Огляд півфіналів та фіналу кубку Сумської області з футзалу

Цими вихідними пройшли заключні поєдинки кубку Сумської області з футзалу. В суботу дві пари півфіналістів, вирішували між собою, хто більше гідний фіналу, і тут не обійшлося без сенсації. Адже гравці Технології-Агросвіт не зуміли подолати бар’єр у вигляді Сумиобленерго, та в серії післяматчевих пенальті поступилися їм місцем у фіналі. Про це та інше в огляді вирішальних поєдинків кубку Сумської області з футзалу.

1/2 фіналу

Газмережі – O’GRADY’S Team 3:1

/0:1 Когулько В.; 1:1 Бабинін С.; 2:1 Будко Д.; 3:1 Бабинін С./

Першими у півфіналі кубку Сумської області з футзалу з‘ясовували стосунки гравці Газмереж та O’GRADY’S Team. Гості, прогнозовано віддали ініціативу суперникам, та зосередилися на грі другим номером. І на початку, ця тактика, абсолютно точно себе виправдовувала. Підопічним Віталія Паська, вдалося першим відкрити рахунок, завдяки класному удару Владислава Когулько. Та на жаль розвинути успіх в контратаках, «хлопцям в зеленому», забракло удачі. Все той же Когулько, мав ще дві перспективні нагоди для того, щоб подвоїти перевагу, але цього зробити другому номеру гостей, так і не вдалося. Ну а що господарі, вони мали беззаперечну ігрову перевагу, і лише суцільний не фарт на ряду з класною грою голкіпера O’GRADY’S – Костянтином Петуховим, не дозволяли їм зрівняти рахунок. Найбільш класний момент для цього мав Олександр Колесник, котрий отримав шанс пробити шестиметровий удар. Але з позначки переграти кіпера суперників не зумів. Петухов,  розгадав задум п’ятнадцятого номеру Газмереж, та витягнув м’яч з під стійки. Здавалося б, що це може остаточно надломити господарів. Проте варто віддати належне підопічним Андрія Бурдюга, котрі проявили терпіння та спокій, за що і були винагороджені ще до перерви. Спочатку Сергій Бабинін, відгукнувся на простріл Олександра Колесника та зрівняв рахунок, а через кілька хвилин, Денис Будко, не став марнувати чудовий пас Головльова за спини, та вивів своїх партнерів вперед.

Після перерви, «газовикам» доволі швидко вдалося збільшити перевагу до двох голів. Сергій Бабинін, самотужки вирішив долю епізоду, протиснувши свого опонента – 3:1. Після цього, господарі, ще не один раз мали можливості нарощувати гандикап, проте жодну із своїх нагод більше не реалізували. Та все ж довели поєдинок до логічного завершення та вийшли до фіналу кубку Сумської області з футзалу.

Сумиобленерго – Технологія-Агросвіт 2:2 (по пен. 5:4)

/ 0:1 Пустовойт І.; 0:2 Бойко Ю.; 1:2 Білоненко А.; Сорока К. (2 ЖК-ЧК); 2:2 Ігумнов Д./

Другий півфінал таки подарував нам сенсацію. Сумиобленерго, не зважаючи на відсутність кількох провідних гравців, показали справжню жагу до перемоги, та зуміли здолати одного з фаворитів кубку – команду Технологію-Агросвіт.  Хоча почалося все для господарів не так вже й райдужно. Адже саме «технологи», впродовж першого тайму двічі відзначалися в воротах Олександра Дмитренка, що дозволило колективу комфортно себе почувати перед відпочинком. Проте в другій двадцяти п’яти хвилинці, в механізмі гостей, щось пішло не так, і «енергетики», зуміли не просто нав’язати боротьбу а і відновити паритет на паркеті. Спочатку, Андрій Білоненко, надав своїм партнерам наснаги, скоротивши рахунок, а потім у чисельній більшості після вилучення Костянтина Сороки, Дмитро Ігумнов, наважився на удар ледь не з центру майданчику. До такого повороту подій ніхто із суперників виявився не готовим, і десятий номер господарів, забив блискучий гол у ворота Олександра Костюченка – 2:2. За залишений час, матчу, переломити шальки терезів на свою сторону не вдалося жодному із колективів, і ми стали свідками післяматчевої серії пенальті. В якій, гравці Сумиобленерго, були бездоганними та завдяки одному відбитому шестиметровому удару Олександром Гніденко, зуміли пройти до фіналу кубку Сумської області.

