ми вже винесли в окрему номінацію цього тижня, то не помітити перемогу ЕФК Олександрії вкрай важко. Рахунок на який кровенчани заслужили! Бажаємо їм більше не потрапляти в «круте піке» і стабільно набирати бали.
  2. Вдруге поспіль сюди потрапляють гравці команди ФК Балу , проте роль андердогів їм личить і команда знову продемонструвала бажання битися до останнього.

Герой туру:  Змисля Андрій – дубль та активні дії лідера ТРОшників дозволили святкувати перемогу у військовому дербі.