Арбітри Сумщини на навчально-методичному семінарі під егідою FIFA
![](https://afs.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/0-02-05-1829063654bb10d67442fe075b1e422908bdc84f54f231510b1dc8b626d8ae66_87b4fab1ac86d4a0-1024x1024.jpg)
У Львові від 17 по 20 березня проходив триденний навчально-методичний семінар арбітрів футзалу під егідою FIFA у співпраці з Українською асоціацією футболу та Асоціацією футзалу України.
Раді повідомити, що наш регіон було представлено найбільшою кількістю арбітрів, адже семінар пройшли: Марія Мисловська, Андрій Савельєв, Олександр Єлшанський, Дмитро Ігумнов та Сергій Стрілецький.
![](https://afs.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/image-7-1024x768.png)
Програма семінару, лектором якої виступив інструктор FIFA, голова комісії футзального арбітражу UEFA — іспанець Педро Галан, передбачала цілу низку важливих заходів: зокрема, педагогічне тестування на знання Правил гри, відео-тестування ігрових епізодів та складання фітнес-тесту FIFA з фізичної підготовки. Окрім того присутня і практична частина заходу, у рамках якої проводилися заняття з моделювання ігрових ситуацій, прийняття виважених рішень в умовах стресу та під значним фізичним навантаженням.
![](https://afs.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/image-8-1024x768.png)
Також, окремої уваги здобув великий блок питань, розглянутий арбітрами, щодо сучасного тлумачення усіх можливих ігрових ситуацій повʼязаних з контактами мʼяча і руки, позбавлення суперника очевидної гольової можливості, тактичних фолів, серйозних порушень Правил гри, не спортивної поведінки та інших.
Асоціація футзалу Сумщини, вітає наших арбітрів з проходженням цього заходу та бажаємо якомога більшої кількості призначень на матчі найвищого ґатунку, як в Україні так і за кордоном!