Фінал

Газмережі СФ – Сумиобленерго 3:2

/ 1:0 Бабинін С.; 1:1 Смолінський О.; 2:1 Биков Я.; 2:2 Скрипняк С.; 3:2 Колесник О./

«Енергетикам», не вистачило холоднокровності на останніх хвилинах кубкової зустрічі. Саме це стало вирішальним фактором поразки підопічних Євгенія Хабовця. Неозброєним оком було помітно, що гості краще заряджені на результат і намагалися за рахунок самовіддачі протистояти фавориту. Газмережі, в свою чергу, намагалися більше опиратися га добре поставлену командну гру, ну і звісно ж чекати на диво від їх головної зірки – Сергія Бабиніна. І чекати довго не довелося, саме Сергій відкрив рахунок у матчі, підступно пробивши в дальній кут – 1:0.

Проте, подібний розвиток подій, добре  навчив «енергетиків» чекати і проявити терпіння, тоді обов’язково знайдеться шанс зрівняти рахунок. Так і сталося. Олександр Смолінський, після зручної передачі від Ігумнова, відновляє статус кво, вдало завершивши контратаку.

Підопічні Євгенія Хабовця, мали ще кілька перспективних нагод, аби вийти вперед, проте десь підводила майстерність, а десь просто банально не щастило. Як у випадку з ударом Дмитра Ігумнова, який на себе прийняла поперечка воріт Вадима Мурзи.

Здавалося б, що команди підуть на перерву за нічийного рахунку, проте втрата концентрацііі на останніх секундах тайму коштувала гостям пропущеного голу. Денис Будко, продерся вздовж бокової лінії та викатив м’яча на набігаючого Ярослава Бикова, котрий марнувати подібну передачу просто не мав права. Ярослав, вгатив м’яч під поперечину та відправив команди на відпочинок за мінімальної переваги господарів. Скільки ж ми бачили подібних моментів від «енергетиків» у чемпіонаті,  тож дуже важливо було заспокоїтися та спробувати знову відповісти своїм суперникам. І варто сказати, що Євгеній Хабовець, з цим завданням впорався на відмінно, адже гравці Сумиобленерго, краще розпочинають другу двадцяти п’яти хвилинку, та зрівнюють рахунок. Знову прийшла на допомогу швидко розіграна контратака, яку з другої спроби завершив Сергій Скрипняк – 2:2, і грати фактично ще цілий тайм. Тож впродовж залишеного часу питання залишалося відкритим. Команди активно намагалися ще раз знайти ключі до воріт одна одної, проте на висоті діяли голкіпери. Особливо це стосується Олександра Дмитренка, котрий в деяких епізодах, ставав справжнім рятівником для своїх партнерів, зберігаючи власні ворота в недоторканності. Час спливав, і здавалося, що другий рік поспіль, доля золотих нагород буде розіграна в серії післяматчевих пенальті. Проте, як ми вже анонсували раніше, зайва нервозність через тиск результату в таких матчах, зіграв свою роль, і захист Сумиобленерго, припустився похибки, яку їм не пробачив Олександр Колесник, котрий і забив вирішальний м’яч за хвилину до завершення матчу. В підсумку, «газовики», здобувають непросту перемогу, та тим самим в слід за золотими медалями чемпіонату Вищої ліги, забирають і кубок Сумської області з футзалу.