Чемпіонський фінал для ФК “Балу”, бронза “Оріона” та інші підсумки заключного ігрового дня “Золотого плей-офф” Другої ліги

Добігли кінця усі матчі Другої ліги з футзалу. У неділю в спорткомплексі СДПУ команди золотого плей-офф вирішували між собою підсумкові місця серед вісімки кращих команд. До вашої уваги огляд найцікавіших подій золотого плей-офф Другої ліги з футзалу.

Матч за 7-8 місце

ЕФК Олександрія – ТРО Суми 1:2

/19 хв. – 0:1 Зуєв О.; 48 хв. – 0:2 Змисля А.; 50 хв. – 1:2 Назаренко Д./

Не багатий на події виявився матч за підсумкове сьоме місце між ЕФК Олександрією та ТРО Суми. Гра проходила в невисокому темпі і моменти з’являлися вкрай рідко, більшість часу зустрічі м’яч перебував у центрі майданчику. Тому гол у виконанні ТРОшників ближче до завершення першого тайму виглядав дещо спонтанним. Зуєв Олексій якимось чином зумів прошити голкіпера господарів ударом з гострого кута, та відкрив рахунок у матчі.

По перерві малюнок гри не змінився, не звично пасивно виглядала молодь олександрійців, команді не вистачало притаманної їм мобільності, а від того військові без проблем зупиняли усі потуги господарів створити небезпечні моменти. Хоча навіть при такій манері забий свій момент Ярошенко в середині другого тайму і все могло б бути інакше, проте у другій частині сезону з точністю у Артема щось сталося. І коли всі уже готувалися до мінімальної перемоги гостей, команди вирішили трохи потішити публіку та наприкінці зустрічі влаштувати невеличку перестрілку на гол капітана військових, Андрія Змислі на останніх хвилині відповів Назаренко Денис. Тож у підсумку 2:1 на користь ТРО Суми, які і посідають підсумкове сьоме місце у лізі.

Матч за 5-6 місце

Елітбуд – Зірка 2:2 (по пен. 4:5)

/23 хв. – 1:0 Брижик М.; 40 хв. – 1:1 Грищенко Д.; 43 хв.  –2:1 Єременко Р.; 49 хв. – 2:2 Страшок Є. /

Як і очікувалося дуже схожі за стилем гри Елітбуд та Зірка розіграли своєрідну шахову партію на фут зальному майданчику. Більшу частину матчу і ті і інші проводили в позиційних атаках, які розбивалися об щільні редути захисту. Від того і чекати на перший гол у матчі довелося аж до самого завершення першого тайму, коли на двадцять третій хвилині гри роман Єременко не знайшов на дальній стійці Максима Брижика, якому нічого не залишалося як переправити м’яча у порожній кут воріт Архипенка. Нарешті рахунок відкрито, і можна було розраховувати на те, що команди почнуть більш активно діяти попереду. І наші очікування були виправдані. Ще в до перерви, гості як мінімум мали зрівнювати рахунок, проте спочатку Брухно після пасу Грищенка чудово звільнився від опіки але не зумів переграти голкіпера господарів з близької відстані, а потім Віталій Кордюк заробив небезпечний штрафний біля самісінької лінії штрафної Елітбуду, проте Дмитру Грищенку не вдалося прошити щільну стінку з захисників господарів. Після перерви Зірка захопила ініціативу і намагалася розхитати редути «будівельників», які зосередилися на контргрі. Час спливав, а за великим рахунком великої небезпеки «адвокатам» створити не вдавалося. Саме в таких моментах важлива гра лідерів, які й мають постаратися змінити хід подій беручи ініціативу у свої руки. Капітан гостей Дмитро Грищенко, взяв гру на себе та розхитавши двох опонентів чудово пробив у верхній кут воріт Крамаренка – 1:1. Ця звитяга змусила увімкнутися і господарів, які більшість часу до цього не зловживали ходити вперед. Майже одразу у Феденка виникає супер шанс, але Євген не зумів влучити у площину воріт вивалившись на побачення з Архипенком, проте цей тривожний дзвіночок ніяк не вплинув на гравців Зірки і вже через кілька хвилин Єременко втік на рандеву з голкіпером після швидкого вводу м’яча від Крамаренка. Знову елітбудівці виходять вперед, а нас очікує інтригуючи розв’язка матчу.  І тут варто віддати належне гостям, які холоднокровно та терпляче чекали на свій момент, без поспіху готуючи кожну атаку. І коли часу залишалося зовсім мало таки дочекалися свого, хоча варто відзначити, що буквально за миттєвість до того надважливий сейв зробив захищаючий ворота у ролі голкіпера В’ячеслав Грінченко,який з кількох метрів зреагував на удар від Терешкевича. Якби Денису вдалося відправити м’яч у сітку питання щодо переможця було б знято. А так в наступній же атаці Євген Страшок якимось дивом опинився перед воротами суперників, які поки він вів м’яча так і не зуміли вибити його з під ніг одинадцятого номера, і Євген за хвилину до кінця матчу відновлює рівновагу. 2:2 і на команди чекає серія післяматчевих пенальті, в якій на один точний удар більше у «адвокатів», які і посідають підсумкове п’яте місце чемпіонату.

