Асоціація футзалу Сумщини

BROCAR Вища ліга. Група Б. Підсумки 5-го туру

У суботу, 26 грудня, у групі Б BROCAR Вищої ліги було зіграно матчі п’ятого туру, який став заключним у першому колі першого етапу зимового чемпіонату АФС. За підсумками цього туру ми отримали більше питань, ніж відповідей, адже у ситуації, коли між першою та передостанньою командою підгрупи зберігається розрив величиною всього у три залікові пункти, очікувати можна чого-завгодно. Хоча, варто відзначити, саме зараз турнірна таблиця набула більш-менш прогнозованого на початку сезону вигляду. Нарешті у верхній трійці одночасно опинилися валіївський «Спартак», «Технологія» та «Lex VSK-СумБуд». Але, враховуючи вищезазначене, жодних гарантій лідерам це поки що не дає.

«Технологія» — «Спартак» (Валіївка) 2:2 (0:0)
У своєму анонсі ми припускали, що у цьому матчі усе може завершитися нічийним результатом. Але, заради справедливості, відзначимо й той факт, що у такому випадку ми очікували дещо іншого розвитку подій на майданчику. Перш за все, на відмінність наших очікувань від реального стану речей повпливали склади команд. «Технологія» вийшла на цю відповідальну гру без Петракова, Довгополова та фактично й Саєнка, який хоч і був на майданчику зі стартових хвилин, але дуже скоро замінився та надалі керував діями своїх молодих партнерів по колективу з лави для запасних. У «Спартака» серед решти втрат окремо відзначимо відсутність Суходуба. І ось у такій ситуації від самого початку виникало питання, чи вистачить менш досвідченим (саме у такому складі) «технологам» сил та концентрації для того, щоб провести усю гру на більш-менш високому рівні. Раптовий гол Грибачова на початку другого тайму наче й надав номінальним гостям перевагу, але озвучене у попередньому реченні питання так і не зняв. А воно стало ще більш актуальним вже буквально за десять-п’ятнадцять хвилин, коли «Спартак» не лише зрівняв рахунок, але й вийшов уперед. Злим генієм для «Технології» став її колишній гравець Станіслав Смоляк, який відзначився двічі. По-своєму курйозним стало друге взяття воріт, коли Станіслав раптом вирішив нанести прямий удар зі штрафного, чим застав зненацька Олексія Нагорного. На щастя для підопічних Михайла Жогла, дуже скоро їм вдалося відігратися. І цей гол став не менш курйозним та раптовим, ніж попередній. Після удару Руслана Окопного у падінні, як кажуть у подібних випадках, ледь не з пісочної ями, м’яч якимось дивом прослизнув крізь (у цій ситуації саме крізь, а не повз) Артема Огієнка. Цій нічиїй мають більше радіти гравці «Технології», але й для «Спартака» вона не є критичною, якщо не враховувати той факт, що від здобутої раніше солідної очкової переваги над суперниками вже майже нічого й не залишилося.

«CompService» — «BROCAR-STAR PEPPERS» 3:4 (1:4)
Левова частина помилок, про які ми згадували у вступі до цього матеріалу, припала саме на звітну гру. «З ліжка встав, а прокинутися забув» – так іноді кажуть про людину, яка поводиться трохи незграбно, неприродно, робить свою справу без потрібної концентрації. Щось подібне можна було сказати й про гравців «CompService» цього дня. Склалося таке враження, що вони вийшли на паркет, але так і не зрозуміли, що матч вже розпочався. Важливий, принциповий матч. Якось інакше пояснити те, що коїлося з «комп’ютерниками» у першому таймі, просто неможливо. Ясько з Кисельовим втрачають м’яч на своїй половині майданчика у простій ситуації, і той, на мить подарувавши надію на те, що усе минеться, таки опиняється у сітці за спиною Стрижака. Маємо рахунок 0:1 вже на п’ятнадцятій секунді (!) гри. До речі, варто відзначити вдалі дії Дениса Будка, за рахунок пресингу якого й було створено цей гол. Далі – більше. Максимально банальний та очікуваний розвиток атаки після вводу м’яча «перцями» з-за бокової лінії призводить до того, що залишений наодинці Степан Тієчко спокійно головою метрів з п’яти переправляє спортивний снаряд у ворота. Далі «подвиг» Максима Яська повторив його тезка Шафорост. Знову втрата м’яча після агресивного пресингу від Будка, але тепер Денис вже вирішує момент без чиєїсь допомоги – 3:0. 3:0 на дев’ятій хвилині зустрічі, на яку покладалися такі сподівання! Ну а на додачу до усього цього трапилася прикра зрізка м’яча у власні ворота від голови Андрія Дейнеки на останній хвилині тайму. Перед цим ще був теж дещо курйозний гол від Ігора Маценка, але він не міг хоч якось покращити враження від першого тайму у виконанні «CompService». І знаєте що трапилося після перерви? «Комп’ютерники» ледь не відігралися. Так, не досить впевнено, так з допомогою якихось рикошетів, але ще два м’ячі було відіграно. І моменти для ще більшої кількості голів реально були. Але тут, мабуть, зіграла свою роль певна футбольна справедливість. Ну не можна взяти очки, припустившись серії таких помилок. Ця поразка не зробила турнірне становище «CompService» якимось катастрофічним, але точно додала інформації для роздумів Олексію Тюріну. Сподіваємося, що правильні висновки буде зроблено. Ну а «BROCAR-STAR PEPPERS» вітаємо з поверненням до перегонів за місце у топ-трійці! З вами веселіше!

«Спартак» — «Lex VSK-СумБуд» 2:7 (0:5)
Єдина гра, де усе було тихо, спокійно та прогнозовано. Той випадок, коли більша кількість забитих м’ячів зовсім не провокує на більший об’єм тексту, присвяченого матчу. Як і у попередній грі, тут усе найцікавіше розпочалося дуже швидко. Вже на першій хвилині невдала спроба Андрія Неліна віддати передачу на партнера по команді призвела до перехоплення та голу у ворота номінальних господарів. «Спартак» наче й спробував щось створити (зокрема, відзначимо простріл того ж Неліна на Тихоненка), але «будівельники» дуже швидко зняли практично усі питання. Дальній удар Дмитра Богачова – 2:0, простріл Олександра Єлшанського на Торбу – 3:0. Нелін продовжив свої рейди лівим флангом, але результату вони так і не принесли. Забігаючи наперед, скажемо, що вразити ворота Дениса Дерев’янка, при чому, двічі, «спартаківцям» вдалося вже за рахунку 0:7. В обох випадках відзначився Роман Павлюк. Але це було все, що «Спартак» міг протиставити своєму супернику цього дня. На останніх хвилинах «Lex VSK-СумБуд» спробував потренувати у бойових умовах гру у п’ять польових, але на рахунок це вже не вплинуло. Перемога з рахунком 7:2 дозволила підопічним Валерія Шепеля підійнятися одразу на другу сходинку турнірної таблиці. Ну а невтішна серія «Спартака» сягнула вже показника у п’ять матчів. Та навіть зараз за таких обставин команда суто теоретично продовжує залишатися в гонці. Вісім очок за п’ять турів цілком відіграються.

Коментарі закриті.