Асоціація футзалу Сумщини

Олег Береза: «На сьогоднішній день завдання – завершити чемпіонат з комплектом нагород, чи вдасться це, час покаже, але як я кажу завжди нашим хлопцям все в наших руках і ногах»

Цьогорічний дебютант Другої ліги – «Вікторія» (Липова Долина) демонструє чудові результати, і після девʼяти турів перебуває на другій сходинці у групі А. Тож ми не могли пройти мимо такого колективу, і поспілкувалися з граючим тренером й водночас капітаном цього молодого та амбітного колективу – Олегом Березою.

Доброго дня Олег, як завжди хотілося б розпочати з історії створення команди, перші змагання, турніри?

– Доброго дня, дякую за запрошення. Якщо говорити відверто , то наш колектив було створено восени 2023 р. ціною об’єднання декількох колективів колишнього Липоводолинського району. Минулої зими три колективи виступали в Чемпіонаті Роменщини з футзалу серед команд І ліги, присвяченому пам’яті  Сергія Білашова,де гарно себе показали,в цьому ж році хотіли спробувати щось нове , але на жаль не в кожної команди є умови  та можливість щоб грати на такому рівні, тому вирішили докласти зусиль, створити з трьох команд серйозну одну і гідно представляти Липоводолинщину в Чемпіонаті Сумської області з футзалу серед команд ІІ ліги. Тому, можна сказати , що для нас це перші змагання в  історії. Окрім Чемпіонату АФС, ще граємо на Чемпіонат Роменщини з футзалу(2 команди).

Як дійшли до чемпіонату міста, хто був ініціатором заявитися.

Про чемпіонат міста ми чули давно, деякі гравці нашої команди грали за колективи АФС. Дуже багато чув розмов місцевих (Липоводолинських) гравців про те щоб заявитися, спробувати рівень Сумського футзалу, але розмови так і залишалися розмовами і до більш конкретних дій ніхто і не переходив. Але цієї осені, місцевий шанувальник футболу і футзалу, Володимир Михайлович Грицай вирішив що від розмов потрібно переходити до справи, знайшов однодумців в обличчі Курила Олександра, та особисто мене, та попрямував до мети – а  саме участі команди “Вікторія”(ЛД Громада) в змаганнях обласного рівня.

Хто за що відповідає в команді? (президент, тренер, фінансові питання і так далі.)

– Президент,він же наш спортивний директор Володимир Грицай відповідає за фінансування, транспортне забезпечення, і інші організаційні питання, тренер(капітан) – я, відповідаю за вибір гравців на гру, розробку стратегії матчу, а також інструктаж на полі в тій чи іншій ситуації,налаштовую на гру.  Прес-аташе Курило Олександр, відповідає за атмосферу в команді, фото і відеоматеріали, надання інформації ЗМІ.

Чи є в команди тренувальний процес?

– На жаль, цей Чемпіонат ми граємо від гри до гри. Хлопці індивідуально тренуються, в кого є можливість  з іншими командами. На сьогоднішній день в нас немає можливості збиратися принаймні 1 раз на тиждень командою на тренування, тому і бачимо своїх партнерів по майданчику від вихідних до вихідних.

Особистості, кого б могли виділити в своїй команді, або хто може вистрелити в найближчий час.

Так як футзал- це командна гра, тому  виділяти нікого не хочу. В команді всі рівні, і кожен викладається на полі в кожному моменті, щоб принести в копілку «Вікторії» позитивний результат.  Виділяють хай суперники, експерти та вболівальники які присутні на матчах команди, яких ми цінуємо і запрошуємо на наступні зустрічі, а щодо вистрелити – то забігати на перед не хочеться, в нас молода команда, тому це зробити може будь-який гравець, в будь який час. Головне довіряти хлопцям.

Які цілі ставили перед початком чемпіонату, і чи змінилися вони на даний момент?

– Ми заявилися на чемпіонат щоб дати можливість нашим гравцям в яких є велике бажання- проявити себе, і представляти гідно Липоводолинський край на змаганнях такого рівня. На сьогоднішній день завдання – завершити чемпіонат з комплектом нагород, чи вдасться це, час покаже, але як я кажу завжди нашим хлопцям все в наших руках і ногах.

Як гадаєте, за рахунок чого вдалося здобути такий хороший результат на даному етапі?

– За рахунок великого бажання кожного гравця як окремо так і командно битися за результат з кожним суперником від стартового до фінального свистка в незалежності від подій на майданчику, плюс за рахунок віри наших вболівальників, які нас налаштовують і змушують не зупинятися ні на хвилину в грі. Дякуємо їм що вони завжди з нами, і на трибунах і біля екранів гаджетів, ми це дуже цінуємо.

Виділіть свою найкращу і найгіршу гру в цьому сезоні?

– Найкращою грою команди я вважаю зустріч проти “Зірки”, не лише тільки із за того що ми єдина команда в групі  що відібрала в них бали, а й із за того що ми показали характер , постійно відігравалися і забили свій останній гол лише за 9 секунд до фінальної сирени.

Найгіршим матчем є гра з “Олександрією”. Велика кількість помилок як індивідуальних так і командних призвела до того що ми себе загнали в яму з якої вибратися  вже не  змогли. Але, то було в минулому , а потрібно житии теперішнім і думати про майбутнє.

Кого вважаєте головним конкурентом в цьому сезоні, або принциповим суперником?

– Всі команди конкуренто-спроможні, всі команди ми поважаємо, на всі налаштовуємося, принципіальності ми не відчуваємо до жодної команди, вигравати хочеться завжди і у всіх..

– Не може не вражати і зарядженість Вашої команди на коженматч, якщо не секрет що говорите перед грою?

Немає ніякого секрету. Перед кожною грою намагаємось знайти правильні слова щоб налаштувати хлопців на матч. На кожну зустріч це різні слова, протее сенс їх всіхв одному – вийти на поле і здобути вікторію для  “Вікторії”.

 -Також не можемо не запитати про сторінку Вашої команди в Тік-Тоці,де Ви показуєте чимало моментів з життя команди, за що Вам окремий респект, хто займається цим питанням?(Хто ще її не бачив радимо зазирнути)

– Це повністю заслуга нашого прес-аташе Курила Олександра. Не побоюсь сказати – це майстер своєї справи, виконує свої обов’язки чітко, яскраво, оперативно.  Він як Тік-Током займається , так і Instagram, тому не проходьте мимо, заходьте , підписуйтесь на наші соц мережі і будьте в курсі всіх новин нашої команди.

– Можливо є якісь побажання або зауваження до організації турніру?

– Зауважень в нас немає ніяких, все на досить високому рівні організовано, щодо побажань то хочеться сказати щоб бажання ніколи не згасало займатися улюбленою справою, щоб чемпіонат прогресував , і з’являлися нові команди.

– Дякуємо за приділений час, бажаємо Вашій команді не зупинятися на досягнутому і рухатися тільки вперед.

Дякую вам за запрошення, за побажання.  Дякую нашим захисникам, завдяки яким ми маємо змогу грати у футзал, займатися улюбленою справою, взагалі жити. Головна наша перемога попереду, ми це знаємо. Слава Україні!

Героям Слава!

Коментарі закриті.