Матч за 3-4 місце

Аквітан – Оріон 1:7

/2 хв. – Лисенко А.; 11 хв. – Красюк В.; 20 хв. – 0:3 Красюк В.; 23 хв. – 0:4 Кострубяк О.; 25 хв.  -0:5 Комендант А.; 35 хв.- 0:6 Комендант А.; 41 хв. – Пихтін В.; 42 хв. – Харченко С./

Зовсім не вийшло боротьби в матчі за третє підсумкове місце, в якому зустрічалися Аквітан та Оріон. Роменчани як і варто було очікувати не банально втомилися від насиченого графіку, та не встигли як слід відновитися від кубкового матчу посеред тижня проти Сумиобленерго, який до речі не дивлячись на рахунок провели дуже пристойно зумівши нав’язати боротьбу супернику із вищої ліги, тримаючи у напрузі підсумковий результат до середини другого тайму. Осоївці з самого початку матчу виглядали набагато свіжіше, чим і зуміли скористатися. Ще першому таймі Оріон зняв усі питання, щодо переможця матчу забивши п’ять сухих м’ячів у ворота Олексія Чорнухи. Звісно така перевага дозволяла краснопільчанам впевнено діяти впродовж усього другого тайму не дозволяючи знекровленому Аквітану навіть скоротити рахунок. Після перерви Комендант Артем довів відрив до шести м’ячів, після чого під кінець зустрічі команди обмінялися по разу влучними ударами та підсумували розгромну перемогу Оріону з Осоївки 7:1. Футзалісти Краснопільського краю забирають додому бронзові нагороди Другої ліги з чим ми команду і вітаємо.

Фінал

Балу – Хлібодар 4 :1

/20 хв. – 1:0 Алєксєєнко А.; 37 хв. – 1:1 Малюченко Є.; 38 хв. – 2:1 Дем’янчук М.; 42 хв. – 3:1 Жмуд Рус.; 45 хв. – 4:1 Жмуд Рус./

Нарешті ми дісталися довгоочікуваного фіналу. Статус матчу дуже давив на обидва колективи, тому дві найбільш забивні команди дуже довго не наважувалися показати на що здатні, а від того провели обережний перший тайм, в якому ніхто не захотів ризикувати, в першу чергу поставивши на надійну оборону власних воріт. Але звинувачувати в цьому якусь із сторін точно не можна, адже на кону стояли золоті нагороди, і вже через тиждень ніхто і не згадає як добре ти грав, проте кожен буде згадувати ім’я чемпіона. Ближче до перерви господарі за шаленої підтримки почав більш сміливіше діяти в атаці, що й призвело до голу у виконанні Андрія Алєксєєнка. Дев’ятнадцятий номер «ведмедів», чудово скористався пасом Дем’янчука, який викотив йому м’яч на ударну позицію поблизу воріт – 1:0. Це взяття воріт явно окрилило підопічних Станіслава Корсуна, і починаючи з другого тайму, команда діяла впевнено, випромінюючи віру у власні сили та загальну перемогу.  Не поганий шанс подвоїти перевагу мав Максим Божок, проте після довгого вкидання від Іллі Лизогуба не зумів як слід підлаштуватися під м’яч та завдати акцентованого удару. Степанівці ніяк не могли отримати важливу впевненість у своїх силах, відчувалася у діях гостей певна нервозність, що призводило до помилок та необов’язкових втрат м’яча. Міг зарядити енергією командою Роман Дробний, але після його ж перехоплення та пасу від Мартиненка десятка хлібодару пробив прямо в голкіпера. Та навіть коли у колективу не йде гра на допомогу завжди прийде Євген Малюченко, який навіть з мікро моменту може витиснути максимум. Євген поспів першим на підбиранні після того як Ілля Лизогуб зіграв на випередження далеко від воріт, та другим дотиком закинув за комірець м’яч високому голкіперу Балу., тим самим відновивши паритет. Та все ж варто підкреслити, що впевненість «ведмедів» стала ключовим фактором, своїм напором колектив прямо таки змів гостей в останні десять хвилин. Спочатку в наступній же атаці після пропущеного голу, пара що організувала перше взяття воріт,помінявшись ролями знову виводить балу вперед – Алєксєєнко проходить флангом та прострілює, а Дем’янчук без проблем переправляє м’яч у ворота Хлібодару. Потім до справи береться Руслан Жмуд, який спочатку активним пресингом змушує помилитися Дробного та точно пробиває у ближній кут Нітченко, а далі через три хвилини, чудово відкрився при розіграші кутового, та потужно відправив четвертий гол у сітку гостей. Здалося, що степанівці так і не зуміли впоратися з нервами та тиском матчу, а підопічні Станіслава Корсуна, після того як в останню мить вскочила до вісімки кращих колективів немов лавиною пройшлась по потужним суперникам, що трапилися їм на шляху золотого плей-офф і здобувають золоті нагороди сезону 2022-2023 Другої ліги з футзалу. Хлібодар же тішиться сріблом, але з огляду на початок їх шляху в чемпіонаті, степанівців створили прекрасну історію, за що їх хочеться лише похвалити.